Mel Gibson a Danny Glover se vracejí jako neohrožení losangeleští detektivové Riggs a Murtaugh a s nimi i Joe Pesci coby Leo, jehož žvanivost by měla být trestná. Murtaugh je pořád rodinný typ a Riggs stále funguje jako odjištěná zbraň a – cože? - rodinný typ. Jeho nejistota, zda se má či nemá oženit s Lornou (Rene Russo) je dalším problémem tohoto úspěšného diváckého hitu, v němž hrají i populární komediální hvězda Chris Rock a akční hvězda Jet Li. Svatební zvony, zásobníky, exploze smíchu... Tahle zbraň je ostře nabitá! (Magic Box)

dopita

Nejhorší díl série. Scénář je strašně slabej. Navíc s několika nepěknými přehmaty (viz Ebony Clarková). Akce je dost (a opět na vysoké úrovni natočená), ale že by hlavní hrdinové seřezali Jeta Li, tomu teda fakt nevěřím. Zvlášť když celej film naznačuje, že nám hlavní hrdinové stárnou. Humor je celkem v pohodě, ale je to spíš sitkomovej humor. Na ňáky nezapomenutelný scény jako Murtaugh na záchodě ve dvojce, nebo Riggs krotící rozzuřenýho psa ve trojce tady nenarazíte. Škoda. Leo Getz je tentokrát tak trochu trapnej, a Lorna je díky těhotenství bohužel příliš upozaděna. Přibyl Chris Rock, co k tomu říct – budiž. Ale pohodovou atmosféru, jako měli předchozí díly film má. Což je dobře, bže díky ní se na film i přes všechny výtky kouká velice dobře. Čtyři hvězdičky jsou trochu nadhodnocený, ale mám prostě tuhle sérii rád. ()

Vaklaf

Upozorňuju na téměř zavřený obě dvě oči, za což je zodpovědný pouze Jet Li aka hlavní hajzl (v podstatě jediný zásadní pozitivum). Jinak byla výborná trilogie spláchnutá hodně hluboko. Akce by ušla, ale ten humor je tak dementní, že už to snad ani neni možný. A ten familiérní konec... Tfuj! Doufám, že někoho nenapadne tuhle sérii zrecyklovat, jak je dnes zvykem. To už bych asi nezvlád. ()

Paity

Já si prostě myslím, že tohle je velmi povedený díl série. Možná ma tady nižší hodnocení než ty předešlé proto, že už z něj nedýchá duch 80tek. Ale na tom by přece záležet nemělo. Navíc Jet Li a Chris Rock jsou velmi zajímavým zpestřením v netradičním americko-čínském prostředí. ()

Hanys_

V mé minitabulce je tenhle díl druhým nejlepším (hned za nedostižnou dvojkou), i díky čerstvé krvi v podobě Chrise Rocka a bezkonkurenčního záporáka Jeta Li-ho. Prostě další parádní kousek a osobně mě dost mrzí, že tahle série není nekonečná (narozdíl od přeceňované Pasti, která už vaří z pouze vody). 8.5/10 ()

Stružák

Bohužel, tohle se nepovedlo. Oproti prvním třem dílům hrozně nereálné (ta honička na dálnici, bože!), málo vtipně (místy až trapné, viz scéna u zubaře) i málo akční. Navíc Leo Getz ve dvou dílech stačil, tady už hodně vaří z vody a spíš mi lezl na nervy. Příběhově to taky není tak zajímavý jako dvojka nebo trojka... ()

Corpsegrinder

Jako rozloučení je to super. Hodně lidem to asi nesedne jelikož je to asi nejtemnější díl z celý série kde i muzika zní dost zle. Nepochybně však klasika už díky legendární honičce na dálnici. ŘÍKÁ SE REJŽE, ČULÁKU. ()

farfalla

V každém filmu z této série je zapleteno více a více rodinných záležitostí. Nyní se má Roger Murtaugh (Danny Glover) stát dědečkem, ale dcera se mu bojí představit svého přítele Lee Butterse (Chris Rock), který také pracuje na policejním oddělení. Martin Riggs (Mel Gibson) čeká dítě s Lornou Cole (Rene Russo) a neví, jak to vyřešit se svatbou. Leo Getz (Joe Pesci) je poněkud naměkko a dává jim najevo, že je pro ně víc než jen kamarád, rodina. Také jeden ze šéfů čínské mafie (Jet Li) chce přivést své nejbližší z Číny do Los Angeles a udělá pro to všechno. Zabíjí hlava-nehlava a je dokonce ochoten upálit Rogerovu rodinu v jejich domě. Roger u sebe doma také ukrývá čínskou rodinu uprchlíků. Tento film byl už zbytečnou částí série - Lethal Weapon (1987), Lethal Weapon 2 (1989), Lethal Weapon 3 (1992). ()

jasiska

Až na koniec v nemocnici tradične geniálna Smrtonosná zbraň. Škoda, že aj Mel Gibson stárne:-(, ale aspoň je z toho sranda... ()

Wishkah

Asi nejslabší díl série. Akce už je trošku těžkopádnější, ale co byste chtěli. Vždyť ti dva už mají tolik za sebou. Naštěstí tu mají mladého a horlivého Chrise Rocka který k nim opravdu sedí a tak trochu spojuje role Riggse a Murtaugha do jedné osoby. Je škoda že až v posledním díle získali tihle dva maníci toho nejdynamičtějšího záporáka v sérii. Vyborný Jet-li strčí do kapsy všechny dosavadní padouchy ze serie. I přes všechny minusy se mi tenhle díl líbí. Je to důstojný konec vynikající akční série a takovéhle kvalitní zakončení bych prál i jiné smrtonosné sérii ()

