Cake Eaters, The

Drama / Romantický

USA, 2007, 86 min

Citlivo natocena drama, ktora sa na nic nehra, ale za to je neuveritelne opojna a ked skonci, poviete si sice, ze zivot je na prd, ale ma aj svoje svetle chvilky. Musim pochvalit herecke obsadenie a vyborny scenar.(25.3.2009)

Každý komentář tady velebí výkon Kristen Stewart - a právem! Čím se ale odlišuje Cake od jiných "smrtelných" dojáků, je právě ona intimita, která fungovat může, ale taky nemusí. Mary namíchala pocitově poctivý driják a nenutila diváka tahat kapesníky a "depkovatět". Georgia je obyčejná holka, a právě proto je ta pubertální problematika, navíc obohacena právě o onu nemoc, tak skličující. Mělo tedy cenu větvit už tak košatý příběh i tam, kde to nebylo vůbec třeba?(21.8.2010)

The Cake Eaters je takový malý velký film. Je užasné, jak z minimálního rozpočtu vznikl takhle hezkej film, kterej si nehraje na nic víc, než ve skutečnosti je. A i když se jedná na první pohled o depresivní film, ve výsledku je z toho velice příjemný zážitek, který se jen tak nevidí... Jinak herecké výkony byly parádní a opravdu musim pochválit Kristen Stewart, která svojí roli zahrála naprosto parádně. Ještě musím zmínit povedené herecké obsazení, se sympatickýma vedlejšíma postavama a fakt krásnej soudtrack, kterej pomáhá dotvářet slušnou atmosféru. A tak jediné co bych snímku vytknul, je občasné uhýbání od hlavní dějové linie, ale i to se nechá překousnout... Zkrátka zaslouženejch 5*, už jen za to, že i tejden po projekci tenhle film nemůžu dostat z hlavy...(4.4.2009)

Nadprůměrný film, ale zdejší hodnocení asi trošku nadzvednuto díky Kristen Stewart. Samozřejmě, hrála tady perfektně postiženou dívku, její zvláštní výraz jsem neustále sledoval, protože ji mám taky hodně v oblibě, ale komplexně trochu "obyčejné". Něco tomu chybělo, něco většího, nějak to lépe zakončit. Měl jsem z filmu dobrý dojem a dobře odvedená práce vzhledem k nízkému rozpočtu, jenže zůstávám u silných 3* 65%(6.1.2010)

Moc hezký film s úžasnou Kristen Stewart, která dokonale vystihla těžce nemocnou dívku, která ví, že už jí nezbývá moc času a chtěla by stihnout zažít lásku. Jenže na malém městečku každý každého zná a tak se tu tak trochu náhodou propletou osudy dvou rodin, které už se velmi dlouho znají. Mají svá malá i velká tajemství, sny, ale i životní nezdary.Nádherné drama, po kterém si třeba řeknete, že na tom sami vlastně nejste tak špatně.(10.11.2012)

• - Režisérka při natáčení tohoto filmu spolupracovala s dvěma sestrami, které touto chorobou trpí. Jedna z nich po shlédnutí filmu řekla, že na začátku filmu si myslela, že Kristen touto chorobou opravdu trpí. (Reesam)

• - Poté, co Georgia (Kristen Stewart) stráví noc s Beaglem (Aaron Stanford) a chystá se vstát z postele, je možné vidět otlačený popruh od podprsenky. Údajně ale Georga byla celou noc nahá. (Reesam)