Mel Gibson a Danny Glover se vracejí jako neohrožení losangeleští detektivové Riggs a Murtaugh a s nimi i Joe Pesci coby Leo, jehož žvanivost by měla být trestná. Murtaugh je pořád rodinný typ a Riggs stále funguje jako odjištěná zbraň a – cože? - rodinný typ. Jeho nejistota, zda se má či nemá oženit s Lornou (Rene Russo) je dalším problémem tohoto úspěšného diváckého hitu, v němž hrají i populární komediální hvězda Chris Rock a akční hvězda Jet Li. Svatební zvony, zásobníky, exploze smíchu... Tahle zbraň je ostře nabitá! (Magic Box)

vito_corle

Smrtonosná zbraň 4 je poslední část akční kriminální komedie. Zatím poslední díl. Riggs a Murtaugh jsou už staří chlapíci, už to nejsou žádní draci jako v předchozích dílech. Oba se snaží být opatrní v práci, oba čekají nové členy rodiny vnouče a potomka. Leo opět nezklamal a opět změnil práci. Je z něj soukromý detektiv a chrlí hlášku za hláškou. Tento díl mám hodně rád kvůli kamennému ksichtu Jet liho. Je rychlí, brutální, mstivý. Film má akci i humor. Doufám že se dočkáme 5 ze stejnou sestavou . ()

cyphercz

Nejlepší na tomhle filmu je úvodní scéna, pak to jde víc a víc dolů. Navíc mě už v minulých dílech iritovalo čím dál větší protěžování postavy Joea Pesciho, ale pořád to bylo jakž takž únosné, tady už ne. Plus afektovaný Chris Rock k tomu a nejslabší villain celé série Jet Li. ()

Vodny

Čtverka je jiná než předchozí díly a přitom tak stejná. Máme tady staré známe, ale i nové tváře. Velké plus Chris Rock a třešnička na dortu je Jet Li, který na sebe poprvé upozorňuje. Klasika v novém kabátě. ()

derek007

S bravůrou Donner drží laťku vysoko po celou serii přesto, že to jede furt na tom stejným schématu. Klidně bych snesl i 5ku, ale pouze s Donnerem, hlavně žádnej Wiseman apod. ()

agassi68

Na tieto postavičky sa dá stále dobre pozerať. A keď pribudne Jet Li, tak prepáčim aj skĺzavanie do príliš komediálnej polohy. ()

Vakomlok

Dost vtipných momentů, hodně kvalitní akce, ale na konci mě trochu zklamalo, jak tuctově odpravili hlavního zlouna. Křivka kvality téhle série klesla s posledním dílem, ale to nic nemění na tom, že se jedná o výbornou zábavu. ()

Luk Skywalker

Už by to bylo asi na tři hvězdy, ale opět skvělý úvod a i další humorné scény člověka pobaví. Důstojné ukončení této série. ()

Hapretor odpad!

Akorát smrtonosně hloupé, nudné, nenápadité, opakující se, špatně udělané, scénáristicky ploché, režijně nemožné, herecky smutné, ... mám pokračovat? ()

GOREGASM

Více než důstojné zakončení série s výbušnými parťáky Riggsem a Murtaughem, kterému nechybí pro sérii hluboce zaryté trademarky jako adrenalinové autohoničky, explozivní akce, svižná a hromadou vtípků proložená story a do posledního tónu vyladěná dvojka, Mel a Danny. Donner i do čtveřice dokazuje, že práce pyrotechniků a kaskadérů je k nezaplacení a jeho pojetí má šťávu a zároveň si zachovává svůj osobitý styl, který s každým dílem kapánek oživil a inovoval. Svého jazzového saxíku, kterým staromilsky rámuje oddechové pasáže se naštěstí nikdy nezřekl a i díky vysoko kopajícímu Jetovi a relativně snesitelnému Chrisi Rockovi namíchal i napočtvrté pekelně dravý drink, který sází na ověřený základ doplněný svěží a čerstvou krví. Stovku nedávám jen proto, že jde o nejuřvanější díl a pár vtípků míjí svůj terč. 90% ()

helloween93

Riggs a Murtaugh už trochu zestárli a k tomu všemu se objevil záporák Jet Li. Donner se snaží udržet prvními díly vysoce nastavenou laťtku a daří se mu to tak napůl. Pořád je to nadprůměrná zábava, ale na první dva díly už to nemá. Pesci jako Leo Getz opět výborný. Důstojné zakončení Lethal Weapon série. ()

rekkky

Marvelous series ended with look rather to personal lifes of main characters then being all the time in police action. Anyway, it has specific chinese athmosphere, with considering of at the time of filming, and their greater influence on things in USA, but after all I have to admit it goes in a good direction for having fun and relax with this movie. Again funny conversations, action scenes with good tension and unexpected conclusion. With the end of police career they made together quite good family and that's also significant point, makers knew how to make actors familiar, friendly and sympathetic. ()

strikeman

"Poslední křeč" ? "Zbytečné pokračování" ? Dovolím si nesouhlasit. Já vidím jiné přívlastky: "logické vyústění série", "důstojné završení", "třešnička na dortu". A krom klasických atributů charakteristických pro všechny díly zde máme opět důsojného protivníka a respektuhodného padoucha v podání Jeta Li. Já vidím jako nejslabší třetí díl (i když obecně jde stále o nadprůměrnou akční podívanou) - v "Lethal Weapon 4" křivka kvality stoupá opět vzhůru... 85% ()

Fujara777

Džez je tatam, ale napätie úraduje určite viac, ako v trojke. Oželel by som dojímavý záver, ale výraznejšie neprekážal, najmä ak uvážime, že ide možno o poslednú časť série. ()

MickeyStuma

Čtvrté volné pokračování sice nepřináší nic nového, ale pořád se jedná o patřičnou akční zábavu. Pánové Martin Riggs a Roger Murtaugh krapet zestárli, stále se do všeho střemhlav a bez rozmyslu vrhají, srší přitom nejrůznější hlášky, nic neponechávají náhodě a myslí na své blízké. Tvůrci tu mimo jiné dali šanci debutovat v Hong Kongu už věhlasnému Jetlimu Leeovi typicky v záporné roli. A zvládl to velice dobře. Nějak nezvládnutá je však jeho nepřemožitelná postava, se kterou si pak Rigss s Murtaughem vřele poradí. Obyčejní američtí policajti že by měli na nejlepšího bojovníka Kung-fu? No nic. Snímek jinak nezklamal a tak se může za předchozí trojkou bezpochyby zařadit. ()

Nerd4Dreaming

4 díly, 4 kvalitní filmy. Koukám jako blázen.. Tohle se jen tak nevidí. Bezkonkurečně nejlepší série buddy cop filmů. Jsem hodně zvědavej na 5. díl.. jak si s tímhle mementem poradí. ()

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

29.01.2020

Podle producenta Dana Lina jsou herečtí veteráni Mel Gibson a Danny Glover připraveni vrátit se ještě jednou naposled do legendární akční série Smrtonosná zbraň. Producent potvrdil, že on a režisér… (více)

Jet Li je celý zafačovaný!

Jet Li je celý zafačovaný!

24.03.2007

Nebojte, hvězda bojových umění neutrpěla žádné vážné zranění během natáčení fyzicky náročného kousku na zlomeniny všech druhů a otřesy mozku tu přece máme Jackieho Chana. Jet Li však oficiálně… (více)