Maminčin mazánek

Mama's Boy

Mamičkin maznáčik

Komedie

USA, 2007, 94 min

Někdo tu píše nemyslet a nechat se vést. Zas tolik bych nesouhlasil, myslet je třeba. Ona to není až tak moc bezduchá anebo plytká komedie. Na mě působila vcelku příjemně civilně. Bez účelné vulgarity a fekálního humoru. Sice je schéma jasné od začátku a ten konec větříte už od půlky filmu. Jenže to by tu nesměla být mile hrajicí Anna Faris , kterou bych klidně rád zbalil. Její indie girl je vskutku rozkošná. Jeff Daniels a Diane Keaton hrají svůj standart a rozhodně tento párek působí sympaticky. No a jsme u Hedera. Tomu tyhle role sedí anebo prostě žádné jiné nedostává. Měl by , ale brát i něco jiného. Oni mu ti divný intouši/chlapečci dlouho nevydrží. Ve 30ti už mu toho teenagera za chvíli neuvěří ani člověk se zeleným zákalem na marihuaně. I zde si drží svůj standart a někdy je vyloženě na přes hubu. Což sám ve filmu dostane dvakrát (osobně bych mu po pulhodině tu třetí dal sám). No jenže až se film dostane do půlky , pak opravdu začíná ona komedie. Soupeření chlapeček a matky nový milenec je paradní a škoda , že není rozvinuto více než na těch pár minut. A tady jsme u věci co sráží film. Nerozvinutí zajímavých témat. Už to soupeření mohlo být delší anebo život houmlesáka. No a další věcí je ten prokouknutelný konec. Nemusím to popisovat , to si určitě odvodíte už s popisu filmu. Těch celkem příjemných 90 minut (někdo zapomněl napsat stopáž tak jí píšu) u filmu odběhne celkem svižně a jsou tam momenty , kdy jsem se hlasitě smál (Heder to drží ač mu Dainels sekunduje zdatně). Někdo tu zminoval Pana tělocvikáře. No bohužel ten mi oproti tomuto přišel nevtipný a jediný kdo film držel byl Sean Williams Scott , který se pitvořil a ten zbytek evidentně nehrál se zápalem. Takže pokud je toto odvar s tělocvikáře pak je lepší než jeho prvotní konzum. Btw. velmi milé bylo vidět jednoho z Big Bang Theory a to Howarda Wolowitza v roli bojovníka (heh). Malýd dodatek za tu pěknou hudbu v podání Ramones a dalších kapel dávám pul hvězdy (jedna z mála komedii bez trapných pop-punk kapel těchto let). Takže výsledek : 3,5 !(21.12.2008)

• ladko

No občas som mal pocit, že sledujem remake Mr. Woodcocka, ktorý už sám o sebe bol zúfalo nevtipný, ale Mama's Boy ho dokázal "prekonať". Taká neoriginalita a klišovitosť (milenka/dcéra...), až mi bolo na zvracanie. A k tomu žiadny(!) vtipný moment. Ešte aj scény, ktoré boli vtipné v traileri, tak v kontexte filmu boli absolútne nevtipné. Zaslúžený odpad. Gratulujem.(12.8.2008)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Prostředí 7/10/// +Anna Faris, Jon Heder, příjemný scénář, zdařilí český dabing -v komediálním směru slabší tah na branku/// Na první pohled tak trochu nenápadný film, který prošuměl i vodami DVD půjčoven. Pokud jste ho minuli tam, tak v televizi si ho určitě ujít nenechejte. Je sice znát, že se snaží hodně bavit a ne vždy mu to stoprocentně vychází. Ale jako příběh, ve kterém postavy z filmu můžeme denně potkávat mezi námi, je snímek velmi zdařili, v závěru dojemný a uvěřitelný. Postavy se chovají příjemně, přirozeně a civilně. Anna Faris si u mě opět hodně získala. Poslední dobou si vybírá podprůměrné filmy, ale zde se mi velice líbila. Snad jí to vydrží./// Celkem 77%///(6.5.2011)

Vypnout mozky a jedemeee .. :) Opravdu nenáročná milá komedie. První polovina mi přišla až moc utahaná, poměrně nudná, povaha hl. hrdiny mi lezla krkem a i jsem přemýšlela o tom, že snímek vypnu, jenže jsem se nechala tak trošku ukecat přítomností Anny Faris, kterou mám ráda od Scary movie a film dokoukala. Druhá polovina je opravdu mnohem zábavnější a má lepší, mnohem lepší děj. Diane je už paní ve svém věku, takže od ní jiné role už ani neočekávám, tahle nebyla ničím výjimečná, ale rozhodně ani nijak nezklamala. Co se týče Jeffa, tak ten nám trošku ztloust a zestárl, ale dá se mu to odpustit, ono hašteření s hl. hrdinou bylo opravdu hodně vtipné, taková scénka s předplatným časopisu nebo promítačkou mě opravdu hodně rozesmála .. jen škoda těch komixů, to bych asi vraždila .. :) Anna už není tak rozkošná jako dřív, ale rozhodně je to zase posun dopředu a dokonce už se tady ani tak neksichtí, jak u ní bývá zvykem, grimasy si odpustila a nechala plynout jen čistou pohodu a to se mi opravdu líbilo. Závěr filmu byl krásný, sice se dal předvídat, ale co, tenhle film sám o sobě je jedna velká předvídatelnost a stejně jsem na to koukla. Jak jsem psala v úvodu - vypnout mozek a film se bude líbit .. :)(18.9.2008)

Pěkné. Líbily se mi herecké výkony a párkrát jsem se i zasmál... :)(4.10.2009)

• Eli Wallach