Alice stále pokračuje v odplatě proti svému bývalému zaměstnavateli, společnosti Umbrella, která do světa vypustila zombie virus. Ona i se svými klony zaútočí na ústředí společnosti, kde se jí podaří zneškodnit většinu přítomných zaměstnanců kromě Alberte Weskera, který jí vpíchne injekci zbavující ji všech nadpřirozených schopností. O šest měsíců později cestuje Alice na Aljašku do místa zvaného Arcadia. Zde se opět setkává s Claire a společně utíkají do Los Angeles, které ovládají zombie. Podaří se jim přistát ve věznici, která zůstala jako jediné místo ve městě útočištěm pro nenakažené. Mezi skupinu nenakažených patří basketbalista Luther, producent Sinclair, Angel, Kacey, Kim a Claiřin starší bratr Chris, kterého však Luther drží pod zámkem, protože byl obávaným vězněm. Společně všichni plánují útěk na Arcadii, což je podle Lutherových informací ve skutečnosti loď. Jelikož útoky zombie na věznici se začínají stupňovat, rozhodnou se utéci co nejrychleji. Sinclair ovšem sám zmizí s Claiřiným letadlem a tak jim nezbývá nic jiného než propustit Chrise, protože zná další možné únikové cesty. Do věznice se mezitím probojují zástupy zombie a je nutné s nimi bojovat. Při střetu se zombie umírají Angel, Kacey a Kim. Ostatním se podaří utéct a nalodit se na Arcadii... (TV Prima)

mortak

Znuděná Milla si ve zpomalených záběrech nasadila tak kamenný obličej, že oproti ní je Arnold v roli Terminátora rozervaný emocemi. Bezbarvé postavy do počtu jsou likvidovány tak rychle, že to s vámi nic neudělá. Úvodní akce spíše rozesměje (Milla a meče, to nejde dohromady), a pak přijde hodinová nuda s příšernými dialogy. Vůbec všechna ta akce je nasnímána efektně a ve 3D mohla mít slušný účinek, ale jinak je šíleně anti-dynamická (to nelze popsat adjektivem statická, tohle je opravdu naprostá negace dynamiky). ()

sir-dave

3D představení /// Nejpohodovější akční jízda poslední doby dotvářená nadupaným soundtrackem od party Tomandandy. Afterlife sice ničím výrazným a novým nevyniká, k thrilleru to má poměrně daleko, zombie se začínají střílet v druhé části, ale je tady špičkové 3D (za to pravděpodobně * navíc), které je provedeno pro potěšení diváka, a taky to má vše, co se mi na téhle sérii líbí. Sexy Alice & Claire, slow motion záběry, apokalyptickou krajinu a zmutované zombie. Já se v kině náramně bavil. Příjemné potěšení v podobě Wentwortha "Scofielda" Millera a jeho hlášky "znám cestu ven" :)) Role Chrise mu skvěle sedla! ()

Sabrewulf odpad!

