Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

• Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (více)
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (více)

Potterovská fantasy sága se uzavírá, tímto dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel. Vypátrání a zničení viteálů je jedinou zárukou jejich vítězství. Harryho čeká rozhodující bitva s lordem Voldemortem, která rozhodne o osudu čarodějnického světa a školy v Bradavicích. (TV Nova)

Kmotr76

Pro závěrečný díl populární fantasy série v podstatě platí vše co pro díl minulý. Podle mě nepovedená předloha (Relikvie smrti mi přišla ze všech knih nejhorší) a zbytečné rozdělení na dvě části udělali závěrečný díl nudný. A ani bitva na konci na tom nic nemění. Série, která se snaží být epickou by měla mít důstojnější završení plné emocí, které by byly kvůli umírajícím hrdinům na místě. A přeslazený konec není snad třeba rozebírat (za to ale může mistryně Rowlingová, ne tvůrci filmu). Zazvonil zvonec, a pohádky je konec. ()

elanius

(36/2016) / Obstojné zakončenie série. Ako počas celej série, aj tu sa ukázalo, že Harry Potter ako filmový produkt funguje hlavne vtedy, keď sa venuje hlavnej dejovej línii a nie nutnej omáčke okolo. Aj keď som sa trošku obával Harry Potter je slušná zábava pre takmer všetky vekové kategórie. Moje hodnotenie od najlepšej časti: 5, 2, 8, 3, 1, 6, 7, 4. (8/10) ()

Steny94

Harry Potter..Filmová séria na ktorej som spolu s knihami vyrastal a na ktorú som sa vždy tak strašne tešil oficiálne skončila.Musím ale povedať že skončila veľkolepo,strhujúco a presne tak, ako som to od tohto fenoménu očakával. Celý film sa už niesol v štýle rozlúčenia sa a nostalgia na mňa skákala z každého rohu,napriek tomu alebo možno práve preto sa mi to tak páčilo.To mi už ale bolo jasné hneď,keď som si v kine sadal do sedačky.Nakoniec len napíšem že si stále budem Harryho púštať na DvD a teším sa kedy si zakúpim aj poslednú časť...Neverím tomu že by ma ešte niekedy nejaka sága chytila natoľko ako táto...Veď je to skoro celé moje detstvo :)... ()

Maagggdddda

Lepší 4*, první část byla povedenější. A teď už jen zbývá pořád dokola nostalgicky číst a zkoukávat celou ságu až do skonání světa. ()

drake31

VEĽKOLEPÉ FINÁLE Nič sa tak nehodí k označeniu tohto filmu ako toto prirovnanie. Vizuálne orgie sú zaručené, zvukovo je to takisto, a keďže som knihy nečítal príbehovo ma to nesmierne bavilo. Skvelá temná atmosféra, úžasné boje, všetky charaktery sa nám pekne vyfarbili, sem tam sa nadhodil nejaký ten vtípek na uvoľnenie, a niekedy sa tisli slzy do očí. Podať moje názory nejako celistvo nedokážem. Stačiť vám musí že to bol jeden z najlepších filmov ktoré som tento rok videl a bol som nadmieru unesený. Nakoniec vyzdvihnem Alana Rickmana ktorý bol najlepší zo všetkých podobne ako v minulých častiach ... A ešte niečo nakoniec - aj napriek tejto radosti tretí diel ostáva neprekonaný a neprekonateľný ... ()

