Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

• Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (více)
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (více)

Potterovská fantasy sága se uzavírá, tímto dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel. Vypátrání a zničení viteálů je jedinou zárukou jejich vítězství. Harryho čeká rozhodující bitva s lordem Voldemortem, která rozhodne o osudu čarodějnického světa a školy v Bradavicích. (TV Nova)

Napp

Poslední díl (tedy druhá část) rozhodně nezklamala! I když jsem se zprvu bál, že 3D nebude právě to nejlepší, nemůžu si to vynachválit. Jsem Harry Potter fanda, který četl všechny knihy snad osmkrát a absolutně nic mi v ději nechybělo. Temná atmosféra, ze které je cítit finální vyvrcholení na konci filmu je úžasná. Jedna výtka by ale byla, a to jsou právě emoční scény. Očekával jsem něco víc a ne jen sekundy záblesků pomalu stejně tak rychlé jako kouzla všude kolem. Ano, dalo by se tomu vyčíst hodně, ale v celkové fázi jsem rád, že je závěr takový jaký je. Každopádně scéna "O 19 let později" byla naprosto neúnosná, ale zároveň famózní. Žijeme v době moderní techniky a tak hercům malinko těch let mohli přidat, aby to ve finále nevypadalo tak, jak to ve filmu bylo. Každopádně dávám 5*, protože si to film zaslouží a nebojím se říct, že jde o jeden z NEJlepších filmů ságy vůbec. Bravo!! ()

Mr.Dogman

Takže hned ze začátku - jsem knižní fanoušek (tečka) To samozřejmě hodně mění na úsudku. Je to to samé, jako když nám ve škole vysvětlovali postupy lásky. Když jste zamilovaní, ze začátku nevnímáte na partnerovi chyby, přehlížíte je. Do světa Bradavic jsem zamilovaný, ale tato počáteční "přehlížecí" fáze mi vydržela celých deset (?) let. To znamená že prostě v Potterovi nevidím chyby - jak v knize, tak ve filmu. Můžu jen vyzdvihnout to, co se mi líbilo nejvíce. Takže tady to je, a více méně v bodech. Herecké výkony - ano, Alan Rickman hrál velmi dobře, ale na to už jsme zvyklí. V tomto (ano, nejlepším) dílu ságy mě zaujal Warwick Davis v roli Griphooka a naprosto impozatně na mě působil Ralph Fiennes v roli - ale no tak, vy víte koho. Naopak ústřední trio mě zklamalo. Jejich herecké výkony se opravdu nezlepšily, ba se i možná o krapet zhoršily. Emma ani Rupert neměli tolik prostoru, a Daniel podle mě podal největší výkon na konci Fénixe. Hudba - jen ve zkratce. Desplat mě prostě překvapil. Hudba do velkoleposti finále hodně pomohla, a prostě potěšilo i to, když se ozvalo staré, dobré Hedwig's theme. Atmosféra - naprosto úžasná. Kniha obživla a film Bitvě o Bradavice hodně přidal. Možná že tohle je právě ta část, která je lepší ve filmu, než v knize. Slzy - tak ty byly na krajíčku při Snapeově vzpomínce a epilogu (právě tam jsem si až uvědomil, že ono to vážně končí). Blockbuster - jako sviňa a navíc v potterovském podání. Závěr - je potřba ho vůbec psát? ()

Guzo

Důstojné zakončení celé série, návaznost na předchozí část taky bez problémů (je pravda, že jsem si ji radši pustil před týdnem znovu), ale dokonalé to určitě není. Některé scény mi přišly.. No, ne zrovna povedené - nebudu spoilerovat, protože to sám nemám rád, ale poslední pohled na Voldemorta je prostě dost zmršený. Možná zrovna tohle ve 3D vypadá líp, ale po všech těch reakcích a kritikách jsme šli radši na klasické 2D a naprostá spokojenost s obrazem. No a úplný závěr byl tak strašně hloupý jako v knížce :) ()

