Souboj Titánů

Zeus stvořil lidstvo a od té doby jsou bohové silní a nesmrtelní díky jejich modlitbám. Ale teď se lidé začali krutovládě bránit. Chrámy hoří a sochy padají. Hádes, jediný bůh, který se živí lidským strachem a bolestí, nenávidí svého bratra za to, že ho poslal vládnout do podsvětí. Přichystá svoji pomstu a přesvědčí Dia, aby mu dal volnou ruku v nápravě lidí. Ve městě, které si Hádes vybral ke zkáze, žije Perseus, prahnoucí po pomstě, protože jeho rodina nedávno zahynula boží rukou. Až tady Perseus zjistí, že jeho skutečný otec je Zeus. Snaží se ho ignorovat, město chce zachránit jako člověk, ne jako bůh a všechny dary do poslední chvíle odmítá. Vydá se přes řeku Styx za Medúzou a postaví se i Krakenovi. Ale obejde se bez otce i ve chvíli, kdy proti němu stojí samotný Hádes? (TV Nova)

filmmovier

Tenhle film byl nejspíš natočen jen proto, aby předvedl moderní digitální triky a 3D technologii. Je to sice celkem dobrá zábava, ale stará dobrá verze se mi líbí víc. A ten Kraken tady byl taky debilní. A ani Wortinghton, kterej se mi v Avataru dost líbil, tady nebyl nic moc. Potěšil mě akorát Ralph Fiennes jako Hádes. ()

Remivsremi

Zběsilý snímek, kde se vyskytuje pouze akce a nic jiného. Kdyby jednotlivé scény byly něčím propojeny (rozuměj, aspoň nějak na sebe navazovaly), dalo by se na to s klidem dívat. Takto celou dobu sledujeme partu polooblečených kašparů, kteří si to razí cestou necestou, aniž by sami věděli kam jdou. Ale vždy se najde někdo, kdo zná cestu (k čarodějkám, k medúze). Abych si tento film užil, musel by se můj mozek vypnout na úroveň člověka ve vegetativním stavu, a to ještě (bohužel) neumí. Film mi v mnoha věcech připomínal Sucker Punch, což je nelichotivá poznámka. ()

tatanapope

Velmi pěkně a dobře propracovaný film z trochou příjemného humoru a velmi dobrým grafickým zpracováním . Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015 ()

chelseaman22

Ale co, já mám podobně epické výpravné bludy vskutku rád, takže si nemohu stěžovat. Tenhle film má primárně tu výhodu, že účinkovat místo herců bezdomovci z Nákladového nádraží Žižkov, rozdíl by nebyl patrný. Tenhle film totiž vsází vše na obří škorpiony a obří krakatice. A tak by tomu u podobných filmů mělo vždy být. 66 % Celosvětový příjem k 17. 5. 2019: $493,214,993, což je 3,95 násobek rozpočtu ()

Lachtaan

Když mi bylo dvanáct, tyhle fantasy řežby jsem hltal po desítkách. Dneska děkuju samotnému Bohu, že se obdobné snímky točí jen v odpoledních reprízách a do kin se už téměř nedostanou. Jako malý jsem byl ale velkým milovníkem řecké mytologie a tohle bylo spásné dílko. ()

arbitr

Díky CSFD projekci jsem si mohl udělat názor a neinvestovat do zážitku, který se nedostavil. Hlavní roli hraje herec, kterému v posledních třech filmech ve kterých jsem ho viděl nevěřím ani slovo ani gesto. Ani oba božští bratři se moc nepředvedli a to se jedná o pány herce. Stupidní dilalogy rvou uši, vtipu jako šafránu. 3D projekce na rozdíl od Camerona, který ji precizoval několik let, narychlo spíchnutá, takže efekt nula. Nechápu proč se v poslední době objevují v tolika filmech dredaři? Je to moda nebo se tak lidé dřív česali a případně budou česat? Blížím se spíše odpadu než dvěma hvězdám. Blocbuster ani náhodou, ale pokud se to bere jako typické béčko a pak si to tu jednu zaslouží. ()

SG_ever

Pomova rada "nasaďte brýle a vypněte mozek" nefungovala. Neskutečná flákota - především po stránce příběhové, kde se toho moc nepovedlo - kterou jakž takž zachraňují některé herecké výkony a velmi slušné technické zpracování (podtržené trojrozměrností). Každopádně, na SOUBOJ TITÁNŮ jděte buď pod vlivem omamných látek, jako sedmiletí nebo mozkovou aktivitu jakýmkoliv způsobem sražte na minimum. (45%) ()

Peß

Některé akční scény mi připadaly nelogické a zbytečně protahované, dialogy byly debilní (ale o to vtipnější). A technická stránka? Asi jsem zhýčkán Avatarem, jelikož tohle 3D mě mnoho neuchvátilo. Nyní jdu utišit svůj neklid. 25% ()

Komprimus

Kdybych film viděl ve 2D, možná bych dal větší hodnocení. Takhle jsem z jediného možného kladu tohoto filmu - akčních scén - měl naprostý hovno. ()

filip.novak

Souboj Titánů se ocitá ve stejné pozici jako minulý rok Wolverine, spojuje je více než jen promarněný potenciál, který látka obou filmů skýtá. Ploše vykreslené charaktery, ke kterým si v průběhu vyprávění nenajdete cestu, se vydávají na přímočarou pouť. Jediným cílem je tedy putování z bodu A do bodu B s rychlými zastávkami k pár akčním scénám. Mozek jsem vypnul dostatečně, ale i ve srovnání s jinými tupoučkými blockbustery chybí Souboji Titánů ten správný tah na branku. Papírově by mělo vše fungovat, ve skutečnosti se koukáme na sterilní akci s bezejmenými hrdiny, několika hláškami a špetkou nadhledu ze strany tvůrců. Film postrádá ústřední milostnou linku, která by pomohla slepit roztříštěnost vyprávění a mj. nalákat do kin i jinou cílovou skupinu než mladé muže do 30. Titáni se svezli na popularitě 3D, avšak rychlé postprodukční přidání třetího rozměru nedokáže vynahradit přímé točení ve stereu - 3D verze Titánů je pro diváka zbytečná, pro producenty zelená spása. ________ Nařkněte mě z cynismu, ale já za vrchol filmu považuji cameo Buba... to už samo o sobě svědčí o určité kvalitě tohoto snímku.________ Perlička na závěr pro lepší pohled, jak režisér pracoval s postavami: Louis Leterrier v rozhovorech přiznal, že si postavy do scénáře ledabyle přidával během natáčení, bylo mu je líto nevyužít. Víš, Louisi, někdy méně do počtu a více do hloubky vykreslených postav je lepších než stádo bezejmených týpků s mečem (mluvím hlavně o družině).________P.S. To, že se i Pegasové musí vyrovnat s rasovou otázkou, jsem opravdu netušil. :D ()

rodo

Nově zpracovaný Souboj titánů moje očekávání nenaplnil, bohužel. I když se tvůrci snaží servírovat trochu jinou verzi, což je sympatické, přesto nefunguje vše, jak by mělo. Sázka na akční cool provedení zabírá spíše u mladšího publika, i když věřím, že se najdou i zastánci moderního hollywoodského trendu - čím více efektů, tím lépe. Já sám mám dobré efekty rád, ale chce to najít správnou míru. Lákadlo typu 3D akorát znepřehledňuje akční scény, což je trochu škoda, ve 2D verzi se naopak budete nudit při dlouhých monstrózních soubojích. Ve filmu chybí i napětí a nějaké to překvapení (když opomenu směšný závěr), protože už předem víme, že teď bude rvačka s monstry, teď přijde Medúza, teď vypustí Krakena apod. Takže jediné, co mi zbylo, bylo počkat si, jak budou jednotlivé scény provedeny. A to je docela smutné. Sam Worthington v hlavní roli běhá první půli filmu bosky v jutovém pytli, aby pak v druhé části mohl uhranout fanynky přerodem v chrabrého bojovníka. Možná by se mu to dalo i sežrat, kdyby se u toho celou dobu netvářil jako chcípáček. Mí oblíbení herci Liam Neeson a Ralph Fiennes také moc božští nebyli, a to jsem si myslel, že alespoň oni jsou zárukou kvality. Chyběla mi i trocha toho humoru, která by děj přikořenila (dva vtípky za film jsou opravdu málo). Asi budu sentimentální, ale původní verze s takřka směšnými triky mi přišla prostě lepší. ()

