Krvavý Valentýn

• USA My Bloody Valentine (více)

Vinou Toma Hanningera, nezkušeného horníka, bylo v šachtě zavaleno a následně zemřelo pět lidí. Jediný, kdo tuto událost přežil, je Harry Warden, který se od této katastrofy nachází v komatu. Ale pozor! Je to právě on, kdo volá po odplatě! Přesně rok po tragédii, na den svatého Valentýna, ožije a brutálně zavraždí krumpáčem dvacetdva lidí. Nyní, deset let poté, se Tom Hanninger vrací zpět do rodného města. Stále ho ale pronásleduje černá můra a možná se ozývá i svědomí... Rád by se s tím vším vyrovnal a proto vyhledá svou bývalou přítelkyni Sarah, která je nyní provdána za jeho nejlepšího kamaráda Axela, šerifa města. Právě této noci se ale náhle začne vynořovat cosi z temné minulosti... Volné pokračování hororu z roku 1981. (oficiální text distributora)

Unlink

Budem stručný, dal som tomu jednu hviezdičku, aj to len vďaka efektom, a možno aj s časti preto, lebo som až do konca čakal kto je vrah. Ale celkovo mi to príde zle spracované, miestami som mal pocit že sa pozerám na animáciu z počítačovej hry, aj keď to bolo asi kôli tomu že to je 3D. ()

Morsie

Ok, blbina až na půdu, ale co má člověk dělat, když mu skončí devátá řada Supernatural? Inu, musí se zabavit jinak. A tak jsem hledala a hledala a narazila na psychopatickýho Deana - takže oproti posledním dílům SPN vlastně žádná změna. No, nicméně svůj účel to splnilo, trochu jsem si ukrátila čekání, Dean (Nemůžu psát Jansen, protože to byl regulérní Dean) vrahoun mě fakt bavil - ten jeho psychopatickej pohled musí dostat každou babu - no a zbytek jsem se prochechtala nad tím, jak je to hloupoučké. Inu u mě vlastně velká spokojenost - hvězdička za ukrácení chvíle a dvě hvězdičky za tu hlavní, vražedně rajcovní hvězdu! ()

Brano

Horor i vďaka nízkemu hodnoteniu ma veľmi milo prekvapil. Zaujímavý námet, ktorý mal hlavu a pätu a takisto aj gradujúcu atmosféru, spolu s nečakanými zvratmi. I keď už na začiatku viete kto je ten vrah, tak ku koncu príde menší zvrat, ktorý Vám dá menšie pochybnosti. Krvavé scény sa mi páčili, ako aj hlavný záporák. Najviac vyzdvihnem herecké obsadenie a to najmä Jensena Acklesa. No na druhej strane bohužiaľ ako každý druhý americký horor, tak i tento trpí stupídnym a nelogickým chovaním postáv. Od začiatku som preto fandil vraždiacemu baníkovi, pretože nad niektorými rozum zastával. Najviac ma sklamal záver. Opäť dementné chovanie postáv (žena stoji za chrbtom vraha spolu s nabitou pištoľou, zatiaľ čo vrah zvádza boj s jej mužom. Namiesto toho, aby ho postrelila sa kľudne a nečinne prizerá.) A ten samotný koniec, kedy záporná postava je postrelená a v zapätí prežije silný výbuch a po pár minútach sa postaví ako keby sa nič nestalo mi už prišlo dosť primitívne. Môj problém je, že pri filmoch dosť premýšľam a vyžadujem trochu logiku v nich, ale niektoré scény boli dosť hlúpe, čo je veľká škoda, pretože film sám o sebe nebol zlý. Moje hodnotenie je tým pádom medzi 3/4*, ale ak si odpustím úvodných desať minút a zároveň záverečných desať minút, tak s veľkým výkričníkom sa prikloním k lepšiemu hodnoteniu. ()

Lyx

Volné pokračovanie sa vo väčšine prípadov nevydarí, no a jedným z tých prípadov je aj tento počin. V 3D verzii by to mohlo byť aj pozeratelnejšie, avšak ja som to videl v 2D verzii a tá ma maximálne sklamala. Slabá výprava, slabý scenár, podpriemerné herecké výkony a vážne ZLÁ kamera a strih. Príbeh sa mi páčil, taktiež (očakávaný) plot twist. Gore ušlo, ale scény, kde Harry Warden zabíja, sú... No, dobré neboli. Slabé. Doporučujem iba prvú verziu z 1981. Projekciou tohto počinu nič nezískate. Predsa len, Michael na Halloween, Jason na Piatok Trinásteho a HARRY na Valentína. Moje hodnotenie: 25% ()