Lukyn007

Svádí to napsat, že jde o nejlepší potterovský film, ale objektivně musím napsat, že to není pravda. Jelikož je to zakončení této slavné ságy, epičnost tam prostě musela být. Skutečně, některé scény na mě udělaly velký dojem, hlavně dobývání Bradavic. Ale co mě štvalo nejvíce je asi fakt, že film obsahoval někdy totálně stupidní scény a některé vtipné momenty odlehčovaly dramatickou situaci. Na můj vkus až moc. Konec filmu na mně působil rozpačitým dojmem. Už to postrádalo tempo. Jestli to bylo takhle v knize, tak je to veliká škoda. Další důkaz, že režisér Yates a scénárista Kloves jenom kopírují knihu. Chybí mi tam nějaký nápad, jak to udělat lépe. Konec je vážně nemastný neslaný. Já osobně bych nechal Harry Pottera zabít. Je to můj názor. Asi je jasné, že by z toho Rowlingová měla infarkt, kdyby jí to navrhli, ale zkusit se to mělo. Tento fakt ale u mého hodnocení nehraje roli. 75 % ()

Gerret

Tak po 10ti letech jsme se dočkali finále filmové série Harryho Pottera. Škoda že už se nemůžu těšit na další díl. Filmové zakončení se skutečně povedlo a odchylky od knižní předlohy vůbec nevadily. Efekty a akce byly skvěle vyvážené a zpracované. Nejvíce se mi ve filmu líbila část s pohledem do minulosti Severuse Snapa. Pro mě je to nejlepší postava v celé sérii. Souhlasím s ostatními že 3D nebylo až tak dobře zpracované, ale nevadilo. Dabing se jako vždy povedl. Zatím film roku 2011. Hodnocení 95%. ()

ghatos

Trailer mě nalákal, takže jsem na to vyrazil do kina (nakonec stejně v létě 2011 v kinech nic lepšího není a nebude). První hoďku se nic pořádného nedělo, pak konečně přišel Voldemort se svou chuligánkou, ale i tak závratná změna nenastala. Drží to určitou laťku kvality, jenže to nemůže jako by vygradovat. Nejvíce mě zaujal Severus Snape, jeho tragická úloha je přesahující. 63%. ()

zajda404

Scénarista si OPĚT dělal co chtěl a tak OPĚT nejsem plně spokojená. Oproti předloze je opravdu mnoho věcí uděláno naprosto jinak, což člověk, který na knížkách o Harrym vyrůstal těžce nese. I přes všechno, co se nepovedlo, jsem ale spokojená... všechno to házím za hlavu. Více méně dostal Harry Potter přesně takový konec, jaký si zasloužil. Zejména budu mluvit o efektech, které v žádném případě nezkalamaly. Mile mě potěšila hudba, která opakovala nejznámější melodie a vyvolala trochu té správné euforie... najednou je mi vážně líto, že je to všechno už za námi. No řekněte mi vážení, copak jste při loučení s touto výjmečnou ságou nebrečeli? ()

Krosmen

Před návštěvou kina je potřeba se pěkně nabudit prvním dílem a pak se nechat unášet finále. I když jsem Harryho i četl a věděl jsem tedy, co se bude dít, i tak jsem seděl jako přikovaný až do konce. Trošku jsem se bál nějakého přílišného patosu, ten se ale neobjevil. Užíval jsem si souboje, ničení viteálů, přikládal další díly skládačky společně s hlavními hrdiny, užil jsem si vizuální zpracování a týmovou souhru Bradavických, Voldemortův smích i pár trefných hlášek a při závěrečných titulcích si uvědomil, že společnost, ve které jsem se nacházel téměř deset let je takřka nenávratně pryč. Proč nenávratně? Už se moc těším na nějaký pěkný maraton filmů s Harry Potterem! ()

strelenaL

Jeden z nejpozoruhodnějších filmů roku 2011. Čekala jsem že mé očekávání od filmu bude moc velké, že režisér Yates nedokáže poslední film natočit tak dobře...naštěstí se tak stalo právě naopak. Relikvie smrti 2 je největším zážitkem a stal se pro mě nejoblíbenější část z celé série o Harrym Pottrovi. Film je úžasný, vše co jsem chtěla, aby film měl se tak stalo. Harry Potter a relikvie smrti 2 nepostrádá akci, přidrží v sedačce diváka v napětí až do konce i toho (mě = která četla knihu). Hudba jen podtrhuje úžasný 130 minutový zážitek. K filmu se určitě vrátím protože tohle je famozní ukončení jedné velké éry. Kéž kdyby J.K. Rowling napsala zase nějakou super knihu. Harry, Ron a Hermiona, Hagrid a Dumbledore mi budou opravdu moooc chybět. Kdybych mohla hodnotit více hvězdičkama dám ještě jednou tolik. ()

