Pátek třináctého 8

David Fischer

Kostýmy:

Carla Hetland
  • Andersis

Nejhojší díl. Vraždy nejsou zábavné a Jason se padezřele rychle přemistuje. Např: jeden z hlavních hrdinů leze po žebříku a Jason stoji a čumí, jakmile je hlavní hrdina na střeše ejhle Jason je tam taky. Scénář je jedna černá díra a herecké výkony taky. Nepochopím jak takový kult mohli dát na starost TV režisérovi.(10.8.2008)

• TheRaven

[Pozor, obsahuje malý spoiler] Tak po sedmičce šla série zase kousek výš. Sice je to naprostá ptákovina a navíc nám to tentokrát tvůrci natáhli na 100 minut (to nemuseli), ale s Jasonem byla opravdu legace. Na lodi slabé, ale Jason na Manhattanu, to je maso. Tím se z toho stal asi nejvtipnější díl. Nejvíc mě dostala akce v metru, když tam před nim utíkaj a ti laxní a apatičtí opilci, feťáci a bezdíci, prostě Američani, jen tak koukaj, jak kdyby to tam měli každý den:-). Nebýt slabého začátku, tak jsou to luxusní 3, takhle musím jednu ubrat, ale i tak se na to v budoucnu ještě podívám.(6.9.2008)

• S.Quentin QUALE

Totální dno a odpad. Jason Voorhees nikdy nebude mým oblíbencem. Otázkou je, jestli s čím dál víc plesnivějšího a červama prolezlejšího xichtu se zastaralou maskou a mačetou jde vůbec něco víc vytřískat, když už natočili 9x to stejný, a ani to desáté, omlazané scifi nestálo za nic. Je opravdu smutné, když ho po deseti pokusech musel pumpnout až Freddy, což považuju za lepší biják než všechny samostatné P13. Vrchol série podle mýho přichází se třetím dílem.(13.10.2013)

Úspěch, ani tenhle díl to u mě nedotáhne pod 3*. Z jezera opět vstalý, nesmrtelný a nesetřesitelný Jason se plaví do NYC, na lodi plné maturantů! Má to ale dva háčky - první, ta loď tu sežere více času než samotný New York, a druhý - než se pak děj konečně přesune na Times Square, uplyne 20 minut v liduprázdných smetištních docích, no a hned vzápětí zase rychle zmizne do kanálového finiše. Holt nebyly prachy. A taky je Jason při průchodu velkoměstem překvapivě přátelský a vůbec nemasí civilisty všude kolem. Celkově ale na 80's slasher ještě tak tak nadprůměr, hlavně že tu není zamotaná žádná iritující psychoblabla sračka jako posledně. Jen bych to přejmenoval na 'Jason cestuje na Manhattan'. 6/10.(18.5.2010)

• JohnnyD

Ten názov: Friday The 13th Part VIII: Jason Takes Mannhattan. Hororový fanúšik musí slintať, lenže realita je iná. Film má približne hodinu a pol, z toho v Mannhattane sme iba v poslednej polhodinke. Ostatok sa odohráva na lodi smerujúcej z Crystal Lake do NY (wtf???). Úvod je celkom dobrý, i keď trošku vykráda Jason Lives! (scéna oživenia). No ale potom to ide dole vodou. Jason sa dokáže teleportovať! Preboha! Najhoršie na tomto filme je to, že tvorcovia sa snažia o akúsi dejovú líniu, ktorú som teda vôbec nepochopil. Jason chce zabiť jedno dievča, bohvie prečo (kedysi dávno ju chcel stiahnuť do vody?). No a kvôli tomu ju radšej naháňa, akoby vyzabíjal celé metro. Na druhej strane, dva krát som sa zasmial (Jason vs. Poster NY Rangers; Jason vs. punkers), ale inak bieda. Čím viac sa tvorcovia snažia inovovať sériu, tým viac séria padá do hajzlu. PS: môj rebríček série: F4, F2, F1, F3, F6, F5, F7, F8, F10, F9(11.2.2006)

• - V původním scénáři měl Jason na začátku filmu nakopnout štěkajícího psa. Kane Hodderovi, který Jasona hraje, se to ale zdálo příliš, a tak byla scéna zamítnuta. (Holina)

• - Elizabeth Berkley a Dedee Pfeiffer si vyzkoušely roli Rennie. (Stocki)

• - Počet mrtvých: Jason zavraždí 17 osob. (Stocki)