Pátek třináctého 6: Jason žije

• Česko Pátek třináctého: Jason žije (více)

Jako dítě si Tommy Jarvis zkoušel jaké to je, když jiní umírají a tak zabil Jasona Voorhese. Stal se tak postrachem okolí jezera Crystal Lake. Jenže nyní, po nějakém čase si Tommy není vůbec jistý zda je Jason opravdu mrtvý. Jediná možnost jak se ujistit, je vykopat jeho tělo a tak se s přítelem jedné noci vydá na hřbitov. Bohužel pro Tommyho, a především jeho přítele, najdou namísto seschlé mrtvoly Jasona v plné síle, který se jako zázrakem vrátil! (Magic Box)

borec999

Po Novom začiatku, ktorý bol takmer novým koncom, Jason naozaj žije, pretože séria sa našťastie vrátila na správnu koľaj. Takže sme dali zbohom nezmyslom a znova vraždí Jason (aj keď jeho x-tý návrat z ríše mŕtvych už je logicky deravý jak ementál ale šak jebať). 6ka má inak podľa mňa úplne najvyšší bodycount v sérii a mŕtvych som ani nestíhal počítať (pomohol som si Googlom, ktorý tvrdí že je tu 20 vrážd, čiže v priemere každé 4 minúty niekto otrčí kopytá). Vraždy sú relatívne rôznorodé, no zaujala ma vlastne iba jedna (lámanie väzov). Do deja sa znova vracia postava Tommyho zo 4ky a 5ky, i keď ak by sa to doslova nepovedalo ani by som si nevšimol, keďže ho v treťom dieli hrá tretí rôzny herec. Koncept inak už pôsobí vyčerpane (šiesty krát to isté bez väčších zmien) a z hľadiska desu je desivá maximálne tak nuda, v scénach keď zrovna Jason nie je na scéne a nemácha mačetou. Pribudlo i humoru, takže je film aspoň vtipný, keď už nie strašidelný. Hlúpe je to samozrejme stále (postavy z úvodnej scény sú v tomto smere absolútny vrchol), záver vo vode je nič moc a úplne posledná scéna asi nikoho neprekvapí. V rámci série slabšie ako prvé 4 diely, no na jedno pozretie to ušlo, a preto priemerné 3* 6ke udelím bez výčitiek svedomia. PS: úvodné "bondovské" titulky cool. 55% ()

Scytale

Jason nastupuje svou posmrtnou dřevorubeckou pouť lesem lidských těl. A že rozhodně bude čím topit, to se nebojte ;-) ()

Knowho

Šestku jsem mimo Freddyho vs Jasona, viděl jako první díl, díky bráchovi, kterej mi to pustil, když mi bylo asi 7 xD Joo, brácha mě tak trochu zkazil a může za mojí závislost na hororech xD Nicméně Šestka začíná tím že se Tommy rozhodne vykopat a dorazit Jasona, ale absolutně to posere a ještě ho oživý, idiot xD ,,Tommy, moje srdce to nezvládá!" Soundtrack je v tomhle díle taky hodně fajn a vlastně i po trojce můj nejblíbenější. Song ,,He´s Back" od Alice Coopera tady několikrát zahraje a je to fuckin top. Jason tady po krátkým momentu ve trojce bere do ruky mačetu a vydává se na lov. Killy tady jsou hodně super a ten final fight Jasona a Tommyho je badass. Taky se vracíme do Crystal Lake a ta atmosféra je skvělá. 9,5/10 Nejoblíbenější díl. ()

