V dávných dobách vznikla říše zvaná Persie. Její král byl mocný i moudrý a v místech, která dobyla jeho vojska, vždy nastolil pořádek. Měl dva syny, v očích boha však nebyla jeho královská rodina úplná, proto adoptoval chudého sirotka Dastana, který se stal jeho třetím synem - bez nároku na korunu, protože nebyl vznešeného rodu. O mnoho let později se všichni královi synové účastnili válečného tažení. Přes králův zákaz útočit na posvátné město Alamút princové dají na radu králova bratra a zahájí boj. Město je dobyto, princezna Tamina , strážkyně města, je uvězněna a bratři získávají tajemnou dýku, která může svého majitele přenášet v čase. I když krále útok na posvátné město rozhněvá, nakonec se vydá do Alamútu, aby se syny a bratrem oslavil válečný triumf. Ještě téhož dne je otráven a vina padne na Dastana. Aby princ očistil své jméno a našel skutečného vraha, musí rychle uprchnout. Společně s ním utíká i princezna Tamina... (TV Nova)

jjimmy

súhlasím s komentárom užívateľa Malarkey, a musím povedať, že som sa veľmi bavil :) rád by som videl pokračovanie ()

Weirdman

Škoda, že sa niekde v polovici vypol plyn a celý film šiel už len na zotrvačnosť, čím sa postupne odstavila logika udalostí, činov a zmien správania postáv. Mrzí to o to viac, že rozbeh bol viac než slušný. Ale otvorene priznávam, že pre veľkofilmy z exotických krajov mám slabosť a dokážem im mnohé odpustiť. A aj preto dávam nakoniec kryštalicky presné aj keď horko-ťažko zaslúžené 3*... (●) ()

Fakous

Princ je něco jako Assasins creed v Persii. Akce v tomhle filmu je určitě, a některý hlášky mě pobavily, ale víc než ty všechny souboje to podle mě nejvíc tahal sympatický obchodníček, co nakupuje umělé kostry od cikánů. Gyllenhaal nicméně nebyl vůbec špatný a tak trochu odhodil kritiku, která se na něj sunula stranou. Víc jak 3 hvězdy dát nemůžu, promiň princi.. ()

zdrazil

V rámci žánru poměrně povedené. Ruka Bruckheimera je hodně znát. Přesto se z tohoto filmu noví Piráti z Karibiku así nestanou. Čistě objektivně za tři hvězdičky, ale kvůli tomu, že se jedná o mojí oblíbenou hru tak za čtyři. I když se hrou film inspiruje jen hodně volně. Jako herní adaptace ale určitě nadprůměrné. ()

Allia

Kdo by to byl řekl do hubeného gay kovboje, že z něj bude takový princ z Persie, ale je to tak... Jake Gyllenhaal a Gemma Arterton stojí za tu jednu hvězdu navíc. jinak jde o film tak trochu pod průměrem. děj není vždycky úplně plynulý a smysluplný a ne vždycky si plně udržel moji pozornost. ale herecké výkony a triky dělají z Prince z Persie přece jen film, který stojí za to vidět... alespoň jednou. víc času bych tím už netrávila. ()

Drahy

Hrál jsem pctivě všechny hry od první "dosovské" až po posledních 5 dílů od Ubisoftu. Čekal jsem rozhodně více než jen pohádku s humorem pro ty nejmenší. Více skoků a akrobatických kousků, lezení po zdi, čímž je Princ typický a další. Chyběl mi tam nádeh skutečného pravého a dobrodružného prince, na kterého jsem zvyklý právě z her, ze kterých tvůrci vycházeli. Efekty se mi moc líbily a byly velmi zdařilé a propracované, což je i důvod proč dávám nadpoloviční většinu hvezdiček. ()

lmc

Pro mě velké zklamání, nápady okopčené z hry Assassin's Creed, špatně natočená akce a celkově nuda. Chování postav je také nedomyšlené, prostě blockbusterový podprůměr... Díky bohu alespoň za Gemmu, Jake mi tady nesedl ()

sirrgulo

Vedro v posledních dnech a týdnech ustoupilo o něco umírněnějšímu počasí (a bohužel i povodním). Jestli, ale nepatříte mezi ty, kterým to vyhovuje a radši byste se opékali na slunci, ale cestu do slunných krajů jste už podnikli a nebo máte vyplincanou dovolenou. Určitě vám zbylo pár korun na cestu do kina. Takhle prosluněný snímek jsem už dlouho neviděl. Po několika pokračování mumie a králi škorpionovy nás další výpravné dobrodružství zavádí zpět do pouště, starověku a krom písku láká na slunce, slavný název (kdo by neznal legendárního prince zachraňujícího během hodinky princeznu a jeho několik pokračování), sympatické herce a taky na pěkně bohatou pokladničku, ze které mohli tvůrci čerpat. Po skončení snímku si vážně nemám na co stěžovat. Snad jen na ty digitální hady, a to hlavně kvůli své fóbii. Měl jsem strach jak bude Jake v roli Dastana vypadat, ale stačilo aby trošku zesílil, nechal se zarůst a obléct do správného kostýmu a stal se z něho skvělý charismatický hlavní hrdina, kterému jsem během celého dobrodružství fandil. Zvládal jeden neuvěřitelný skok a akrobacii za druhým a k tomu se ještě nezapomínal popichovat s pohlednou princeznou, jejichž z nenávisti se vyvýjející vztah je hlavním tahákem snímku ať už díky vtipnému náboji nebo v podobném snímku dnes už téměř nezbytné romantické vložce. Je pravda, že Princ možná neupoutá skvělým promyšleným dějem (ale které podobné dobrodružství v poslední době nám ho dokázalo nabídnout), ale na dvé hodinky vtáhne do jiného světa, vypustí na diváka pozitivní energii a nakonec ho nechá se zážitky jít do dalšího zataženého dne, který alespoň na ty dvě hodinky příjemně prozářil ostrým sluncem a ním ošlehanými hrdiny. ()

