V SAW 5 pokračuje Hoffman v práci Jigsawa. Jeho tajemství je však skoro prozrazeno a on se musí vydat na lov, aby zabránil svému prozrazení. (oficiální text distributora)

Daertelon

Totální souhlas s Guranem. Vystihl to přesně tak, jak jsem teď chtěl napsat. Po něčem, co alespoň pro mě znamenalo úspěch, tedy čtvrtém díle, přišlo opět další velké zklamání. Rozhodně zajímavá myšlenka s pastmi pro pět lidí, kteří si ale nezasloužili ji pochopit. Nápad se staronovým Jigsawem ve formě agenta, je nudný a celkově děj postrádá nějakou nabitou náplň, pocitovou barvu nebo cokoliv, co by diváka vtáhlo do děje více než koukání na zasychající barvu. Mně osobně film posloužil dobře jako pozadí dělání jiných věcí a myslím, že na víc ani nemá. I přes to, a možná právě proto, jsem ale zvědav na další díl. Vzhledem k předchozím výkyvům soudím, že snad zase bude dobrý. 40% ()

adamix

Oproti sračkovitej štvorke sú pasce premakanejšie a brutálnejšie, avšak významovo, herecky, príbehovo i logicky sa nachádza SAW 5 v tej istej žumpe spoločne so zlými predchodcami okrem Wanovho diela a ako tak stráviteľnej dvojky. ()

hrumsrt

"Seru na to. Zavři dveře, ať si vyslechneme pravidla!" Takový bordel v časové lince to se jen tak nevidí! Je to jako v případě Dawn v Buffy, kdy se utvoří postava a k ní dějová linka, která se implantuje všem již zaběhlým postavám. A přesně tenhle koncept postavy tvoří i agent Hoffman... Bohužel tentokrát tahle implementace znamená prakticky plivnutí celé sérii do tváře! Je až smutný, že na filmu mě nejvíc bavila hlavně skupinka lidí procházející pastičkami (ale i tam je to hrozně odfláknuté, kdy vůbec nikdo neřeší žádný morální dilema ohledně zabití člověka), jelikož tu si neužijete, když film se zaměřuje na "nástupce skládačkového vraha" a onu již zmíněnou implementaci. Pořád ale příjemný casting, tahle značka má pořád, koho oslovit, za zmínku stojí Julie Benz, či opětovně i Scott Patterson. 40% ()

Hyperbolic

Agent FBI Strahm je solidní vyšetřovatel, na Hoffminatora však krátký. Od prvního dílu se mi krimi zápletka líbí a John Kramer je jeden z těch zajímavějších a hlubších fiktivních zločinců, takže v tomto ohledu velká spokojenost. Jako největší minus zde beru skupinku hrající Jigsawovovu hru. Byli mi naprosto ukradení, jejich úmrtí mě nezasáhla a každá scéna s nimi (krom teda finálního setkání s kotoučovými pilami) nudná. Příběh se snaží záplatovat mezery z minulých dílů, ovšem ty důležité a velké nějak přeskakuje. ()

Nathaniell

Až na pár výjimek se nechutnost dostala na přijatelnější úroveň - dal jsem si u toho oběd. :-D ... Týmová past mi taky přišla jako hodně dobrý nápad. Otázka spolupráce tady ještě takhle nebyla. O dalších věcech se rozepisovat nebudu, každopádně doplňuje pátý díl skvěle původní díly a příběh. Strahm je sice trochu pako, ale... ehm ehm... Ti, kdo viděli, vědí. Navíc jedno velké plus: Nechutnosti jsou velmi jasně očekávatelné, takže stihnete krááásně zavřít oči vy, kterým to vadí. Nebo si dát guláš. :-D :-D 5* ()

BohušdK

Na nový SAW se vždy těším a zároveň chápu, že některým lidem už to může lézt na nervy,ale mě by nevadilo kdyby sawů bylo třeba 20. :) ()

Rastman

Plány v plánech jiných plánů nevyjdou vždy podle plánu, aneb Saw 5. Příběh se sice snaží tvářit zajímavě, ale nějak se z toho vytrácí smysl. Být to jako seriál, daly by se souvislosti určitě lehce pochopit, takhle jsem se čas od času ztrácel v dávno zapomenutých faktech a nevěděl jsem, co se proč děje a kdo je vlastně na jaké straně. Jakési zmatení k Saw ovšem patří a když tento fakt jednoduše přijmete, tak se budete docela bavit. ()

Blazis34

Po dvou letech vyšel další z dílů Saw. Sám jsem byl zvědavej, jak naváže na minulý díl, protože to vypadalo, že IV byla poslední. Po půlce filmu jsem nic nechápal, až pak se to pomalu vyjasňovalo, jak se vůbec detektiv seznámil s Jingsawem a jiní věci. V tomto dílu mě zklamalo především málo akce, ale na druhou stranu pořád jen stříkání krve není také žádné pokoukáníčko. Také byl divákům přestaven "pomocník a následovatel" Jingsawa, který je nejvýraznější postavou pátého pokračování. Tento díl měl narozdíl od ostatních i děj. Po zajímavém konci je skoro jisté, že se dočkáme ještě minimálně jednoho dílu. ()

