Historické drama, kronika života aristokratky Georgiany Cavendish, vévodkyně z Devonshiru. Georgiana (Keira Knightley) byla na 18. století, ve kterém žila, velmi moderní a pokroková žena. Její patriarchální manželství podle konvencí, s morózním, uzavřeným manželem (Ralph Fiennes), neschopným projevit jakýkoliv cit, ji neuspokojovalo. Ona milovala společnost, byla výbornou hostitelkou a společnost milovala ji. Nevyhýbala se hazardu a zamilovala se  do mladého politika  Charlese Greye. Manžel však, i když měl poměr s její nejlepší přítelkyní, donutil Georgianu, aby se své lásky kvůli dětem vzdala. (JOJ Cinema)

nevermore

Průměrný film v nablýskaném pozlátku. Já Vám prostě už té K. Knightley nemůžu poslední dobou přijít na chuť. Jí a Deppa je všude plno :/ 60% ()

Palvinie

Jediný film po dlouhé době, kdy jsem doufala ve šťastný konec. Totiž, že Georgiana skončí s Charlesem. A ono... No, co dodat k tomuto filmu. Perfektní kostýmy, to se mu nedá upřít. Ačkoli zde vidím komentáře, které poukazují na fakt, že by bylo fajn prohodit roli Keiry s rolí Hayley, mě se to tak líbilo, přecijen dramatické role Keiře jdou docela dobře, tedy dle mého názoru. Co bych ale filmu vytkla je, že jsem občas čekala větší dramatično a dusnější atmosféru. Na druhou stranu bych vypíchla velmi povedenou hudbu a skvělý herecký výkon Ralpha Fiennese a Charlotte Rampling. Ačkoli tento snímek nepatří mezi nejlepší historická díla, za shlédnutí určitě stojí. ()

Eleanor05

Film, ve kterém Georgiana Cavendishová dospěla z bezstarostné dívky v ženu se všemi nešťastnými následky, které z této proměny plynou, a při němž Keira Knightley dospěla z "hezké tvářičky" v herečku... ()

Sany33

Fúha! To bola teda totálna nuda. Buď sa tam furt jebalo alebo sa tam plesalo a toto sa striedalo celú prvú polovicu filmu. V druhej polovici filmu logicky došlo na plodenie detí a veľkú filmovú drámu v podobe idiotských Human Relationship. Jediné plus filmu je z môjho pohľadu herecký výkon Keiry, ktorá to ale vôbec nezachránila a samozrejme dokonalé kostýmy tej doby, za ktoré film myslím právoplatne získal Oscara. Ďalej sa mi celkom páčilo aj reálne zachytenie tej danej doby z pohľadu viacerých spoločenských vrstiev a trocha načrtnutie aj do politického systému tej doby v Anglicku. Kladov je podstatne menej ako záporov a aj preto som sa rozhdol pre podpriemerné hodnotenie. Kto vie možno na ten film ešte musím dorásť ale zatiaľ 35%. ()

VasaX

Červená knihovna osmnáctého století, kde se jede spíš do růžova, než do červena. Dlouhé dvě hodiny se dají přežít v podstatě jen díky Keiře Knightley a Fiennesovi, Dobře se na ně dívá. Výprava dobově věrná a hezká, dramatických pletek dost, avšak nic, co by mě nadchlo. Ono to celé tak nějak uteklo, že to ani "nebolelo", s občasnými pauzami, ale asi jsem od toho čekal nějak více. Třeba že když je Georgianě na začátku sedmnáct, tak naprosto totožně nebude vypadat i na konci, kdy je cca o deset let starší... ()

VanTom

Dobové "soužení" ve společnosti oblíbené, avšak v manželském svazku živořící (záletnému, necitlivému choti záleží pouze na zplození mužského dědice) vévodkyně papírově disponuje všemi správnými ingrediencemi (jako jsou silná žena, nenaplněná láska, aristokratická (ne)morálka, plus krásné kostýmy, výprava, hudba), ve výsledku nicméně žádné strhující, vášnivé drama/romanci nepředstavuje. Především ve druhé polovině jen matně, povrchně ilustruje dozajista zajímavý osud. [Napoprvé mi to ale na 4 * stačilo.] ()

svobik

Na Dibbovi je jeho režijní nezkušenost hodně znát, Vévodkyně je totiž studená až hanba. Herci se můžou vynasnažit, pan hudebík uvykrádat (Mansella má asi naposlouchaného horem spodem), přesto během celé stopáže skoro nezavadíte o jakoukoli emoci. Což je v dramatu o nešťastné lásce velká škoda, stejně jako fakt, že film je takřka useknut v polovině a zbylé, podle mě omnoho zajímavější dění je zprostředkováno pouze v 5 rychlých titulcích. Oscara za kostýmy bych ale Vévodkyni vlepil klidně. 6/10 Více zde ()

