Mel Gibson a Danny Glover se vracejí jako neohrožení losangeleští detektivové Riggs a Murtaugh a s nimi i Joe Pesci coby Leo, jehož žvanivost by měla být trestná. Murtaugh je pořád rodinný typ a Riggs stále funguje jako odjištěná zbraň a – cože? - rodinný typ. Jeho nejistota, zda se má či nemá oženit s Lornou (Rene Russo) je dalším problémem tohoto úspěšného diváckého hitu, v němž hrají i populární komediální hvězda Chris Rock a akční hvězda Jet Li. Svatební zvony, zásobníky, exploze smíchu... Tahle zbraň je ostře nabitá! (Magic Box)

starbrejkr

Jednoznačně luxusní dovršení téhle špičkové série, kterou si ve své soukromé výkladní skříně stavím na rovné místo vedle Smrtonosné pasti (tak dlouho se mi tyhle filmy pletly, ale teď už to rozhodně nehrozí). Ve čtyřce toho nic moc nového oproti předchozím dílům neuvidíte, but who cares? U Zbraně chceme přece všichni vidět neustálé hláškování, přesné střely Riggse, přátelské zesměšňování Murtaugha, lapálie Lea a pořádně zákeřné záporáky. A právě záporáci, konkrétně Jet Li přináší trochu jiný element do filmu. Nikdy jsem nafandil bojovým uměním ve filmech, ale Jet Li mi tady bral dech. Krom toho to i výborně sehrál herecky a šel z něj vskutku strach. A ač byl závěrečný souboj s naším milovaným duem trochu nereálný, měl neskutečnou sílu a byl vyloženě bravurně natočený. Kdepak, čtyřka rozhodně neztrácí oproti předchozím dech a kdo říká, že jo, trpí tradičním komplexem filmových kritiků "Každý sequel musí být zákonitě horší než jeho předchůdce" Sakra, já si celou tu bandu tak oblíbil (už i Joe Pesci v roli Lea se mi naprosto zamlouval) a budou mi chybět... ()

campix

I am too old for this shit. Tahle hláška je jedním ze stěžejních motivů už od začátku, ale až ve čtvrtém díle to vypadá, že konečně platí. Ústřední dvojici dochází šťáva, hlášky už nejsou tak štiplavé a ikonické. Pesci už také asi nemá tolik, co říci. Celkově se jedná asi o nejslabší ze všech Smrtonosných zbraní. To ovšem nic neubírá na faktu, že je to stále parádní devadesátková zábava, které dupe na plyn od první do poslední minuty. Všechno ještě okysličují Chris Rock a Jet Li. Bohužel to úplně nestačí, ale i tak tahle série skončila s grácií sobě vlastní. ()

Juto

Tento film je mimoriadne brutálny, krutý, divoký a bez svedomia, a to sú len komické časti. Naproti tomu násilné akčné sekvencie sú celkom zábavné. Jet Li sa v tomto zúčastňuje a prináša niekoľko veľkolepých bojových scén s láskavým dovolením jeho bojových umení. Konečný súboj je úžasný. 8/10 ()

emo

Síce to je asi najslabšia časť série, ale vporovnaní s ostatnými akčnými komédiamy je to skvost! Trošku umiernenejšia stopáž by filmu len prospela. Jet Li bol fakt super! ()

Googlak

Táto časť už určite nedosahuje kvality predchadzajúcich, ... Ale stále je veľmi zábavná a k tomu ešte pribil vynikajúci Jet Li,... Mel a Glover to snáď už zahrať ani lepšie nemohli a ukázali že su parádne zohratá dvojka + ako stále vynikajúci Pesci - BRAVO!! ()