JoseBenes

Yes, pane Yates! Snížený plyn jste od Fénixova řádu jenom hrál, a celou dobu jste přitom přemýšlel nad tím, jak sérii zakončíte. - Překopat si materiál podle sebe mu vyšlo napoprvé, dvakrát potom netrefil, a nyní, v nejdůležitější fázi, konečně zabodoval. Emoce se snaží ždímat co to jde, co nezafunguje u jednoho, to dostane druhého. Já osobně mám rád "rebelské" scény, kdy se někdo (student, občan, voják, kdokoliv) vzepře stávajícímu pořádku. Proto pro mě byla silnější první polovina filmu, sochy, zaříkávání na obranu hradu, kvůli tomu mám chuť skočit si na film ještě jednou. Vynikající byl i úvodní tklivý záběr na Bradavice a Snapea samotného. Po dlouhé, dlouhé době jsem se u Harryho Pottera bavil, napjatě čekal na další scénu a připoměl si časy, kdy jsem si ho četl třeba i několikrát, u postele s baterkou. Sbohem a díky za všechny čáry. ()

Myrreczech

Dost epické na závěr série, málo epické oproti očekávání. Poslední díl HP přesto obsahuje vše co bylo v knize důležité (oproti strašně špatné šestce) a je důstojným zakončením. Povedené triky. Krásný soundtrack, který odpovídal temné atmosféře dokonale. Překvapily výkony třech hlavních postav a hlavně konečně dostal prostor pan Rickman, který byl vynikající. Naproti tomu hlavní záporák svým výkonem nejen že nezazářil, vlastně docela zklamal. Celkově 2. nejlepší film série po Vězni z Azkabanu, ale k němu má kvalitativně dost daleko. ()

blackJag

Unikátní záležitost, že tolik herců spojí svou tvář s jediným hrdinou, vyroste s ním (platí především pro dětské charaktery) a pro drtivou většinu diváků zůstane navždy spjata právě s postavou z pottrovského universa. Ústřední (dnes už) dospělé trojice se to týká asi nejvíc, samozřejmě... A jaké že je ono poslední rozloučení se s úspěšnou filmovou sérií, která jen stěží získá v nejbližší době relevantního následovníka? Inu nedopadlo to vůbec zle. Soukromě jsem si tipl, jak by se to celé mohlo odehrát, no nakonec musím Rowlingové připsat bod, průběh nebyl tak čitelný, jak se původně zdálo. Překvapilo mne také, kolik postav nakonec do cíle nedorazilo (odpravovat jedno z Weasleyovic dvojčat mi přišlo dokonce zbytečné). Jinak filmařsky myslím zůstalo vše na nadprůměrné úrovni, jako v předešlých dílech, tzn. celkově spokojenost. 85% ()

R1CH1E

Zklamání. Stejně plytké jako první díl Relikvie. Yates to neměl roztahovat na 2 díly. Chybí jakékoliv napětí emoce, nebo kulervoucí scéna. A největší zklamání byla Voldemortova smrt, u které jsem jen seděl s výrazem říkajícím jediné - WTF? ()

V.Silver

Nikdy jsem nečetl žádnou HP knihu a jsem za to skutečně rád. Filmy byly hezké, některé povedenější, některé míň - ale to už se v tak dlouhé sérii a při tolika režisérech holt stává. Poslední díl ságy se mi líbil, krásně potemnělá atmosféra, na několika místech mi vhrkly slzy do očí - působilo to na mě. Ale ten konec na mostě, jak tam ti tři stáli beze slova vedle sebe a pak ta scénka na nádraží o 19 let později... to veškerý pozitivní dojem z předchozích minut skoro zabilo. Tak dementní konec si Harry nezasloužil, sorry. Takže 4 hvězdy dávám za to, že většina filmu hezky odsýpala a měla drajv, jednu hvězdu jsem strhl za nepodařený konec. 75%. ()