hroubek

To na co se milióny fanoušku tak těšily se konečně zhmotnilo a vypadá to strašně moc suprově.Podle mě se jedná o nejlepší Yatesův film, který natočil, protože má vše potřebně aby se libil.Kdybych nečetl knížku tak bych se určitě místy ztrácel.Yates předvádí opravdu moc pěkné řemeslo, které je vidět skoro v každé scéně a tím těší fanoušky drobnými odkazy nebo narážky.Stějně ale ta nejlepší scéna filmu podle mě příjde těsně před koncem a to Snapeův flashback, který je tím spravným obratem a když se to tak veme asi nejemociálnější scénou celého filmu.Nic proti útěku z banky na draku či velkolepé bitvě o Bradavice ale Snapova zpomínka je lepší.Osobně si myslím, že ta scéna z lesa a následná na nádvoří mohla být trochu více vygrádována.A nakonec samotný souboj Vyvoleného s Pánem zla je výrazně delší než knížce,drsnější,dravější jen jsem si představoval, že by Harry mohl porazit Voldemorta před celou školou a vysvětlit mu proč a jak.A né potom to v tajnosti vysvětlit Ronovi s Hermionou.Rozhodně potěšilo, že se postavy začaly chovat jako dospělí a konečně se chopily věci.Jediných pár věcí, které mě zklamali bylo to Yates neměl koule nám ukázat smrt několika postav příběhu by to jen pomohlo a doslovný epilog filmu ale to jsou jen malé chybičky v tomhle velkým stroji.Jedná velká filmová epizoda se uzavřela. ()

Narya89

Konečně jsem se asi po deseti letech života s Harrym dočkala konce příběhu. Jak dopadne jsem sice už věděla, nicméně filmové zpracování mě také velice zajímalo. Zklamaná nejsem, 3D bitvy působily impozantně, místy jsem měla dojem, že koukám na magickou verzi závěrečné bitvy v Pánovi prstenů. Nicméně nemůžu se zbavit dojmu, že zde všechno bylo až moc zrychlené. Smrt mnoha důležitých postav byla jen projeta v rychlíku, Hermiona s Ronem se najednou dali dohromady, Harry naopak si Ginny skoro nevšiml...oproti knížce prostě film, tím jak je dějově nabitý, neposkytuje pro mě tak důležité znázornění psychiky postav a jejich duševních pohnutek. Ale uvědomuju si, že to je prostě srovnáním filmu s knížkou. Trochu mi taky přišlo, že konec působí až moc vykonstruovaně a násilně, jako by prostě Rowlingová celou dobu naznačovala, že Harry bude muset umřít, ale na poslední chvíli se rozmyslela a dodala tam jakousi záminku, aby to tak být nemuselo. Ale to je opět spíš záležitost knihy, resp. děje. Snímek každopádně nenudí tolik jako předchozí část a poskytuje sice zrychlený, ale poměrně ucelený náhled na události v knize, takže fajn. Jo a btw, ta konečná scéna po skoro 20ti letech? Při dnešní úrovni techniky se nepochybně dala udělat podstatně autentičtěji. ()

machrus

Chtěla jsem původně napsat, že nemám co bych dodala,ale lhala bych bylo by toho hodně. 1. část byla víc dobrodružná a v té 2. části rozhodně nechybělo válčení, tak že se dá říct, to co tam mělo být tam prostě bylo. Říkala jsem si, že s hodnocením počkám až po druhém shlédnutí,ale nee. Tudíž můj komentář zní pouze NÁDHERNÉ ZAKONČENÍ PŘEKRÁSNÉ DĚTSKÉ SÉRIE O CHLAPCI, KTERÝ PŘEŽIL. A přiznávám se, že mám slzu na tváři, protože teď budeme čekat a čekat kdy konečně opět příjde někdo s tak geniálním a neotřepaným nápadem,dějem či příběhem. Abych se přiznala, jen pocit že sedím v kině a přemýšlet nad tím že VŠE KONČÍ. Opravdu ty plákaty jsou vístižné. Je v tom mnoho sentimentu,ale věřím, že děti, ktěří s HP spávali pod polštářem chápou co myslím. ()

venalce

Velkolepé finále s několika chybičkami - konec Bellatrix byl příliš ukvapený, mohl dostat víc prostoru, scéna s hadem byla zase moc dlouhá, souboj Voldemorta s Harrym byl prapodivný, ale proč to dělat jednoduše, že? A doufám, že na director's cut bude prodloužená závěrečná scéna. Naopak vyzdvihuji scény v bance, správné načasování odhalení, že je Harry naživu (možná lepší než v knize), hledání Rowenina diadému a scénu opevňování Bradavic. Ty byly na jedničku, stejně jako Snapeův přiběh. Škoda těch nedotažeností, mohlo to být i za 5*. ()

