Mel Gibson a Danny Glover se vracejí jako neohrožení losangeleští detektivové Riggs a Murtaugh a s nimi i Joe Pesci coby Leo, jehož žvanivost by měla být trestná. Murtaugh je pořád rodinný typ a Riggs stále funguje jako odjištěná zbraň a – cože? - rodinný typ. Jeho nejistota, zda se má či nemá oženit s Lornou (Rene Russo) je dalším problémem tohoto úspěšného diváckého hitu, v němž hrají i populární komediální hvězda Chris Rock a akční hvězda Jet Li. Svatební zvony, zásobníky, exploze smíchu... Tahle zbraň je ostře nabitá! (Magic Box)

cocaine

Asi lepší, že už se nedělal pátý díl...tady už mi to přišlo chvílema dost křečovitý, ale díky krásnému konci a ukončení tím celé série dávám ještě 4*. ()

Lukkyn

No tak z tohohle dílu mám vždycky divnej pocit. Za prvé jsem ho viděl několikrát s příšerným dabingem , který mi nesedl. Dál dvojice Pesci a Rock mi přišla spíš otrvná než vtipná ale budiž. Příběh opět nebyl špatný a vše ostatní obstálo a důstojně tuhle sérii zakončilo proboha jen ten dabing mě vopradu nas..... :-( ()

Pythonator

Nechápu názory jako ''Zbytečné pokračování'' atd. Podle mě právě naopak. Důstojný následovník tří předchozích špičkových filmů. Tento je dokonce humornější, což není na škodu, protože díky Jetovi Li je i dost akční. A jestli si někdo nedokáže přiznat, že se u tohoto filmu zatraceně dobře bavil, tak nevím co má za problém. Nedokážu si vybavit jinou filmovou sérii, kdy jsou 4 filmy zhruba ve stejné kvalitě a žádný nesklamal. Snad jen Indiana Jones, ale i u něho některým lidem čtverka vadí, což opět nechápu. ()

Spike86

Jednoznačně nejslabší díl série, ale přesto je to furt zábavné. Hlavně díky občasné vtipnosti a superrychlému Jet Li. 67% ()

Zizou_

Vynikající zakončení skvělé série. Zajímalo by mě zda-li existuje vůbec něco, kde jsou všechny díly tak vyrovnané a každý je úžasný. Smrtonosné zbrani se zkrátka nic nevyrovná! Celé sérii patří právem 5 hvězdiček! ()

Lal.V

Áno, je to slabšie... ale čert to ber. Ja som všetky Smrtonosné zbrane videl keď som bol malý, minimálne časti z nich a napriek tomu, že som si dal maratón všetkých 4 dielov za dva dni, som pri tom poslednom pociťoval... pocity, že mi na tých postavách záleží. Chris Rock má dobré komediálne šteky, s ktorými mu tu napomáha Joe Pesci. Samozrejme je to väčšmi komediálne ako 1-2 a viac i ako trojka, ale napriek tomu koniec fakt dosť dobrý thriller. 90% a len 4*, pretože napriek tomu, že som sa nenudil, film mal asi dve hluché miesta kde som troška strácal to vtiahnutie čo som pociťoval pri prvých troch dieloch. ()

LudwigG

Lethal Weapon 4 aneb Sešup po 11-ti letech. Jak byla jednička akční, nadupaná a drsná, tak je čtyřka o ničem. Vyždímaný hadr po vytření podlahy od krve a dva kýble prázdných nábojnic u popelnice. Skvělý Pesci, divný Glover, neslaný nemastný Gibson.......a kapku zbytečný Chris Rock - vlastně ne, na záchranu a odlehčení každá ruka dobrá. Na nesmrtelnost by stačily dva díly. Bohatě. ()

J.Gotti

Ze 4. filmečků pro někoho nejhorší díl. Nejmenší tržby, a plno kritiky. Pro mě díl nejlepší. Co ztratilo na akci, nabralo na humoru. Dlouho jsem se tak nezasmál. Chris Rock tomu přidal asi to co bych tam mít nemusel, ale vynahradil mě to Pesci. Ten se předvedl o 100% víc jak ve třetím díle. Jestli se má pan Donner ještě předvést ať nám dá páté pokračování Murtaughové rodinky. ()

Smartynko

Ty máš právo mlčet tak koukej zavřít hubu. Máš právo na advokáta a jestli na něj nemáš tak ti opatříme toho nejblbějšího advokáta v zemi. Jestli máš na lepšího tak tě sejmu. Hajzle. :D Aj keď túto časť hodnotí veľa ľudí iba ako priemer ja si myslím, že na štvrtý diel série tento kúsok stále spĺňa štandard Lethal Weapon a v ničom za predchodcami nezaostáva. Jeden z mojich obľúbených akčňákov. ()