T-enter

Viděl jsem to jako 3D v Letňanech, takže jsem se opět přesvědčil, že vidět film v kině je opravdu ta nejhorší varianta. Zkusim se na film podívat časem v PC v lepší kvalitě, ale zatim tomu víc než *** dát nemůžu :-( ()

Estrecha

Tento film byl špatný žert od začátku do konce. S původním Soubojem titánů to nemá naprosto nic společného, možná tak jména hlavních hrdinů. Jinak nelogičnost střídá hrůzostrašný příběh a ještě děsivější dialogy a herecké výkony. Ani efektů jsem se nedočkal, tak nějak nevím, na čem chtěl režisér stavět. Doonce mám podezření, že Louis Leterrier viděl pouze kousíček původních titánů, zalíbilo se mu to, tak to smíchal s Hvězdnými válkami, Matrixem, Putováním s tučňáky a Bitvou u Thermopyl a vytvořil tenhle pseudofilm. Doporučuji se vyhnout... ()

LordSnape

Strašně uyrychlený děj s poměrně trapnou zápletkou, ale zato dobrými herci a triky. Moderna si vybrala svou daň a tak Pegas změnil barvu z bílé na černou, škorpioni trochu více vyrostli, v poušti sekundují džinové, Cháron zahodil plášť a vyměnil člun za větší loď a mistr hrůzy Kraken vypadá jako kdyby byl kříženec matky Vetřelců i když mu oproti originálu narostla chapadla (což je blíže původní mytologii). Proroctví čarodějnic už nemají žádnou váhu a hlavní tahoun původního filmu, Bubo dostal jen ubohé tři vteřiny slávy! Jediná inovace, která se mi líbila byla Gemma Arterton v roli Io (které to zde ze všech jejích filmů slušelo nejvíce). Edit: Toto je můj komentář č. 666. To je znamení!!! ()

haushinkaa

How to train your scorpion... Nelíbili se mi bohové, nebylo na nich nic vznešeného... Nelíbily se mi barvy (šedá, černá, šedá, tmavě zelená, šedá, šedá...) A nelíbila se mi ta Charonova bárka, jsem zastáncem střídmější klasiky, takhle to byl kapitán Styx-Kormorán... Medúza, co mi svým jekotem připomněla tenisový mač, mě taky neohromila. Jediné, co jsem si užila, byl Liam a jeho zvučné "Release the Kraken". Jinak pustoprázdno, děs a hrůza, Sodoma Gomora... Nestojí to za vidění... A už vůbec ne za vidění v kině... A pamatujte, pod škorpionem je největší tma... ()

st.jim

Není 3D jako 3D a není Souboj titánů jako Souboj titánů. Chcete-li vyhodit svoje zbytečné dvě kila, tak šup do kina. Absolutní oddechová zbytečnost, která nijak nenadchne a je to spíše slabší průměr. Nemyslet, nezabývat se zpackaným dějem a opravdu žalostnými dialogy. Velké plus bylo, že nebyl film promítán v českém znění, to bych asi z kina odešel dřív. Nic světoborného jsem nečekal, ale tohle bylo opravdu zklamání. ()

Týnkaa

Původní Souboj Titánů si už moc nepamatuju, takže nesrovnávám a hodnotím zážitek na hoooodně slušné tři hvězdy ;) ()

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (více)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (více)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj