Pátek třináctého 6: Jason žije

• Česko Pátek třináctého: Jason žije (více)

Jako dítě si Tommy Jarvis zkoušel jaké to je, když jiní umírají a tak zabil Jasona Voorhese. Stal se tak postrachem okolí jezera Crystal Lake. Jenže nyní, po nějakém čase si Tommy není vůbec jistý zda je Jason opravdu mrtvý. Jediná možnost jak se ujistit, je vykopat jeho tělo a tak se s přítelem jedné noci vydá na hřbitov. Bohužel pro Tommyho, a především jeho přítele, najdou namísto seschlé mrtvoly Jasona v plné síle, který se jako zázrakem vrátil! (Magic Box)

Astaroth12

Ja zaraďujem zmŕtvychvstanie Jasona za jednu z najkultovejších scén v tejto sérii a i keď je to strašná kravina, aspoň vyzerá efektne. To Jasona naštartuje a na svojej ceste zmasakruje 18 ľudí, čo je naozaj i v tejto sérii ohromné číslo. Trhá, reže, láme a seká, ale i tak je tu všetko podstatné mimo zaber a aj vraždy sú obyčajné a všedné. Postava šerifa bola ako to už u takýchto filmoch býva neznesiteľná a čakal som, kedy už konečne otrčí kopytá. Okrem efektného príchodu si Jason zo sebou priniesol aj hutnú atmosféru, keď sa tak rád motal temným lesom. Ale čo mna osobne najviac potešilo bol fakt, že sa veľmi nápadne podobal na gotické horory a to myslím hlavne ten začiatok na cintoríne z rozkladajúcou sa mŕtvolou. Nečakal som, že má ešte niektorí z dielov v tejto sérii môže prijemne prekvapiť a to keď som ho videl naposledy, som z neho nebol nejako nadšený, ale teraz som bol už na dianie vo filme pripravený, tak rozhodne prevláda spokojnosť. Slabé, ale 4*. ()

Andersis

Jeden s těch zdařilejších Pátků. Konečně to nebylo tak monotoiní (na začátku náký mord, pak pořád kecy a posledních 20min jen vraždy). Tady se to dělo po celý film. ()

Zayl

Spolu s trojkou je tenhle díl určitě nejlepší. Jason potvrzuje, že i po zásahu bleskem je ve skvělé formě. Znovu je nemilosrdný a potenciál své mačety využívá na maximum. Navíc je v tomto díle i trocha černého humoru. Zároveň je však cítit větší osobitost, ale co především - brutalita s perfektním gore. Šestka se tak stala špičkovou krvavou zábavou, kde se Jason ukázal v tom nejlepším světle. __Nejlepší díl série a nejlepší slasher všech dob. ()

Ghostface2

Po opravdu příšerné pětce přichází naštěstí skvělá šestka. Vražd je tu hodně a jsou velmi zábavné, na rozdíl od pětky jsou postavy velmi sympatické. Spolu s jedničkou a trojkou je tenhle díl určitě nejlepší. ()

PKD

Ano. Mnoho vys. hodnocení si tento konkrétní díl, zaslouží. Má spád. Humor a šíleně sympatickou (a kdy nebyla?) Jennifer Cooke z ´V´. Prostě klasa. A asi bych se opravdu přiklonil k názoru, že jde zřejmě o the best díl Pátků vůbec. I když každý z nás (včetně mě) máme těch oblíbených dílů vícero. + bonus v podobě songu v koncových creditech od hudebněhororového veterána, Alice Cooper.;-) ()

gogos

Pripadalo mi, jako by timto filmem probehl nejaky cenzor. Minimum vrazd na kameru, zadna prsa, zadna sprosta slova... Film se docela lisi od jinych, hlavni roli tu hraji 4 skupinky... tabornici, tommy a megan, polozmatena policie a samotny Jason. Jason jde uz z kultovni vraha prechazi na sci-fi nesmrtelnou postavicku... Na jednu stranu urcite dobre, na druhou mozna spatne. Tentokrat me docela zklamala hudba a zvuk vubec.... Co se samotneho hodnoce ni tyka, Jason se uz vytasil v lepsim svetle, ale take v horsim.... prumer. Uz se tesim na sedmy dil :D ()