Kurikmoon

Peniaze som neľutoval, ale do 4 hviezd niečo chýbalo.(Emócie? ) Hudba striedaná s tichými scénami ma bavila nad rámec. Pre hviezdičku navyše ešte porozmýšľam, pretože Karla - Malfoya, som vo filme nečakal. "...toto všetko je len v tvojej hlave..." =) ()

J-o-k-e-r

Pro mě jasných 5 hvězdiček! A rozhodně nejlepší a nejlíp natočený film z celé série. Bál jsem se, a měl jsem obavy, ale bylo mi naservírováno vskutku epické vyvrcholení celé ságy! 2hodiny utekly jako voda, tempo bylo strhující, snad žádná hluchá místa. Skvělé triky, akce, hudba a sem tam i když to bylo spíše na slzy, občas se objevila i nějaká ta vtipná hláška :). Jako čtenář jsem věděl jak to dopadne, takže žádné překvapení. Režisér to opravdu zvládl, a myslím, že se vše pěkně vysvětlilo a vše bylo pochopeno. 10 let trvající mánie kolem brýlatého čaroděje skončila, naštěstí tím nejlepším způsobem. Ve filmové historii se snad i pro tuto hexalogii najde čestné místečko. Věřím, že nějaké tváře uvidíme i v dalších filmech. Tím ´tváře´ myslím hlavně Hermionu :). Jeden z nejlepších filmů tohoto léta!!!! ()

Roseinka

Tento díl je asi největším zklamáním celé série HP a zároveň měl tu nejlepší scénu ze všech. To si jako prostě režisér sedne ke knížce a řekne si: tohle se mi nelíbí, to předělám úplně jinak po svém, tuhle extrémně důležitou část prostě smažu úplně, tenhle souboj, ať nikdo nevidí, tadyto řekne Harry úplně jiným lidem, protože to asi tak dává větší smysl??... hm, super, bude to něco úplně jinýho!!!!! Jako vynechat vysvětlení celých relikvií, jak opravdu fungují nebo vynechat vysvěltení, proč Harry přežil, když ho Voldemort zabil, co se to vlastně stalo, jak Harry svým obětováním ochránil své přátele, vynechat důležitý příběh Brumbála - no jako sorry, ale to je na mě moc! Chápu, že v knížce je těžký na pochopení smysl těch relikvií i sám o sobě, ale tak když nejsem debil, tak to nějak zpracuju ne? Hlavním smysl posledního dílu a on ho tam prostě nedá. A takové ty důležité detaily jako výkřik McGonagallové, když vidí mrtvého Harryho, zoufalost Hagrida, souboj s Voldemortem beze svědku, když to přitom mělo být uprostřed dění, kdy všichni mlčí a sledují, jak to skončí, nejdůležitější rozhovor Harryho s Voldemortem, vysvětlení, proč Harryho hůlka se ubránila té Voldemortově.... jako to se nedá odpustit ani za nic... Naopak hodně chválím příběh Snapea, kterému byl naštěstí věnován aspoň ten prostor, co si maximálně zaslouží. Je to moje nejoblíbenější část. Slzy jsou zde podmínkou. Excelentně zahrané i natočené. Jinak depresivní atmosféra z první části skvěle přechází do té druhé, takže opět chválím vizuální provedení vč. hereckých zahrání rolí. Přijde mi, že film HP je pro fanoušky, kteří to nečetli a pro lidi, kteří nepotřebojí vysvětlit zásadní věci, protože jim stači vizualní pohled na film....Příběh Snapea si zaslouží 5*, totální překopání poslední části knihy a vynechání zásadních věcí si zaslouží odpad! Takže dávám průměr 3 hvězdy. 5/10 .... Jinak celý příběh HP pro mě znamená lásku.... "After all the time?" "Always," said Snape. ()

drackula

Zakončenie série ako sa patrí. Maximálna spokojnosť, keďže som dostal prakticky všetko čo som chcel, respektíve čakal. 100 % ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

07.08.2023

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (více)