Pan Nikdo

• Kanada Mr. Nobody (více)

Neuroxerus

Film je velice zajímavý a myslím, že naprosto geniálně udělaný. Zaobírá se zde různými alternativami životních rozhodnutí a detailů. Poukazuje na to, že i sebe menší rozhodnutí může ovlivnit celý náš život. Halvní role byla zahrána řekl bych ve všech etapách výborně. Tento film jisto jistě musí splňovat veškeré představy "náročného" diváka a jistě bude mít co nabídnout i po několika dalších shlédnutí. Viděl jsem ho jedenkrát, a nemyslím si, že jsem pochopil a odhalil všechno, co tento film skrývá. Každopádně 5* a kdyby bylo možno více, tak dám víc.... ()

elliniass

Pardon, ale více než dvouhodinový film v kterém se za hodinu a půl, co jsem se vydržela dívat, nestalo nic, jen se střídaly náznaky butterfly efektu, budoucnosti a pro mě zde zcela směšného "co by kdyby"... Je fajn natočit dobrý film o některém z těhle témat, ale není fajn natočit film o všech, každému dát jen malý prostor a střídat je, aby film vypadal "zamotaně" a diváci si mohli říct, že to co viděli, patřilo mezi tu elitu filmů k zamyšlení.. Zkráceně řečeno: Já se nezamýšlela, já byla jen hrozně naštvaná ztrátou času... ()

Kybela

Příště možná trochu míň zamotat, prosím. Kdyby se film soustředil na jedno hlavní téma, nemuselo by být všechno jen tak nakousnuté. Chyběla mi dobrá myšlenka. ()

Patr1k

Tak rozpačité dojmy som už dlho nemal, celý čas som mal z filmu celkom dobrý pocit, pretože bolo jasné, kam autor smeruje (nie ani tak, že by som vedel koniec, ale proste, že sa rozoberá možnosť voľby), no celé to nakoniec vyznelo ako onanistická vízia jedného človeka (režisér a scenárista v jednom), ktorá v človeku vzbudzuje viac otáznikov (miestami depresie) ako optimizmu...musím povedať, že sa mi páčilo, ako režisér poďakoval (v záverečných titulkoch) niektorým hercom za ich snahu napriek tomu, že sa v procese strihania filmu ich scény vytratili - čo dáva zamyslenie sa nad tým, čo vlastne chcel režisér dosiahnuť, keď mal "kilometre" stopáže, ktoré nakoniec nedávali zmysel ani tým čo to zostrihali. ()

@nthr4X

Zajímavý film s pěknou vizuální stránkou. Opět je to další z filmů ve kterém se snažíte přijít všemu na kloub a nedá vám to spát. Já jsem se nenudil a i přes delší stopáž se mi to celkem líbilo. ()

ZeeZee

Pre niekoho geniálny film, pre mňa zbytočne komplikovaný. Nudila som sa už v prvej polovičke filmu aj keď som ho nakoniec dopozerala. Chcela som si ho pozrieť znovu či nezmením názor ale asi sa nepremôžem:) 3* dávam za Jareda a Juno, mojich obľúbencov. ()

Wintery

Proč mě po celý film naplňoval silný pocit nostalgie, přestože jde o něco tak unikátního? To je pouze jedna z nespočetné řady otázek, které mi prolétávaly hlavou při prvním sledování. Při dalším mě napadlo, jestli jsem náhodou nezažil prvně nějaký druh myšlenkového posunu v čase, nostalgie z budoucnosti, jenže zase... Ale nechám toho a schovám si to radši na další zhlédnutí. U tohohle filmu se prožitky navíc můžou pouze umocňovat. ()

COLOR

Zo všetkých prekombinovaných filmov bol toto po prvom pozretí ten najťažšie uchopiteľný. Režisér (či scenárista?) počas filmu rozkúskovali moju pozornosť na toľko drobných aspektov, ktoré nedostali šancu vyzrieť, že som nestíhal sledovať líniu rozhodovania otec-matka. A kvôli líniovej onanii nedali tvorcovia šancu poriadne vyzrieť ani žiadnej emócii, aj keď príležitosť na to mali. Menej je niekedy viac!!! ()

jirkahorn

Mám takový neblahý pocit, že jsem udělal v jedné věci chybu. Na celý film jsem se soustředil, protože mi byla známa tématika, takže abych nepřišel o žádnou důležitou scénu, bez které bych nepochopil pointu. I na jedno skouknutí se jedná o výborný zážitek - perfektně provedené dílko, které nebylo pokaženo ale naopak spíše doplněno opakujícími se hudebními motivy (nikdy by mě nenapadlo, že to občas může být i k dobru). V čem si tedy myslím, že spočívá můj neblahý pocit? Spočívá v tom, že bych lépe udělal, kdybych si s menším soustředěním na každou scénu raději film pustil dvakrát za sebou, protože pokud nemá být film prokouknutelný až do konce, pak je jasné, že musí obsahovat i nepodstatné scény nebo dějové linie, které mají do závěru držet pozornost diváka a toto se povedlo geniálně :-) Líbí se mi (a nejsem sám) alegorie ke skutečnému životu v podání chaoticky působících útržků, se kterých se vše sestává, ale které nakonec dávají vlastně perfektní smysl. Ale o čem by ten život jinak byl, kdybysme si vše "nalajnovali" dopředu, dosáhli toho a už neměli pro co žít? Podtrženo a sečteno - plný počet to zatím nebude, např. z důvodu již zmíněného občasného vypůjčování z jiných filmů a je také pravda, že (a teď si budu stejně jako v běžném životě=tomto filmu solině protiřečit s pochvalou na chaos jako dobrou vlastnost tohoto filmu) alespoň jedna z rozebíraných tématik (viz. motýlí efekt, teorie strun atp.) mohla být o něco lépe vysvětlena pro diváky, kteří nemají ponětí o čem je řeč, jinak si myslím, že méně zkušený filmový divák tento film prostě nemá jak ocenit, když nebude nad těmito tématy vůbec u filmu přemýšlet... Zbytek je ovšem až na detajly symfonie a proto 80% ()

Maiken Algren odpad!

Prekrásny, technicky dokonale zvládnutý film. Jared Leto (s blankytne modrými očami) exceluje v dvojhodinovej štúdii o čase, slobodnej vôli a v neposlednom rade: Láske. Tej skutočnej, bez ktorej už nemôže jestvovať život. Ešte to trochu reznúť cestovaním v čase a vtipne podaným scifi, štipkou surrealizmu a peknými hercami (s blankytne modrými očami) a máte dokonalý film... Alebo, vlastne nie, takto to nebolo. Skôr by som pána nikto charakterizoval ako bezduchú zlátaninu. Živý príklad toho, že na dobrý film nestačí vykradnúť 5 iných a podfarbiť to peknou kamerou. Hej, to skôr. Už nikdy viac. ()

bonovox

Dokonalý malý film, ktorý miestami pôsobí ako veľký blockbuster (v rokou 2092) a miestami ako komorný snímok (Nobody na smrtelnej posteli). Jared Leto podáva výnimočný výkon a dokazuje, že jeho talent je veľmi všestranný. Pre mňa osobne ešte lepší snímok ako podobný Donnie Darko. ()

lyzbeth

Myšlenka výborná, zpracování hrozivé! Málem jsem se ani nedodívala do konce....spousta rádoby uměleckých obrazů, bohužel bez hlubšího smyslu. Emoce nulové. Na můj vkus moc bezduchého sexu. Jareda zbožňuji v Requiem za sen, o jeho hereckých kvalitách není pochyb, bohužel tady to nezachránil. ()

djtotal

Je to film vytvoreny na zaklade otazok tykajucich sa ludskej existencie. Velmi podarene spracovanie alternativneho zanru. Mne tam chyba celkovo, len vacsia dramaticnost deja, ktora by spravila tento film menej nudnym:) Ale inak je to dobre dielo. Vidno, ze tento film sa tvoril priblizne 10 rokov, lebo je prespikovany mnozstvom informacii a detailami, ktore niekedy niesu az tak podstatne:) A nezabudnite ze, vsetko v zivote je mozne, kym nespravite volbu. :) ()

Psychous

Pokud se v životě nemůžete rozhodnout co vlastně chcete, je Mr. Nobody možná právě ten film, který vás může nakopnout. Žádná rozhodnutí nejsou snadná, nicméně každé z nich má jak dobrý tak špatný dopad, a je jen na nás, zdali jsme schopni rozhodnout se "správně"... 91% ()

Kizermen odpad!

Nevím jestli ten film někdo pochopil, ale já určitě ne :D nechápu jak muže mít tento film tolik % hodnocení je to úplně o ničem. ()

krt7236826

jedna z vecí ktorú neznesiem ani v tej najúchylnejšej časti mojej duše je detská pornografia ktorej odpor sa dá prirovnať k fobii preto sa nedivím že sa mi hnusila časť filmu kde sa 15 ročné deti bozkávajú a rozdávajú si to na kuchynskej linke. ale aj napriek úchylnostiam trestuhodných udalostí si film allstars zaslúži :) poetické filozofické dramatické a hlavne aj romantické dielo ktoré mi pripadalo akoby som to pozeral desať hodín konečne skončilo a môžem si ľahnúť spať . dobru noc :D ()

FOndra

Osobně nemám v lásce filmy, u kterých se můsíte škrábat na hlavě a říkat si víc jak po hodině o čem ten snímek sakra je ? :) V křesle mne upoutal fakt ,že je to opravdu výborně natočené a samozřejmě zvědavost co z toho nakonec vyleze? čtvrtou hvězdu dávám za závěr filmu 70% ()

HennessyVSOP

Tenhle film je opravdu hodně těžké hodnotit. Pět hvězd si nezaslouží za svoji stopáž a pod dvě hvězdy si nezaslouží jít, protože z formálního hlediska je to mistrovské dílo (práce s kamerou mě bavila asi nejvíc). Rozhodně si to nepouštějte jako "něco příjemného před spaním", na tohle se chce docela soustředit. Největší problém tohohle filmu je ale asi závěr, po té dlouhé stopáži čekáte opravdu něco obřího, ne jen takové plácnutí do vody. Nakonec dávám dvě hvězdy, protože se mi celkem špatně odpouští to, že film nikdo a) neprostříhal a za b) nedotáhnul v závěru, ale upřímně řečeno tohle se pohybuje na 2-4 hvězdy v závislosti na osobním dojmu. ()

SuzieS

Perfektní film plný dobrých myšlenek a nových, nevšedních nápadů (byť jsou to drobnosti - jako trhaná scéna - to když zrovna autor přestal dlubat do psacího stroje a nad scénou trochu déle zapřemýšlel).... Co vše ovlivní náš osud? Co se stane, až se vesmír přestane rozpínat? Když je tomu všemu hlavní hrdina modrooký sympaták se skvělými vlasy (ať už je mu 15, 25 nebo i když je bezďák), který je naprosto k sežrání, už není co řešit :) Úžasná hudba je pak už jen tou slaďoučkou třešínkou na dortu. ()