0lie

Abych řekl pravdu tak, jako celek je Harry Potter velice zdařilá knižní adaptace, ale u posledních dvou dílu šlo jen o to vyždímat co nejvíc kaček na úkor filmu, smůla..od poslední části jsem čekal zdařilejší film po emoční stránce..Budu se opět opakovat, že jedničky a nuly opravdu nestačí, když je příběh nezvládnutý mix čeho si, co možná nešlo udělat v jednom filmu, ale dějově lépe vyvážit určitě šlo..ohodnocení možná zvednu, až si poslechnu anglický originál..český dabing byl opravdu nepovedený..závěr snad jen říct, že když už se měli jedničky a nuly použít tak to stálo pěkně za prd viz. postaršení herecké trojice na konci filmu :D ()

Petr23

Po těch letech s Potterem jsem rád za tak dobré ukončení. Film parádně navazuje na první část, jsem rád za návrat lokací z předchozích dílů, a celé to bylo skvěle udělané, já jsem spokojen. ()

VasaX

Harry to dotáhl do konce a jeho filmové finále bylo poněkud zklamáním. Jako samostatný snímek dějově tápá jak přeseknutá žížala, a nechá se spíš nést samospádem příběhu HP jako celkem. Počáteční intenzivní komplexnost, co vtáhne do děje, drama a kouzelnost, nakonec vyprchají v komorně (rádoby)epické magické bitvě. To i Nicolas dlouhý vlas se svým čarodějovým učněm dokázal předvést drsnější čarodějnickou melu. Bohužel. Tohle rozloučení s celou ságou HP prostě zabolí, protože se nesnaží vůbec ničím v paměti uchytit. Jediné štěstí mají ti, co závěr před filmem nečetli a tudíž se jim dostalo několika poměrně nečekaných dějových zvratů. Jinak po technické stránce - herci, výprava, triky, kamera...., je odvedeno tradiční nasazené řemeslo. Příjemné je, že i přes temnou atmosféru dokázal HP7-II kinosál několikrát pobavit. A to zejména, pravděpodobně neúmyslně, ale za to nejvíc, představením našich hrdinů o 19 let později. Ten pohled, co se divákům naskytne, dokáže v jedné chvíli prostě dostat celý uslzeno/usoplený sál do zběsilého třesu bránicí. ()

ravalah

70 +- , predchozi dil se mi libil vic a pripadal mi takovy dodelanejsi, tohle bylo odflaknute, misty strasna kamera. Ackoliv jsem byl na digitalne zpracovanem filmu, nekdy byl focus jaksi mimo oblast a pusobilo to dost amatersky. I v tomto byl predchozi dil lepe zpracovany. Nerikam, ze se na to uz nikdy nepodivam, ale pro me vyslovene zklamani. Pritelkyni se to libilo hodne :) Byla to zrejme jedna z mych poslednich navstev kina, protoze uz me serou idioti, co si klikaj na mobily vsude kolem me a necumi na film. Tentokrat byl idiot vedle mne, vedle pritelkyne (ten mel jeste trapne prupovidky typu: " Ted bych si na ne vzal kulomet") a prede mnou. ()

MIGHTTREE

Knihy jsou a budou mou skutečnou zálibou života. Filmy jim jdou až v nevelkém odstupu. Sérii Harryho Pottera beru jako lehce nadprůměrnou četbu. Existuje totiž mnoho lepších knih, které jsou bohužel i mnou nepoznané . Paní spisovatelce přeji její úspěch, ale jsou zde další kvalitní a kvalitnější autoři i toho žánru. Musím dodat, že jsem zapálený fanoušek a tuto sérii miluji. Teď tedy k filmu samotnému. Znalost předlohy mi neumožnila užít si tento film s těmi přehnanými úpravami, které nejeden čtenář začal proklínat. Bohužel je zde konec a na opravy už je přece jenom pozdě. Nezbývá mi nic jiného než se rozloučit zklamaný a trochu otrávený. Je to můj osobní názor a komentář upravím až se opět vrátím do reality, ale třeba se už nikdy nevrátím. ()

