Mel Gibson a Danny Glover se vracejí jako neohrožení losangeleští detektivové Riggs a Murtaugh a s nimi i Joe Pesci coby Leo, jehož žvanivost by měla být trestná. Murtaugh je pořád rodinný typ a Riggs stále funguje jako odjištěná zbraň a – cože? - rodinný typ. Jeho nejistota, zda se má či nemá oženit s Lornou (Rene Russo) je dalším problémem tohoto úspěšného diváckého hitu, v němž hrají i populární komediální hvězda Chris Rock a akční hvězda Jet Li. Svatební zvony, zásobníky, exploze smíchu... Tahle zbraň je ostře nabitá! (Magic Box)

andydufrsn

Všeho moc škodí a tenhle film je toho názornou ukázkou. Čtyři čísla jsou prostě moc i pro mladý kluky, natožpak pro pány v letech což tady Mortaugh s Riggsem již jsou. Slabota! ()

SNCIS

(Na ulici zuří divoká přestřelka policie s plamenometčíkem. Martin a Roger jsou schovaní za autem.) "Hele, já mám nápad. Svlíkni se." - "A proč, sakra!" - "Ten Ohnivák se za tebou otočí, když vyběhneš jen ve spodkách a v tu chvíli já pak vypálím."- "A po čem?" - "Po ventilu na té jeho nádrži." - "A trefíš ho dřív, než mě sejme?" "No... Snad jo." Akční klasika - 80%. Hlášky: Roger Murtaugh: "Panenko skákavá, co je to za magora?" Martin Riggs: "Nevim, možná novej mluvčí policie." / Martin Riggs: "Hele, proto Strýček Benny mluvil o čtyřech praotcích. Dlouhej, širokej, bystrozrakej a blbej." / Roger Murtaugh: "Znáš Ebony Clarkovou?" Martin Riggs: Ty ji pícháš? Roger Murtaugh: "Ne! Trish je Ebony Clarková." Martin Riggs: "Takže ji pícháš!" Roger Murtaugh: "Jo, já ji píchám!" / Lee Butters: "Ty máš právo mlčet a koukej zavřít hubu. Máš právo na advokáta a jestli na něj nemáš, tak ti opatříme toho nejblbějšího advokáta v zemi. Jestli máš na lepšího, tak tě sejmu. Hajzle." / Lorna Coleová: "Co se stalo?" Martin Riggs: "Střelba, výbuchy, žraloci... Jako vždycky." / Martin Riggs: "Jseš celej?" Roger Murtaugh: "Jo, srdce mi ještě bije, takže jo." ()

Megahead

Oproti predošlým trom dielom je štvorka slabšia, avšak stále dosť kvalitná, aby predbehla kopec priemerných akčňákov súčasnosti. Gibson a Glover naďalej pôsobia ako podarená zohraná dvojica, napriek pár vráskam naviac. Ako aj pri predošlých dieloch, aj v tomto sa mi páči prelínanie akčných scén (miestami až prehnaných), humoru a chvíľ s rodinou/partnerkou. Vtípky ako "Kto to opäť nalepil na sklo (článok). Veď je to už skoro rok, čo sa to stalo" a následne to Gibson opäť prilepí na sklo proste neomrzia :) No ako v predošlom dieli, tak aj teraz mi postava, ktorú hral Joe Pesci nesedela (pre mňa bol iba v dvojke podarený). ()

PRASÁK

Čtvrtý pokračování týhle slavný čtyřdílný akční komedie a v jejích hlavních rolích opět dva speciální policisté, Martin Riggs (herec Mel Gibson) a Roger Murtaugh (herec Danny Glover). Tento snímek přišel filmový studio Warner Bros. na 100 miliónů americkejch dolarů a vydělal 285 miliónů dolarů. I tenhle film režíroval zkušenej americkej režsér Richard Donner, kterej se může pochlubit snímky jako: Přichází Satan!, Superman, Superman 2, Hračka, Rošťáci, Jestřábí žena, Smrtonosná zbraň, Strašidelné Vánoce, Smrtonosná zbraň 2, Smrtonosná zbraň 3, Radio Flyer, Maverick, Nájemní vrazi, Spiknutí, Proud času nebo 16 bloků. Tenhle snímek uzavřel příběhy obou policistů. Ještě měl vzniknout pátej díl, ale filmový studio chtělo jinýho rejžu, s čímž zase nesouhlasili Mel Gibson a Danny Glover. Proto film nikdy nevznikl... ()

evita_

Až mi je ľúto, že sa s dvojicou Riggs & Murtaugh musíme po tejto časti rozlúčiť. Rozhodne by si zaslúžili viac priestoru. Jet Li ako šikmáč mi v tomto filme absolútne neprekážal. Ba naopak, dodal tomu šťavu. Veď kto dokáže vybaviť druhého bojovníka len jednou rukou. On a (skoro) ja :). A to teda skutočne nie je jednoduché. Zase sme dostali požadovanú dávku humoru aj akcie. A na konci jednu veľkú šťastnú rodinu. Ja som jednoznačne spokojná s touto sériou a neviem sa dočkať ďalšej :) ()

MaxBodycount

Lethal Weapon 4 je také milé stretnutie so starými známymi po nejakom tom čase - henten má väčší pupek, tamtomu ubúdajú vlasy, ale ináč, po druhom pive tie isté reči a spomienky na zlaté časy, skrátka čas beží a zaužívaná formulka funguje: akčná sekvencia na úvod, kecy, kecy, bitka, kecy, kecy, Rogerov dom horí, kecy, kecy, naháňačka, ešte kecy a finále. Hej a ďalšie kecy, pretože terazky sme rodina. Akcia je aj tentokrát perfektná ale ťažko spasí prešľapy ako obsadenie Chrisa Rocka a charakterovú vyžmýkanosť Lea. Táto zbraň skrátka strieľa na istotu a na jej konci s pocitom starnutia po novom okrem Rogera nezápasí iba Riggs, ale aj divák a tak sa smajlíkovi z terča v jednotke úsmev pomaly sťahuje do grimasy. Moment filmového blaha: Návšteva zubára. ()

BigJohn02

Došli záporáci, tak použijeme Číňáky. Jet Li jako exkluzivní svině vraždí na potkání, ale když mu zabijou bráchu, tak se může posrat... Jinak to pokračuje v trendu z minulého dílu - některé rozeřvané scény jsou neskutečně otravné (zubař, porodnice). ()

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

29.01.2020

Podle producenta Dana Lina jsou herečtí veteráni Mel Gibson a Danny Glover připraveni vrátit se ještě jednou naposled do legendární akční série Smrtonosná zbraň. Producent potvrdil, že on a režisér… (více)

Jet Li je celý zafačovaný!

Jet Li je celý zafačovaný!

24.03.2007

Nebojte, hvězda bojových umění neutrpěla žádné vážné zranění během natáčení fyzicky náročného kousku na zlomeniny všech druhů a otřesy mozku tu přece máme Jackieho Chana. Jet Li však oficiálně… (více)