Paldiny

Hnevali ma dve veci, prvou Tommy, čo nie a nie sa dostať na šikmú plochu. Nebolo by úžasné, keby Jason oživol bez jeho pomoci a obaja sa predbiehali v mašírovaní návštevníkom Forest Green a nakoniec si vyrovnali účty v krvavom finále? Ale nie, Tommy musí byť ženská hysterka, čo tlácha piate cez deviate a svojou vyšinutosťou nepochopiteľne priťahuje dcéru náčelníka polície. Druhá vec deti, hromada detí, ktorým nesmie byť skrivený vlások. Viete si predstaviť, že by Jason vtrhol do chatky a poskákal po posteliach, pod ktorými by sa tie nevinné miminá ukrývali? Však to by bolo strašné!! Dobre, hnev je vonku, teraz sa pozrime na šiesty Piatok s nadhľadom a našťastie má stále čo ponúknuť. Jason nám opeknel, čo bude zrejme niekoľkoročným holdovaním červov na jeho tele a navyše mu zblúdilý blesk dodal nevídanú silu, čo aj patrične využil. Krvou sa nešetrí a neprístupný rating žmýka na doraz, len tá atmosféra poväčšine času chýba. Zaznamenal som ju iba v úvode pri kopacích prácach na cintoríne a potom až v haluznom závere na jazere. Ale ak si vezmeme, že ide o šiesty diel v rozpätí siedmych rokov, v ktorom sa neprepiera nič iné než zabíjanie, potom stále slušný priemer. ()

MatejNosal

Pravdepodobne najlepší diel série, vtipnejsie ako predchádzajúce diely, Jason je tu väčší drsnak ale škoda absencie nahých ženských tiel a krvavých mordov. ()

Zero_Signal

Bezkonkurencne najlepsi Piatok. Prekvapivo vyborna rezia, kamera, hudba (he's baaack!), relativne inteligentny scenar s vydatnou davkou metahumoru a referencii (10 rokov predtym ako s tym prisiel Wes Craven a jeho Vreskot) a prijemne postavy (najma Megan a jej tatko serif) s maximalne sympatickym Tommy Jarvisom na cele toto dielo dava na poziciu nie len vyborneho slasheru, ale vyborneho filmu ako takeho. Taktiez sa mi velmi paci ako je tu zahrany Jason - jeho rec tela nie je len apaticka, tarbava hora masa ako obvykle, ale nadprirodzena entita prebudena z vecneho spanku, z ktorej ozaj citit hnev a ciru krvilacnost. Co sa tyka kvality filmu, tak je to za 4 sakra silne a zasluzene hviezdicky, ale ked priratam aj moju osobnu citovu naklonnost k tomuto dielu, tak nevaham dat plnych 5. Vynikajuca vec, ktoru si kedykolvek rad pozriem zasa. ()

Shogin

Ano! Konečně velmi vydařený casting, dva hlavní představitelé jsou skvělý a tempo filmu uctihodně zvládnuté. K tomu připočtu nadsázku a to roztomilé blonďaté dítko a vyjde mi nejlepší díl série Pátek třináctého! Jen škoda, že se to povedlo až napošesté (přestože 3 a 4 díl jsou také podařené).. Díly v pořadí, jak se mi líbili: 6, 3, 4, 5, 2, 1. ()

Ad4mson

Naprostá klasika a totální oldschoolová zábava, která pohladí a zahřeje u srdce. Miluji tuhle sérii a při závěrečném songu od Alice Coopera "Man behind the mask" jsem byl hodně naměkko, protože jsem si uvědomil, že takové horory se už nikdy točit nebudou. ()

andio

Šestka je oproti jedničce už úplně něco jiného a člověk by skoro ani nepoznal, že se jedná o tu samou filmovou sérii. Je vidět, jak šel čas a taky přístup ke slasherům se trochu změnil. Museli zase znovu nalákat lidi - humorem. S úspěchem Nightmare on Elm Street se i ostatní mainstreamový slashery začaly obracet na komediálnější stranu. V případě Pátku třináctého 6 to však rozhodně není špatně. Popravdě, myslím si, že to tomu dodalo šmrnc. Humor byl odměřený, nebyl přehnaný a ani trapný. Jason se z člověka přemění v nesmrtelné krvelačné monstrum a užije si tak několik velice brutálních vražd během kterých se cákající krví rozhodně nešetřilo. Zábavná kamera také dodává na výsledném dojmu a šestka je určitě jedním z nejlepších dílů série. 9/10 ()

