Akta X: Chci uvěřit

• USA The X-Files: I Want to Believe (více)

Fox Mulder a Dana Scullyová už delší dobu nejsou v žádném spojení s FBI. Mulder se skrývá kdesi v ústraní a Scullyová se zaměřuje na lékařskou praxi a snaží se pomáhat potřebným. Do hry je však vrací agentka Dakota Whitneyová, která obdivuje práci Foxe Muldera a věří, že právě on jim může pomoci s vyřešením případu zmizelých žen, mezi nimiž figuruje i mladá agentka FBI. Jak se záhy ukáže, v případu má přeci jen svou roli tajemný element. Tím je bývalý farář, který má vidiny týkající se zmizelých žen. Tento zvláštní muž se zdá být jediným klíčem k vyřešení případu. Vzhledem k jeho pedofilní minulosti mu ale věří jen málokdo... (TV Prima)

darkreider

Bohužiaľ som čakal viac tajomna a nadprirodzena ako sa mi dostalo. Nevravím, že to nie je dobré, ale mohli tam hrať iný herci a nemuselo sa to volať X-Files. Stále čakám na nejaký záverečný X-File, ktorý to celé nejak mimozemsky rozlúskne, alebo aspoň Muldera unesú a nevrátia :) ()

Kryat

Kdybych neznala a nemilovala seriál, tak by to bylo asi za míň, ale tento film je příjemným zakončením série, jiskření mezi oběma agenty krásně funguje a chytla mě docela i zápletka. Takže není co dodat: 4*. ()

foundation

Pre zaryteho fanusika X-files to chtiac nechtiac musim ohodnotit pozitivnejsie ako by som chcel. Pokracovanie je to vcelku zbytocne ktore neprinasa vobec nic nove do predchadzajucej filozofie celeho serialu. Pre zasvetencov a fanusikov je tu sice prichystanych par odkazov a na Muldera nedam dopustit nikdy ale vo vysledky som sklamany. S povodnymi Aktami to nema spolocne zhola nic okrem tych niekolkych narazok na serial. Nahradit Duchovneho a Anderson inymi hercami ani by som si nevsimol ze sa jedna o film ktory mal byt ked uz nicim inym aspon akym takym dostojnym pokracovanim. Atmosfera serialu je v tahu a zostala iba velmi priemerna kriminalka ktora sa ani neda nazvat thrillerom.Napriek tomu nevadi. Budem sa tvarit ze toto sa vlastne nikdy nestalo a pribeh Foxa Muldera a Dany Scullyovej skoncil spickovym 19- tym dvojdielom deviatej serie. ()

Yojimbo

Kam se vytratily ty sliby, že nás nový film s Mulderem a Scullyovou bude mrazit až do morku kostí, že půjde o návrat k těm nejstrašidelnějším nemimozemšťanským dílům Akt X? Tenhle film postrádá samu podstatu kultovního seriálu, nejde o nic jiného, než o obyčejnou a stokrát omletou variaci na hledání pohřešované osoby. Jediná mysteriózní složka, tedy pedofilní kněz a jeho vize, je navíc spíše prostředkem k prohloubení psychologie ústředních hrdinů, kterýžto akt se ovšem vůbec nedaří - soustředíme-li se pouze na rozsah filmu (problém víry agentky Scullyové byl řešen v celém seriálu, film se bez tohoto motivu snad mohl obejít...). Divák navíc musí být znalý posledních sérií seriálu, aby vůbec pochopil, oč mezi Mulderem a Scullyovou jde, těm neznalým vůbec nepomáhá a nesnaží se jim to ani ulehčit. Celý film tak působí, jako by mu chyběl začátek a, což je v podstatě horší, i konec. Výsledný dojem - slabší díl seriálu natažený do celovečerního dílu. ()

aR3Zz

Pro mne byl tento film navrat o nekolik let zpatky. Akta X jsem sledoval pravidelne a da se rict, ze jsem fanouskem. Akta X: Chci uvěřit tak bylo prijemne osvezeni. Prumerny dil nadprumerneho fenomenu. ()

savage3303

Ja osobne som od tohto filmu nič nečakal. Akty X poznam vlastne len z rozprávania a viem, že sa preslávili seriálom. Ja si myslím že to bol celkom príjemný film z prostredia vyšetrovania ale tak trochu iným spôsobom. Napätia nebolo moc ale film vôbec nenudil. 3 a 1/2*. ()

Dárius

Po deseti letech Muldrovi a Scullyové přibylo vrásek.Ale ve filmu oproti minulým chybí jen ufoni.Zase je nahradili "Dárci orgánů" a tak film nepostrádá na tajemnu.A jednu hvězdičku uberem. ()

ICE-GRADLO

Mysteriozni detevtivka? Asi tak bych to nazval. Ocekaval jsem, ze se stretnem alespon take s jinou rasou, jak tomu bylo v jednicce :( ()

Al44...

Tematicky možná zajímavý příběh - nicméně velmi sterilním provedením tu nakonec máme naprosto průměrný film. Navíc tím, že se má jednat o Akta X film na něj musí být kladeny daleko větší požadavky a očekávání. Toto se v tomto případě vůbec nepotvrdilo. Vyobrazený vztah mezi Mulderem a Scullyovou působil spíše komicky. ()

Orina

Upřímně řečeno, 99% hodnocení nechápu. Proč by Chci uvěřit měl být špatný film? Případ byl velmi napínavý, nádech nadpřirozena tam byl (uznávám, že nic dechberoucího) a opět jsme viděli kultovní dvojici Muldera a Scully, jejich pošťuchování a souboje se sebou samým. Velmi mě potěšilo, že ve filmu se objevil starý dobrý Skinner a především Leoben. Trochu zklamaná jsem z nepřítomnosti mého miláčka Doggetta. Musím dát plný počet, protože jako fanouška X Files mě film nadchl a také proto, že The Truth jsem ohodnotila čtyřmi hvězdami, ale Chci uvěřit bylo mnohem lepší, byť bez řešení kolonizace země. Dokážu pochopit, že diváci čekali právě mimozemšťany a děj s datem 22.12.2012, přesto ani tak to nebylo zlé. Kdo ví, třeba se ještě dočkáme :-) ()

tranquill

Rozhodně jsem nebyl zklamán, ale ani z filmu vyřízený. Klasická Akta X, jen příběh má délku celovečerního filmu. ()

Pekisan

Ja som bol az do konca spokojny. Do konca, ktory ma presvedcil, ze film je o pare ludi, ktori prezili tazke chvile a nie su si isti ako a ci vobec pokracovat vo vztahu. A hlavne Scully hlada cely film novu samu seba ako aj odpovede na dolezite otazky (viera, profesia, vztah). To znamena, ze Akty X ako aj Mulder boli az na druhej kolaji. Co znamena, ze ja uz neverim. Neverim, ze sa Akty este vratia. Nasleduje velke nostalgicke smrk a spomienka na casy davne pubertacke. ()

Hpatrik

Za mě poctivý natočený thriller, a ačkoliv by si film zasloužil hutnější zápletku a vůbec poctivější scénář, tohle svého diváka dostatečně uspokojí. ()

Kingjiri

Mám pocit, že tahle zápletka by byla slabá i na televizní epizodu. Napětí se objevuje pouze ve stopovym množství a do toho Mulder se Scullyovou řešej svoje vztahový problémy. Z plusů zbývá jen fajn filmařina a nostalgická atmosféra, dvě silnější hvězdy. ()

Torgal

Taká čajová severská detektívka, ktorá s Aktami X nemá okrem hlavných postáv nič spoločné. Riešia sa len vraždy žien a jediný nadprirodzený element je pedofilný kňaz s víziami. Deja je akútny nedostatok a väčšina času sa zabije filozofickými úvahami. A aby sa natiahla stopáž, tak Scullyová do toho ešte rieši operáciu chorého dieťaťa (kedy sa z nej stala chirurgička?). Oproti napínavej jednotke je to slabý odvar. 4+/10 PS: Jediný moment kedy vo filme zaznie legendárny seriálový hudobný motív je pri pohľade na obraz Georgea Busha. Áno, je to veľmi debilný pokus o humor. ()

Louie

Vynikající zakončení fenoménu Akt X. Žádná sláva pro hrdiny ani megaúchvatný případ, který by je vynesl zpátky na výsluní. Spíše cesta dvou blízkých lidí dál vpřed se slušným počtem nevtíravých odkazů na starší epizody jejich slávy. Takhle nějak to holt už v životě chodí. Užil jsem si každou minutu. ()

Brady

Akta X jsou zkrátka dokonalý mysteriózní seriál. O tom není pochyb. Bohužel film již tak dokonalý nebyl. Přesto ale pod 4* jít nemůžu. Příběh filmu je dobře vystavěný a opravdu připomíná ty první hororové epizody seriálu, jak zde již někdo naznačil. Bohužel je příběh napínavý jen chvílemi a ono známé mrazení v zádech, jež jsem zažíval u prvních sérií seriálu, se nedostavilo. Přesto jsem byl jako fanda kultu X zvědavý na osudy hlavních hrdinů. A těm se film skutečně velmi věnuje. Oba agenti nám trochu zestárli, zmoudřeli a jejich duše jsou silně poznamenány těmi krušnými devíti lety, jimiž spolu prošli. Je jasné, že je ta spousta děsivých případů musela změnit. Proto už ale nejsou tou dvojící, kterou bývali a kterou jsem si tolik oblíbil. Prostě to známé špičkování, profesní i sexuální napětí a snaha o dovršení případu stůj co stůj . . . vše zmizelo. Zůstala jen vzájemná láska, ale i bolest a výčitky a k mému smutku i silná touha po klidu a pokojném stáří. Když jsem odcházel z kina, uvědomil jsem si, že už tak netoužím po dalších epizodách seriálu, jako jsem chtěl dříve. Mulder se Scullyovou si zkrátka prošli svým a mně nezbývá, než jim popřát štěstí ve vzájemném soužití a hodně toho opravdu zaslouženého klidu. P.S. Přesto se rozhodně nebráním tomu, aby si čas od času nějaký ten případ zařešili v nějakém dalším filmu. :-) P.P.S. A Bush mě opravdu pobavil. :-)) ()

Zacharias

Roztahaný děj o ničem, nablblá zápletka. Některé prvky jsou i dost nelogické, jak může Scully dělat doktorku na plný uvazek nebo dokonce provádět mozkové operace, když ji hned po škole draplo FBI , X let pracovala u nich a nepraktikovala.Tři hvězdičky dávám z pouhé nostalgie. Už radši nechte Akta X ležet, další mrvení už by nebylo dustojné. ()

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část