Uhlazený manažér Nick Hume (Kevin Bacon) žije dokonalý život až do doby, kdy se jeho syn stane obětí iniciačního rituálu gangu a přijde o život. Pod tíhou zármutku Hume dospěje k závěru, že musí ochránit vlatní rodinu sám. Chce se pomstít a slíbí, že najde každého, kdo má se zločinem něco společného. Vražda se stává nástojem jeho pomsty. Režisér filmu Saw: hra o přežití James Wan a scénárista Ian Jeffers přepracovali do filmové podoby původní román Briana Garfielda. (oficiální text distributora)

ArdathBay

Dokonalé americké manželství je už megaklišé (pokolikátá už...ach jo). Vizuálně kvalitní dílo, které však ztrácí průměrným scénářem. Cinefilové jistě vzpomenou, že tohle už tady přece bylo (Taxikář, Přání smrti). Scéna s brokovnicí v bývalém blázinci je ovšem super . Akorát broksny dělaly tak nějak úhledné díry. Přeměna manažera v "Maxe Payneho" mi nepřišla až tak uvěřitelná a obrázek na oficiálním obalu DVD klame. Film však stojí za podívání. ()

BMAJTZ

Pomerne zvrhla ukazka akcniho dramatu. Vse zacne jako bravurni psychologicke drama ale vse se asi v pulce zmeni kdy se z hlavy rodiny stane nemilosrdne vrazdici monstrum. Mam z toho rozpacite pocity, moc jsem tomu neveril ale zase na druhou stranu jsem se nenudil. ()

ZkuKol

Kevin Bacon je skvělý herec a je velká škoda, že si ještě nedokázal vybudovat dostatečný marketingový potenciál. V Death Sentence dokazuje svůj herecký talent každou vteřinou ( a z plátna prakticky nesleze). Velmi je mu nápomocen režisér J. Wan, který zvolil velmi syrový a lehce (tak jak to jen příběh resp. žánr dovoluje) klipový vizuální styl. Překvapením pro mě byla A.Tyler, která svou policistku - strážkyni morálky a spravedlnosti - zvládla bez klopýtnutí. Pokud se zkrátili (nebo ještě lépe vystřihli úplně) některé zbytečné rodině-morální scény (na téma usmiřování, smiřování se s nastálou situací apod.) a přepsali občas nesmyslné dialogy členů gangu (které ale herecké podání, rychlý střih a zmiňovaný vizuální styl občas slušně skryjí), zasloužil by si film i pátou hvězdu, v této podobě to vychází na zasloužených 75%. ()

sedm.1

I ve svém třetím velkém filmu mění James Wan naprosto žánr a po thrilleru,přes atmohorror se dostává k dramatu.Sice nejde o úplně čistokrevné drama,i zde je pár drsnějších a nekompromisnějších momentů,ale základní linie se drží v dramatickém ranku.Ona linie je poměrně jednoduchá a přímočará,ovšem mám s ní docela dost problémů.Jednak je celý děj neskutečně přitažený za vlasy,většina postav se chová tak,jak by se v životě nikdo nezachoval a jednak přerod taťky slušňáčka na taťku vyhlazovače je jedním z nejnaivnějších momentů,co jsem kdy viděl.Není to ani tak chyba Bacona,který svým výkonem drží svou postavu ještě docela nad vodou,ale člověk,který neví ani jak se nabíjí pistole a za hodinu vystřílí naprosto přesnými zásahy bandu zkušených střelců...nechci být hnidopich,nad většinou nesmyslů mávám jen rukou,ale co je moc,to je moc.Alespoň že ono závěrečné zúčtovánímá má pořádné grády,ale celkově mi přijde s takovýmto drsným příběhem celý film až moc uhlazený a příjemný na pohled,přitlačení na pilu by se zde sakra hodilo a prostředky k tomu James Wan měl.Docela zklamání,čekal jsem mnohem drsnější film. ()

Arius

Zprvu teatrálne divadielko ktoré zmenilo charakter na poriadne akčnú porciu. Bacon bol nepresvedčivý podobne ako väčšine zvyšných postáv, jeho premena z kancelárskej krysy na pomstitela bez zábran bola v celku úsmevná, no po pravde film nemôže trvať dva dni. Slušný námet, príbeh graduje a zaujme ale všetky tie omáčky a nie práve presvedčivá interpretácia tomu na kráse príliš nepridajú. Budem ešte zvažovať no dočasne 3 *. ()

Lukoboss

Tak zaprvé - K. Bacon umí (a tady to jasně dokazuje) zahrát všechno - nažehlenýho kravaťáka, kterej má pod palcem nemalou firmu, no a na druhé straně taky pořádnýho tvrďáka, kterej nejde pro ránu daleko, a pokud je po ruce dvouhlavňovka, tak je to ještě lepší ("Look at you. You are the same as we are."). Holt krev za krev, oči za oko, zuby za zub. K tomu je scénář poměrně dobře sepsanej, protože se divák ani na chvilku nenudí, v podstatě tam asi není nic moc navíc. Dokonalý to sice není, ale ve výsledku rozhodně nadprůměr. ()

upson

Jelikož jsem milovník stylizovaných a povedených Béček a ani nevím proč mám pro ně takovou slabost, musím své pětihvězdičkové hodnocení rozčlenit na hodnocení pro filmy kategorie A, tedy kategorie kde nejsou dementní dialogy a slabé scénáře s naprosto přehrávanými scénami a hereckými výkony a pak další kategorie B, kde je výčet těchto pro film srážejících elementů celá škála, :-D do níž bez jakýchkoliv pochyb tento snímek evidentně patří. Možná mě až prudce zarazila druhá polovina filmu, která se až nadměrně přeformovala v hustokvalitní béčkovou nálož s vykrádající koncepcí filmu Vrána a tou první polovinou, jenž chtěla budit dojem solventního drama o člověku, který prahne po pomstě s opět vykrádající koncepcí, a to filmu Přání smrti. Kdyby se film držel jednolitě a nemutoval v tak hybridní sloučeninu byl bych velmi potěšen a dal 5 hvězdiček, takhle jsem jen spokojen a dám jen 4 hvězdy....... 70% ()

bloodvomit

Škoda že se od půlky začaly nějaký postavy chovat naprosto dementně. Ale i tak chce tenhle snímek pořádnej support ;) stylovka. ()

uzzi

Velice nesourodý film. Některé scény jsou naivně rodinné a zateplené, některé drsné a efektně chladné. Přitom dohromady je to kupodivu jedlé a dobře zahrané. Přesto jsem si připadal jak na kolotoči a chvilku zaklonil hlavu k cukrové vatě, chvilku k horské dráze, na konci jízdy se ale dostavil pocit spokojenosti a Kevin Bacon je opravdovým tahounem, nasranou mašinou a obdivuji ho, že i skrz pitomost scénáře dokáže udržet vážnou tvář. Akční scény jsou skvěle a syrově natočené. Ač je to celé ve výsledku nelogická a podivná změť, přesto mě tento film poměrně bavil. 70% ()

Tjaden

Tak trochu rozporuplné dílo. Rozsudek smrti se dá přirovnat k pouhé kapce v moři, protože nepřináší do okoukaného tématu o pomstě nic nového. Zajímavé to začíná být až ve chvíli, kdy si Bacon pořídí pytel plný zbraní, vyholí si hlavu a vpadne do sídla gangu, který může za smrt jeho rodiny. Zvlášť účinek brokovnice na lidské údy je zvládnut mistrně. Bohužel jak asi tušíte, jedná se o samotný závěr filmu. Zbytek mě nijak neoslovil a v paměti mně utkví opravdu jen ten závěr. Ke kladům přikládám také soundtrack, v kterém zazní pár moc pěkných songů. ()

jondoe

Az na par nedoveryhodnych dialogov a rychlu premenu Kevina Bacona zo solidneho obcana na chladnokrvneho postychtiveho vrahuna je Rozsudok Smrti velmi podarenym thrillerom. Reziser James Wan, ktory sa do ligy dobrych reziser zaradil po originalnom a nekopromisnom horore Saw, sa citi aj v tomto trosku odlisnom zanre. Vie zaujat a udrzuje atmosferu aj ked namet nie je moc originalny a scenar priemerny. FIlm sa drzi aj vdaka vybornemu Baconovi, ktoremu to z brokovnicou fakt pristane a aj vdaka nemu je tento film sice zlahka, ale urcite nadpriemerny. ()

Spike23

To, co se z počátku zdálo jako běžný thriller, mě po chvíli doslova pohltilo snad úplně vším, co zde bylo k vidění a do závěrečných titulků mě ani o trochu nenechalo na pokoji. Stručně a jednoduše - jedná se o jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy měl tu možnost vidět. ()

Koři

Příběh o pomstě, která tak docela nevyšla! Slušně sem se u toho pobavil, akorát bych ubral psychologie a přidal víc akce. John Goodman jako upocenej gangster je parádní figurka! ()

Schizeus

Po poněkud nudnějším začátku, což filmu hned ze startu ubírá na image, se rozjíždí docela zajímavý krvežíznivý trhák. Co se dějových smyček týče, nikdo by neměl čekat šílené zvraty. Jedním z přínosu filmu je nezvratně režie, jelikož je Wan opravdu mistr ve svém oboru. Gore scénky jsou sice v menším měřítku, než v SAW (v jedné scéně je vidět art work Jigsaw), ale neztrácejí na disturbing efektu. Tuhle řežbu doporučuji všem, co hledají trochu adrenalinu. ()

klukluka odpad!

Hodnotím ještě před skončením, tady to nic jinýho ani být nemůže. Je to snad ten nejhorší sajrajt, co jsem kdy v životě viděl. Ohavnost. A ještě ji podle mě zaplatily nějaký americký zbrojařský firmy. Tohle jsou filmy, kvůli kterým berou obyčejní Američané do rukou zbraně. Tenhle film je k tomu vysloveně ponouká! Hrůza hrůz! ()

Loki_Six

"I can get you three to five guaranteed. That's a very decent result. I'm talking guaranteed time. Not maybe, not the jury didn't feel up to it. That's worth more than chasing some make-believe ten to life, and the guy walks free. You want that?" ()

Eli Roth natočí remake Přání smrti

Eli Roth natočí remake Přání smrti

20.06.2016

Dávno předtím, než vzal do ruky bouchačku Liam Neeson, tu byl Charles Bronson. Jeho Přání smrti téměř vynalezlo "taťkovské" filmy o pomstě, takže není divu, že se Hollywood už dlouho snaží o remake.… (více)

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Russell Crowe má přání smrti

Russell Crowe má přání smrti

09.09.2012

Byl chvíli spojován s rolí pistolníka Rolanda v adaptaci Kingovy Temné věže, ale po Universalu se velkoryse pojatého (a tedy velmi nákladného) projektu zřeklo i studio Warner. Je tady ale další film,… (více)