fisus

Tenhle díl mám ze všech nejradši!Tommy Jarvis už tu není za vyšinutého magora,ale stal se z něj sympaťák ve stylu M.Dudikoffa :)))Mrzí mě jen to,že Jason lives bohužel nasadil takovou laťku,kterou už žádný jiný díl nepřekonal :( ()

pend

Prvních 35 minut bylo nezvykle vtipných od titulků přes obživnutí Jasona, způsob jakým přijde k mačetě, karetní kru krvavý tábor a několik hlášek. Potom přijde na řadu vážná nota. Bohužel vraždy zásadně mimo kameru, zmizela nahota. Zajímavé je, že Jason je oproti minulému dílu v jiném hrobě. Film má solidní bodycount na relativně krátkou délku, takže svižně odsejpá. Korektnost je znát na tom SPOILER, že Jason úspěšně zlividuje veškeré dospělé osazenstvo, ale malí táborníci přežijí bez úhony /SPOILER. Proti minulým dílům se navíc Jason ani nesnaží schovávat, protože se stal prakticky nesmrtelným, takže si ho řádně užijeme během celého filmu. ()

molcan2

Film "Piatok trinásteho, časť VI: Jason žije" prináša všetko od veľkolepého úvodu, pri ktorom sa vám zatočí hlava, až po vzrušujúce finále. Náš hrdina Tommy Jarvis (Thom Mathews), ktorého stále prenasleduje zabitie maskovaného maniaka spred dvoch filmov, sa vydáva k hrobu Jasona Voorheesa, aby sa uistil, že je naozaj mŕtvy. Keď do kovového stĺpika plota, ktorým Tommy prepichne mŕtvolu, udrie blesk, Jason je vzkriesený (pripomína vám to niekoho?) a pripravený presekať si cestu cez ďalšiu vystrašenú skupinu táborníkov a nevinných okoloidúcich. Keďže však nikto nie je ochotný uveriť, že Jason je skutočne späť, je opäť na Tommym, aby zlo postavil na svoje miesto. Séria "Piatok trinásteho" sa týmto dielom dostala späť na správnu cestu po piatom diele bez Jasona, ktorý zostáva pre mnohých milovníkov hororov trpkým sklamaním. Režisér Tom McLoughlin dosiahol skvelú rovnováhu medzi vdýchnutím nového života sérii a zachovaním vzhľadu a atmosféry, ktorú fanúšikovia očakávali. Snímka má rýchly spád, je inteligentná a miestami skutočne desivá. Jason zrazu pôsobí zlovestnejšie a desivejšie vzhľadom na svoju novoobjavenú silu ako člen klubu chodiacich mŕtvych. McLoughlinove často vychvaľované pokusy o humor sú zriedkavo úspešné, ale aspoň sa rozhodol (múdro) nezosmiešňovať zombifikovanú hviezdu, ako to robili posledné Jasonove filmy. "Piatok trinásteho, časť VI: Jason žije" nie je Hitchcock, ale je to veľmi zábavný počin, ktorý ani raz neodhalí svoje nízkorozpočtové obmedzenia. Fanúšikovia hororu a tí, ktorí sa chcú dobre vystrašiť, budú spokojní. ()

Matli

Jason je zpět a v plné parádě, konečně alespoň vím proč (už) je nesmrtelný. Neříkám, že je to nějaký filmový trhák, ale po předešlých dílech velký úspěch. Atmosféra jedničky a standardně průměrně natočeno. 62% ()

Aurus

Pro hodně fanoušků nejlepší díl celé série. Film je hodně dobrý a Jason je skvělý. Akorát mě fakt sere to že skoro všechny smrti jdou ve filmu mimo záběr. PŘÍBĚH 100% HLAVNÍ POSTAVA 85% JASON 95% OSTATNÍ POSTAVY 70%. Tento film si zaslouží ULOŽIT PRO BUDOUCÍ GENERACI. ()

SkyCaptain

Komediální háv Jasonovi sluší, tenhle díl je o mnoho zábavnější a svižnější než díl minulý, ale pořád tomu něco chybí... ()