Mel Gibson a Danny Glover se vracejí jako neohrožení losangeleští detektivové Riggs a Murtaugh a s nimi i Joe Pesci coby Leo, jehož žvanivost by měla být trestná. Murtaugh je pořád rodinný typ a Riggs stále funguje jako odjištěná zbraň a – cože? - rodinný typ. Jeho nejistota, zda se má či nemá oženit s Lornou (Rene Russo) je dalším problémem tohoto úspěšného diváckého hitu, v němž hrají i populární komediální hvězda Chris Rock a akční hvězda Jet Li. Svatební zvony, zásobníky, exploze smíchu... Tahle zbraň je ostře nabitá! (Magic Box)

radeckator

Vždy mám trochu obavy z dvojek, trojek a dalších dílů úspěšných filmů a toto pokračování to jen potrvzuje že oprávněně. Věk nelze zastavit (divně působí hlavně v akčních scénách), vtipné dialogy z předchozích dílů už nejsou vtipné ale spíš trapné a celkově se vlastně nic neděje. Přiznám se, že čtrnáct dní po vzhlédnutí už jsem si horko těžko vybavoval děj natož nějaké hlášky z něj. ()

Tamten

Průměrný akční film s místy, které jsou silně přehnané, místy, které se snaží být vtipné (bohužel), ale i místy zábavnými a pěkně akčními. A Jet Li jako hlavní záporák rozhodně stojí za to. ()

zberatel

Stvorka je skvela akcna komedia plna vybornych humornych a akcnych scen ktore si zapametate, no ma jednu vadu tak isto ako smrtonosna pasca 4,uz to nieje to co byvalo :( ()

LabySo69

Řekl bych, že je to nejslabší film z celé serie. Ale i tak je to zábava, hlavně Chris Rock a Joe Pesci za tu zábavu můžou (U debaty o mobilních telefonech jsem se mohl potrhat smíchy). A jako třešnička na dortu Jet Li a jeho bojový umění a důkaz, že se opravdu moc nevyplácí Jet Liho nasrat :). ()

Sign

A je to tady!!! Jet Li ve své záporné roli ukazuje že nemusí hrát furt Čínské hrdiny ale i pěkně zlé a nemilosrdné padouchy... ()

MaCish

POZOR SPOILER!!!!!!! Jet Li běhá po městě a všem, koho potká říka " V Hong Kongu by jsi nepřežil " a při tom nakonec sám chcípne v L. A. ()

E lan

Ani čtvrtý díl nezklame - akce smíchaná s pořádnou porcí srandy od začátku do konce. Navíc s vynikajícím dabingem. To se dá vidět vždy... ()

Matt007

Dvojička detektivů (téměř penzistů) pořád funguje. Je to stále zábava a důstojné zakončení celé série ()

Mik_e

Už výrazně slabší než první tři díly, ale stále solidní zakončení série. Jet Li nicméně super. ()

Mouchal

Tak se konečně padouch povedl! Po předchozích třech padoušských zklamáních jsem v to už ani nedoufal, ale bojové umění mistra Jet Li je pro diváka opravdu výborné sledování. On dokonce i ten padouch úplně ze začátku tohoto dílu působil velmi zajímavě. Tak trochu Iron Man po kalbě, který si užívá plamenometové dovádění. Ale jinak je tu vše při starém (až na Melův účes). Špičkování mezi dvěma policisty, který vyvrcholí až k tomu, že uvidíme pana Glovera v opravdu podivné situaci, kdy předvádí jen v trenkách nějaké kreace drogami nadopované slípky. Pohled k nezaplacení, nemyslíte? Člověk by řekl, že když je to stále stejné zábava jako napoprvé plus to má i toho správného padoucha, že by to měl být nejlepší díl série. Naneštěstí tomu tak není a to právě proto, že je to už napočtvrté to samé. Všechno se časem ohraje a i ta nejlepší žvýkačka poté, co ji vyžvýkáte, na okamžik vyplivnete a následně jí po chvíli opět do své tlamy narvete (nejlépe s myšlenkou lepší chuti), vám už pěkně leze na nervy. Zábava to ale přesto je a ikdyž už naši hoši nejsou v nejlepší formě, dokázali by i tak nakopat spousty a spousty zádelí. 80% ()

Demonic189

Pre mna osobne najlepšia časť tejto série! Super vtípky (scéna u stomatológa!), akcia, naháňačky, emócie a super záver. Silné 4*! ()

Zet

Ano, je to trochu nevyrovnané a místy i nudné, ale když už se tam něco děje, tak to stojí za to, akční scény jsou prostě super. ()

Likan7

Je zarážející jak vysokou kvalitu si Smrtonosná zbraň dokázala za ty 4 díly udržet. Opravdu mě nenapadá jiná série, kde by si díly byly tak podobný a přitom nám to bylo jedno a prostě jsme se bavili od začátku do konce. Pánové stárnou, jsou dědečkové, tatínkové ale díky tomu nám sypou další haldu humoru, vtipu a narážek v kombinaci se stále poctivou a přepálenou akcí. Mladej a ještě dobrej Chris Rock a ani ten Pesci tentokrát nebyl tak otravnej jako ve trojce. Jen ten Jet Li by zasloužil trochu víc péče, protože jeho záporák je takový nemastný neslaný. Možná proto jedna * dolů. Skvělý rozloučení s parádní sérií. ()

Nix

Hodně luxusní díl. Dvojice nám stárne, pořád si ale ze sebe dokáží dělat srandu a Glover je zase starej na ty blbosti a Jet Li nakope starcům zadky. Tohle je jízda s velice vtipnými kousky. Tohle můžu. ()

rublik05

Je až neuvěřitelné, že i prozatím asi poslední díl série, čtvrtá Smrtonosná zbraň, je pořád tak zábavným akčňákem a že sérii po celou dobu absolutně nedošel dech, všechny čtyři díly si drží víceméně téměř totožnou kvalitativní úroveň, byť na Smrtonosné zbrani 4 už jde trochu poznat, že už asi není kam dál jít. Nic to ale nemění na faktu, že i tentokrát dostaneme velkou porci humoru a dobré akce, dojde i na vážnější či emotivnější momenty, vše tady má své místo, nic není navíc. Riggs a Murtaugh ani napočtvrté nezklamou, Leo Getz taktéž, na nováčka Chrise Rocka jsem si musel chvíli zvykat, nicméně nakonec to bylo fajn osvěžení. Jet Li je jako záporák výborný, role mu sedla, jeho akční scény mě moc bavily. Opět výborná podívaná, bavil jsem se od začátku až do konce. Série Smrtonosná zbraň je zkrátka unikát. 9/10. ()

diabolique

Vsetko v poriadku,...Gibson a Glover "stale dychaju":), akcia je super ale ako mohli "vybuchat Jet-a?....tak to nepochopim.Ale myslim, ze keby tam nebol on, nemalo by to az taky uspech a bojove sceny by stratili tu "krasu":) ()

RedRose

Rozhodne nechci polemizovat o tom jestli se posledni dil serie povedl alespon na urovni tretiho dilu - asi nepovedl, nic-mene je to porad velice nadprumerny film a s prihlednutim k faktu ze je to vic nez dustojne zakonceni serie (i kdyz jeden nikdy nevi), musim hodnotit vysoko protoze i pres mirne vyhrady je to stale skvele! ()

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

29.01.2020

Podle producenta Dana Lina jsou herečtí veteráni Mel Gibson a Danny Glover připraveni vrátit se ještě jednou naposled do legendární akční série Smrtonosná zbraň. Producent potvrdil, že on a režisér… (více)

Jet Li je celý zafačovaný!

Jet Li je celý zafačovaný!

24.03.2007

Nebojte, hvězda bojových umění neutrpěla žádné vážné zranění během natáčení fyzicky náročného kousku na zlomeniny všech druhů a otřesy mozku tu přece máme Jackieho Chana. Jet Li však oficiálně… (více)