tremors

Vysokorozpočtový blockbuster s příjemným hereckým obsazením a výbornými efekty. Jediné, co mi na filmu vadilo byl až příliš dobrý konec. ()

Blazis34

Prince z Persie měl u mě větší očekávání, avšak tento potencionál nenaplnil. Nápad udělat tento film byl určitě dobrý, ale děj se mohl nést v trochu jiném duchu. Tento obsah mi nepřišel až tolik zajímavý. Přesto se tam najdou i chválihodné prvky, jako například hlavní herci, skvělá kamera či bojovná atmosféra. Dávám 60% - tři hvězdy. ()

White-Man

Od tohoto filmu jsem očekával mála, možná proto jsem byl mile překvapen. Nejedná se o stupidní rychlokvašku podle herní předlohy. Film má své jedinečné kouzlo, které se nemusí všem zamlouvat, ale mě docela uchvátil. Velké plus také vidím ve výběru hlavních protagonistů, který se více než povedl. Gyllenhaal i Artertonka hrají své role dobře a je příjemné sledovat jejich vývoj vztahu. Mezi velké nedostatky bych zařadil příliš jednoduché dialogy a místy špatné filmové triky, které dýchají umělinou až příliš nahlas. Bavil jsem se dobře a večer při sledování tohoto snímku rychle utekl. Další zářez do pažby povedených filmů podle herní předlohy. ()

chrustie

Celé to není špatné, ale jeklikož sem hrál herní předlohu, tak je to pro mě spíše směšné. Film se až moc snaží napodobit hru a většina scén proto vypadá spíše jako intro k novému dílu. ()

erapo

Film ma veľmi príjemne potešil. Myslel som si, že to bude len nejaký bezduchý americký akčný film, no napriek stopáži takmer dvoch hodín som sa príjemne zabával a nechal unášať skvelým príbehom a brilantným spracovaním celý čas. Vo filme vyniká výkon Gemmy Arterton, ktorá si konečne po bondovke a titánoch našla úlohu pre ňu ako vyšitú. Vo vedľajšej úlohe ešte musím spomenúť Alfréda Molinu, ktorý svoju rolu zvládol na sto percent. Jedine čo mi vadilo, bol hlavný hrdina, respektíve jeho výrazy v niektorých scénach. Každopádne gratulujem pánovi Newellovi k ďalšiemu skvelému filmu. ()

kosaka

Nejedná se o žádný super film, ale k propadáku má ještě dál. Děj mi přišel místy nelogický, jindy zas příjemě překvapil. Každopádně je třeba překousnout místy supermanskou obratnost hlavního hrdiny, což snad nebude pro fanoušky fantasy problém. Přál bych si, aby v takové kvalitě zpracovali i další filmy, které jsou točené podle předloh z počítačových her. ()

Trishka

Pominu-li prvotní nezvyk vidět Gyllenhaalovu hlavu na těle kulturisty, tak film splnil přesně svůj účel. Kvalitní letní blockbuster, co bez větších ambicí proklouzne skrz prsty přesně jako ten písek. ()

jack_scott

Sice se na to dá pěkně (jednou) koukat, ale to je asi tak všecko. Filmy podle her maj prostě smůlu, tohle je důkazem, že i když se dá na film hromada peněz, tady v tom žánru to prostě nicmoc neznamená. Ale i tak se klonim k názoru že to je jedno z nejlepších zpracování videoher...Boll je přeci jen horší :-) *** a 68%. ()

Miloško

Film som si pozrel druhý krát a moje hodnotenie je skoro na maximálnom bode.Je to klasická rozprávka tisic a jednej noci,zo zaujimavým Gyllenhaalom a Benom Kingsleym,na ktoru sa dobre pozerá,a aj počúva.Spoiler- aj ked sice rozprvaka,ale aj tak- vo filme sa vlastne skoro nic neudialo,všetko to zariadili piesky času. 9/10 ()

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

16.11.2017

Možná jste zaznamenali, že si Ben Affleck není úplně jistý svým pokračováním v roli Batmana. V červenci sice na Comic-Conu tvrdil, jak je všechno super, všichni ale předpokládali, že chce jen… (více)

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

05.06.2016

Herní firma Ubisoft si po vzoru Marvelu založila vlastní filmovou pobočku, v níž hodlá převádět svoje největší značky do celovečerní podoby. Rozjezdem bude letošní Assassin's Creed, jemuž se upsal… (více)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze