Falco

• Rakousko Falco - Verdammt, wir leben noch! (více)

Životopisný snímek o největší rakouské hvězdě populární hudby: dramatizace života Johanna Hölzela známého jako Falco. Filmová kronika Thomase Rotha popisuje Falcovy začátky na vídeňské hudební scéně, jeho sólový vzestup s “Der Kommissar,” mezinárodní průlom s písní “Rock Me Amadeus” (první píseň od německy mluvícího interpreta, která se stala hitem #1 v USA), jeho bouřlivý osobní život, plný drog a rodinných trablů, až do jeho smrti roku 1998, kdy v Dominikánské republice narazil se svým vozem do autobusu. Manuel Rubey z rakouské hudební skupiny Mondscheiner zde ztvárnil tuto popovou hvězdu s rychlým životem, která sice zmizela ze světových pódií, ale ve své rodné zemi zůstává velikou postavou. (oficiální text distributora)

blackJag

"OPRAVDU JE TO TAKOVÝ AROGANTNÍ ČURÁK?" Falco pro mne nikdy nebyl zajímavým umělcem (poslouchám prostě jiný druh muziky), takže tím pádem padl jediný možný polehčující argument ve prospěch tohoto filmu. Průměrné (Manuel Rubey) až podprůměrné (Patricia Aulitzky) herecké výkony, rozkolísaný scénář, který víc než často těží z telecích frází všeho druhu a laciná iritující skladba na úrovni cvičení netalentovaného začátečníka ve večerním filmově-naučném rychlokurzu, to jsou formy příslibů tohoto díla. Ve spojení s téměř dvou hodinovou stopáží zážitek skoro na lepačku. Hudba: Lothar Scherpe. 35% ()

Ichabod

Solidně natočený film, který navzdory asi celkem napjatému rozpočtu těží z výborného výkonu Manuela Rubey, který hraje absolutně nadoraz a překonává tak McGregora nebo Rhys-Meyerse z Velvet Goldmine. Příběh sám o sobě není vůbec nedostačující, když se to spojí s výbornou hudbou (mimochodem i score je hodně solidní) nejde tomuhle filmu moc vytknout. Propracovanost je opravadu dost cítít, zvláště u všech koncertů a přetočených klipů a zpěv je podle mne ohromující vzhledem k tomu jak má Falco specifický hlas.Tady soudruzi z NDR rozhodně neudělali chybu. ()

BuryGol

Ač jsem z půlky Němec, pochopit tu strašnou rakušáckou němčinu nebylo zrovna lehký. Ale jako zastánce původního znění jsem holt neměl na výběr. Manuel Rubey vystřihl Falca jako by to zvlád málokdo jinej. Summa sumárum prostě super film. A pro fandy Falca jako já by to měla bejt povinnost. ()

Richard_Ba

Rozhodol som sa pozrieť si film o Falcovi, lebo jeho bytosť je úzko spätá s Viedňou (ako napr. mená ako Klimt, Mozart či Hundertwasser). Zaujímavý počin režiséra inklinoval skôr k zobrazeniu Falcových snov a túžob ako jeho samotnej hudbe(hoci hudba je tu nemálo zastúpená). Jednotlivé scény zobrazujúce životné situácie ladne prechádzajú do videoklipov, ktoré Manuel Rubey znovu prerobil.____Film má dve dejové línie. Jednou je chronologické zobrazenie jeho kariérného vzostupu a druhou sú jeho posledné minúty života. Vzájomne sa prelínajú v pravidelných intervaloch tak, že sa vraciame k jeho posledným minútam (v Dominikánskej republike) vo forme flashbackov. ____Manuel Rubey odviedol neskutočnú prácu. Jeho absolútne vierohodné zahranie Falca, ktoré ladilo s ich totožnými výzormi a hlasm,i človeku evokovalo, že Falco na pár minút znova ožil.____Potešila ma nemalá rola Christiana Tramitza, ktorého ja veľmi môžem. ()

Antimana

Absolútne vžitie sa do postavy Falca ( až mám pocit, že na samotnom hercovi to muselo nechať následky ) vychytanie tónu hlasu, pohybov, výrazu tváre, gestikulácie. Skvelé zábery, skvelá kamera, skvelé kostýmy a veľké plus za klipové sekvencie. Nedajte sa pomýliť "der Mann mit dem Koks ist NICHT da". Otázne ostáva, či aj pre nefanúšikov je tento film tak zaujímavý ja som menej ako za 5 dať nemohla. ()

Heraldika

Tohle životopisné drama je o famózním výkonu Manuela Rubey. Jakkoliv velké se mohly zdát obavy při jeho obsazení - že se příliš zpěvákovi nepodobá a navíc bude všechny písně přezpívávat znovu! ta drzost. Nic se nepotvrdilo, Manuel se stal Falcem se vším všudy (už jen jeho typický povýšenecký styl mluvy a trhané pohyby) a já snad neviděla lepší film ze stejné kategorie. Opravdu mě pohltil a teprve na konci po závěrečných titulkách při osudové Out of the Dark jsem si uvědomila, že jsem nesledovala opravdového Hanse. Skvělý film, ještě teď mi běhá mráz po zádech. ()

mohamedsfinger

Film o rakouském králi popu jsem si nemohl nechat ujít. A Manuel Rubey se do role Falca opravdu vžil a dokonce velmi dobře přehrál i videoklipy. (Vy, co nejste Falcovými fanoušky, si jednu hvězdu uberte.) ()

OughJay

Je hezký, že film o Rakušanovi natočili Rakušani a Němci, ale musim jednim dechem dodat, že Falco by si zasloužil o dost důstojnější film... Životopisnejch filmů o slavnejch skupinách, zpěvácích nebo zpěvačkách v posledních letech dost přibejvá a tenhle mezi nima nemá šanci obstát. Řikám to už dlouho a řeknu to teď znova - německej film rovná se špatnej film. Aspoň u mě to tak platí. Život Falca byl určitě mnohem zajímavější, než je tady vyobrazeno, no a i kdyby nebyl, tak se to dá natočit mnohem líp. Herecký výkony pro mě byly dost nepřesvědčivý, občas ty herci vypadali jak banda statistů, který maj naučenej text. Ten text navíc pochází z dost jednoduchýho scénáře, kde se střídá koncert (hit) s koncertem (propadákem) a celý je to proložený drogama a odchodama a návratama manželky... Navíc podle mě film srážej takový scény jako ta z televize VIVA, to jsem si fakt řikal wtf... Kde kdo by řek, že filmy o jinejch umělcích jsou o tom samym, ale tady to působí tak nějak strojově, předurčeně, nepřirozeně, nic z toho nedejchá a pochválit se dá vážně jen hudba a výkon hlavního představitele Manuela Rubeya... Třetí hvězdičku přidávám, protože mám rád hudební filmy a jen díky tomu tenhle neodepíšu. ()

MaMitti

Můj komentář k této záležitost je velmi subjektivní, jsem totiž člověk, kterého osobnost a „hudba“ Falca absolutně nezajímá, připadá mi prázdná a o ničem, v podstatě nechápu, čím mohl Falco oslovit lidi v osmdesátých letech a pak svým comebeckem v letech devadesátých. Film, který ho ukazuje jako prostoduchého egocentricky naditého hejska, který si nevidí na vlastní špičku nosu a utápí se ve vlastních pseudodepresích, drogách a alkoholu, má podprůměrné herecké výkony, scénář nic moc, myšlenka téměř žádná a pokud se tam nějaká objeví, je nudná k uzoufání - například začít zpívat v němčině.., prostě tragédie…Překlady textů Falca – prázdnota na entou, snad jen s výjimkou jeho hitu In to the light. Je úsměvné a zajímavé, že v nízkém hodnocení se tu shodují převážně zejména skalní odpůrci a skalní fanoušci tohoto pseudofenoménu, každá strana samozřejmě z jiných důvodů. ()

bari68

Životopisný film o tejto speváckej legende, prvom bielom rapperovi a prvom spevákovi z Európy čo dobyl americké popmusic hitparády. Koncepčná osnova je typická ostatným filmom o mapovaní speváckych legiend ako napr. Edith Piaf či Walk the Line .Čo sa ,ale vo filmu mierne zadrhávalo, bol práve spevákov opis a príbeh ,ktorý sa točil o vysokej spotrebe kokainu ,menení mileniek častého ako výmenu spodného prádla ,topenie sa v litroch alkoholu so značkou Jacka Danielsa alebo excesov jeho semetrikálnej manželky .Na druhú stranu,ale tí čo Falca nepoznali až do tejto doby, kde bol viacmenej ukázaný ako namyslený a rozmaznaný fracek s veľkou dávkou talentu a celým playlistom hitov ,ktoré obehli celý svet ,je to vlastne jedno.Manuel Rubey, či už po stránke vizuálneho štýlu alebo hlasovou intonáciou a farbou nezameniteľného Falca sa zhostil tejto úlohy dokonale a určitý requiem ,R.I.P. alebo chcete i spomienka na tohto speváka vyšla veľmi dobre a samotný ,Pan spevák,,sa v hrobe určite obracať nebude. ()

joylis

Falco není špatný film. Ale vždyť je o Falcovi, tak mohl být mnohem víc extrémní, extravagantní, dekadentní, ne se omezit na histerické hádky s manželkou. Máma mohla přijít s koksem mnohem drsnějším způsobem... ()

Bobek27

Takhle si představuju biografii o celebritě. Fakt mě ten film bavil, klipy výborný, hudba naprosto skvělá a to co předvedl Manuel Rubey v hlavní roli je na Oscara. Nejenže to všechno nazpíval, ale Falca měl opravdu vychytanýho ve všem. Gesta, mluvil jako on a navíc jsem měl pořád pocit, že je to opravdovej Falco... co dodat, prostě GEIL! ()

Holina

Překousl jsem otřesný dabing a to, že tvůrci přešli k vrcholu umělcovi kariéry příliš rychle a helemese. Máme tu kvalitní životopis bouřliváka se skvělými hereckými výkony, který umí chytit a nepustit pozornost ()

Pussycat18

Jsem smutná, velmi smutná... životopis prvního německy zpívajícího bohéma, který dokázal prorazit v amerických hitparádách, elegána, který stejně jako průlomovým stylem hudby proslul svým nekonečným egocentrismem, chlápka, pro kterého byl život vším a ve všem co v životě dělal cítil úzkost ze sebe samého... mě zklamal na plné čáře. Pan Thomas Roth asi Falca moc nemusel. Jistě, hodnotím to z pohledu skalního fanouška, kterého Falcova smrt zdrtila, ale zamyslím-li se, musím se ptát: opravdu by člověk, kterého tento film zobrazil jako alkoholického zadeprimovaného ubožáka, dokázal tolik? Život Johanna Hoelzela jistě nebyl ideální, naopak, burcoval davy stejně jako svou vlastní ženu - která ho mimochodem natolik nenáviděla, že nedovolila ve filmu použít ani její, ani dceřino pravé jméno (exmanželka je Isabella a dcera je Katarina-Bianca). Tohle mě opravdu mrzí, film tuto věčně zářící hvězdu jen uráží... a to mi nepřipadá moc fér. O mrtvých jen dobře... Jedna hvězda za snahu Manuela Rubeyho ve zpěvu... i když na Johanna zdaleka nemá :-( P.S. Nehledě na to, že nikdo nemá právo dělat závěry - nikdy se neprokázalo, zda to byla sebevražda, nebo prostě velmi krutá nehoda... P.S.S. ZÁSADNĚ v původním znění s titulky - jinak se to ani nedá překousnout!!! ()

1860

Film o skvělém hudebníkovi, který před strachem utíkal k alkoholu a drogám.. Zpočátku se mi film zdál pouze povrchnim chronologickým převyprávěním jeho života, ale postupně se šlo hlouběji do nitra (již zmíněný strach), k čemuž přispěl i famózním výkonem představitel hlavní role.. I když nejsem fanoušek jeho hudebního žánru, texty mají určitou sílu, proto mi přišla škoda, že těch hudebních věcí bylo na můj vkus málo.. ()

derryl

V sobotu jsem viděl na festivalu Der Film úchvatně zpracovaný životopis Falca. Jednoznačně vše stojí a padá s hlavním představitelem, kterého ztvránil Manuel Rubey. Myslím, že skvěle a do nejmenších detailů vystihl rozporuplného zpěváka, který bojuje se svými vnitřními démony. Herec zvládl vídeňský akcent, charakteristické pohyby na pódiu a všechny písně znovu nazpíval - absolutní výkon! Všem film doporučuji. ()