Slider

Paradoxne asi najlepšia Potterovka (naopak kniha je práve najhoršia) ale chýba tu akási osudovosť, ktorú si finále takejto ságy priam žiada. A nevytiahol to ani tatko Malfoy s blonďavým fúzom na nástupišti 9 a trištvrte. Yates si drží svoj potterovský štandard, ale netreba od neho čakať nič nové ani inovatívne. ()

Imune

Ajajaj, další přeceňovaná záležitost s Harrym Potterem... Co musím uznat je, že druhá část předčila tu první, to ale těžkej úkol nebyl. Jinak pěkná dobrodružná fantasy jízda, která by ale oželela protahování některých scén a nesmyslnej závěr. Když si odmyslím část filmu počínaje "o 19 let později", u které nevím jestli se jednalo o nepovedenej vtip nebo co hůř, to bylo myšlený vážně, lepší 3 by se tomu dát daly, ale čekal jsem o hodně, hodně víc. 70% ()

Beatle

Je to vlastně docela zklamání. Prvně musím souhlasit, že oba dva díly nejspíš dávají větší smysl, když je člověk vidí bezprostředně za sebou, protože dvojka sama o sobě, má ze zbytkového děje knihy asi jen 45 min., a pak nastupuje epická konečná bitva (která je sice dlouhá, ale na druhou stranu ne třeba tak protivně, jako v TRANSFORMERS 3). Obecně, zpracování jako film, super. Bylo to zábavné, napínavé, vtipné ("That's my girlfriend!!!" - Ron Weasley). Konečný epilog jsem brala jako parodii už v samotné knize, takže k tomu se ani nevyjadřuji. Klasicky - jako pořád od čtvrtého dílu - to mrší svým pseudohereckým výkonem chodícího prkna Daniel Radcliffe, což je krásně vidět třeba ve chvíli, kdy si Rupert a Emma dávají pusu, a kdy si jí naopak dávají Daniel a Bonnie. Přiznejme si, že v Rupertově a Emmině polibku bylo něco vtipného, milého a romantického. Za to v tom druhém, to spíše připomínalo polibek, který dáváte tetičce, kterou jste neviděli deset let, a tím pádem si ona stále myslí, že je vám pět. Blept... Herecky tedy film stál jen na těch, kteří doopravdy umí hrát (což je mimochodem docela smutné, když to není hlavní hrdina). Efekty fajn. Hlavně zaklínání hradu ochranným kouzlem bylo pro mne lehce emotivní, především tedy geniální hudbě Alexandre Desplata. Avšak ani to mne nestačilo, abych nadšeně, se slzami v očích, mohla říct: "Tohle je konec jedné éry. Tohle je konec Harryho Pottera."...možná proto, že mě tam ten konec nějak chyběl. Chtěla jsem více emocí, více smrti (když to řeknu tak blbě). Dojemné scény ala ARMAGEDDON, pořádné vyvrcholení, které vás zataví do sedačky dřív, než se stihnete utopit v kaluži vlastních slz. Tohle by byl pro mne konec Harryho Pottera....a tenhle konec prostě nepřišel. Film je tedy pro mne neukončený, nemasntý a neslaný. Přesto dávám 4*. Budou to tři hvězdičky za děj a zpracování, půl za hudbu a druhou půl za to, že jsem nikdy nepřenesla přes srdce Lupinovu smrt...... 75% ()

ivo333

Ako fanúšik knihy som sa samozrejme na vyvrcholenie celej série veľmi tešil a musím povedať, že na potterovské pomery nadštandardný výkon a podľa mňa najlepšie dielo celej série. 3D moc komentovať nebudem, určite by bol film lepší bez neho, ale to už je rozhodnutie tvorcov filmu a musíme ho akceptovať. Inak scéna na konci po 19 rokoch hrozná, inak až na 2-3 zbytočne dlhé pasáže nemám čo vytknúť. 90 percent ()

Diego

Harry je i po deseti letech pořád ustrašené dítě, kterého se ostatní pořád snaží dokopat k asertivnimu chování, a když už se tak zachová, začne mít výčitky a je to zpátky..Nejhorší dvojdíl. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

07.08.2023

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (více)