Krvavý Valentýn

• USA My Bloody Valentine (více)

Vinou Toma Hanningera, nezkušeného horníka, bylo v šachtě zavaleno a následně zemřelo pět lidí. Jediný, kdo tuto událost přežil, je Harry Warden, který se od této katastrofy nachází v komatu. Ale pozor! Je to právě on, kdo volá po odplatě! Přesně rok po tragédii, na den svatého Valentýna, ožije a brutálně zavraždí krumpáčem dvacetdva lidí. Nyní, deset let poté, se Tom Hanninger vrací zpět do rodného města. Stále ho ale pronásleduje černá můra a možná se ozývá i svědomí... Rád by se s tím vším vyrovnal a proto vyhledá svou bývalou přítelkyni Sarah, která je nyní provdána za jeho nejlepšího kamaráda Axela, šerifa města. Právě této noci se ale náhle začne vynořovat cosi z temné minulosti... Volné pokračování hororu z roku 1981. (oficiální text distributora)

Korbitch

No neříkám, že jsem se u toho nějak skvěle bavil, slashery nemám rád, ale nemůžu si pomoct, bavilo mě to víc, než třeba remake Texaskýho masakru motorovou pilou. Jak sem řek, slashery nemám rád, ale tady mě CELKEM bavilo hrát si se spoustou těch otázek a myšlenek, jenž se mohli rozplést prakticky do jakéhokoli konce. Jen já jsem si jich v hlavě vyblil během filmu bezmála 10. Takže tvůrcům to nabízelo lepší pointu, neříkám, že ne. Jenže takovej masakr pilou byl proti tomuto příliš přímočarý a naháněl hrůzu jen morbiditou oné milé rodinky.V Krvavým valentýnu uvidíte i hru s psychologickou stránkou, byť ne vydařenou bůhví jak, ale přece jen něco. ()

mysiak

Keď niekto nemá talent, tak ani s priemerným nápadom nezájdeme ďaleko...smrti sú síce originálne a krvavé, ale na to sme si už zvykli...mozog musíte vypnúť...inak sa naseriete, pretože je to tupé ako hovado, každý padá...správa sa nelogicky...proste celý film je nelogický..ale pri vypnutom mozgu je to fajn ()

SonGokussj

Tak jsem na tom včera byl ve 3D kině v Brně. Musím se přiznat, nevěřil jsem počátečním hodnocením typu "dávám 3 hvězdičky. Hvězdička z toho je jen za to, že to bylo ve 3D" a říkal jsem si, že to nebude tak strašné. Projevila se zde má velká neznalost filmů s hodnocením pod 40%. Poslední dobou totiž nesleduji nic, co jde pod 80%. Onen horor, který má nadzvedávat ze sedadel, má zapříčinit neschopnost cokoli jíst (krvavých scén je tam až příliš a až moc detailně udělaných), mi vlastně přišel od 10 minuty jako velice zábavná komedie, kdy jsem čekal, co se tam zas stane. Nebyl jsem v sále jediný, který prskal smíchy. Tento "Horor/Thriller/mysteriózní/Krimi" bych změnil na "trapná komedie". Snad nic vás tam nemá šanci překvapit a konec? Hraje si na obdobu pointy Šestého Smyslu. S tím rozdílem, že... Škoda mluvit. Dávám tedy 2 hvězdičky. 1 s přimhouřeným okem za film (není to zas odpad...) a druhou za 3d zpracování, které se mi opravdu líbilo. ()

blackrain

Americká zapadlá městečka to nemají jednoduché. Vždycky se tam vyskytne nějaký vraždící maniak.Ten má většinou velmi podivné puhnůtky pro své děsu plné činy. V jednom takovém mají šíleného horníka, který v plynové masce a s krumpáčem v ruce vraždí své nebohé oběti. Ke všemu si ještě vybere den Sv. Valentýna. To už si opravdu nemohl vybrat lepší datum. Atmosféra je ze začátku docela hustá, ale pak se postup před vraždami začne opakovat. Té prolité krve bylo opravdu hodně. Finále také není zrovna nic moc extra. ()

