Pátek třináctého 8

Scénografie:

David Fischer

Kostýmy:

Carla Hetland

Jak už tu někdo napsal, tak na osmej díl to není zase až tak špatný. Škoda, že tu nebylo víc toho slíbeného Manhattanu, protože ten konec je prostě nehorázně vtipnej, ale evidentně na to nebyli finance, takže většina děje se odehrává na lodi, ale není to vůbec zlý. Pár zábavných mordů se tu pořád najde hlavně ten z kytarou a v sauně. No a pár vtípků na konci je suprových. Taky nesmím zapomenout na bombastickej hudební podmaz. Takže takhle netvrdím, že to není ptákovina a taky už pořádná recyklace, ale mě to bavilo a rozhodně jsem se nenudil. Takže tenhle díl řadím k těm povedenějším a z klidným svědomím mu uděluji 60%(5.10.2014)

Rozpočet $5miliónovTržby USA $14,343,976Tržby Celosvetovo $-(8.5.2009)

Další naprosto skvělý, béčkový díl. Já se bavil celý film a Jason opět vraždí stylově! Zamlžené ulice Manhattanu filmu dodávají parádní atmosféru!(2.7.2012)

Jason na výletě...Crystal Lake už mu nestačí...Pátek jak má být(14.9.2004)

Čo sa mi páčilo: Jason v celej jeho kráse (proste mne stačí vidieť Jasona v akcii a som happy - má štýl), Jason pred rozbitým zrkadlom, Jason vs. kuchár, Jason a vyrušenie pankáčov, Jason si to valí kanálom, Jason si obzerá Manhattan, Jason vo vlaku (toto všetko je v poslednej tretine), pekné baby. Čo sa mi nepáčilo: slabé vraždy, slabé masky (preboha veď už v dvojke vyzerala Jasonova tvárička lepšie), Jasonova teleportácia, Jasonove vychutnávanie vrážd, hlavne zo začiatku - predtým to robil z hnevu, teraz sa v tom vyžíva, bohužiaľ tie smrte nie sú ničím výnimočné.(12.7.2006)

• - V původním scénáři měl Jason na začátku filmu nakopnout štěkajícího psa. Kane Hodderovi, který Jasona hraje, se to ale zdálo příliš, a tak byla scéna zamítnuta. (Holina)

• - Pes Tobby je pojmenován po psovi, kterého kdysi měl režisér Hedden. (Stocki)

• - Film bol v nezostrihanej verzii zakázaný vo Fínsku. (Paldiny)