Mel Gibson a Danny Glover se vracejí jako neohrožení losangeleští detektivové Riggs a Murtaugh a s nimi i Joe Pesci coby Leo, jehož žvanivost by měla být trestná. Murtaugh je pořád rodinný typ a Riggs stále funguje jako odjištěná zbraň a – cože? - rodinný typ. Jeho nejistota, zda se má či nemá oženit s Lornou (Rene Russo) je dalším problémem tohoto úspěšného diváckého hitu, v němž hrají i populární komediální hvězda Chris Rock a akční hvězda Jet Li. Svatební zvony, zásobníky, exploze smíchu... Tahle zbraň je ostře nabitá! (Magic Box)

VLADEK

Jasně, že tohle je nejslabší díl a nezaslouží si 5 hvězdiček, ale když to porovnám s tím co se točí po roce 2000. Obecně pak nelze než konstatovat, že tohle celé je nejlepší série všech dob jako celek. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Grimaldi

Tak mám za sebou finále celé série a s radostí musím říct, že nejen čtyřka, ale všechny Smrtonosné zbraně jako celek se opravdu povedly. Tady se oproti ostatním víc tlačí humor a trochu rozmělňuje pozornost větším množstvím postav, ale ta akce! Jet Li se zjevně musel držet zpátky ale i tak. Navíc tu máme spousty výbuchů, naháněček, střílení či situaci, kterou pak v budoucnu vykrade Furious 7. Neskutečně našlapaná, akcí neutuchající jízda, po které bych si dlouho zvažovanou pětku dal s chutí i po tolika letech odstupu. ()

PeteBuck

Za mňa v pohode. Tentokrát Riggs a Murtaugh vyšetrujú záhadnú vraždu na lodi, ktorá preváža čínskych utečencov. Popri tom prídu na kĺb triádam, ktorí falšujú peniaze, nechávajú za sebou mŕtvoly a obľúbená postava zisťuje, že je za tým ešte čosi viac. Tretíkrát sa pridáva Joe Pesci a druhýkrát Rene Russo. Novinkou je Chris Rock, ktorý nadbieha Murtaughovi, lebo si chce vziať jeho dcéru, ktorá je tehotná. Riggs zisťuje, že už nestarne len Murtaugh ale aj on sám a mimochodom Lorna je tiež tehotná. Riadny mix, deje sa tam toho more, zábavy je stále dosť, ale zišlo by sa to ešte viac prestrihať. Dynamika je trochu slabšia, ale ja nemôžem ináč. Len ten Murtaughov dom by nemuseli toľko bombardovať a toľko ohrozovať jeho rodinu. Už to začína byť trochu klišé. ()

kikinozka

Působí trochu divně, když Jet Li, který jinak dvěma chmaty láme vazy, najednou podlehne dvěma veteránům. Ale na čtverku je to kvalitní film. ()

bery77

O něco málo akční než předešlé díli avšak pro mě o malinko je zde prostoru pro humor Podle mě naprsto zasloužené 4 hvězdičky. ()

Horácius

Že je to nejslabší díl série? Ale blbost. Je stejně dobrý jako ostatní. Myslím že lepší než nemastná neslaná trojka. ()

Neel

Klidně mě můžete ukamenovat, ale Lethal Weapon 4 se mi ze všech dílů líbil nejvíc. Řekla bych, že je to určitě zásluhou Jeta Li, který se tady poprvé pořádně představil. Je důkazem toho, že dokáže zahrát téměř cokoliv: Jak "toho hodnýho", tak chladnokrevného zabijáka. A pořád má stejně sympatický výraz. Mělo to zkrátka dost šťávy. ()

Bartson

Pět hvězdiček za výborného záporňáka Jet liho, za stárnoucí páprdy Gibsona a Glovera, za honičku na dálnici zakončenou v mrakodrapu, za nového mluvčího zbrojovek na začátku filmu, za muziku na konci filmu...příjemná akční oddychovka:) ()

james11

V tomhle dílu museli scénáristi upřednostnit žánr komedie před akční, protože jiné vysvětlení toho, co jsem za ty 2 hodiny mě nenapadá. Honička v autech by se hodila spíš do nějaké parodie - když už bych rozdýchal to, jak se tam Martin vozí na tom stole, tak skok silnice-budova-silnice je opravdu hodně nadsazený!!! Příliš rychlý Jet Li (nevzpomenu si na jméno z filmu) je na mě taky trochu moc. A když se dostanu ke konci, který měl asi z půlky vyznít vtipně, chtělo se mi spíš brečet... Poslední výkřik ze slavné série. ()

jay are

Opět mohu doporučit. Tahle série je už klasikou a každý díl stojí za zhlédnutí. Mel Gibson s Dannym Gloverem jsou perfektní parťáci. Je zábava, akce. Nice ()

Tomulka

Myslím, že největším nedostatkem tohoto dílu je Rigs. Můj oblíbený Rigs s šíleným výrazem ve tváři a neutuchající energií a se skvělými hláškami atd.. Také volba protivníka pro naše dva borce byla nešťastná. Jet Li působí dojmem nepřemožitelného protivníka a není to jen dojem. Čili závěrečný boj kdy jej oba hrdinové porazí a zabijí - působí velmi, ale velmi komicky. Ten kus železobetonu co přitlačí Rigse ke dnu je natolik těžký, že ani ve vodě by to ti naši dva borci nezvedli (podotýkám, že ani v mládí a za čerstva) tento fakt jen umocňuje nesmyslnost závěrečných scén. Jediné co je perfektním a důstojným zakončením (doufám, že zakončením) série jsou závěrečné - částečně nostalgické titulky. ()

Suchoš

Pro mě důstojné zakončení vynikající série s perfektní dvojící hlavních hrdinů, kterým se jen těžko nějaká jiná dvojice vyrovná. Tentokráte se projevila možná až příliš velká převaha humoru nad akcí, ale stále se jedná o pohodový a oddechový film. S přihlédnutím k zásluhám celé série uděluji opět pět hvězdiček. ()

gizi

"Trojka" mi tentokrát utekla, ale u "čtyřky" jsem se opět výborně bavil. Akční scény jsou přehnané jen v mezích únosnosti a celkově zapadají výborně do skvělých dialogů. 80%, 12.4.11. ()

Mr.Hackels

Nechci to srovnávat s jedničkou ani s dvojkou, tak jen napíšu, že se mi to líbilo víc než trojka. Jet Li a Chris Rock tomu dali opravdu šťávu. Ústřední dvojka je pořád zábavná a vůbec nesouhlasím s Rogerem. Ne, nejsou na to starý :) ()

Sanr

Tenhle díl upevnil skvělou celou sérii. Akční scéna Gibsna s Liim vynikající, škoda že dvojka Gibson a Glover nestlihli více takhle úspěšných akčních "komedií". ()

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

29.01.2020

Podle producenta Dana Lina jsou herečtí veteráni Mel Gibson a Danny Glover připraveni vrátit se ještě jednou naposled do legendární akční série Smrtonosná zbraň. Producent potvrdil, že on a režisér… (více)

Jet Li je celý zafačovaný!

Jet Li je celý zafačovaný!

24.03.2007

Nebojte, hvězda bojových umění neutrpěla žádné vážné zranění během natáčení fyzicky náročného kousku na zlomeniny všech druhů a otřesy mozku tu přece máme Jackieho Chana. Jet Li však oficiálně… (více)