Pan Nikdo

• Kanada Mr. Nobody (více)

Janko666

Údajně geniální film, opravdu geniální není. Kámenem úrazu je scenář. Má sice dobrý nápad a myšlenky, ale bohužel ta pointa je strašně slabá a hlavně nedůvěryhodná. A to zamrzí. Každopádně kamera, střih, herci a režie jsou na výbornou. Hudba mne moc neoslovila. ()

Chosé85

Jen pro začátek - není to tak geniální, jak se to na první pohled tváří. To by si tento film nesměl brát nápady z (například) Osudového dotyku, Donnie Darka, Fontány, Forresty Gumpa a já nevím čeho. Obrazově samozřejmě skvělé a hudebně taktéž (doslova tzv. fláky), ale opět mi to nedá a já tvrdím, že zde chybí plnější, promyšlenější a narativně promakanější vyprávění. A to nemluvím o tom, že téma je jednoduše řečeno každému samozřejmě známé. Kdo někdy nepřemýšlel jak by vypadal jeho život, kdyby některé (nebo všechny) věci udělal jinak? Každý....Ale dívá se na to dobře....70% ()

Domec

Pro me rozhodne nejlepsi a jedinej peti hvezdickovej film, kterej byl promitanej na MFFKV. Film dokaze divaka strhnout na vlnu pochybnosti "co kdyby". Krasna kamera, muzika a herci podali vyborne vykony. *MFF KV 45th* ()

skunumunu

Méně občas znamená více - klidně bych oželela i 60 min filmu za cenu toho, že více vyniknou hlavní myšlenky. Děj pro mě naprosto postrádal řád (já vím - jako život sám), ale scénář mi to trochu vykompenzoval, takže konečné hodnocení je víceméně kladné a myslím, že zhlédnutím tohoto snímku člověk rozhodně nic nezkazí. Jo a taky začínám uvažovat, že se nechám rozprášit na Marsu. ()

Maryinka

Už dlouho jsem neviděla film, od kterého by se dalo tak těžko odtrhnout. I když jsem některé myšlenky nepochopila úplně, toto dílo mě svými filozofickými úvahami opravdu zaujalo a bavilo. ()

Vlkys

Ahoj, mám nápad na film, ale je to kratičký tak na třičtvrtě hoďky. Nevadí, každej záběr použijeme třikrát a bude to akorát. Zpočátku jsem si říkal: "Wow, tohle bude něco." Ale potenciál rozblemcaný v neskutečně zbytečném opakování, koloběhu, popravdě řečeno, poslední půl hodinu už jsem byl vážně dost nasranej. K hodnocení, jedna hvězdička za hudbu a jedna jako vyjádření obdivu scénáristovi, kterej tohle dokázal napsat. (Druhou hvězdičku odečítám poté, co zjišťuji, že scénář si napsal sám režisér.) ()

Salmayo

Moc, opravdu moc jsem se bál, že to "divně" skončí, že to režisér neukočíruje a to krásně rozjeté puzzle z více krabiček se blbě smíchá a tím pokazý celý dojem z filmu - nestalo se! Něco na způsob But. effectu, ale uděláno chytřeji a složitěji. Ze začátku se ztrácíte, netušíte o co tady vlastně půjde, ale pak do sebe zapadají větší a větší dílky. A my jsme svědky, toho jak některé maličkosti dokážou náš život poslat úplně na jinou kolej. K tomu všemu skvělý OST! "Jedna vločka dokáže ohnout list bambusu." ()

jilda

Trochu schizofrení film, ty dvě hvězdičky jsou proto, že jsem ho dokoukal jen s vypětím sil a další reprízu si odpustím. Pochválil bych jen Diane Kruger, na tu se dalo koukat. ()

rotel

Zas som na pochybách, či dať 3 alebo 4 *, ale asi ma to nepresvedčilo - 3* .Takže tak.30.7.2010 Malá zmena - na druhý pokus to bolo o dosť lepšie, takže mením hodnotenie - 4*.17.4.2011 ()

RomanHyde

Tenhle snímek mě dostal stejně jako Věčný svit... Je naprosto jasné, že hodnocení uživatelů budou dosti různorodá. Je potřeba být totiž tak trošku nad věcí, zároveň však soustředěný a musí se k tomu přidat i určitá nálada. Jenom takto lze ocenit kvality tohoto snímku, který se pro mne stal velkou filmovou událostí. Je potřeba určitě vícero zhlédnutí a taky je to jeden z mála nových filmů, na jehož další projekci se nesmírně těším. Paráda!!! ()

embecka

Pristupovala som skepticky... Nový Butterfly Effect? Nie, veď to mu nemôžu spraviť, filmovému priemyslu. Ale mohli. A spravili to dobre. Chaotickejšie, lepšie, pestrejšie, lepšie, výraznejšie, lepšie a... hovorila som už lepšie? :) Osobne ma okúzlila rola pubertálnej Anny. A Jared tradične fenomenálny pre mňa. Tomuto sa povie po dlhej dobe mega filmový zážitok. A uvedomujete si, že keby som do tohto komentáru pridala čo i len o jedno písmenko navyše, zmenil by sa mi celý život? :) ()

jacksax

Krásné efekty, zdařilá kamera, Jared Leto vytřeštil své modré oči a něco hrál. To jsou ty klady. Tak teď ty zápory: střih, scénář (asi se nám ty listy pomíchaly, co?), jakože děj a stopáž. Snímek nemá prakticky žádnou gradaci ani smysluplný vývoj. 80%? Možná tak pro pseudointelektuály. A přitom... mohlo by to skvěle fungovat v knize, ale jako film je to hodně slabý průměr. ()

Illy

Každopádně zajímavý snímek, u kterého mi trochu vadila délka a zároveň nevyváženost dějových linií. Jinak ale jeden z nevšedních zážitků, který buď budete obdivovat, nebo zatracovat. ()

VencaS

Velmi zvláštní, velmi líbivé i když zpočátku hodně náročné na sledování. Rozhodně stojí se nad tímto snímkem zamyslet a nenechat se jen unášet skákajícím dějem. Osobně jsem nahlídl někam dál než je jen současnost, možná za to může i mé rozpoložení při kterém jsem Mr.Nobodyho sledoval. ()

Thomm

Je to už dlouho, co jsem viděl Mr. Nobody, ale to hlavní, co si pamatuju je, že vykrádá spoustu filmů a tváří se přitom jakoby nic a stopáž je extrémně přepálená. A to není dobře. ()

JK-Stinger

Slušná podívaná na palici, měl jsem co dělat, abych z toho rozpleteného děje nezcvoknul. Když se mi pak ale všechno začalo konečně vyjasňovat, byl jsem odměněn krásným zážitkem a spoustou přemýšlení. Kromě celé teorie rozdvojených životů na základě rohodnutí mě na snímku asi nejvíce zaujaly detailní kamerové záběry a celkový umělecký výstup většiny scén. Celkově výsledný obraz působí jako pravé umělecké dílo a divák tak hltá každý takový záběr. Těžko se mi to popisuje, doporučuji shlédnout, leckdo pak pochopí, co mám na mysli. Také nemůžu opomenout výborný soundtrack s krásnými ústředními melodiemi a úžasný výkon Jareda Leta. ()