Tak začneme od začátku: Proč stojí zombie uprostřed davu jen tak a na nikoho neútočí? Čeká, až skončí úvodní titulky či co? Proč klon Alice u první skupinky pěšáků háže hvězdice, seká, střílí, běhá po zdi, uskakuje a já nevím co ještě, když druhou skupinku jen tak smete tlakovou vlnou, tudiž to mohla udělat hned u té první? Proč se taková supermanka s nadlidskými schopnostmi nechá zastřelit jedním (slovy JEDNÍM) pěšákem, který stojí metr za ní a ona si ho nevšimne? Proč se klony Alice kryjí za sloupy, když můžou protivníky smést taktéž tlakovou vlnou? Proč při proskoku sklem střílí nahoru, když tam nikdo není? Proč do prdele prostě všechny klony, co naběhnou do Umbrelly, nesmetou tou tlakovou vlnou celou základnu, včetně odlétajícího Weskera? A tak bych mohl pokračovat až do konce a to byl jenom úvod. Jak tuhle scénáristickou imbecilitu může někdo překousnout jen proto, že to bylo 3D, to opravdu nechápu. Triky jsou hodně umělé a hudba je naprosto příšerná (pokud se dá těch pár tónů, co ve filmu zazní, nazvat hudbou). Celé je to strašně mdlé a nudné (prostředek filmu je na umření). Porovnávat podobnost s herním originálem už snad ani nemá cenu - jistě, najdou se tací, co jim stačí vidět "toho velkého bossáka se sekyrou z RE5" a mají z toho vánoce, přitom je jim naprosto jedno, že by tam měl mít nějaký účel (stejně jako "zombíci" s otevírací tlamou). Chris byl samozřejmě jen přidržtaška Alici, to jsem očekával. Wesker jako charakter totálně selhává - ono totiž nacpat do 97 minutového filmu zničehonic nějakou novou postavu + její vybudovanou pozici a upgradování až na "Agenta Smithe", přičemž hry na tohle všechno potřebovaly minimálně 4 díly, to je na rozkopání Pájovy tlamičky. Co ale nepobírám vůbec, je jedno hodně výrazné mínus (nejen pro fanouška her RE, ale pro zombiefily obecně), které jsem v žádném komentáři ještě nezaregistroval, nebo si toho snad nikdo nevšiml? Odkdy zombie umírají po jedné ráně do těla? Jasný důkaz toho, že ten mamrd už ani neví, o čem že to vlastně točí film. Už ho někdo zabte prosím, nebo ještě zmrví i chudáka Leona. ////// P.S. Normálně uvažující příčetný člověk tomu prostě nemůže dát 4 nebo 5 hvězd, už jen proto, že na zombíky se odjakživa chodí s perfektně nalíčenou tvářičkou. WTF WTF WTF?!!!!!!!!!! EDIT: Ale víc než celý tenhle komentář řekne má videorecenze zde http://www.youtube.com/watch?v=J9csI52OHQU ()

alchac odpad!

