Krvavý Valentýn

• USA My Bloody Valentine (více)

Vinou Toma Hanningera, nezkušeného horníka, bylo v šachtě zavaleno a následně zemřelo pět lidí. Jediný, kdo tuto událost přežil, je Harry Warden, který se od této katastrofy nachází v komatu. Ale pozor! Je to právě on, kdo volá po odplatě! Přesně rok po tragédii, na den svatého Valentýna, ožije a brutálně zavraždí krumpáčem dvacetdva lidí. Nyní, deset let poté, se Tom Hanninger vrací zpět do rodného města. Stále ho ale pronásleduje černá můra a možná se ozývá i svědomí... Rád by se s tím vším vyrovnal a proto vyhledá svou bývalou přítelkyni Sarah, která je nyní provdána za jeho nejlepšího kamaráda Axela, šerifa města. Právě této noci se ale náhle začne vynořovat cosi z temné minulosti... Volné pokračování hororu z roku 1981. (oficiální text distributora)

domirovec

Můj Krvavej Valentínek je lehce nadprůměrná vyvražďovačka s úžasným, hodně promakaným gore a killy, pěknou atmoškou a hromadou ubrečených nesympatických postav. Jako remake to však působí dost solidně, mně se to líbilo. Jedná se pravděpodobně o jeden z těch lepších remaků. 3/5 ()

maar

Tak hodně krve, hodně údů odřezanejch (:D:D:D) no a tj asi vše...vůbec mě to neuchvátilo, předvídatelné scény, hnus...:D prostě tragédie...škoda prachů, že sem šel do kina :D ()

ex.it

Rozhodla jsem se jít proti proudu. Nemám totiž jedinou pořádnou výtku, kvůli které by měl mít film jen 51 %. Horor to bezpochyby je, protože navíc v 3D efektu se vám prostě půlky občas sevřou. Prvky thrilleru tu také nechybí a krimi to stoprocentně je, protože až do posledního okamžiku ve vás příběh vyvolává nejistý pocit, kdo že je vlastně ten vrah. Nemyslím si, že by tam bylo něco mysteriozního a právě proto se mi film líbí, je totiž "reálný". Hrozně mě potěšil děj. I když to byla trochu vyvražďovačka, nebylo to ohrané a měl něco do sebe. Co se týče toho slavného 3D provedení, byla jsem maličko zklamaná, protože bych od toho čekala mnohem, ale mnohem víc. Každopádně pokud si verzi 3D odmyslíme, je to i tak bezva pokoukáníčko, kterému musím dát 3 hvězdičky. ()

Hovado

Já jsem po dlouhé době zašel do kina v očekávání, že dostanu nudnou vyvražďovačku. Vyvražďovačka to sice byla, ale rozhodně ne nudná. Příběh se také celkem povedl, občas vcelku nudné dialogy a ten hroznej konec, nikli to že byl překvapivý, ale jeho průběh, absurdní. Ale i tak když na to kouknu v celku, já jsem se bavil, je asi pravda, kdyby to enbyl 3D tak by to byl další tuctový horor, ale tím, že je to 3D tak se to stává poutavé a myslím, že dost povedené. ()

Johny M.

Bez znalosti originálu a bez nějakýho velkýho očekávání to bylo rozhodně velmi milý překvapení. Film pěkně odsejpal už od samýho začátku, slušná porce brutality, super záporák a herci celkově... Už kvůli tomu, že je to asi nejlepší slasher (ač remake), co jsem za hodně dlouhou dobu viděl (určitě aspoň z těch novějších), musim jít s hodnocením tak vysoko... a to dávám hororům bůro jen výjimečně :) 4,5* ()

nurielka

Veľké sklamanie, ale iné som ani nečakala. Nič nové pod slnkom sa tam neobjavilo. Nič ma nevystrašilo a ani nevydesilo. Žiadne prekvapenie. Nula fáza. ()

Mashak

A já budu i tak pozitivní. Špatné věci už byly popsány. Technologie 3D možná nebyla naplno využita, ale já ji zažil poprvé a nadchlo mě to! Jensen Ackles se do snímku skvěle hodil! Ze Supernatural je zvyklý tvářit se vyjeveně a tady to taky zvládl. Kerr Smith pro mě navždy bude teplej kamarád Katie Holmes, ale když se od toho oprostím, tak svou úlohu také zvládl. Vyzdvihnout by také šla scénka s živou nahou mrtvolou pobíhající po parkovišti. A nyní to nejdůležitější! Párkrát jsem sebou při sledování Valentýna cuknul, takže to prvky hororu mělo! ()