NoFiction

Docela solidní, ale ničím překvapivý snímek o lásce, nevěře a plno nenávisti. Film je doprovázen vynikající orchestrální hudbou plné vášně a touhy. ()

denisse

Když jsem šla na tenhle film do kina, doufala jsem, že mě Keira Knightley nezklame... A nezklamala, po 5 minutách promítání mě vtáhla do děje a já si užívala každou další minutu. Navíc nádherné kostýmy, Ralph Fiennes, úžasná hudba... Pro mě jasných 5*. ()

R´Hell

Podle většiny na csfd si Vévodky krásných pět hvězdiček nezaslouží, ale tak na mě zapůsobila, že je dostane. A Keira překvapuje! Pamatuji doby, kdy jsem ji neviděla jako nejschopnější herečku a přitom je opravdu dobrá. Tato historická dramata jako by jí byla psána přímo na tělo, ačkoliv bych ji ráda viděla i v něčem jiném. Ralph Fiennes nepolevuje ve svém výrazu "teď si dělej co chceš, ale nakonec stejně budeš dělat co ti řeknu" a roli zvládl na výbornou. ()

blackJag

Kostýmní drama podle skutečných osudů vévodkyně Georgiany z Devonshiru, ve kterém svůj standardní výkon v hlavní roli podává Keira Knightleyová (v dobových modelech cítící se evidentně jako doma) a dokonale výborný part sehraje Ralph Fiennes (myslím, že tradičně). Opravdu, Finnes je skvělý, i kdyby vás zbytek filmu neměl oslovit, už jen kvůli jeho podání chladného a věcného šlechtice stojí zato si na to zajít (nebo si pustit, ale rozmáchlé exteriéry jsou pro potřeby plátna jak dělané/vybrané). 80% ()

FrajerTom

Anglická Marie Antoinetta.. Krásná, oblíbená, svobodomyslná, uvnitř však nešťastná a manželsky neúspěšná v rození mužského potomka.. Celý film stojí i padá s ústřední hereckou dvojicí - v dobových filmech tradičně velmi příjemná Keira, kterou možná i překonává až Voldemortovsky chladná a tyranská naléhavost Ralpha Fiennese na naplnění historické úlohy splodit syna.. Bohužel to ale, včetně zajímavé hudby a úžasných kostýmů, trošku zaniká díky odzažité režii a "televizní" kameře..70% ()

jitrnic

Solidní kostýmní drama, které sice ničím nepřekvapí, ale nekopíruje a nevykrádá (a pokud, tak ne okatě). Je po všech stránkách dobře natočené a SKORO ve všech případech také náležitě zahrané. Zatímco někteří herci skvěle hrají (hlavně Ralph Fiennes a Hayley Atwell), jiní "pouze" dokonale zapadají do dobové podívané. U Keiry Kneightly bohužel pořádně neplatí ani jedno. Nehraje snad vyloženě špatně, jen jsem v ní při vší snaze viděl pouze hereckou celebritu (v tom horším slova smyslu) v dobovém kostýmu, která by chtěla dokázat, že je velkou herečkou, ale neumí si na to vybrat vhodnou roli. Na ženu, kterou všichni muži v sále milují, nestačí být pohlednou panenkou, chce to i trochu šarmu (kterým naopak dostatečně disponuje Hayley Atwell, která je daleko spíš osudovou ženou). Má dobré momenty (hlavně ve druhé polovině filmu, kde její postava více dává najevo emoce), spíš mi ale celé její představení zavání velkou rolí na objednávku. ()

Puyi

Krásný film, ikdyž romantické historické příběhy mě nějak zvlášť neberou, toto je vyjímka, :) Keira byla skvělá a hlavně nádherná, ovšem herecky byl lepší Ralph, kterému tato role opravdu nadmíru sedla. Líbila se mi i hudba. :) Příjemný, romantický film, který určiě nikoho nezklame. :) ()

Koryntos

Co se kostýmů týče opravdu pastva pro oči, co se samotného filmu týče, už to taková pastva nebyla. Erotické scény na mě působily odpudivě a necitelně úplně všechny. Nejen první erotická scéna, která se nesla ryze v duchu: ,,Zavři oči a mysli na Anglii.“ Ale zavřít oči a myslet na Anglii, jsem chtěla během všech rádoby erotických scén, tak i během všech dialogů o lásce, ze kterých tvrdost a necitelnost jen čišila, až z toho mrazilo v zádech. Navíc Keira Knightley mi na takovou roli, přišla hrozně vychrtlá, nepůsobilo to na mě důvěryhodně z historického pohledu. Taková porcelánová panenka s velkou hlavičkou. Nevím, jestli se tvůrci rozhodli v tématu držet sešněrovaných konvencí té doby, ale tak odměřený a chladný film, jsem dlouho neviděla. ()

Ev.D.

