Dokonalý únik

• USA A Perfect Getaway (více)

Cliff (Steve Zahn) a Cydney (Milla Jovovich) jsou mladý pár dobrodruhů, který tráví své líbánky na cestách po nejkrásnějších a nejodlehlejších plážích na Havaji. Při cestách po divokých, opuštěných stezkách si připadají jako v ráji. Když se ale setkají se skupinkou vyděšených turistů, kteří probírají děsivou vraždu jiného páru, začínají přemýšlet o tom, zda by se neměli raději vrátit.
S jistým váháním se připojí k dalším dvěma párům – Nickovi (Timothy Olyphant) s Ginou (Kiele Sanchez) a Kaleovi (Chris Hemsworth) s Cleo (Marley Shelton) – a záhy se situace začne vyhrocovat. Daleko od civilizace a záchrany začíná každý působit jako hrozba a nikdo neví, komu vlastně může věřit. Začíná brutální boj o přežití a z ráje na zemi se stává opravdové peklo. (oficiální text distributora)

Pecos

Velice zajímavý a poutavý příběh, který se na první pohled může zdát jasně odhadnutelným, ale na konci filmu přijde nečekaný zvrat celé situace. První půlku děje bych ohodnotila jako průměrnou, ale nečekané překvapení na konci dělá z tohoho filmu báječnou podívanou. Proto tomuto filmu dávám čtyři hvězdičky a další přidávám za vynikající herecké výkony. Tento film doporučuji zhlédnout i napodruhé, kvůli povšimnutí detailů, které vám během filmu mohly uniknout a nemusely být v závěru filmu jasné. ()

revere

Je to děsivé, děsivě akční, brutálně pekelné a pekelně brutální. A hlavně mysteriózní. Bez tohoto přívlastku už žádný thriller neobstojí. Pořád se tu na něco tlačí, okolo samá Havaj a občas to hraničí s parodií. Opravdu masakr. ()

Pythonator

Dokonalý scénáristický podraz. Tam kde měl přijít údiv a obdiv (jako v legendárním odhalení z Šestého smyslu), přišla jen otevřená huba a kroucení hlavou nad nelogickými detaily, nad kterými se zřejmě Twohymu nechtělo přemýšlet. ()

DrifterSoul

Slabomyslná pitomost, jejíž "kvalita" byla identifikovatelná už z počátečních scén, s nepřesvědčivým obsahem & hereckými výkony. No dokoukal jsem na to celé, pro ty nádherné záběry uchvacujícího pobřeží (snad Hawaiského :-). ()

smartynaf

...do indigové části dobrý, pak ovšem následuje pasáž která nám sdělí proč a na co se vlastně díváme a co si o kom máme myslet. A celé to končí "dramatickým" závěrem kdy hraje Mila ententyky se snajprem v kopru a losuje, kdo se s námi na závěrečné titulky už nepodívá. Mno nevím, no... Olyphant je ovšem slušnej matroš :-) ()

leonskennedy

Perfektní zábava na Havajských ostrovech,k tomu fůra dobrejch herců Jovovich, Olyphant, Hemsworth.Hlavně Timothy Olyphant hraje perfektní postavu.Vůbec jsem nečekal která dvojice by mohla vraždit. ()

Elmster

Krásná příroda a zajímavý vývoj. Konec trochu divočejší a nucenější, ale jinak to jako celek docela fungovalo až na pár detailů. 70 % ()

durkes

Béčkový, vraj mysteriózny film, pôsobil miestami až vtipne hlavne pri "akože" akčných scénach. Kým mal ráz cestopisu s krásnou hawajskou prírodou, ušlo to. Fakt to bola blbosť. ()

draxxi

Takovy cool thriller. Na muj vkus ale silne prekombinovany. A proc na csfd pisou u kazdyho druhyho filmu "mysteriozni"? 22/8/2020 62% ()

Little_Sawy

Celkem svižnej survival o dvoch psychopatech který zabíjají pro potěšení. Zápletka je tady excelentně a zajímavě rozuzlená až několik minút před koncem. Ráj se tak mění v peklo a boj o holý život před šilenými vrahmi. ()

crazyflow

Nejdřív Liv Tyler, teď i Milla Jovovich, obě krásné, éterické, úspěšné herečky se netradičně pustili do natáčení hororu. V těch většinou vídáme neznáme herce, případně herečky, které jsou ocohtné ukázat se v Evině rouše a následně propíchnout hřebíkem, jen aby něco natočily. Není divu, že dvě zmíněné herečky byly velkým lákadlem pro diváky. V případě Liv Tyler v Strangers, jsem byla méné potešená. Perfect Getaway se mi líbil mnohem víc. Do poslední chvíle se moje typy na vrahy měnil a i když rozuzlení nebyl tolik nečekané, i tak překvapilo. Milla zde sice podle mě zazdila svůj nevěední půvab a byla stylizovaná do obyčejné mladé ženy, ale o tom v hororu asi tolik nezáleží. Její manžel, který se zezačátku jevil jako takový ňouma se celkem věrohodně a překvapivě změnil v grázla, který se umí podívat velmi nepříjemně. Pár přehnaných scén můžu s klidem přejít a nekomentovat, zas tolik jich tam nebylo v dnešní záplavě hororů propadáku, tento řadím spíše do lepší kategorie. ()

Marčus

Prapodivný film s nudným začátkem a lehce akčnějším koncem. Nesmyslný zvrat v půlce filmu vlastně popřel celý předchozí děj a já prostě filmy bez logiky nemám rád. 45 % ()

kocurstvo

Naprosto ujeté béčko, které nemá hlavu ani patu. První hodina filnu ukazuje budoucí vrahy, naprosto lacině, jakožto ustrašené ťulíny, aby se z nich ve zbývající půlhodině stali v mžiku chladnokrevní vrazi... Celá zápletka je tak dementně a lacině podaná, že se mi až nechce chápat lidi, kteří film chválí. Příklad stupidity scénáristů: schválně se na film pidívejte a pak přetočte zpět na dialog dvou "vrahů" ve stanu, když druhý pár porcuje kozu... Pánové tvůrci si chtěli hrát na nečekané a dechberoucí zvraty a vytvořili stupidní nelogickou koninu... Jedna hvězda je za pěkný obraz. ()

Pattrick

Příjemná podívaná, se zajímavým rozuzlením a drsným koncem .. Rozjed mohl být trošku svižnější, zajímavější, přesto naštěstí nenudil a stále jsem si říkal, kdo že to jen :) i když někdy to bylo fakt moc okaté.. Tak, hlavní je, že Twohy z toho vyvázl s kladným hodnocením, přál jsem mu to po Hitmanu a Milla Jovovich, bych ju ani nepoznal ()

JackBauer

Olyphant bol skvelý, Millu tú mám všade rád, ale Zahn či ako sa volá mi nesadol od začiatku až po koniec. Navyše nemám rád filmy, v ktorých sa v trištveťke dozvedám, že ústredná postava v respektíve postavy sú záporné a docela im ide skrývať to pred divákmi, nemám to rád z toho dôvodu, že keby som si to opakovane pozrel, tak by tam bolo neskutočne moc klišé a nezrovnalostí... V celku sa to ale dalo a tá príroda bola božská.... HERE I COME BABY! 60% ()

Kivi55

Nehezký podraz na diváka. Divákovi předvedou A a nakonec je správně B. Bezostyšně lhát divákovi není vpravdě slušné. ()

jay.jay.13

Ze zacatku se "Dokonaly unik" (jiz tradicne distributor vubec nepochopil smysl puvodniho nazvu) jevi jako dalsi prumerny thriller z americke vyrobni linky. Je opet plny klise a nesmyslu s pribehem pruhlednym jak igelit. Novomanzele Cliff a Cydney jsou na svych hawaiskych libankach tak strasne nadseni a spokojeni, ze se proste musi neco pokazit. Po ostrove se totiz potlouka dvojice vrahu a ustredni par nevi, komu muze verit. Pak ale ve 2/3 filmu prijde jeden z nejdebilnejsich zvratu jaky si pamatuju. Prekvapive odhaleni vrahu totiz cely pribeh postavi na hlavu a veskery dosavadni dej naprosto ztrati smysl. A nezachrani to ani temer 10ti minutovy flashback, ktery vysvetluje, proc se postavy celou dobu chovali tak jak se chovali. Vysvetleni je to totiz uplne blby a nezakryje fakt, ze scenar z divaka dela pitomce... a to nemam rad. ()

dexempa

Překvapivý, opravdu překvapivý zvrat, některé objasňující sekvence bych ale ponechala na plátně trošku déle, jelikož jsem se na chvilku ztratila. S krásnou přírodou a tím neustálým stísněným a očekávajícím pocitem, že za každou palmou je magor s mačetou, kterého považujete za známého...povedené. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Thor bude drtit kosti

Thor bude drtit kosti

02.06.2009

Komiksová adaptace Thor, kterou pro studio Marvel natočí Kenneth Branagh, začíná nabírat konkrétní tvary. Na scénáři už pracují původně televizní tvůrci Ashley Miller a Zack Stentz (Terminátor:… (více)

Riddick žije... možná

Riddick žije... možná

11.03.2009

Taky vás to už unavuje? Pokaždé, když chtějí David Twohy anebo Vin Diesel na sebe upozornit, začnou roztrubovat obehrané „máme tu postavu rádi a přestože Černočerná tma a Kronika temna na sebe jen… (více)

Olyphantovy krvavé líbánky

Olyphantovy krvavé líbánky

20.01.2008

Scenárista a režisér David Twohy má slabost pro holohlavé kluky. Proslavil Vina Diesela v Černočerné tmě (a téměř pohřbil jeho kariéru v Riddickovi: Kronice temna) a teď se zakoukal do Hitmana.… (více)