Mno... tak jak bych měl začít... hmmm... Tedy né že by bylo těžké tenhle "film" ohodnotit, jen mi dělá problém bez silnějších výrazů vyjádřit pocity, které ve mě vyvolal. Tento "film" bych označil jako, abych tak řekl, totální a naprostou... eeeh... věc, která se obvykle nachází v žumpě. Hóóódně plné, přetékající žumpě. Žumpě nabité k prasknutí. A teď snad nějaké zdůvodnění. Nejsem nijak nadšený fanoušek, ovšem ani odpůrce, Residentovské série. Viděl jsem první díl, který mě sice nenadchl, ale ani neurazil - prostě film, po kterém si řeknete "Jo, dobrý." Jedničku dokonce považuji za jedno z nejlepších přepracování počítačové hry do filmové podoby. Má přítelkyně ovšem fanynkou Residentovské série je, takže proč jsem na tuto "lahůdku" vlastně šel do kina, se případný čtenář jistě snadno dovtípí. No a teď k samotnému "filmu" (uvozovky si opravdu neodpustím, jinak bych urazil všechny ostatní filmy, které kdy byly natočeny). Nejprve nejzásadnější výtka - v tomto "filmu" se jednoduše nic neděje. Je tak moc o ničem, že kdyby byl o ničem ještě o trochu víc, tak už by vlastně v reálném vesmíru vůbec neexistoval. Anderson scénář zřejmě spáchal na záchodě při vykonávání ranní potřeby, kdy se zrovna těžce zhulenej nudil a popsání půl role toaleťáku mu přišlo jako fajn nápad. Jinak si to fakt neumím vysvětlit. A s tím souvisí jeden z největších průs... eh, kamenů úrazu tohoto "díla," a to zpomalené záběry. Ty jsou sice pouze jedním z téměř nekonečné řady kamenů úrazu tohoto "skvostu," ovšem zde dosahují rozměrů vpravdě gigantického menhiru. Resident Evil: Afterlife je totiž zpomalovačkami doslova přecpán. Kdyby se v něm všechny matrixoidně pomalé záběry pustily normální rychlostí, trval by "film" asi tak půl hodiny. Režisér se to ke všemu snaží brát smrtelně vážně a tvářit se, že je to silně "cool." Stejně jako "chlapácké" cool pózy hlavních hrdinů a hrdinek (ano, i v případě hrdinek pózy řádně nabušeně testosteronově chlapácké). Nejlepší demonstrací režisérovy základní filmové rovnice zde použité (zpomalovačky+pózy=cool) budiž sprchová scéna s Kladivounem - hrdinka nám pěkně zpomaleně "zaslajduje" pod padouchem, sebere zbraň, střelí Kladivouna a zaujme správně "cool" pózu - a to tak zpomaleně, že byste si během procesu zaujímání pózy stihli odskočit na večeři o třech chodech. No a to mě přivádí k dalšímu problému, kterým je neočekávané zjevování padouchů i hrdinů protistraně v zádech bez jakéhokoli logického náznaku, jak se tam tak nepozorovaně dostali - což obzvláště v případě několikametrákového Kladivouna působí poněkud... hmmm... idiotsky. Ano, chápu, že to je celkem obvyklá hororová rekvizita, ale co je moc je prostě moc. A propós nelogičnosti. Tak těch tu máme kromě "zjevovaček" taky požehnaně: hlavní padouch se "po Smithovsku" uhýbá kulkám vystřeleným z bezprostřední blízkosti jako nic, ovšem před hozenou kudlou uhnout jaksi nestihne... ehm. Hrdina uvězněný v těsném (hermeticky uzavřeném) kryoboxu se pokusí jeho stěnu prostřelit, ale ejhle - box je z neprůstřelného skla! No tak nic, nevadí. To samozřejmě opravdu nevadí, ovšem hrdina by po takovém pokusu měl vypadat asi jako kdyby ho vytáhli z mixéru (a hádejte co - ani škrábnutí). Pak tu máme ještě střelbu mincemi (u kterých se pozorný divák neubrání jisté pochybnosti, zda by se do laufu upilované brokovnice vůbec dali nacpat) a konec, kdy se letecká kavalerie Umbrella corp. zjeví asi 30 vteřin od chvíle, kdy nám Milla promluví do vysílačky... Záměrně vynechávám do očí bijící zhovadilost celého úvodu a zde pouze odkazuji na Sabrewulfův velmi výstižný komentář... Spousta jiných filmů se s logikou a uvěřitelností taky moc nemaže, jenže rozdíl je v tom, že člověk tu nadsázku cítí (viz Ashova zběsilá rychlostřelba z dvouhlavňové brokovnice v Armádě temntot apod.). Jenže tady se pan režisér tváří smrtelně vážně a cpe nám, jak to je strašně "cool" - no jak také jinak. Ještě malý postřeh ke snaze být "cool" vždy a za každou cenu - injekční pavouk... Co to? Hýbe se to? Ne? Jo ona je to jen taková infuze... Aha, tak proč to vypadá jako pavouk? Jo tááák, obyčejná infuze by prostě nebyla dostatečně "cool," tak to jo. Jak symbolické pro celý "film"... Jenže ono to cool opravdu není, dokonce to není ani roztomile trapné je to... viz výše (obsah jímky). Tento "film" se tak nestydím označit za vůbec nejhorší, jaký jsem kdy měl tu smůlu zhlédnout a uvažuji o sepsání petice za postavení režiséra a celého tvůrčího štábu před mezinárodní trestní tribunál za zločin proti lidskosti (mučení je zakázané a co teprve v takto bestiální formě!). Takhle to prostě dopadne, když se užívání moderních technologií chopí někdo, kdo je jimi tak nadšený, že se na všechno ostatní vysere. Asi jako kdyby kuchař dostal poprvé nějaké úžasné cizokrajné koření a řekl si, že uvaří jídlo jenom z něj. P.S.: Nejhrůznější zážitek je jednoznačně konec - kdy se člověk dozví, že "TO" bude mít další díl... O_o () (méně) (více)