Podle skutečné události? Vážně nevím jestli bych spíš zabila jeho nebo sebe. Skvělý historický film, po některých scénách je mi trošku blbě ,ale opravdu vynikající výkony jak od Keiry tak od Ralpha a od Hayley. ()

mkubalikova

Vévodkyně mě velmi překvapila a potěšila. Něco takového jsem čekala od nejnovější adaptace knihy Anna Karenina - výborné herecké výkony, krásné interiéry a exteriéry, skvělé kostýmy a příjemnou hudbu. Na Pýchu a předsudek to ale nemá. Nicméně film celkem věrně vypráví příběh reálné postavy, vzdálené příbuzné princezny Diany (sledujte tu paralelu jejich osudů) a W. Churchilla, což z něj dělá velmi uvěřitelnou záležitost. 80% ()

KarKulA

Kostýmy naprosto fenomenální, herecké výkony výborné a do posledního uvěřitelné, téma zajímavé - jen ten děj mi přišel maličko nedotažený, snad i kvůli konci - něco mi tam zkrátka chybělo. Což ale nemění nic na tom že se jednalo o velmi kvalitní filmový zážitek, který jsem si užila a ani chvilku se nenudila. ()

Autogram

Manželstvo ako prostriedok na splodenie syna a dediča. Vojvodkyňa takéto stredoveké chápanie pri vydaji akoby do otroctva akceptuje, ale nie nadlho. Nadpozemsky krásnu Keiru Knightley dokázal režisér v scéne s čerstvým manželom absolútne neeroticky vyzliecť, že som nechápal, ako je niečo také možné. Účel to splnilo a dobre vyjadrilo ich vzťah, ale ďalej vo filme už okrem kopy detí neprichádza nič zaujímavé a prekvapujúce. Napriek tomu som to dokázal sledovať až do konca, hoci na druhý pokus. ()

TheRoller

"It's perfect." - povie si Lady Knightley o sebe pri pohľade do zrkadla a ja nemôžem súhlasiť viac. Je jasné, že v tomto komentári to skôr či neskôr príde, takže poďme na to hneď na začiatku - vychválenie Keirinky: Ona je krásna odkedy o nej viem, ale v každom jednom ďalšom filme, ktorý s ňou vidím, je proste krajšia a krajšia. Tento nie je žiadnou výnimkou. Vojvodkyňa má tú výhodu, že neuveriteľné množstvo záberov je koncentrovaných práve na ňu a už len týmto to film vlastne celé vyhral (aspoň u mňa :) ). Pocitovo dostáva najviac priestoru zo všetkých jej filmov a to sa cení. O to viac, keď ju máte tak veľmi radi ako ja. Navyše sa tu dá veľmi pekne pozorovať, že nie je len krajšia než hocičo čo považujete za najkrajšie, ale že je aj neobyčajná herečka - najmä reakcie prostredníctvom mimiky (hlavne vďaka úžasným záberom - kamera!), ale aj celková reč tela. To je niečo, čo sa nedá naučiť v žiadnej škole, a kým jej ročník sa stresoval v tých najlepších a nikdy dokopy nedosiahne ani zlomok z jej úspechu, ona v 22 rokoch bola schopná takéhoto výkonu. Školu jednoducho nepotrebuje, lebo je najlepšia v tom, čo robí aj bez nej. Je to jednoducho v nej od narodenia a v takom množstve, že sa to naučiť jednoducho nedá. Nie je to fér, ale je to tak. Každý má svoj obraz dokonalosti a pre mňa je to práve táto dáma. Keira, klobúk dolu. Takto si predstavujem dokonalú ukážku hereckého výkonu hodného Oscara. O jej vlasoch v tomto filme by som sa vedel rozplývať ďalší kilometer, takže len rýchla, ale o to väčšia, pochvala hocikomu, kto to spáchal. K filmu: Ten sa mi páčil skoro tak ako Keira. :) Ralph, no tááák. Mať doma Keirinku a prášiť pritom hocakú čúzu, ktorá prejde okolo? Hanba na teba! Výkon ale na veľmi vysokej úrovni tak, ako sme zvyknutí. Zvyšok obsadenia fajn, réžia takisto. Kostýmy podarené, samotná dobovosť nie až tak výrazná na úkor deja a jeho dramatizácie. Hudba si zaslúži vlastný riadok - bola skvelá sama o sebe, ale páčilo sa mi hlavne jej zasadenie do deja - prichádzala vo veľkých dávkach v tých najvhodnejších okamihoch, ani raz neprestrelila a tak dokázala posilniť a povýšiť zážitok z okamihu na maximum. Dej ako taký tiež super - ukazuje, že život nikdy nie je taký, ako si ho predstavujeme, že je plný ťažkých rozhodnutí a že láska sa nedá vždy postaviť na prvé miesto, aj keď si to najviac želáme. Tento film by som zároveň dal pozrieť všetkým neohrabaným feministkám, aby videli, aké to je, keď žena naozaj trpí a jej práva sa rovnajú nule. Sčítané a podčiarknuté, ja som to spapal viac-menej tak že celé. Vďaka Keiry! 95% Najlepší moment: Posledný rozhovor medzi Keirinkou a jej nabijákom. ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy