Historické drama, kronika života aristokratky Georgiany Cavendish, vévodkyně z Devonshiru. Georgiana (Keira Knightley) byla na 18. století, ve kterém žila, velmi moderní a pokroková žena. Její patriarchální manželství podle konvencí, s morózním, uzavřeným manželem (Ralph Fiennes), neschopným projevit jakýkoliv cit, ji neuspokojovalo. Ona milovala společnost, byla výbornou hostitelkou a společnost milovala ji. Nevyhýbala se hazardu a zamilovala se  do mladého politika  Charlese Greye. Manžel však, i když měl poměr s její nejlepší přítelkyní, donutil Georgianu, aby se své lásky kvůli dětem vzdala. (JOJ Cinema)

zette

Celkem slusny historicky film o vevodkyni Georgiane, kterou ztvarnila krasna Keira Knightley. Ralph Fiennes je schopny herec a krasne zahral onen ledovy odstup od sve rodiny. Kostymy a prostredi verohodne. Pribeh dokaze zaujmout, vyrazne lepsi film nez Kralovna Viktorie. ()

pufina

Takové role Keiře sedí a přesně takové filmy mám ráda. Film hodně stojí na jejím výkonu a rozhodně nezklamala, taktéž i Ralph Fiennes. Příjemná hudba, skvělý příběh, charaktery, kostýmy (dámské účesy této doby mě budou vždy fascinovat) a ta atmosféra, uuuh! ()

pakobylka

Pokud očekáváte portrét Georgiany Cavendish jako poněkud extravagantní a veskrze pokrokové vévodkyně z Devonshiru, která bývala středem pozornosti, určovala módní trendy, pletla se do politiky, proslula svými milostnými aférkami a holdovala hazardu a alkoholu - možná budete trochu zklamaní. Uvidíte sice přehlídku nákladných rób, které dokládají její dobrý vkus, ale nedozvíte se, čím byla tak výjimečná. Budete sledovat především čistě osobní (a ke škodě věci maličko povrchně zpracované) drama ženy, uvězněné uprostřed bohatství v nevydařeném manželství nejenom zavedenými společenskými konvencemi, ale především zákony své doby. Drama ženy, která neměla na výběr ... 3,5* ()

Juto

Servisovateľný obraz, ktorý ponúka všetky honosné vizuálne potešenia z historickej kostýmovej drámy, a pritom málo v ceste skutočnej histórii. 6/10 ()

Ninkaa

Tedy po shlédnutí tohoto filmu jsem ráda, že žiji dnes a ne v 18. století...Ralph Fiennes byl ovšem nádherně chladným čumákem, jen co je pravda... ()

Saraswati

Priemerný film, ktorý je postavený iba na krásnych kostýmoch a skvelej Keire, ktorej korzetové úlohy mimoriadne svedčia. Ak čakáte čosi viac, zrejme sa nedočkáte. No ak máte chuť na malú dávku vkusne natočenej histórie, nech sa páči. ()

zorro

Průměrně natočené historické drama o jedné Vévodkyni Anglie. G. z Devonshiru ztvárnila půvabná Keira Knightley a jejím manželem byl dokonale chladný Ralph Fiennes. Dávám lepších 60% ()

Radiq

Ta Keira je krásná i když má háro 2x vyšší než hlavu. Škoda, že jsem se v tomhle filmu nenabažil tolika jejich roztomilejch úsměvů, jak v jinejch filmech. Někdy jsem měl chuť Ralpha Fiennese zabít, obzvlášť v jeden zkurvenej konkrétní okamžik, hajzla jednoho. Jak vidíte, film ve mě zanechal emoce. První je láska ke Keiře, druhej je nenávist k vévodovi (k vévodovi, ne k Fiennesovi - tak moc odloučenej od reality ještě nejsu). Většinou mi takový filmy vadí, ale tohle má u mě plus. ()

moviefilm

Pekne sa na to pozerá, ale od podobnej témy by som chcel niečo viac. Nádherné kostýmy, výprava, vynikajúca kamera, výborná hudba, a aj solídne herecké výkony už k podobnému filmu patria, ja chcem niečo viac. Sám síce neviem, čo "niečo viac" znamená, ale chcem to... ()

vesper001

Film stejně chladný a depresivní jako anglické počasí, vizuálně dokonalý jako lokýnky na paruce, sevřený jako kostice dámského korzetu a smutný, jak příběhy ze života bývají. Keira Knightley podává distingovaný, ale přesto procítěný výkon, stejně precizní je i Ralph Fiennes v roli zlého muže, zpod jehož odměřené slupky jen výjimečně probleskne jiskřička lidskosti. Dojem narušuje Dominic Cooper, jehož herecké prostředky se omezují na výraz oddaného psa (ale abych mu nekřivdila – v jedné scéně dojde i na výraz lehce rozmrzelého psa). Výprava a kostýmy jsou nádherné, ale pro tísnivost příběhu jsem si je nedokázala patřičně užít. Ženám se v minulosti nežilo lehce a pro šlechtičnu s takovou touhou po svobodě a žízní po životě, jakou byla „G“, to muselo být těžší než všechny ty miliony spodniček. ()

otík

Tradiční kostýmovka s tradičně "problémovým" manželem, kupou milenců či milenek a sociální sondou do staršího období Anglie. Nic zvláštního, čirý průměr. ()

andrii

Aristokratický vějíř barvitých, melodramatických rošád a milostných avantýr sňatku z rozumu a povinnosti... Dobové kostýmní orgie a pohádková výprava lákají k téměř rajskému životu, avšak za těmito sluncem zalitými slastmi, se pomalu odkrývá pravá tvář věci - tvář mocensky melodramatická, majestátní, intrikářská... Boj o vlastní důstojnost a pocit svobody, který vzhledem ke konvenčním způsobům a tradicím doby, se zdá býti až příliš "obskurní." Vzepřít se oněm konvencím by způsobilo rozklad a zmar pout rodinných. Pompéznost a honosnost na povrchu, chlad, tíže, prázdnota a pokrytectví uvnitř. Casanovsky dominantní vévoda - manipulátor s přísnou sfingovskou tvářičkou, místy až tyranskou zásadovostí, nedostupností a nepropustností srdce, zalitého slepotou k citům vlastním i citům svých blízkých. Frivolního šik vévodu s image ledového krále "barví" Ralph Fiennes, v jehož "diktátorském" výrazu se zrcadlí drobnokresba charismatické rafinovanosti, v jeho očích a pohledech se odráží výsostná kontrola moci i hříšná pojistka majestátnosti. Krásná, hrdá, silná a nakonec vyděračskými ústupky, smířlivá a poddajná vévodkyně Keira Knightley, jejíž "Sophiina volba" se řídí mottem: "Moudřejší ustoupí." ()

kocik1

"Když někoho miluješ, nemusíš ho znát zcela dokonale, Georgiano. Cítíš to. Okamžitě." Anebo necítíš. Taky okamžitě. Ještě že jsem nežila v 18. století. ()

Khumbac

Bylo to tak zábavné, až mě to uspalo. Na dobrou noc typuji tak do 50. minuty a jste určitě tuzí. Film Marie Antoinetta se mně líbil dvakrát víc... ()

Belbo

Sice za tři, ALE! Vévodkyně není špatně natočený kostýmní, snad trochu víc než Marie Antoineta, historický film. Má pěknou kameru a vstupenku k oscarům za kostýmy. Charlotte a Ralph hrají seč jim síly stačí. A Keira jak by smet. A je to zrovna Keira ke které mám velké ALE. Mám takový pocit, neviděl jsem bohužel/bohu dík všechny její filmy, ale tak se mi zdá, že pořád hraje totéž. Přesněji stejnou roli v různých filmech. Nenašel jsem rozdílu mezi podáním postavy v Pirátech, Pokání, Artušovi a tímhle tím. Čest výjimce dělá Pýcha a předsudek(i zde je to podobné). Prot, nebo snad právě proto, pro mě není herečkou s velkým H, ale jen dobrá herečka. Až se naučí víc než pěkný usměv a prodávat svou pěknou postavičku, začnu si ji vážit jak patří. Je mladá, má na to času dost. Vévodkyně pro mě byla velkým zklamáním, i když menším než hloupé Pokání a Marie Antoineta( a na tu jsem se těšil víc jak dost). ()

markuc

Tak na tomhle snimku jsem nenasel zadne extra prvky - krasne zabery, vyborna kamera, vypravne kostymy. Ale Keire Knightley porad nejak nemuzu prijit na chut (jeji ucast ve filmu - brada, vychrtlost,... - kazi celkovy dojem). To ze v Anglii (a nejen tam) se v tomto obdobi zilo bidne a to, co politici (a nejen oni) proklamovali, jen rikali nahlase, ale neuskutecnovali, to jsem vedel (a urcite nejen ja) uz davno pred timto filmem. Z toho vyplyva hlani zapor tohoto snimku - neprekvapil, nezaujal, postradal jakoukoli originalitu - zaujal mne jen Ralph Fiennes (tradicne charismaticky). ()

Kamkon

Napínavé drámo, které sice občas trochu ztrácí dech, ale jinak je ve společnosti mnou moc nemilovaných historických filmů velmi osvěžující změnou. S místy velmi podmanivou hudbou se nám může zdát až neskutečné, že se to mohlo stát, ale zároveň obdivujeme odvahu tvůrců ukázat odvrácenou tvář soudobé společnosti, která se však odehrávala jistě i v jiných osudech, jen nebyla zaznamenána a přesvědčivě převedena na filmové plátno. Jak byste se zachovali vy v roli obdivuhodně přímé Georgiany, které se jen v některých chvílí dokáží vyrovnat ostatní postavy a co se jí během jejího života a hlavně ve chvílích nejtěžších honilo hlavou? ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy