Pátek třináctého 6: Jason žije

• Česko Pátek třináctého: Jason žije (více)

Jako dítě si Tommy Jarvis zkoušel jaké to je, když jiní umírají a tak zabil Jasona Voorhese. Stal se tak postrachem okolí jezera Crystal Lake. Jenže nyní, po nějakém čase si Tommy není vůbec jistý zda je Jason opravdu mrtvý. Jediná možnost jak se ujistit, je vykopat jeho tělo a tak se s přítelem jedné noci vydá na hřbitov. Bohužel pro Tommyho, a především jeho přítele, najdou namísto seschlé mrtvoly Jasona v plné síle, který se jako zázrakem vrátil! (Magic Box)

Alexandre

Příjemné překvapení. Po průměrné pětce přichází vynikající šestka, ve které se nejen vrací atmosféra, ale zároveň je tak krásně zábavná, že si ji nejde neužívat. Tentokrát to nebyl jenom slibný začátek, ale skvěle si film vedl po celou dobu a samozřejmě jsem sebou i sem tam škubnul a sem tam se zasmál. Šestý díl u mě zabodoval. Lepší 4* - opravdu jsem se skvěle bavil. ()

Sign

musím jen souhlasit s ostatníma, ano jde tu skutečně o nejlepší díl série, Jason je opět na nohách a je sakra v plné ráži!!! ()

Mouchal

Historicky první filmový Pátek, kdy se nám neukáže žádná nahá slečna a přesto je to ten nejlepší pátek doposud. Jak je tohle možné? Tommymu už se chudákovi stýskalo po jeho vražedném sokovi Jasonovi, tak ho jen tak při večerní nudě vyhrabal z hrobu a pomocí všudypřítomných blesků ho přivedl zpět k životu. Pohodička. A tak začíná příběh s podtitulem "Jason Lives", ve kterém se nám na táboře konečně ukáží i nějací ti smradi, Jason překoná svůj rekord v počtu zabitých nešťastníků a Tommy si najde holku svých snů, kterou už pomocí svého parťáka Jasona dostal pryč i od rodičů. Co víc si přát v tomto humorně laděném dílu z kultovní hororové série? Možná jen ty nahotinky. Ty prostě chyběly jak blázen a mé hodnocení by kvůli nim (pokud by to byl nějaký kvalitní materiál) šlo ještě nahoru. 70% a první 4* pro Jasona. ()

GTS_PUNK

Jason je mŕtvy, nech žije Jason! Potom, čo do jeho rakvy udrie blesk, ho elektrina, ktorá prefrčí jeho zbytkami, oživí a masový vrah od jazera Crystal Lake sa vracia späť na scénu. Bohužiaľ. Na scénu prichádza po šiestykrát a divák sa môže pýtať, či so sebou už konečne prináša niečo lepšie ako to, čo mal možnosť vidieť doteraz v predchádzajúcich piatich snímkoch. Odpoveď je však zrejme všetkým jasná. Filmová séria, ktorá sa už od začiatku nesie na vlne kvalitatívnej podpriemernosti a ktorej každú časť režíruje iný režisér, sa z ničoho nič iba tak nezmení. To najpodstatnejšie z dejovej línie bolo už povedané skôr, inak je príbeh v podstate navlas rovnaký s jeho predchodcami. Zas a znovu je zasadený do lesného prostredia kempu Crystal Lake, ktorý má však v tomto prípade zmenený názov. Obyvatelia tak chcú zabudnúť na jeho strašnú históriu, no tá sa však znovu opakuje. A najhoršie z toho znovu nevychádzajú Jasonove obete, ktoré vraždí hlava-nehlava, ale filmový divák. Obzvlášť, ak videl aj predošlé diely tejto vraj "kultovej hororovej" série. Dejová línia nasleduje ich stopy a jedinou vecou, ktorá sa od nich odlišuje, je samozrejme nové herecké obsadenie. Aj to však kopíruje isté klišé tejto série, keďže v podstate všetci herci sú neznámymi tvárami, ktoré vo svete filmu žiadnym iným spôsobom nedokázali výraznejšie vyniknúť a nedočkali sa väčších rolí vo väčších filmoch odkiaľ by ich mohol divák poznať. Aj napriek celkovej podpriemernosti a miestami až výraznej stupidite, je táto časť jednou z mála, ktorá na diváka nepôsobí tým najtragickejším dojmom a môže sa stať, že niektoré pasáže ho nachvíľu dokonca aj zabavia. Veľa si od toho ale nemožno sľubovať. Jason Lives: Friday the 13th Part VI je "CTRL+C, CTRL+V" už šiestykrát za sebou. Životnosť mŕtveho Jasona Voorheesa, zdá sa, ešte niekoľkonásobne posilnila a táto časť ani zďaleka nie je jeho poslednou. A aj keď je toto pokračovanie akokoľvek zlé, je predsa len o niečo málo lepšie, než na čo je divák pri tejto sérii bežne zvyknutý. Hoci sa tu poprvýkrát deje to, že divák neuvidí ani jednu bradavku nažhavenej mladej slečny, dozaista mu to aspoň vynahradí soundtrack "He's Back (The Man Behind the Mask)" od Alica Coopera. Aj keď je pravda, že spojenie obidvoch týchto vecí dohromady by bolo ešte lepšie. ()

Likan7

O trochu horší, bohužel, ale musím dát za klad ten odlehčený fantasy nádech, který minimálně v úvodu funguje. Jen škoda, že po 20 minutách se začne film nudně vykrádat a po necelý hodině Vám to už je prostě ukradený. Nefandím těm hororům moderní éry, ale v porovnání s těmito klasikami mi chutnají víc. ()

Psycho.R

Po 4. a 5. díle, které mě bavili nejvíc se vracíme k rutině. Nový představitel Tommyho mi byl hrozně nesympatický. Ale aspoň tu byla jakási snaha opět o zakončení. ()

Nix

Tak po nevydařené 5tce se zase 6tka trochu zvedla a zase tu je Jason ve formě a zabíjení je zase zábavné a ty nápady, kolikrát si říkám, že už snad nejde vymyslet něco nového. Asi musí něco tvůrci takových filmů mít i nějaké drogy nebo nechápu tu inspiraci. Snad je nepotkám venku při nějakém natáčení. ()

TheRay97

Už mi dochází slova, která bych mohla o Pátku třináctého napsat. Hlavně proto, že se skoro nic nikam neposouvá. Možná, že jsem to zmiňovala někdy předtím, ale všechno je postavené jen na postavě Jasona a zabíjení jako takového. To už diváka pomalu přestává bavit být svědkem vražd na několik způsobů. ()

IronRocky odpad!

No začátek filmu jak Jason byl oživenej je hodně úsměvnej. A celkově mi vadil na filmu lehký humor a film mi přišel celej takovej ničim zajímavej a ke konci už mě hodně nudil. Vřaždy jsou nic moc a tokový odfláknutý. A hlavně děj ten je hodně slabej. ()

Voorhees

Nejlepší díl série ROZHODNĚ! Dobrej děj... mnohem originalnější než ostatní díly! A je tu člověk furt v nějakym tom napětí.. nechci to nějak glorifikovat, ale mohlo by se hodnocení dokopat na 70 procent :) ať to má aspoň jeden díl. ()

Scraffy

Jason is back! A do vraždenia sa pustil pekne hneď od začiatku. A že je to teda zábavné! Jeden z najlepších piatkov a zároveň aj posledný, ktorý sa ešte dal zniesť. Potom už prichádzali len väčšie a väčšie prepadáky. ()

Luki.V

Naprosto dokonalý Friday the 13th "druhé generace". Geniální zkloubení černého humoru a hororu s "gotickým" prostředím. Humor neruší a plynule se proplétá dějem, není to žádná trapná hororová komedie ale obyčejný horor s vtipnými ale uvěřitelnými momenty (pokud teda nepočítám dvě velice vtipné vraždy), geniálními postavami které si musí snad každý oblíbit a skvělou novou hudbou. Friday the 13th je od tohoto dílu spíše monster hororem, ale takové oživení série potřebovala :) ()

Forsetino

Pro mě jednoznačně nejlepší Pátek 13. ze všech. Jason žije je prostě parádní slasher horror, u kterého jsem se rozhodně ani chvíli nenudil. Kultovní záležitost a rád se k tomuto filmu vracím. Pro fanoušky horrorů je snad povinnost tenhle díl vidět! Nejlepší hláška: "Viděla jsem dost horrorů na to, abych věděla, že cvoci s maskou nebývají přátelští!" ()

Pitryx

Trošku slabší od předchozího filmu, ale taktéž dobré. Ale ovšem již malinko pod průměrem celé klasiky. ()

JackBurda

Ale jo, tohle byla zábava. Atmosféra už je sice úplně v pytli, ale po Bondovským úvodu jsem chápal, že to nemám brát vážně. Opravdu se mi líbila postava Tommyho, finále v táboře, kterej je tentokrát plnej a ty vraždy byli celkem příjemně vtipný. Rozhodně jeden z lepších dílů. ()