WolfR

Byť nejhorší díl série, rozhodně pořád skvělá akční zábava, která má co nabídnout! Přestřelky, výbuchy, honičky, dva stylové i když stárnoucí poldy, vtipného Joe Pesciho a kupu hlášek. Snad jen ten Chris Rock byl otravný, 4 hvězdy. PS: Jet Li poprvé v hollywoodu byl famózní. ()

stOKYi

o nič horšie ako 3tí diel. Stále si to zachováva dávku originálneho humoru dobréj akcie a trošku slabšieho scenára :) na prvé dva diely to síce nemá a preto dávam za 4 :) Možno keby neboli prvé dve časti tak tomu dám aj za 5 hviezdičiek. Ale nevyhol som sa porovnávaniu. ()

bartias

Tentokrát už vyloženě akční komedie (kde je konec temnému nádechu první Smrtonosné zbraně...) těží z oblíbenosti série a hodně spoléhá na to, že se na ni budou dívat hlavně fanoušci. ()

Radiq

No minimálně si mohli odpustit na konci ty porodní kravinky. Taky je to takovy jakysi moc uřvany (Rock a Pesci). Jak kdyby s ostříháním Riggse odešlo do věčnejch lovišť aji něco jinýho... Byla to prostě taková průměrná střílečka, podprůměrná Lethal Weapon... Jet Li jako padouch nebyl vůbec k zahození a jeho kung fu vychytávky okořenily souboje. Hej ale nevim, nebylo to už prostě ono... ()

Nivenx

Smrtonosná zbraň v pořadí čtrvtá je podle mého nejlepším dílem série. Výborný scénář, skvělé akce a konečně díl na který jsem po půl hodině nezapoměl o co tam vlastně šlo. 75% ()

SoolenJV

Víc výbuchů a spousta rádoby velkolepých keců o otroctví, rodině a rasové snášenlivosti. Humor i akce se dostávají až do absurdní roviny, Glover a Gibson těžce nestíhají. Film jako by chtěl vyzobat to nejlepší z předchozích filmů a poskládat to do jednoho příběhu, podle hesla "zkusme z fanoušků vydyndat ještě nějaký prachy". Snad jen ten "kamenný-ksicht" Jet Li pozvedá příběh vzhůru, o tu jednu hvězdu.... ()

E=mc2

Pre mňa veľmi príjemné dozretie v nostalgickom poňatí. Patetizmus a prílišný sentiment je tu na mieste a dá sa odpustiť. Veď už patria do dôchodku (teda ešte nie tak celkom) a preto je zdá sa aj zámerom nechať vyznieť tento film cez postavu Glovera, ako pre niekoho pre koho sú priority už niekde inde, napokon aj Gibson - ktorého postava sa stane otcom. Týto ľudia sa vlastne po 10 rokov stretávali aby natočili každé 2-6 rokov pokračovanie. Taká veľká filmová rodina. Užil som si túto bodku a zároveň najdôstojnejšie zakončenie filmovej série vôbec. Ďakujem Richard Donner, Mel Gibson, Danny Glover a spol. Oplatilo sa. ()

Deyw

Furt rezba..urychlenej konec..docela dobra rozlucka, ale dal bych si dalsi dil...skvelej humor a akce pokracuje (akci ozivil jet jako svina, slabne to) :D ()

fantoci

Ve čtvrtém pokračování je šílenost už asi normální věc a je taky dobře že film už nebyl tak dobrý jako ty první tři, protože pátý díl by byl už opravdu neúnosný i pro skalní fandy. ()

matezzz

Ano, je to nejslabší film celé série, ale i přesto není nijak špatný, koukat se na to dá a nudit se pravděpodobně nebudete. Nejvíce se mi líbilo obsazení Jeta Liho. A jak tady někdo již psal, na něj by neměl Mel Gibson s Dannym Gloverem, ani kdyby hltali iontové nápoje po kýblech :-D ()

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

29.01.2020

Podle producenta Dana Lina jsou herečtí veteráni Mel Gibson a Danny Glover připraveni vrátit se ještě jednou naposled do legendární akční série Smrtonosná zbraň. Producent potvrdil, že on a režisér… (více)

Jet Li je celý zafačovaný!

Jet Li je celý zafačovaný!

24.03.2007

Nebojte, hvězda bojových umění neutrpěla žádné vážné zranění během natáčení fyzicky náročného kousku na zlomeniny všech druhů a otřesy mozku tu přece máme Jackieho Chana. Jet Li však oficiálně… (více)