Prochy38

Po dalším dílu to jde zase o trošku níž, ale pořád jsou oba dva skvělý. Poněkud drsný asi už teda závěrečný díl doplnil ve stávající sestavě další hvězdy v čele s J. Li. Akce stále dobře svižná (hlavně ta úvodní). O zábavu taky nouze není. 75% ()

ThomasCrown

Neuveriteľne vtipný film a niekoľkoročnú pauzu som vôbec nespozoroval. Akčná stránka tak isto na rovnakej úrovni ako predošlé časti, možno ešte vycibrenejšia vďaka prítomnosti Jeta Li. No a Joe Pesci je neuveriteľný, už chápem prečo mohol hrať aj v Sám doma a nie len mafiánov. ()

peetriss

Série Smrtonosných zbraní si získala mé sympatie. Všechny tři díly dokázaly nabídnout zábavu typickou pro přelom 80. a 90. let, což byl zlatý věk žánru akční komedie a taktéž každý díl dokázal diváka pobavit nějakým výborným bonbonkem (např. záchodová scéna v SZ 2) namočeným v chutné polevě ze štiplavých sarkastických humorných dialogů. Bohužel, tentokrát se nepřipojím k vysokému hodnocení ostatních uživatelů, mně tento díl prostě nesednul. Připadá mi, že čtyřku točil jiný Richard Donner. Humor je vystřídán nudným žvatláním, akční scény jsou podivné, reputaci trochu pozvednul Jet Li, ale ani ten není nijak extrovní. Prostě ve zkratce - Smrtonosná zbraň 4 mi nesedla po akční ani komediální stránce, jinými slovy nuda. ()

Hanes88

Je to asi opravdu nejhorší z celé série, ale co si budem povídat? 4. pokračování většinou bývají už spíše odpady, ale zde to je parádní průměrná akční jízda. Takže za mě i přes ne úplně skvělé hodnocení spokojenost. 65%. ()

Paldiny

Dlhší časový odstup pomohol najmä scenáru. Ten znovu oplýva vtipom, dynamikou a solídnou zápletkou siahajúcou pre tento raz do cudzích kultúr. Už úvodná akcia naznačí, že okrem povinnej zápletky bude dej hľadieť na vývoj postáv, kde sa to začne úspešne párovať a páriť. S chuťou hrajúce “double G“ si vychutnáva každú scénku a čo je najcennejšie nebojí sa zašpiniť, absolvovať kaskadérske kúsky či vystreliť si z kdekoho, kto je zrovna po ruke. Filmu prospieva aj prítomnosť výborného Jeta Leeho, ktorý má po nevýraznom predchodcovi konečne motív, charizmu a správnu techniku prejavu. Ďalší nováčik Chris Rock rovnako obstojne zapadol do rozbehnutého vláčiku, v ktorom sa konečne plnohodnotne usadil aj Pesci. S bláznivým rozpočtom, aký by zhltol všetkých troch predchodcov dohromady, dostane divák zážitok blockbastrového formátu najmä pri exkluzívnej diaľničnej naháňačke a čo príjemne prekvapilo je zachovanie ostrého ratingu, aký sa naplno odviaže vo finále. Čo na záver? Aby fámy o pripravovanej päťke boli len fámami. Úspešnú Buddy movie značku by som nechal v pokoji odpočívať. Všetko v nej bolo povedané. ()

cityman

Tak vysoké číslo za názvem filmu a jěště stále je to taková zábava na kterou se rád člověk podívá. Nezvyklé, ale potěšující! ()

Zombi

V době uvedení do kin jsem byl poměrně zklamaný a původně jsem dal 3 hvězdy, ale s odstupem pár let to tak dramaticky nevidím, sice v porovnání s předchozími díly čtyřka vždycky prohraje, ale přesto je to pořád dobrá zábava. Zvyšuji na 4 hvězdy. ()

Ollie235

Asi nejslabší ze čtyř dílů, ale úroveň drží stále sakra vysoko. Co se mi na této sérii vážně líbí je to, jak tvůrci neustále každý díl něčím oživují, aby se nějakým způsobem lišil od těch předchozích. Nejdříve to bylo přidání Pesciho, pak Rene Russo a nakonec velice povedený tah s Chrisem Rockem. V tomto díle se tak už sešla velmi slušná sebranka herců, které navíc doplňuje Jet Li jako výborný padouch. Přiznám se, že jsem se tady chvílemi nudil, ale stále je to dobrá akční jízda s hláškujícími policajty a velice příjemným koncem. ()

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

29.01.2020

Podle producenta Dana Lina jsou herečtí veteráni Mel Gibson a Danny Glover připraveni vrátit se ještě jednou naposled do legendární akční série Smrtonosná zbraň. Producent potvrdil, že on a režisér… (více)

Jet Li je celý zafačovaný!

Jet Li je celý zafačovaný!

24.03.2007

Nebojte, hvězda bojových umění neutrpěla žádné vážné zranění během natáčení fyzicky náročného kousku na zlomeniny všech druhů a otřesy mozku tu přece máme Jackieho Chana. Jet Li však oficiálně… (více)