LycanLucian

SICE TO NENÍ TAK GENIÁLNÍ JAKO PRVNÍ TŘI FILMY, ALE JÁ TĚCH 5* DÁT MUSÍM, STÁLE JE TO O PARNÍK OPROTI JINÝM AKČNÍM FILMŮM. ()

lukin1.1

Za nostalgii a můj oblíbený dabing (který si poslechnu raději než originál) prostě musím tu jednu hvězdičku přidat. :-) ()

Baroque

spolu s Alien/s snáď moja najlepšia filmová séria. každý diel iný a každý inak POBAVÍ. osobne si myslím, že práve tento je tým najideálnejším skĺbením zo všetkých štyroch, pretože neviete, či sa máte skôr baviť, alebo byť v napätí. nehovorím o "dôstojnom" pokračovaní, či zavŕšení. páni sú neustále vo forme, ba dokonca si zo svojho veku robia takú prču, že keby boli mladší, nemalo by to taký cveng. a aj o to v tomto dieli ide. páči sa mi, že sa nevyhýba viacrozmernosti, čo je pre SZ tak typické. "fajnšmekrom" odkazujem, nech sa dajú vypchať. pripomínajú mi recenzentov pc hier. nech neporovnávajú. kvalitu filmu tiež dokazujú hlášky, kvôli kt. sa dá pozerať dokola, naháňačky a Jet-Li, ktorý jednoducho umí. je to pán, jeden z najväčších historických klenotov bojových umení v histórií. ten by to natrel viacerým esám, ale o tom snáď málokto pochybuje. u mňa možno za 9/10, pretože môj obľúbený žáner je iný, ale na just a kvôli fakt nepoľavujúcej kvalite zaokrúhľujem vyššie. menej si to asi nezaslúži. ()

FauSSt

V kategorii “stvrtych dielov” spolu s Rocky4. patri medzi top snimky kde uroven vobec neupada,prave naopak!!! ()

WilliamWalla

Milujem celú túto buddy sériu s Gibsonom a Gloverom, ale obzvlášť mám rád posledný 4 diel, ktorý je celkom dosť kritizovaný. Pre mňa je rozhodne najvtipnejší a najpohodovejší. Páči sa mi premena Riggsa z psychopata na pokojného manžela, ktorý sa pripravuje na rodinný život. Jet Li pôsobí ako hlavný "villain" naozaj dobre. Hlášky ako vždy nemajú konkurenciu (okrem McClanea) a dvojica spolu bok po boku ťahajú celú sériu k záveru. Beriem film ako skvelé ukončenie dnes už kultového počinu Richarda Donnera. ()

Camel91

Nejlepší akční duo (když se zamyslím tak mě nenapadá kdo by tuhle dvojici dostal a to tu máme dobré spolupráce Tango a Cash, Mizerové, Willis a T.Morgan/D.Wayans, Jackie Chan a Tucker, Tom a Jerry) - spousta parádních dvojic ale tato prostě vede perfektně napsané,natočené, legendární. Žádný z dílů nemá chybu a né nejsem starej na tyhle srandy ;) čtvrtý díl má nejlepšího záporáka a přibil Chris Rock který dodává svěží dech. ()

A.MacGyver

Zatím poslední díl a pro Čechy s jiným dabingem (nechápu). Záporák lepší jak ve trojce, takže polepšení, Rigs už je taky starej a je to dobře vloženo do filmu. Nikdo nemládne, Rigs a Roger jsou na rozdíl on Johna McClane smrtelní a z masa a kostí! Což celé sérii dává plus a příběhy jsou tak lépe uvěřitelné. Konec je podle mého pěkné ukončení série.... NEBO NE? :) ()

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

29.01.2020

Podle producenta Dana Lina jsou herečtí veteráni Mel Gibson a Danny Glover připraveni vrátit se ještě jednou naposled do legendární akční série Smrtonosná zbraň. Producent potvrdil, že on a režisér… (více)

Jet Li je celý zafačovaný!

Jet Li je celý zafačovaný!

24.03.2007

Nebojte, hvězda bojových umění neutrpěla žádné vážné zranění během natáčení fyzicky náročného kousku na zlomeniny všech druhů a otřesy mozku tu přece máme Jackieho Chana. Jet Li však oficiálně… (více)