Bat55

Tak špatný horor som už dlho nevidel.Nalákalo ma,že je to prvý 3D horor,ale 3D verziu som nevidel,a aj keby som ju videl,určite by sa moje hodnotenie nezmenilo.Bola to sračka od Lussiera!!!12% ()

kaylin

„Krvavý Valentýn“ má problémy s logikou některých scén, což se nakonec projevuje i v pointě celého snímku, která v některých momentech silně pokulhává. To je škoda. Možná by tomu svědčilo i méně minut, méně snahy okouzlit zajímavými, ne až tak tradičními scénami, které jsou ale moc protahovány. Tahle rozháranost nakonec vede k tomu, že nemohu jinak a musím dát 50 %. ()

IllIlIlIIl

Horor, jenž nestydatě vykrádá všechny obdobné filmy a přitom sám nenabízí nic nového a originálního. Ve výsledku se jedná o klišovitý horor, ve kterém mi byl osud ,,hrdinů,, lhostejný, poněvadž samotný film mě zklamal. ()

raimi

Svižný a zábavný to určitě je, ale taky překombinovaný a pitomý. Občas to překvapí nějakou odvážnou scénou (komplet nahá blondýnka a její štrapáce), ale taky to celkem dost nasírá tím stupidním kolotočářským 3-D. Gore špičkový, ale ten digitál a 3-D mu dost škodí. V každým případě se jedná o jeden z mála remaků, na který se dá dívat bez újmy na zdraví. ()

stration

Hledal jsem hledal, co by mohlo být v tomto nepovedeném remaku zajímavé - nenašel. Opravdu nevím, jestli si všichni zúčastnění dělají srandu (což bych ještě považoval za dobrý vtip), nebo fakt dvacet let spali. ()

MATADOR

Krvavý Valentýn a ještě k tomu 3D. Když se vezme v potaz to, že se jedná o remake a ještě k tomu má případné diváky přitáhnout to, že je možnost ho vidět ve 3D. Tak jsem v rozpoložení. Kdyby se nejednalo o film, jenž má v názvu Valentýn, který hraje až tak padesáté housle, byl by to slušný horor. Možná názvy jako "Naštvanej horník", nebo "Vraždy pana Krumpáče", by byly lepší, ale už by to bylo spíše úsměvné, heh. Ale vem čert název, který v dnešní době stejně nikoho nezajímá, maximálně tak zaryté "slashero maniaky", tak Krvavý Valentýn je slušný horor, popř: slušná vyvražďovačka. První půlhodinka je opravdu hustá a nabídne, nejenom slušnej krumpáč :-), ale i slušný příběh, což se zase tak často nevidí. Ale potom začnou vraždy ztrácet na kráse a vše se zbytečně vleče, až se to dovleče, do konce. Krvavé, lehce zábavné, ale strašně nudné. ()

Chatterer

Podle mě celkem dobrý a nekompromisní masakr v málem městečku. Podobnost s originálem byla minimální. Takže shrnuto - celkem zajímavé 3D béčko se spoustou brutálních vražd. 75% ()

FilmFan24

Stupidně přímočaré, kde plusem je krátká stopáž a fakt, že vrahova identita je až do konce skryta. 3D zrovna nemusím, protože efekty jsou na úkor barevnosti. Nezbývá konstatovat, že ty dnešní horrory opravdu nejsou nic moc... ()