Simo16

Na to, že je to piate pokračovanie a skoro nič nového neprináša, musím podotknúť, že sa vydarilo.Síce celý príbeh sa nedá pochopiť, keď ste náhodou predošlé Saw nevideli, ale aj tak vám to na hodinku a pol prinesie dostačujúce krvavé nasýtenie a ja osobne patrím k fanúšikom Saw a toto pokračovanie patrí spolu s jednotkou a trojkou k mojím najobľúbenejším. ()

Miloško

Ako prvé treba povedať to,že kto nevidel predchádzajúce časti,hlavne štvrtú nech SAW V. radšej vynechá.To platí aj o štvorke,trojke atd. Veľa vecí tu súvisí,rozne flashbeky,strihy,postavy su veľmi doležité.ďalej treba povedať aj to,a to ma prekvapilo,pozitívne je to,že tu už nie je až toľko násilností,nechutností,ako v minulých dieloch.Je to tu skor o príbehu,a súvislostiach,o atmosfére.Preto trochu nechápem to nízke hodnotenie,a preto ja dávam možno prehnane vysoké body tejto piatej časti.Prvá "kyvadlová" scéna ma odrovnala.7/10 ()

Seuata

Možná si film zaslouží víc hvězdiček... ale já říkám... nuda, nuda, nuda... Se Saw nejspíš končím... pořád to samé, ikdyž postavy umírají jinak... Kdo se rád dívá na brutalitu jiných, nechť se nechá uchvátit... SAW STOP!!! Uz se podelalo, co mohlo... Koho to ještě baví? Mě ne... Již nebudu ztrácet čas koukáním na další díly. Pokud by se jim, snad zázrakem, podařilo natočit nějaký úchvatný díl, dejte mi vědět. Ale to se nejspíš nestane. KONEC, pro mě kapitola SAW skončila. ()

Beckett

When you're watching a horror movie, do you want to experience a real fear, or do you just want to be nauseated? "The choice is yours" :) ()

GoldenGecko

Jediný díl který jsem viděla a jsem za to ráda. Tyhle horory prostě nejsou můj šálek kafe, ale komu se zdají filmy "co nejvíc krve" dobré, asi má na film lepší názor. ()

Cechyno4

Ale jo nebylo to tak špatný. Znovu hra s více soutěžícími, způsoby vražd a fakt, že čím víc jich přežije tím víc si všichni drží celkovou naději na záchranu. Při scéně, kdy plnili nádobu krví se mi už pomalu zvedal žaludek. Dávám tři hvězdy. Bavil jsem se ! ()

gotham

V podstatě to samé jako čtyřka, celkem zajímavý děj, pasti na průměrné úrovni, špatné herecké výkony. Problémem je, že tenhle díl celý příběh nikam neposunul, nic převratného se neudálo, na druhou stranu je to lepší, než nějaké překombinované zvraty. Také ta čtyřka měla přeci jen více dramatických scén a mnohem lepší tempo vyprávění, proto je pětka v mém hodnocení o něco slabší. 40% ()

Petr59

Saw 5 je asi stejně kvalitní, jako předchozí díl - Saw 4. I když z prvních dílů Sawu, to nemá už skoro nic, stále jde o kvalitní thriller, tak trochu umělě udržovaný. Pětka je poskládaná z dalších vraždících pastí a z vyjasňování minulosti a Jigsawova příběhu. Ty důmyslné hry, už v tomto díle skutečně trochu schází, stejně jako překvapivé situace. Ale i přesto, dokáže Saw 5, v některých chvílích překvapit a ty vraždící hry, zase nejsou až tak špatné. Opět je to děj na přemýšlení, i když ne už tolik. Tentokrát si divák spíše musí spojovat informace z tohoto dílu s Jigsawovým příběhem, tj.s minulými díly. Přes některé negativa, se mě však Saw 5 hodně líbil a nemůžu říct, že by to nějakým způsobem citelně kleslo, i když rozdíl mezi prvními díly a tímto dílem je znát. Brutalita je asi na stejné úrovni se čtyřkou (možná trochu silnější), což považuji spíše za zápor filmu. Ty hry, mohly nést stupeň brutality z prvních dílů a film mohl být možná ještě kvalitnější. Ale možná jsem čekal větší brutalitu. ()

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

23.01.2012

Souboj civilizovaného člověka s divokou přírodou je vděčný námět. Je fajn, když se občas přehází pořadí v potravním řetězci. Byli jsme toho svědky v dnes už klasickém dobrodružství Na ostří nože, se… (více)