Étienne

Vopred (naozaj vopred) odhadnuteľné klišé s niektorými dobrými scénami, ale v celkovom kontexte len zlátanina v snahe udržať sa v trende špecifických maskovaných "nezabiteľných" vrahov. ()

helraiser

Originál jsem neviděl a tak hodnotím bez porovnání a jako obyčejnej slasher bez předlohy. No a musím říct, že to je vážně výborný slasher, svižný,divák u něj nemá čas myslet a jenom žasne co horník dokáže s krumpáčem za věci. Jedná se skutečně o brutální nářez při kterém se divák nemá šanci nudit. Užíval jsem si to od začáku do konce a ani chvíli jsem se nenudil. No prostě bomba jízda s jedním horníkem který to s krumpáčem opravdu umí. Doporučuju. ()

Kadas97

Čo ide jedným uchom dnu a druhým von, a predsa v hlave zostane?? "Krompáč" Typická killovačka, kde hlavnou postavou je baník ozbrojený krompáčom. Film som videl niekoľko krát (raz aj v 3D) a môžem povedať, že tých 3D efektov je tam dosť chudobne. Vraždy sú originálne a postavy vo filme padajú ako muchy. Záverečná pointa nestojí za veľa, ale než som sa k nej dopracoval tak som sa celkom dobre bavil. 7 z 10 ()

Hartigan

Nijak originální, zato přímočará likvidace osob cáklým horníkem s krumpáčem v ruce. Žádné zdlouhavé kecy nebo psychoanalýzy postav, tvůrci šli rovnou na věc a vyprodukovali drsnou hru na vraha v masce se stokrát omletou pointou, ale šikovně provedenou morbiditou. ()

Veseldaa.!

Ještě jsem žádný 3D hraný film neviděl, proto jsem s volbou návštěvy kina dlouho neváhal. A řeknu vám, že těch 190 korun za vstup docela lituji. Dostal jsem, co jsem čekal a to bezduchý horor založený na masakrování a vyvražďování nevinných lidí - ale na tom jsou vlastně filmy tohoto žánru v dnešní době založeny. No co, takový je dnešní Hollywood a proto vám nezbude než jen se zabořit do sedadla po celou, pomalu se táhnoucí stopáž, uhýbat se létajícím předmětům a užít si horor, který je postaven na nálepce "3D". Nic víc, nic míň. (1* celkový film, 1* krumpáč) ()

cinemaboy7

První 3D horor v digitální (COŽE?!?) digitální kvalitě. Velké zklamání a ještě větší rozčarování. Těšil jsem se, že strachem a lekáním budu trhat sedačky v kině. Nic tomu podobného se nekonalo ani vzdáleně. Nejprve ke kvalitě - jestli tohle byla digitální kvalita, tak já jsem zavalený horník. Celý film provází jakési zastření, zamlžení nebo opar (nebo jestli jsem měl tak špinavé brýle???) a spousta duchů a stínů. Nemám rád dabované filmy, ale nečekal jsem, že u filmu, kde se musíte zaměřit hlavně na 3D triky, budou titulky. Stálé přeostřování z titulků na 3D děj je únavné až nepříjemné. K ději se vyjadřovat nebudu, je všude popsaný a nic víc se tam opravdu nestane. Navíc díky časopisu Cinema, kde napsali v kritice spoiler, jsem od začátku věděl, že vrahem je.... . Co se týče herců a jejich výkonů, jde o standardní béčko, kde mi většina dámského obsazení připomínala scénu ze Scary Movie, kde roztleskávačka utíká v šatně před zabijákem a říká nahlas, co udělá:" teď budu utíkat, teď bych měla křičet, teď si zlomím nohu,mám?" atd. Díky tomu film postrádá jakékoliv napětí. Proto jsem celou dobu fandil horníkovi. Dámy si totiž nic jiného nezasloužily, než dostat krumpáčem mezi světla. Za pochvalu stojí 1-2 záběry, kdy proti vám letí zmíněný krumpáč. Čeho se dočkáme od 3D v budoucnu nevím, ale tohle je špatný start. Řekl bych mnoho povyku pro nic. PS:neviděl jsem Monstra vs. Vetřelci, který má být výrazně lepší... ()

criticson

Tematikou vykradač mnohem lepších hororů,které tu byly už dávno,např: porucha roztříštěné osobnosti uvedla Noc s nabroušenou břitvou. Další poměrně napínavé béčko, v jehož názvu nechápu význam slova Valentýn. ()

Menno

S nejnovějším Pátkem třináctého si můžou podat ruce. Poměrně originální nápad (vrah s krumpáčem a plynovou maskou) je totálně zadupán do země vším ostatním, hereckými výkony počínaje, zpracováním konče. O pointě ani nemluvě. 3D efekt tomu nepřidavá vůbec nic navíc, scény ve 3D jdou totiž snadno poznat i ve 2D. ()

Raimi a horory pro celou rodinu

01.09.2009

Horší než náckové...

Horší než náckové...

02.01.2009

...jsou pekelné mocnosti. Přesvědčí se o tom spojenecké komando, které se během 2. světové války vydá na záchrannou misi (možná najít nějakého Ryana), avšak nechtěně otevře bránu do Pekla a místo… (více)