Uhlazený manažér Nick Hume (Kevin Bacon) žije dokonalý život až do doby, kdy se jeho syn stane obětí iniciačního rituálu gangu a přijde o život. Pod tíhou zármutku Hume dospěje k závěru, že musí ochránit vlatní rodinu sám. Chce se pomstít a slíbí, že najde každého, kdo má se zločinem něco společného. Vražda se stává nástojem jeho pomsty. Režisér filmu Saw: hra o přežití James Wan a scénárista Ian Jeffers přepracovali do filmové podoby původní román Briana Garfielda. (oficiální text distributora)

mazursky odpad!

Sračka všech sraček futrál a přiznávám že dlouho jsem nic tak strašnýho neviděl. Kevin by se měl v rohu stočit do klubíčka a pořádně se začít stydět!!! ()

omega_SK

Eňo ňuňo filmešek. Ja akcie rád ......véééééľmi rád a toto je akčné až-až. Plus navyše kvalitne nafilmované s fajn efektami a peknou hudbou. Žiadne trápne béčko ála DVD EDiCE. Prestrelky...naháňačky...kvalitné obsadenie. A keď Kevin vezme do ruky medveďobijku...juchúúúú....vtedy začína tóčo. Kanón ako sa patrí. Bronsonovka "Prianie smrti" v novom šate, ktorá sa nemá za čo hanbiť ()

Salash

Mohl to být prequel Saw. Je to ale nuda, která kromě posledních 20 minut nestojí za řeč. Mohly to být 3 hvězdy, ale za zklamání z promarněné šance jen 2. ()

Pecca007

Od tohoto filmu jsem čekal mnohem víc, než jsem dostal. Rozsudek smrti vypadal nadějně a režisér James Wan mi měl zaručit zábavu. A vypadalo to tak, že se budu dobře bavit, když na řadu přišlo psychologicky dramatické scénky, až jsem kulil oči. Pak se to ale rozjede v klasickou vyvražďovačku v níž jde jenom o pomstu. Jenže potom s film začiná až nápadně podobat filmu "Kat" a Kevin Bacon se až nápadně začne podobat Thomasu Janeovi a podle toho taky vypadá jeho herecký výkon, který na začátku filmu působil nadprůměrně. Režiséru Wanovi se, bohužel, ale nepodařilo skloubit drama s akčňákem béčkového rázu tak, jak bych si představoval a jediným, čím Wan zaujme je kamera. Já nemám nic proti vyvražďovačkám, ale zaprvé to pro mě nebylo nic nového nebo zajímavého, a zadruhé já obvykle nezastávám styl, že se do béček má tlačit dramatická linka, neboť to většinou dopadne blbě a tohle je typický příklad. A když pominu ty nelogičnosti ve filmu, tak to nakonec dopadlo lépe, než "Kat". Pořád je to ale čistý průměr. 50 %. ()

aboj

Na obyčajného pracovníka poisťovne až neuveriteľne dobre zvládnutá pomsta. Bolo to síce klišé, ale pozeralo sa na to dobre. ()

JBpivosaj

Tak tento film mě naprosto vzal, jakožto fungující rodina a následná tragedie co změní otce pojištováka k prahnoucímu člověku po spravedlnosti (mstě). Nevycvičený, nenamachrovaný týpek z kanceláře co chce pomstít svého syna. Není to jen honba za pomstou, ta je vykonána rychle, ale přichází zvrat, který zase nutí „pojistovaka“ jednat. Konec není takový jaký by asi každý čekal a to má mé sympatie asi největší. Dnes všichni víme jak co začne a po krátkém scénáři skončí. Film je prostě zajímavý od začátku do konce a tím, že drsnáka nehraje nějaký vysloužilý voják z Vietnamu co má x křížů za kdoví co, nýbrž člověk a především otec který funguje jen na principu přežití a ochrany rodiny se mě prostě libí. ()

Baruska92

Muž, kterému zabili syna chce sám rozhodnout o osudu vraha. "Vražda se stává nástrojem jeho pomsty". Vidím podobnost např. ve filmu Mé druhé já a Ctihodný občan, které jsme shlédli minulý týden. Ze všech těch filmů se mi tenhle zdál nejemotivnější **** ()

JimmyMcNulty

Dialogy jak od prasete, neskutečně vyhrabaný postavy a jedinými pozitivy je Bacon a pár slušných scén. 2 hvězdičky s odřenýma ušima. ()

Mate0

Jo bylo to fajn,a poměrně slušné....ale tak jak už tu psalo x uživatelů-poslední čtvrtina filmu kdy se stane s K.Bacona novodoby Seagal je opravdu zbytečná a moc to kazi do té doby docela slušný film.... ()

fifotron

Celkom fajn revenge movie, ktorý v určitých momentoch dosť prekvapí ale zároveň enormne a pre tento snímok osudovo (pre mňa) prepískne. Kevin Bacon by si za toto každopádne zaslúžil nomináciu na Oscara. ()

GalaktikHero

Zase niekto húlil a písal pri tom scénár.... už by v tom "holom úde" mali spraviť poriadnu protidrogovú raziu. Ako spieva Jožo Ráž: "vodka a pomsta najlepšie chutí studená." Začať si s bandou zločincov s holými rukami a bez vesty.... to by si nedovolil ani Terminátor, nie ešte vychrtlík typu Kevin Slanina. A nepremiestniť vlastnú rodinu na druhý koniec zemegule hneď po prvej prestrelke..... čo čakal??? Ten jeho ku koncu nakúpený arzenál - na smiech!!! Pán Slanina, s brokovou dvojkou sa chodí na kačice a nie na gaunerov!!! A páni scénaristi, menej húliť - Colt 1911 má zásobník na 7 nábojov a nie na tie kanonády, čo "Mr. Packal Zabil som si rodinu" predvádzal!!! Nemám rád filmy, kde "hrdina" seká jednu kravinu za druhou a napriek tomu mu takmer všetko vyjde. ()

Kokotek230mm

Mě Bacon baví a Wan je můj oblíbený režisér. Sice film patří k těm jeho slabším výtvorům, ale jsem toho přesvědčení, že jediná spravedlnost, která opravdu v naší mysli funguje jako spravedlnost, je a vždy bude pomsta. Takhle by to mělo fungovat a ono by nás hned nebylo 7 miliard a nemnožili by jsme se jak potkani v kanále a možná by si pak každej asocial a dement s iq mouchy narážející dokola do skla rozmyslel své násilnické činy. Na pět to není chybí tomu více nasilí při pomstě ()

kecal

Klasicky nevyrovnaná režie Wana v kombinaci s mizerným scénářem. Uvidíte vážně dobrý scény a vážně špatný. Dívat se na to, ale dalo, takže za tři. ()

tompolicky

Emoce, ty když ve mě vyvolá v množství menším než malém, jakýkoli film, je za plný počet. Přesně tohle je případ tohoto snímku. Nenudil jsem se ani chvíli, skvělá je především hudba, herecké výkony i střih. Film má spád a posledních 15minut je gradací od začátku očekávané druhé vendety hlavního představitele ( tu první vykoná na začátku filmu ). Užíval jsem si i detaily, jako třeba když se vystřelí z dvojhlavňové brokovnice dvakrát - je potřeba vyhodit nábojnici a znovu nabít dvěma náboji ( v dnešní době dokáží kladní hrdinové na jedno nabití z brokovnice vstřelit víckrát než Rambo ze svého rotačního kulometu za hodinu střelby ), čili si takových detailů ( a že jich bylo víc ) je v dnešní době si potřeba vážit. Ale zpět k filmu asi proto, že jsem přecitlivělý otec tří dětí, film mě pohltil emočně a vychutnával jsem si atmosféru, kdy holohlaví potetovanci dostávali po zásluze na prdel...a kdo tvrdí, že pomsta nic neléčí...je zralý na psychiatra :o) Fajn snímek. ()

Iveta47

A taký pekný film to mohol byť,ale od scény,ked do políciou stráženého domu vtrhne gang a vyvraždí rodinu som vedela,že to už nebude stáť za veľa...škoda pokazili to...tato sa snažil,ale až veľmi naivný a hlúpy dej to pokazil. ()

JerryPilsen

Spirála zločinu roztočená do obrátek.Dramatická cesta z poklidného života do pekla podsvětí se Wanovi povedla.Dalo by se vyčíst podivné chování některých postav,ale díky atmosféře se držíme hodně vysoko. ()

BStone

Wan v tomto snímku překvapivě nedotažený a nedomyšlený. Typický revenge snímek, slušně natočený, dobře zahraný, který však shazuje slabý scénář 50% ()

andy60

V poslední době jsem sice viděl víc filmů na podobné téma (Nemilosrdný, Harry Brown atd.), ale myslím, že Rozsudek smrti by při konfrontaci v pohodě obstál. Žádná velká myšlenka ani rafinovaný scénář, prostě hned od začátku se jde do akce, kulky sviští, pneumatiky kvílí, krev stříká a divák - pokud trochu vypne mozek, se baví. ()

Eli Roth natočí remake Přání smrti

Eli Roth natočí remake Přání smrti

20.06.2016

Dávno předtím, než vzal do ruky bouchačku Liam Neeson, tu byl Charles Bronson. Jeho Přání smrti téměř vynalezlo "taťkovské" filmy o pomstě, takže není divu, že se Hollywood už dlouho snaží o remake.… (více)

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Russell Crowe má přání smrti

Russell Crowe má přání smrti

09.09.2012

Byl chvíli spojován s rolí pistolníka Rolanda v adaptaci Kingovy Temné věže, ale po Universalu se velkoryse pojatého (a tedy velmi nákladného) projektu zřeklo i studio Warner. Je tady ale další film,… (více)