Colonist

Historie se opakuje. V roce 1980 se v kinech objevil Friday the 13th a nedlouho poté ho následoval jeho lacinější "bratříček" My Bloody Valentine. Nyní se píše rok 2009 a hned co přišel remake Pátku, remake Krvavého Valentýnu mu už byl v patách. Zatímco ale tenkrát původní Valentýn původní Pátek nepřekonal, letos je to s remaky naopak. Na originál sice ani jedna z předělávek nemá, přesto se návrat méně známého horníka s krumpáčem vydařil lépe, než návrat profláknutého zabijáka s mačetou. Původní My Bloody Valentine jsem viděl vlastně celkem nedávno, takže ho mám ještě v živé paměti, a tak jsem mohl porovnávat. Nenápadný slasher z 80. let s nevalnými herci, kterému ale nechyběla atmosféra a napětí, takže jsem se vcelku bavil. Jediné, co mi v původní verzi poměrně vadilo, byla ta trapná a scénáristicky nezvládnutá záležitost s tím, že Harry Warden vlastně není Harry Warden (kvůli tomu jsem nakonec originál hodnotil jen pěknými třemi hvězdičkami). Doufám, že to nikdo nebude považovat za spoiler, ale kdo viděl původní film, bude tak nějak předem tušit, že ani zde to s identitou zabijáka nebude tak, jak se zdá. A narozdíl od originálu to zde scénárista zvládnul mnohem lépe. O nějaké originalitě nebo velkému překvapení nemůže být řeč, ale v porovnání s původním Valentýnem se mi ten závěr líbil. Což je vlastně u remaku to jediné. Až na ten závěr byl celý film poměrně nemastný a plný klišé a vykrádaček (a to nejen z jiných hororů, ale i z původního filmu. Pamatujete na mrtvolu v běžící pračce?). Když vezmu stranou 3D stránku, vraždy až na výjimky za moc nestály. Atmosféru měl film snad jen v té poslední dvacetiminutovce. Co se týká hudební stránky, ta nebyla špatná. Ani ti herci nebyli zase tak hrozní. U originálu jsem kvůli závěru hodnocení o jednu hvězdičku snížil, zde ho naopak ze stejného důvodu o jednu hvězdičku zvýším. Jenže i když teď ode mě mají oba Krvavé Valentýny na pohled stejné hodnocení, originál má stejně navrch. Jak už jsem ale napsal, návrat do dolu smrti se mi líbil víc než návrat ke Crystal Lake... ()

Skip

Šílený horník s plynovou maskou chodí po městě a vraždí krumpáčem. Kravina? No jistě, ale parádní. Jde o klasickou vyvražďovačku a já se u ní skvěle bavil, i když tenhle žánr moc nemusím. Tohle ale stálo za to. Řach, krumpáč do hlavy. No paráda! ()

Lennnnna

Že to bude hloupost mi bylo jasné hned od začátku, nicméně jsem doufala, že na mě ve 3D podání dopadne občas nějaká ta sprška krve, ovšem 3D efektu bylo tak pomálu, že to ani nestojí za řeč. Nějaká slušná lekačka zůstala pouze mým zbožným přáním, za to jsem se ovšem poměrně hodně nasmála. ()

Eldrick

To byla zase jednou debilní pointa na entou. Scénárista asi moc koukal na Fight Club. Digitální televizní look a trapný 3D efekty tomu fakt nepřidaly. Už dlouho jsem neviděl tak špatný slasher. ()

SonG

V žádném případě jsem nečekal, že to bude tak uboze hrozné...Film je skrz naskrz prosáklý scénami, kterých máme v každém béčkovém horroru mrtě. Když se vrah objevil před svou obětí, bylo mi jasné jak ji zabije ještě dříve, než jsem to stačil shlédnout....Příběh se motá a motá, už to vypadá na dobrou pointu, když tu najednou....A SAKRA!Zase zklamání jako blázen..Takže pokud budete chtít sáhnout po nějakém horroru, kde se vraždí stavebním či zahradním náčiním, pusťte si radši Texaský masakr, který je sice slabý, ale alepoň vás (možná) bude bavit....Krvavý valentýn totiž spíš uspí než pobaví. ()

BoredSeal

Idea remake je mi protivná, protože výsledek je znesvěcení nějakého kultovního filmu. Původní MBV určitou úroveň kultu má. Verze 2009 je k mému milému překvapení zdařilou předělávkou, příběh použila po svém a vykřesala z něj solidní detektivní napětí, FX mistři vymysleli vlastní brutální smrti a díky předmětům neustále strkaným do kamery kvůli 3D efektům jsem měl i pár slušných leknutí. A hlavně - žádný humor, žádná nadsázka a zjištění, že Tom Atkins ještě žije. Zasloužené 3,5 hvězdičky. Pořád to není super remake jako Ajovy Hory mají oči, ale obstál a připomněl tu starou dobrou slasherovou zábavu z 80.let. ()

Raimi a horory pro celou rodinu

01.09.2009

Horší než náckové...

Horší než náckové...

02.01.2009

...jsou pekelné mocnosti. Přesvědčí se o tom spojenecké komando, které se během 2. světové války vydá na záchrannou misi (možná najít nějakého Ryana), avšak nechtěně otevře bránu do Pekla a místo… (více)