Mamlas

Taková pohodová vyvražďovačka ve stylu devadesátek, která se nesnaží hrát si na něco víc. Má to dostatek krve a nechybí ani spousta srandovních momentů, kdy se některé budoucí oběti snaží nějakým sobě vlastním debilním způsobem přežít. Chybí tomu jakákoli atmosféra, místo strachu je to spíše k pousmání. Děj a forma nepřináší nic, co by stálo za to. Zkraje zaujme, později nudí více a stále více. (32%) ()

johnsnow

Klasická vyvraždovačka s celkom slušným gore(síce GCI ale dá sa), obstojnými zabitiami, slušným napätím, celkom nečakaným twistom(nie síce originálny ale pre mňa nečakaný bol) a celkom peknou slečnou Jaime. Dávam slabšie 4* ()

sharkamell

Nechápu, že to v létě bude třináct let, co jsem tento kousek viděla v kině (tenkrát bez 3D technologie, naše kino ju nemělo). Od té doby jsem ho snad neviděla, až dosud. Ztotožňuji se s komentářem, který jsem zanechala na horror.cz - ani neurazí, ani nenadchne. Teď dodávám, že občas pokulhávala i logika. A herce, kterým bylo v době natáčení kolem třicítky, teda taky mohli na začátku coby teenagery lépe namaskovat :D A ještě mi zbývá zhlédnout původní Valentýnskou pomstu (1981). ()

MaxPower

Kdybych se řídil podle zdejších komentářů, tak bych na to nešel. Ale byla byto celkem škoda, protože je povedená žánrovka, která si na nic nehraje. Líbilo se mi, že film se rozjede hned od začátku, vrahoun byl hodně děsivý, lekačky jako podle šablony, ale stejně jsem se leknul. Takže dávám jednu * za vrahouna, druhou * za nahatou blondýnku, třetí * za rychlý spád filmu a bonusovou čtvrtou * za občasné, ale povedené 3D efekty. ()

gidziga

Dobre, možno trochu prehnané pre béčkový horor, ale vo svojej kategórii to bolo strašne zlaté. Nazvať to zlatým je síce asi choré, no nemôžem si odpustiť ten výraz. Jensen ako obvykle perfektný.... Zopár perfektných lakačiek a zrejme nám boli ukázané všetky spôsoby zabíjania pomocou čakana. ()

dražis odpad!

Sakra, kdyby prachy vynaložený za tuhle hovadinu dali mě, tak by udělali líp. Nechápu jak někdo v dnešní době může natočit, tak naivní a stupidní hovadinu.A nejhorší je, že to brali fakt vážně ()

Dr.Loomis

Nebýt 3D efektů,tak dám ješte menší hodnocení. S tšch 3d efektů se Vám točí hlava a když koukáte skrz ty brýle.Tak si nevšímáte vůbec děje kolem. Neviděl jsem originál z let 80.Ale je to klasická vyvraždovačka, z ne moc štastým "happy endem". :-) Tak 65 % ()

oliveros

Fu, tak toto bol snáď zlepenec jednotlivých dielov akejsi trapnej telenovely. Výber hercov sa mohol kludne orientovať na príslušníkov šimpanzieho rodu, aj tí by totiž svoje postavy zvládli presvedčivejšie. Samotný dej nasvedčuje tomu, že ide o skutočne "inovatívnu" vecičku a divák sa nestíha čudovať. Kečupovo-sirupové efekty ale pobaviť vedia, len či to nebude ich absurdným priebehom a rešpektom voči anatomickým zákonitostiam. Tohoto Valentína som dopozeral až do konca, tak keby som nedal aspoň jednu hviezdu, kakal by som si na hlavu. ()

tomi86 odpad!

Neskutočná sila, nesmrteľnosť a neprekonateľná rýchlosť v premiestňovaní sa z jedného miesta na druhé...toto nedokáže snáď ani Chuck Norris. Takýto stupídny film som nevidel už dávno. ()

kenny79

Konečně kloudnej horůrek na kterej se dalo koukat, sice to není žádna bomba, ale také neurazí. Jednu až dvě hvězdičky si schovávám jestli se mi to někdy podaří schlédnout v 3D. ()

Honziik17

Průměrný vyvražďovací horor. Bohužel jsem neviděl ve 3D, ale až na ty scény, kdy se vám zdá, že zbraň sekla do vás apod. je to stejné. No, líbilo se mi to, že vrah byl odhalen opravdu až na konci a podle některých záběrů bych nečekal, že to bude právě on. Tři hvězdy. ()

Cechyno4

3D efekty u mě vykouzlily mé dvě hvězdičky. Jinak klasická vyvražďovačka s neklasickým nástrojem na zabíjení. ()

honzic

Slabší horor, otřelé téma, předvídatelný závěr a zápletky, nic nového pod sluncem. Dobré záběry a triky potěší, počítače hodně filmu pomohly, není to tak okaté jako i jiných filmů, kde jsou triky méně povedené. Přesto mi tu chyběl větší náhled do hrdinů a herců, takto si k nim člověk nezískal žádný vztah. Prostě pouze slabší odvar Béčkové hororu. Hodnocení: 40 % ()

Raimi a horory pro celou rodinu

01.09.2009

Horší než náckové...

Horší než náckové...

02.01.2009

...jsou pekelné mocnosti. Přesvědčí se o tom spojenecké komando, které se během 2. světové války vydá na záchrannou misi (možná najít nějakého Ryana), avšak nechtěně otevře bránu do Pekla a místo… (více)