Mel Gibson a Danny Glover se vracejí jako neohrožení losangeleští detektivové Riggs a Murtaugh a s nimi i Joe Pesci coby Leo, jehož žvanivost by měla být trestná. Murtaugh je pořád rodinný typ a Riggs stále funguje jako odjištěná zbraň a – cože? - rodinný typ. Jeho nejistota, zda se má či nemá oženit s Lornou (Rene Russo) je dalším problémem tohoto úspěšného diváckého hitu, v němž hrají i populární komediální hvězda Chris Rock a akční hvězda Jet Li. Svatební zvony, zásobníky, exploze smíchu... Tahle zbraň je ostře nabitá! (Magic Box)

Movie Gourmet

Uplynulo již 11 let od doby, kdy byla natočena první Smrtonosná zbraň. Film a hlavní hrdinové v něm zestárli, velmi zvážněli a začínají rekapitulovat svůj život a své úspěchy a neúspěchy v něm. Roger se chystá jít do důchodu a jeho budoucí nástupce (Chris Rock) chodí s jeho dcerou. Kromě svých vlastních problémů se musí tentokrát známá dvojice vypořádat i s čínskou mafií a zabránit jim při jejich snahách o jejich život. Nejméně zdařilý a vtipný díl. Verdikt: 4* a 75 %. ()

Mikino00

Koneckonců proč ne, když pominu fakt že je to už po 4 ten stejný příběh, je to stále vtipné a zábavné. Trochu to na konci přehnali, ale i to se dá odpustit. Navíc je to první film kde mi nevadil Jet Li. ()

lareinna

Posledné dni som si opäť pozrela všetky "Smrtonosné zbrane" pekne jednu po druhej. Veľmi kvalitná séria akčnej komédie, výborná dvojka Mel a Danny. Toľko som sa nasmiala, že ma z toho ešte bolí brucho. Nie je vylúčené, že si opäť niekedy zopakujem tieto záchvaty smiechu.. ()

mira007

Absolutně nejakčnějí film této série - scéna s plamenometem na začátku je originální, scéna s automobilovou honičkou je snad nejkaskadérštější v historii a scéna bitky doma u Danyho Glovera navozuje klasické hongkongské akčňáky. Žánrový posun více k parodii byl vyvážen absolutně brutálním záporákem Jet Li, který tímto prorazil do Ameriky. Pecka. ()

zdenur

Je úžasné jak si série udržuje formu i ve čtvrtém dílu. Našlo se opět spousty momentů, kdy jsem se mohl potrhat smíchy. Se závěrem už jsem byl značně naměkko, závěrečné titulky jsem si užil až do konce a u poslední fotky nechybělo moc k slze dojetí. ()

rsimonyi

O něco slabší a daleko víc komediální pokračování této série, ve které se vracejí všichni hlavní představitelé Gibson, Glover Pesci i Rene Russo. Jestli pak se někdy dočkáme nadupané pětky (asi ne) ? ()

ursinko

Tým dvom borcom to neuveriteľne sedí. Radosť pozerať. Od 1. po 4tú časť. Vtipné, akčné, zábavné, nie trápne. ()

Hepy13

Já osobně tedy vůbec nevidím rozdíl mezi čtyřkou a třeba jedničkou. Jedinej snad v tom, že ve čtyřce je opravdu velká porce akčních situací, o hlášky samozřejmě není nouze. Mel už nevypadá jako Rocková hvězda, Danny má nějakou tu šedinu navíc, nejradši mám ale stejně Joela Pesciho, v týhle sérii to je stejně největší borec. Jeden šílenej Fireman, jedna benzínka v plamenech, zničená loď, vyhořelej dům, sečteno podtrženo výčet čtyřky je slušnej :) Jízda na dálnici ta má teda pořádný grády. A ještě nesmím zapomenout na "vymaštěnou" návštěvu u zubaře. ()

Flopik

Videl som to už dávnejšie len včera som si pustil televízor a čo nevidím smrtonosná zbraň 4. Super som sa bavil akcia nechýbala dokonca ani vtip.A na konci ten súboj no mne sa neskutočne páčil , a scénka u zubára dávam 5 hviezd . ()

petikacka

Tady už není co dodat. Ti dva fungují prostě jako perpetum mobile...A ten humor je to, co tomu dodává šťávu...To se prostě nikdy neokouká...Za mě 100% ()

Klajnik

Čtyřka se posunula blíže k bláznivé akční komedii, což je pozice, která většinou stírá nějaký autorský styl a zkrouhne emocionální rozsah jen na úroveň "bavit se". Není to však tak hrozní. Tahle série si svůj kvalitativní standard víceméně udržela a mě osobně čtyřka baví víc než trojka, která je nejvyčpělejší a nejméně výrazná. Snad proto, že se soustředí hlavně na případ, který v sérii nikdy nebyl zajímavý. To platí i nyní, ale díkybohu jsou na něj navlečeny momenty, které film zvýraznily. Nejvýraznější vtip zde byl generován z nedorozumění mezi postavami Glovera a Chrise Rocka. Motiv stárnoucího Riggse, který už taky nezvládne to, co dřív, byl zasazen vhodně a v závěru dojde k surové bitce mezi dvěma postaršími detektivy a mistrem bojových umění Jetem Li, která naštěstí nepůsobí vyumělkovaně a je vlastně nejlepší akční scénou z celé série. Finále se pak z diváka snaží vycucat nějaké emoce (Pesci a jeho žabka a rodinné foto...), které se u mě však nedostavily. 2,5/5 ()

Gastovski

Výborné zakončení celé série. Tento díl je sice trochu víc komediálně laděn než jeho předchůdci, ovšem má všechno co ostatní díly předtím: svělé hlášky, dobré akce a vůbec všechno perfektně šlape, prostě zakončení jak má být. A pamatujte: "Řiká se rejže, čuláku!" ()

IBBY

...nebýt právě téhle "čtyřky" která je opravdu slabá musela bych smeknout a přiznat že se dá natočit nejen výborná dvojka ale dokonce slušná trojka a třeba i....atd...ale jak je vidět s úspěchem roste chuť...nakonec všechny pokusy končí fiaskem ať už jde o pokus druhý či kolikátý...kéž by tak někdo dokázal včas přestat!!!...ale budu spravedlivá...kam nedosáhla leckterá "dvojka" tam došplhala (pracně ale přece) L.W 4...a že to bude víc komedie než akční krimi se dalo čekat... tendence tu byly už ve dvojce... ()

Bozvav

Skvělá akční komedie. Super hlášky, dobrá akce a luxusní Jet Li. Nejlepší díl z celé série. Za mne 90%. ()

vito_corle

Smrtonosná zbraň 4 je poslední část akční kriminální komedie. Zatím poslední díl. Riggs a Murtaugh jsou už staří chlapíci, už to nejsou žádní draci jako v předchozích dílech. Oba se snaží být opatrní v práci, oba čekají nové členy rodiny vnouče a potomka. Leo opět nezklamal a opět změnil práci. Je z něj soukromý detektiv a chrlí hlášku za hláškou. Tento díl mám hodně rád kvůli kamennému ksichtu Jet liho. Je rychlí, brutální, mstivý. Film má akci i humor. Doufám že se dočkáme 5 ze stejnou sestavou . ()

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

29.01.2020

Podle producenta Dana Lina jsou herečtí veteráni Mel Gibson a Danny Glover připraveni vrátit se ještě jednou naposled do legendární akční série Smrtonosná zbraň. Producent potvrdil, že on a režisér… (více)

Jet Li je celý zafačovaný!

Jet Li je celý zafačovaný!

24.03.2007

Nebojte, hvězda bojových umění neutrpěla žádné vážné zranění během natáčení fyzicky náročného kousku na zlomeniny všech druhů a otřesy mozku tu přece máme Jackieho Chana. Jet Li však oficiálně… (více)