SeanLSD

Geniálne scény, geniálne .... tri. Ale fantastické. Anderson režijným návratom k vlastnej sérií ukázal, že nie je taký šupák, ako ho už roky ktovie prečo radi obviňujú. Ale prečo toľko nadsázky - hlavne ak mu opäť tak krásne sekunduje hudba, ktorá odrazu, vždy keď zaznie, nerušená úplne rýchlym sledom obrazov, vytvára o triedu lepší film plný chytľavej, neodolateľnej atmosféry ? 3D by možno vyronilo aj štvrtú hviezdičku, takto iba Paula naďalej mám rád, verím mu a sa naň opäť teším. PS. - Ale že o čom bol ten film... ? - sa ma už po mesiaci nepýtajte ! ()

okkac

No po pravdě jsem to po zdejších hodnoceních čekal o dost horší. Paul W.S. Anderson skvělé Death Race sice nepřekonal, ale i tak si myslím, že je 4 lepší, než první a určitě, než druhý díl. Trojka zatím zůstává vrcholem. Sice se natáčelo v nativním 3D, ale přišlo mi to zbytečné. Viděl jsem to v 2D, ale bylo zkrátka poznat velké použití bluescreenů a dost objektů letících do kamery. Zatím mne baví sledovat vývoj děje skrz jednotlivé díly, takže otevřený konec prostě nutí, aby se pětka natočila. Možné by to chtělo ale zkusit zase jiného režiséra. 6/10 ()

bartias

Po překvapivě povedeném třetím dílu je to obrovské zklamání. Resident Evil: Afterlife nevypadá ani ze čtvrtiny tak dobře a vůbec nepůsobí tak zábavně. Scénář splácaný dohromady jakoby hodně narychlo je založený na snaze narvat do děje zase nějaké další odkazy na oblíbenou herní sérii a efektivních trikových ukázkách, co všechno 3D dovede. Paul W. S. Anderson to ale s třetím rozměrem evidentně neumí, a tak Mila Jovovich vypadá trapně, když se tváří drsně, mává nějakou zbraní nebo třeba jenom běží. Je to parodie, jenže ne k smíchu ale k pláči. ()

tom88

Štvrté pokračovanie je jednou veľkou nočnou morou. Po mierne nadpriemernej, ale aj tak slabej trojke je tu totálny výplach od Andersona, ktorý ma sklamal na plnej čiare a tentokrát mu nič neodpustím, ako som odpustil napríklad v AVP. Dej je jeden veľký kŕč a klišé, samozrejme vykrádačky a čo ma dostáva sú tie tony nelogickostí a správania sa postáv. Nie že by predošlé diely prekypovali inteligenciou, ale Afterlife je v tomto najslabší diel. Veľmi málo otázok bolo zodpovedaných, ostáva kopec otáznikov a WTF scény ma dorážali. Pri pozeraní sa snáď dá iba nechápajúc krútiť hlavou. Milla Jovovich je síce pekná a akčná, ale za to sa percentá nezdvíhajú. Navyše jej nesmrteľnosť zaráža. Hlavný záporák je maximálne trápny a dá sa označiť ako WTF. Jediné čo trocha stojí za to je vizuálne spracovanie, zopár efektov a pekne vyzerajúcich akčných scén, ktorým ale človek aj tak úplne nechápe a sú samoúčelné, takže v konečnom dôsledku si zase hovorím WTH ? Záver je slabý tak ako celý scenár. Iba zopár technických parametrov zachraňuje od odpadu. Množstvo nelogickostí a chýb vo filme snáď netreba ani pripomínať. Myslel som, že udelím aspoň 2*, ale po zamyslení vôbec neviem za čo, takže 1* postačí a myslím, že filmu ani veľmi neukrivdím. V kine som to nevidel (Bože chráň), ale kto videl v 3D a bolo fakt dobré, tak si zdvihnite o hviezdu hore. 30% ()

Nivenx

Paul W.S. Anderson se totálně zbláznil, nebo prodělal výměnu mozku, jinak si nedokážu představit proč natočil takhle příšerně čtvrtý díl na který jsem se těšil a očekával řež jako u prvního dílu a natočil mi nejhorší díl série. Celý film je neuvěřitelně trapný, tupý a jen proto aby předváděl 3D. Místo parádních akcí, jsem se dočkal zpomalení. Děs a hrůza. Doufám, že pátý díl uděláš líp, jinak tě prokleju. 25% ()

Radiq

Kupodivu se mi to libilo vic, jak dvojka a trojka, i když by se dalo řict, že nic novyho tam nebylo. Hlavní záporák akorát hrozně moc připomínal agenty z Matrixe, stejně jako přestřelky, trajektorie kulek a celkově brejličky a machr, už mu chyběla akorát bílá hůl... Dále se mi libil hajzlík s kladivo-sekyrkovou vášní a s pytlem přes hlavu, kterej byl sice jako postavička skvělej, ale kde se tam vzal, to ví leda tak hemeroid. Zombíci celkově se svejma predátoříma držkama taky docela zábavní, Milla už standartně hezká, akční a bez nějakejch zvláštních inovací. Opět tam většina věcí je přehnanejch - skoky, salta, přemety, všechno přežijou a ještě u toho stihnou přesně střílet... Taky už je divný, že většinou jsou hlavníma hrdinkama nebo záporačkama Resident Evil ženský. Celkově mě to sice nenudilo, ale ani se tím nezmění svět... ten změní leda tak Umbrella Corporation... ()

panMartin

Tupé akční scény s neskutečně dlouhými zpomalovačkami, dějově se neposuneme vůbec nikam za celou dobu. Je smutné sledovat drsně se tvářící herce Nikdy jsem nebyl fanoušek série Residenta Evila, stejně tak jsem si nikdy nemyslel, že W.S. Anderson je dobrý režisér. Resident Evil je asi pro Millu Jovovich srdeční záležitost. Ať je scénář jakýkoliv, neváhá a jde do toho! A ten úvod kde scénárista nevěděl jak navázat na předchozí díl a musel poslat armádu neporazitelných Alic......Nic jsem od filmu nečekal a nic jsem taky nedostal. ()

Prometheus69

Viděno v kině ve 3D: Paráda když vám hvězdice lítaj přímo do úsměvu nebo kuckáte virtuální suť drolící pod náporem nekontrolovaných kulek. to se holt musí vidět. :) Nebudu to nějak zdlouhavě rozebírat, zkrátka není to zrovna to co jsem od toho čekal.... ale něco do sebe to taky mělo. Pár vyloženě pitomých pasáží a pár vyložený nářezných... škoda že za ty špatné musím označit závěrečné střetnutí, kde nevím co scénárista hulil nebo kterej díl vlastně hrál? Pač Wecker měl ty oči protože měl v sobě kočičí DNA, né nějakého O.Chorchoje co vyleze na polechtání brokovnicí. Plus pár za naprosto zpackanou rolly starostlivého bručouna v nebušeném obleku nedoknutelného vazouna co dá pěstí i 2 tunový šutr.... jako by snad neměl v ruce žádné kosti. B) Namísto toho nám tvůrci představí prďácky vyhlížejícího cvalíka z okem a reflexy čarostřelce o Jill se snad ani nezmiňuji... bože to byl zase úlet. Každopádně abych jen nehanil.... výrazným plusem je naprosto revoluční a kulervoucích 20 minut začátku filmu která rozhodně za tu jednu hvězdu navíc stojí, plus opět pár takových maličkostí, typu sprchování ze bucharem aneb, naostřím ti páteř! Nebo "mám je nabytý zlatýma.... pravě takové drobnosti udělají obvykle větší schou než přeplácaný né moc vydařený triky a utahanej děj... kde všichni tak nějak sakra pomalu chcípaj. B) No a nesmím bezesporu zapomenout na opět skvělí soundtrack... zejména pak za Domsday Circcle.... což mě donutilo poohlédnout se i po jejich desce. Díky. :) Takže 2 hvízdy za vcelku povedené, ale už trošku skomírající pokračování a Další 2 za ty drobnosti okolo a soundtrack. Jediný co jsem ale vážně nepochopil co jí to vlastně W vzal, schopnosti to tedy rozhodně nebyli.... i když Alice není tak úplně plnohodnotný normální HS. i když to je jen nepodstatný detajl.... čistě jen tak pro zamyšlení. Ono aby byla potom normální, lehce zranitelné vyděšené kuřátko.... no nevím jestli by se dožila svého prozření, tedy probuzení... ale nebudu předbíhat. hmm: ()

Deyw

Tahle cast byla dost zabavna, hlavne to vezeni...natoceno je to perfektne, ale je to porad takovy nemastny neslany, proste dalsi dil residentu, ale sem za nej rad a bavi me to stale, kdyz to nekde zahlidnu tak se zakoukam a vubec me to nesere. :) ()

Cedr

Oh yeeeeah! Předchozí Extinction naprosto nečekaně nakopl tuto sérii dobrým směrem a Afterlife podle prvních ohlasů vypadal jako pořádný krok směrem zpět. Nečekal jsem tedy příliš a nemastný začátek údajnou slabost tohoto pokračování málem potvrdil. Z filmu se však pomalu ale jistě začal klubat Andersonův vlhký sen, s jehož obsahem se dokážu naprosto bez připomínek ztotožnit. Jasně, není to bohužel ani trochu horor. To se ale dalo přece čekat. A jasně, je to prostě jen bezmyšlenkovitá ptákovina. Zajímavé, že to tolika lidem ještě nedocvaklo, protože tak tomu u této série je už přece 8 let. Ne, nebojím se ani takto vysokého hodnocení. Tohle jednoduché, naprosto krásně koukatelné bezmyšlenkovité béčko si to prostě zaslouží. Chtěl jsem tu psát něco o "guilty pleasure" ale háček je v tom, že se necítím ani trochu guilty. ()

Doudis19

Těžko říct, proč takovýhle film vznikl. Stupiditou otravný, zpomalovačkami nudný, dějem předvýdatelný, jednotlivými scénami věčně něco připomínající digitální průjem, podbarvený stejně nevýraznou hudbou. Kdyby jen nebyla ta Milla pořád tak sexy :-). Bez diskuzí nejhorší Resident Evil. ()

oveckaoa

Každý díl Residenta Evil se my zatím líbil. Nejinak je tomu i u tohoto dílu. Naprostá spokojenost ten týpek s sekyrou je boží jen mohl dostat více prostoru takhle si jen několikrát bouchne a zaseká do prázdna. Záporák je parádní co přežije to je síla :-). Závěr se my hodně líbil i ti psy, kteří prošly vývojem. Doufám že bude další díl jelikož Resident Evil si drží stále stejnou stoupající úroveň a ještě jsem neviděl díl kterému bych dal míň jak 3 hvězdy. P.s. pro ty co se řídí logikou tak doporučuji vypnout po 20 minutách jak již smrtelná Alice přežije havárii vrtulníku. Jinak je škoda že Anderson momentálně natáčí Tři Sračketýry a nějaké sračky a ne dalšího Residenta ()

st.jim

Anderson točí filmy jako na houpačce, jednou nahoře a pak zase dole. Afterlife.....co říct? Se drží dost při zemi. Jestli se na toto podívali bratři Wachowski, tak se asi museli věru nasmát. Neuvěřitelná mega vykrádačka Matrixu. I tak je vizuální a dějová stránka prakticky bezúčelná. Vše je nudné, okoukané a neskutečně laciné. A konečně mi došlo, proč bylo použito tolik zpomalených záběrů. Film by jinak trval asi pouze hodinu. Už nám zbývá akorát Milla a Ali, které drží film nad skoro odpadovou propastí. Závěrem?.....Uvidět a zapomenout. ()

Wall-E

Pěkná podívaná... Nic víc.Nic míň. Anderson paroduje sám sebe i jiné a není to vůbec na škodu. Svižné a velmi efektní. Z této stránky nejpovedeněší pokračování. ()

Nový Tarzan s animovaným upírem

Nový Tarzan s animovaným upírem

06.05.2012

Navzdory drastickému neúspěchu Johna Cartera se na plátna vrátí i další hrdina Edgara Rice Burroughse – ten mnohem slavnější. O Tarzana má zájem hned několik hollywoodských hráčů, třeba studio Warner… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Jeden za všechny, všichni za 3-D

Jeden za všechny, všichni za 3-D

07.09.2009

Ach jo, co si to Paul W. S. Anderson zase vymyslel? Nová adaptace Tří mušketýrů v 3-D? S hollywoodskými verzemi Dumasovy klasiky sice nemáme příliš dobré zkušenosti (kung-fu poletování v Hyamsově… (více)