kaylin

„Pátek třináctého 6: Jason žije“ má k dobru humor, který alespoň trochu nijak výrazně postupující sérii oživuje. Je tu pořád stejné schéma, ale právě ten humor, určité rozvíjení mytologie a celkem snesitelné postavy, tomu dodávají alespoň ten punc průměrnosti, který některým předchozím dílům výrazně chyběl. Jason zde není v ničem výjimečný, ale stejně vám jde o to, jak se mu bude dařit zabíjet lidi kolem sebe. A tady je to sem tam sranda. ()

K.I.N.G.

Už asi můžu říct, že je to nejlepší díl z celé série, ikdyž jsem ještě neviděl 8, 9, 10. Konečně si i Friday the 13th vysloužil úctyhodný děj a neopakovatelnou atmosféru. ()

raimi

Škoda, přeškoda. Tady bylo zaděláno na dokonalé béčko. Svižné tempo, vysoký bodycount, minimum hluchých míst, cool Jason, ikonické scény... Bohužel to však v rámci série kazí krotké gore. Rychlé "srabácké" střihy, přivádějí zklamání a vyvolávají vzpomínky na krásnou Saviniho práci. Jinak je to ale super zábava. ()

topi

Šestým dílem se Jason dostává do bahna, ze kterého už bohužel není návratu. Ta tam je atmosféra Křišťálového jezera, ta tam je gore maskérská práce (a že by se jí tam dalo využít, v takovém počtu zabitých obětí), ta tam je celá zlověstná aura Jasona. ()

Gorehound

Skvelý slasher, ktorý po ešte v early 80s atmosfére nasiaknutej piatej časti vsadil naopak na odľahčenú atmosféru druhej polovice 80s v štýle Nightmares. Nápadité kills, aj keď možno trošku pristrihnuté, rýchlo ubiehajuci dej, skvelá hudba a výborne finále. Prvýkrát trošku viac humoru a mám taký pocit, že je tento diel taký najfarebnejší a veľmi hravo natočený. V podstate sa niet na čo sťažovať, Jason v takej forme, akej to len v druhej polovici 80s šlo. ()

JohnMiller

Prvý Piatok 13 ktorý som videl. Jason sa vracia z hrobu pretože ho dvaja mladíci vykopú a chcú ho podpáliť. Zhodou náhod ho trafí blesk ktorý je preňho ako resuscitácia , a je späť vo svojej plnej kráse. Zabíjanie pokračuje a chlapcovi ktorý ho vykopal nechce nikto veriť mŕtvol však pribúda. Je tu zopár fakt slušných originálnych vrážd na 80 slaher je to výborné jeden s tých lepších friday 13th. ()

Colonist

Po slabších, ale stále ne špatných a koukatelných předešlých dvou dílech přichází zase lepší kousek. Události z minulého dílu jsou tak nějak zapomenuty. A to je jen dobře. Ačkoliv jsem ve čtyřce ani v pětce Tommyho zase tak moc nemusel, zde mi už nevadil. Sice to byl typický kladný hrdina, který jakoby už ani s tím původním Tommym, který ve čtyřce přišel o matku, prožil peklo a zamordoval Jasona, neměl nic společného, ale tentokrát jsem mu i fandil. Minule chtěli tvůrci oživit sérii tím, že nebude vraždit Jason. To se nepovedlo. Tak zde vsadili na klasické schéma a tím novým prvkem tu je humor a chvílemi i parodie. Ale díky bohu za to, sérii to oživilo. Díky tomu jsme tu měli mnoho vtipných a hlavně POŘÁDNÝCH charakterů (Jasonových obětí), které v předešlých dvou dílech až na výjimky nebyly. Je pravda, že ten humor ubral dost hororové atmosféry, což je škoda, ale v poslední půlhodince to zase zvážní a ta stará dobrá napínavá atmosféra je aspoň na těch 30 minut zpátky. Šestka mohla být tím dost možná nejlepším dílem celé série, ačkoliv je jiná. Jenže nejlepším dílem se nestane. Sice má dobré charaktery, zápletku, vtip, zase se vrátíme ke starému dobrému táboru u jezera, ale něco tomu celému prostě pořád chybělo. Na konečné čtyři hvězdy to vytáhla ta poslední půlhodina. Ale tak jako tak je to pro mě třetí nejlepší díl série (po F1 a F3), ačkoliv z ní možná trochu vybočuje... ()

Trevor

Šieste pokračovanie je nápaditejšie, veselšie a vhodne doplňuje predchádzajúce časti odľahčením dejovej línie od akejkoľvek uveriteľnosti. ()

BoredSeal

Šestka nabízí to, na co neměla pětka - jednoduchý příběh, zručnou režii, humorná nadsázka funguje aniž by zesměšňovala Jasona, lepší herci. Ovšem je zas pravda, že napětí už ustupuje a divák spíš fandí bleskem nadupanému Jasonovi jako hlavní postavě - ochránci lesů u Crystal Lake, díl není založený snad kromě jedné dvou smrtí na nápaditých krvavých úmrtích (režisér se jimi zabývá jen jakoby z donucení, vždyť i čtyři vraždy se dotáčely po testovacích projekcích) a kdo čeká na domácí zvířata, dočká se jen podivného tanečního sexu. Přesto je to pravá osmdesátková zábava, co potěší i fandy a za vtip dítěte, které usíná se Sartreho knížkou na břiše dávám samozřejmé čtyři hvězdy. ()

Martin741

Opat zmena rezisera, sestku tentokrat reziroval Tom McLoughlin. A proti nevyraznej Friday 13th 5 ide opat o zlepsenie. Film ma opat strasidelnu atmosferu a Jason masakruje vsetko, co mu pride do cesty, stare, mlade, muzi, zeny, dievcata, chlapci ......... oproti nevyraznej Friday 13th 5 -ke aspon pribudlo vrazd, co je pre horory zlepsenie. Ovsem, na najlepsi diel serie Friday 13th z roku 1980 nema ani tento film. Skoda, ze po vydarenej sestke sla kvalita zvysku serie uz dole vodou. 77 % ()

zdenotvor

Jeden z lepších dielov piatku trinásteho,Jason je na nezastavenie vraždí všetko čo sa pohne,sem tam nejaký ten humor a hlavne pekné scény s Jasonom. ()

peiton

Stará hororová škola.Nebudem tu vypichovať čo sa mi páčilo,čo naopak bolo zlé.Je to predsa len starý hororový kúsok a k nim by sme mali pristupovať benevolentnejšie vzhľadom na tú dobu,v ktorej sa natáčal.Nezabúdajme na to!Ale Jason tej doby sa vôbec nemá prečo hanbiť.Jason je jednoducho nezničiteľný a Jason stále žije a je oveľa silnejší.Ččč..Aaa never forget. ()

cariada

Tak tenhle díl je nejlepší z celé serie (7,8,9 díl jsem neviděl). Tohle má vtip akci napětí. prostě vše co má horor mít. Jason si klidně hníje v hrobě ,když ho Tommy musí vykopat a blesk ho probudí. Jason masakruje hlava nehlava. Naštěstí Tommy si uvědomuje co má dělat a s pomocí dcery šerifa jde Jasona přivéct do pekla. Ps- jedna zajímavost všilmi jste si ,že ve dvojce ,kdy má Jason ještě místo hokejové masky pytel. A když ho sundá má jen jedno oko a to pravé ,kdež to tady má obě. ()