Cesta

• USA The Road (více)

Otec (Viggo Mortensen) a jeho malý syn (Kodi Smit-McPhee) bojují po zničení světa o přežití. Nikdo přesně neví, co se stalo. Byl to jaderný útok? Nebo naši planetu napadli mimozemšťané? Jedno je jisté - miliony lidí zemřely, ať už v důsledku katastrofy, vyhladovění či zoufalství z pomalého umírání lidí kolem poté, co se zastavily dodávky energií. Snaží se dostat na pobřeží a doufají, že tam najdou zásoby jídla, bezpečí i někoho, s kým by mohli sdílet budoucnost. Veškerý majetek si vezou v nákupním košíku vybaveném zpětným zrcátkem, aby viděli, zda je někdo nesleduje. Cestou překonávají řadu překážek a děsivých situací. Naráží na zástupy zoufalých, nepřátelských přeživších, loupeživých gangů i kanibalů. Nemají nic než jeden druhého a snaží se zachovat si alespoň zbytky lidské důstojnosti. (HBO Europe)

datos

Film cesta může nadchnout nebo překvapit, ale hlavně neurazí žádného fanouška. Je to stejný styl jako Kniha přežití (která se mi velmi líběla) a u filmu Cesta to neni jinak. Film se mi líběl, bavil mě a zníčený svět byl provedený famozně a prostředí bylo naprosto uchvatny. Film mě potěšil. ()

Majzlík

Pokusit se převést Mc Carthyho Cestu na plátno určitě nebyl snadný úkol. A myslim si, že těžko to šlo zvládnout líp, než se to povedlo Johnu Hillcoatovi. Ostatně už v Proposition dokázal, že dokáže skvěle vybudovat bezútěšnou atmosféru. Pocit zmaru a zoufalství je v Cestě tak silný, že jí rozhodně nedoporučuju divákům se sebevražednými sklony. ;) ()

IronRocky

Film se mi líbil. Je to pěkně udělaný a má to dobrou ponurou atrmosféru. Jen ten konec mohl být jiný, ale budiž stále je to nadprůměrnej film, kterej ostatní strčí do kapsy s touto tématikou, ale na Vlákna to nemá ani omylem. ()

.killer.

Konec světa tak trochu jinak. Závěr filmu je poměrně jasný, už když se člověk podívá na dvd obal. Co se týče obsahu tohoto snímku, tak ten je smutný, temný, dojemný a nicneříkající. Je to prostě jiný úhel pohledu na konec světa, který zároveň sleduje cestu dvou postav odnikud nikam. Pro mě osobně nic, na co bych ještě pozítří srdceryvně vzpomínal. ()

KdG

Pro mě hrozná nuda a když už je trocha vzrůša tak je to děsně předvídatelné a klišovíté. Dětská postava je vysloveně iritující "neviňátko" které tam vůbec nezapadalo. Trapný konec té slátaniny to pak celé zazdil. Pozitivní byla místy atmosféra a asi 2 scény což je proklatě málo. ()

movemat

Prvé pozretie tohto filmu bolo skvelým zážitkom. Užíval som si fakt každú minútu. Hillcoat ma hneď vtiahol do deja a celý film som prežíval s hlavnými postavami. Celý film však v podstate stojí na tom, že ste počas deja v nedočkaní ako to celé skončí. A najmä preto už druhé pozretie nestojí za veľa. Našťastie je tu zopár viac-menej akčných scén, na ktoré sa dá pozerať aj viackrát. Ak teda hodnotím zážitok len z prvého pozretia, tak lepšie 4 hviezdičky. ()

Sollozzo

Drsný snímek s hodně depresivním příběhem. Dobré herecké výkony (už někdy Mortensen zahrál špatně?) a skvělá kamera. Film drží diváka skoro celou dobu v nejistotě. Atmosféra je budovaná pomalu a je podtržena šedými kamerovými filtry a perfektní hudbou. Celkově ale film vyšuměl do prázdna. Chyběla jakákoliv gradace a nějaký uspokojivý závěr. To mi však nezkazí dojem z filmu. Protože tady atmosféra vítězí nad obsahem. 75%. ()

vetsinezobri

Setkání s lednicí kanibalů bylo... vzrušující. Všechno ostatní depresivní jak hrom, tak bacha. Jinak putování Mortensenovi jde jako ve známé trilogii a dokonce si tu hraje i s prstýnkem. ()

Chasida

Už od první minuty mě Cesta uchvátila - obrazově, hudebně (až zpětně jsem se dozvěděl, že hudbu dělali mágové Cave a Ellis - bez nich by Cesta určitě nebyla tou, kterou je), herecky a vůbec celou svojí atmosférou a kompozicí. Škoda toho konce, ale i přesto jeden z nejsilnějších zážitků poslední doby. ()

hero_bk

Přímo se nabízí srování s Knihou přežití. Vizuál podobný, ale po dějové stránce Cesta prohrává na celé čáře. Koncentrovaná nuda s občasným zajímavým momentem, hezkým záběrem, ale absolutní absencí jakékoli akce. Jediné, co na tomto filmu spatřuji jako zajímavé je paradoxní proměna hlavního hrdiny, který tak dlouho mluví o tom, že ostatní jsou ti zlí, až se sám stane zlým, stejně jako když o všech mluví, že ho sledují, a těch co ho sledují, si nevšimne... Dávám slabší 3* za závěr a vizuál. ()

Izz

Docela,ale docela zbytečné.Cesta nepotřebovala obrazového průvodce,ta kniha je úderná především po stránce představivosti a pocitu,který si z ní jako takové odnesete.Není to příběh vhodný ke zfilmování.A když to vezmu z tohoto hlediska,tak se film podařil solidně.Je technicky precizně odvedený,herci do svých rolí parádně sedli,Hillcoat evidentně umí navodit špinavou,depresivní a bezvýchodnou atmosféru.To je všechno strašně moc hezké.Ale nic to nemění na zbytečnosti celého projektu.Film,který nemusel (a asi ani neměl) vzniknout. ()

aa12

Cesta mě donutila se zamyslet jak bych se v takové situaci zachoval a jak by se vůbec změnilo chování lidí a došel jsem k názoru že tento snímek je naprosto skvěle natočený. Tohle nemá být film plný akce a srdcervoucích scén, naopak má být zaměřený na city a to bezpochyby splňuje. ()

Clark_Kent

Smutný a silný příběh v jednom. Depresivní, pomalé a neočekávané je pravda, že ke konci se už dosloa jaoby vytrácí to kouzlo té postapokalyptické abych pravdu řekl. ()

Lilien

Dokedy si človek zachová ľudskosť v krutom apokalyptikom svete bez akýchkoľvek zákonov a pravidiel. Mrazivé, smutné a depresívne a hlavne výborne zahrané. Výborná scéna v dome kanibalov, je jedna z naj-napínavejších akých som v poslednej dobe videl. Trošku ten záver bol taký rozprávkový no ale treba veriť,že vždy sa nájdu dobrý ľudia. ()

Knor

Hodně smutný film. Bohužel myslím, že tato postapokalyptcká vize je naprosto reálná. Svět by byl hnusnej, zlej a krutej. Jeden z mála filmů, které ukazuje uvěřitelný obraz možné budoucnosti lidstva. ()

DavidWebb

Rozmýšľam aké pocity chcel režisér vo mne ako divákovi vyvolať. Pretože povedať nemal čo. A je zbytočné nad tým rozmýšľať, pretože vo mne nevyvolal okrem sklamania nič. Ani smútok, depresiu ani bezmocnosť ani súcit. Je pre mňa záhada, že na to Viggo a Charlize kývli. Postavu Charlize mohla hrať ktorákoľvek začínajúca herečka a ten fakan (dievča?) álá "Papá nezabíjaj toho uja, nechaj sa radšej podrezať sám, lebo mi sme tí dobrí" mi liezol na nervy. Pravdu povediac som to pozeral na 2 krát, lebo v telke mal bežať nejaký seriál tak som to prerušil - asi tak ma to bavilo. V každom prípade už rozumiem prečo aj s týmto obsadením je tento film tak málo známy. SPOILER: Viggo, ktorý celý film pochrchláva - ku koncu krv (tubera, rakovina, ktovie?), prepláva v rozbúrenom mori s vlnami viac ako meter takých 300m k vraku lodi a späť aby pár dní nato zomrel. A malého fakana si zoberie úplne cudzia rodina s deťmi - veď ďalší hladný krk, to sa predsa pridá keď my sami nemáme čo do huby, no nie? ()

ari1

Tento film určitě stojí za ten čas, jen škoda toho pomalejšího tempa. Herci jsou good a prostředí jak Fallout bez emzáků:) ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Michael Fassbender s kolty proklatě nízko

Michael Fassbender s kolty proklatě nízko

22.09.2013

Divoký západ jej láká už nějakou dobu. Hrál třeba padoucha v propadáku Jonah Hex a měl se objevit v hlavní roli problémového a mnohokrát přeobsazeného westernu Natalie Portmanové Jane Got A Gun. K… (více)

Ridley + Cormac: Tahle země JE pro starý

Ridley + Cormac: Tahle země JE pro starý

05.02.2012

Lépe řečeno, pro starý machry ;-). Cormac McCarthy je mnoha čtenáři a literárními odborníky považován za nejlepšího žijícího amerického spisovatele. Kromě předloh pro filmy jako Tahle země není pro… (více)

James Franco chce adaptovat McCarthyho

James Franco chce adaptovat McCarthyho

07.01.2011

Ben Affleck nám předvedl, že i z chlápka považovaného za prkno s hezkým obličejem se může stát velmi dobrý scénárista a režisér. V jeho stopách chce nyní kráčet James Franco. Ten už dokázal, že je i… (více)