Mel Gibson a Danny Glover se vracejí jako neohrožení losangeleští detektivové Riggs a Murtaugh a s nimi i Joe Pesci coby Leo, jehož žvanivost by měla být trestná. Murtaugh je pořád rodinný typ a Riggs stále funguje jako odjištěná zbraň a – cože? - rodinný typ. Jeho nejistota, zda se má či nemá oženit s Lornou (Rene Russo) je dalším problémem tohoto úspěšného diváckého hitu, v němž hrají i populární komediální hvězda Chris Rock a akční hvězda Jet Li. Svatební zvony, zásobníky, exploze smíchu... Tahle zbraň je ostře nabitá! (Magic Box)

Wooke

Čím vyššie číslo stojí pri slove "zbraň", tým to šlo asi dole. Ale stále super Mel Gibson, ktorý je nekompromisný asi v každom filme. ()

Uberlord

Tak skončila naprosto fantastická série... opět jsou tu super vtípky, nabušené akční scény a co potěší nejvíc... Jet Li. Měl jsem velké obavy, aby z toho nebyla kýčovitá sračka, ale zápletka i souboje jsou vydařené. Už to sice není taková syrová akčňárna... hodně se tu zaměřuje na rodinu, ale pal to čert. Jakmile se přejde na akci, tak je to stará dobrá Smrtonosná zbaň :) ()

kubilov

Mel Gibson bez vlasů, Danny Glover bez vtipu, Jet Li nesympatický a Chris Rock vyloženě otravný. I to svědčí o upadající kvalitě série, která se však zastavila přesně v ten pravý okamžik, aby nesklouzla někam, odkud už by nebylo cesty. ()

PAVLIS

Nějak moc zmínek o manželství a dětech. Hlavní dvojice trochu páprdovatí. Ale celkově slušné, lepší než trojka, jen už to nedokáže ničím překvapit. Tedy pokud se díváte hned po minulém dílu. Matně si vzpomínám, že bych dal kdysi po vidění v kině a s odstupem od trojky, klidně o hvězdu navíc. ()

Vocoun

Jak bylo řečeno u trojky - O dost slabší než první dva, ale pro mě možná lepší než trojka. A myslím že i dost důstojné zakončení legendární série. Ano všichni zestárli a akce už stojí dost za pendrek, táhne ji vlastně jen Jet li. Ale zase se přidalo dost vtipu, čemuž výrazně pomohl příchod Chrise Rocka. Leo je tady zas tak akorát šílený a i Lorna, která mi lehounce vadila v minulém díle, protože je těhotná a tím pádem nemusí působit tím rádoby drsným dojmem z trojky, který ji neseděl. Celkově je to takové solidní zakončením, které končí svatbou a dětmi, takže se posunuje víc do rodinné polohy a přeci jen ukazuje vývoj postav, které už jsou na to prostě moc staré. A nebo že by ne? :) 4* 78% ()

mrclTV

Super, to je ešte horšie ako trojka! Všetko dobré z prvých dielov je preč a ostali iba tie zlé veci z trojky a k tomu sa pridali nesympatické postavy ako Butters, Uncle Benny a iné. Jediná dobrá vec sú kopy a chvaty Jeta Li-ho. A tie sa dajú pozrieť aj v iných filmoch. Nedôstojné zakončenie veľmi nevyváženej série. ()

Brano

Najslabší diel celej série. Ani obsadenie hviezdneho Jet Liho to štvrté pokračovanie nezachránilo. Slabý dej o imigrantoch, akčné scény veľmi nezaujali. Po väčšinu filmu som sa skôr nudil. Na druhej strane nájde sa opäť niekoľko vtipných scén a hlášok. Spojenie Gibson a Glover ešte funguje. V rámci série sa to pozrieť dá, ale ako samostatný film by som si to asi znovu nepustil. /50%/ ()

adamix

Perfektné zavŕšenie legendárnej série Smrtonostná zbraň, pri ktorom som sa ani zďaleka nenudil. Pri podobných filmoch sa vám môžu neustále zatvárať viečka od nudy, ale tu na to ani nepomysliete. Zo začiatku som mal trochu obavy, keď som uvidel Číňankov (niežeby som bol rasista, ale mal som pocit, že film bude presným odtieňom niektorých filmov s Chanom). Potom som svoj názor ale zmenil. Jet Li nieje herec, za ktorým by som sa šiel zblázniť, ale tu hrá zloducha celkom vynikajúco. Až som ho ku koncu začal neznášať, ako chudákovi Riggsovi a Murtaughovi dával tucty rán. Nebola to nenávisť voči jeho hereckému výkonu, ale nenávisť, ktorú vám privolá hlavný záporák svojou zlobou. A to sa mi páči. I keď je stará policajná dvojka Riggs a Murtaugh o čosi staršia, vtipné gagy a brutálna akcia z nich priam vystreľujú. Joe Pesci alias Leo je stále ten istý lotor, René Russo alias Lorna je stále tá pekná Riggsova baba (teraz už tehotná) a máme tu opäť nejaký ten herecký prírastok Chris Rock, ktorý svojou prítomnosťou nesklame a k hlavným postavám sa skvelo hodí. Nezabudnuteľná scéna je tá v zubnej ordinácií, na tú sa len tak rýchlo nezabudne :D. Musím uznať, že už dávno som sa necítil tak šťastný, pretože séria Smrtonostná zbraň ma fakt ohúrila. Nezabudnuteľná štvordielna séria plná hereckých výkonov, vtipných hlášok, akcie, prefíkaných záporákov a množstvom gigantickej zábavy. U mňa 5*. ()

horor2

Čas nezastavíš. Zpomalení, bolest a dokonce, že rejže je rýže. Poslední díl kvalitní série přináší reálný pohled dvou policistu na život s odstupem času. Riskovat - neriskovat. Budeš táta, budeš děda. Půjdeme do toho nebo radši ne? Nakonec se vyždímají poslední síly ale pouze jako tým dokáže dvojice fungovat a uspět. ()

PlayEasy

Ani jeden díl "Zbraně" nás nezklamal a tohle má vše, co předchozí díly - našlapanou akci, skvělý humor, hodně výbuchů a pasující obsazení, akorát ten Jet Li nám tam neseděl. Kdyby se to na konci (v porodnici) nepřehouplo na bláznivou komedií, tak bychom mohli říci, že LW je pro nás nejlepší série všech dob. 80% ()

walkingdead

Na můj vkus už to trochu moc připomínalo rodinný film :) Ale jo, ta akce je pořád dobrá, i když už to není ta klasika 80. let. Je fajn, že i Riggs se dostává do fáze, v které je Murtaugh od začátku ("stáří") a začíná ho trochu chápat. Rozhodně velmi důstojné uzavření mojí nejoblíbenější filmové série a jen trošičku chybí, abych dal i počtvrté plný počet. ()

OJan

Skvělé zakončení série, výborně zpracované, super triky (číňan to je frajer), začátek je sice mírně slabší, ale ve finále to vůbec nevadí. |95%| ()

ostravak30

Poslední Smrtonosná zbraň Richarda Donnera a první, na které se nepodílel jako producent. Dále to byl první scénář Channinga Gibsona a asi je škoda, že nezůstalo u původního scénáře Jeffreyho Boama, protože neonacistické aktivity zrovna v USA jsou o dost originálnější a málo používané téma v amerických filmech. Falšování čínských peněz zase tak zajímavé není, ačkoli právě díky tomu zase poprvé dostal možnost ukázat se  Jet Li. Stará dobrá parta je tak zpět a je vcelku příjemné konstatovat, že ačkoli již víme, že se nejedná o závěrečný díl, tak přeci jen si hlavní tvůrce udržel stejnou kvalitu čtyřikrát po sobě. Opět zde funguje osvědčený humor i akce, bitky, výbuchy a napětí. V tom se Smrtonosná zbraň nemění. Pravdou je, že co se srandy týče, tentokrát na ni tvůrci sází přeci jen víc. I proto nejspíš vedle Joe Pesciho angažovali i Chrise Rocka. ()

RafaKrakal

Nejslabší díl celé série, Chris Rock do dynamiky Riggse a Murtaugha vůbec nepasuje a ani děj sám o sobě není žádná sláva. Naštěstí Danny Glover a Mel Gibson jsou stále v takové formě, že 4. Smrtonosnou past utáhnou v podstatě sami. Celkově však jde jen o lehký nadprůměr, což je značná škoda, neboť předchozí díly byly svou kvalitou více než nadstandardní. ()

Bilky

Ako píše t-r-o-n - nepriama úmera, ale u mňa ešte aj takto: Čím novší diel, tým menej sa dá z neho zapamätať: 1 - viem naspamäť, 2 - pamätám si dej,aj pár ftípkov 3 - dokážem popísať pár scén ale zo 4-ky si pamätám len toľko, že mi tam RUSSO aj PESCI už liezli na nervy a ten šikmáč tomu nasadil korunu! Škoda peknej série ale raz to muselo prísť... Dal som najprv 3* ale vzhľadom na to, že podobných filmov je habakuk a tento ani s takým balíkom peňazí a hviezdnym obsadením neprekoná škandinávske nízkorozpočtáky - tak opravujem na 2* ()

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

29.01.2020

Podle producenta Dana Lina jsou herečtí veteráni Mel Gibson a Danny Glover připraveni vrátit se ještě jednou naposled do legendární akční série Smrtonosná zbraň. Producent potvrdil, že on a režisér… (více)

Jet Li je celý zafačovaný!

Jet Li je celý zafačovaný!

24.03.2007

Nebojte, hvězda bojových umění neutrpěla žádné vážné zranění během natáčení fyzicky náročného kousku na zlomeniny všech druhů a otřesy mozku tu přece máme Jackieho Chana. Jet Li však oficiálně… (více)