Resident Evil: Afterlife

• Německo Resident Evil: Afterlife (více)

Alice stále pokračuje v odplatě proti svému bývalému zaměstnavateli, společnosti Umbrella, která do světa vypustila zombie virus. Ona i se svými klony zaútočí na ústředí společnosti, kde se jí podaří zneškodnit většinu přítomných zaměstnanců kromě Alberte Weskera, který jí vpíchne injekci zbavující ji všech nadpřirozených schopností. O šest měsíců později cestuje Alice na Aljašku do místa zvaného Arcadia. Zde se opět setkává s Claire a společně utíkají do Los Angeles, které ovládají zombie. Podaří se jim přistát ve věznici, která zůstala jako jediné místo ve městě útočištěm pro nenakažené. Mezi skupinu nenakažených patří basketbalista Luther, producent Sinclair, Angel, Kacey, Kim a Claiřin starší bratr Chris, kterého však Luther drží pod zámkem, protože byl obávaným vězněm. Společně všichni plánují útěk na Arcadii, což je podle Lutherových informací ve skutečnosti loď. Jelikož útoky zombie na věznici se začínají stupňovat, rozhodnou se utéci co nejrychleji. Sinclair ovšem sám zmizí s Claiřiným letadlem a tak jim nezbývá nic jiného než propustit Chrise, protože zná další možné únikové cesty. Do věznice se mezitím probojují zástupy zombie a je nutné s nimi bojovat. Při střetu se zombie umírají Angel, Kacey a Kim. Ostatním se podaří utéct a nalodit se na Arcadii... (TV Prima)

Leffi odpad!

Jako by v předchozích dílech nestačila jedna Jovovich, tady nám jí, pro jistotu, naservírují hned milionkrát, kdyby nám nějaká její piha před tím unikla, tak tady, si jí můžeme vyzkoumat hned nespočetně krát v úplně zbytečných slowmotion záběrech, který se tu používaj tak zbytečně, jako repelent v lese. Naprosto zde tvůrcům unikla pointa herní předlohy, která vyústila v holou břečku, bez hlavy a paty. Jen doufám, že vznikne další díl, abych se na něj už nepodíval. Věčná škoda, protože hru jsem měl opravdu moc rád a v režiséra Paula W.S. Andersona, jsem po Horizontu Události, velice doufal. Ovšem v mých očích, se tímhle zařadil hned, na druhou pozici, pod Uwe Bollem. ()

Evbad

Další hodina a půl apokalypsy, které už ale nedosahují předchozích dílů. Zombíci se akorát zrychlili, dostali lepší kusadla a hlavní záporňák je stejně slizký jako zubatý. Záběry ála Matrix nic moc, k originálu se nepřiblížily ani omylem. Některé scény byly na hraně vykradačky starého dobrého kultovního snímku. ()

HennessyVSOP

No nenadchne a pokud si připustíte, že koukáte na béčko, tak to ani neurazí. Milla je pořád fajn, akce nic moc, děj nic. Na druhou stranu některé scény docela potěší (frajer se sekyrkou), no a vykrádání jiných akčních filmů bych nebral jako vykrádání ale spíš poctu. Tak jako tak, předchozí filmy jsou lepší. ()

Ace.A.T.L.

Škoda toho. Po Resident 3 se už holt těžko nasazuje. Tohle je fakt jen na ukázku 3D efektů, bez nějakýho konkrétního nápadu. Po přistání na barák jsem doufal, že se to konečně rozjede ve správným Residentovským tempu, plným zombíků a akce, ale ejhle. Kde ni tu nic. 2* za zombíka velikána s paličkou na maso a za Milu Jovovich. Nic jinýho mě nechytlo. Za mě NEDOPORUČUJU. ()

DansteR

"Just don' t do anything crazy, all right? "..."Nothing as crazy as what you have in mind."...No trilogie sérii bohatě stačila, ne že by to byla naprostá katastrofa, ale prostě to jde do kytek. Milla je sice na zabíjení zombíků jak dělaná, ale megazombík s mega sekerou, desítka Alic najednou nebo objevení dávno ztracené rodiny?....No tak Paule co to je...Film je jednak zbytečně dlouhý, ten začátek umělý až to bolí a ten závěr...Umbrella asi nebude mít nikdy dost. Není to nekoukatelné, ale místy se člověk musí mírně přemáhat. Max 50% víc ani náhodou. PS: můžeme se jen modlit, že to připravovaná pětka aspoň trochu zachrání. ()

Deus3x

Milla Jovovich se stylovým účesem a mejkapem zachraňuje postapokalyptický svět (zase). Herecké výkony nic, scénář bída, příběh žádný, efekty zastaralé a bez špetky invence - obzvlášť v otřesném finále, během kterého došly scénáristům "nápady" úplně a zase tam dali hloupě otevřený konec. Stručně? Je to kravina. ()

Ondrew

Po -- pre mna -- skvelej trojke, ktora ma totalne dostala svojou presvedcivou post-apoc atmosferou, je tu stvrte pokracovanie, ktore cloveka nechava viac zaspominat na udalosti alebo osoby z hernej serie. Ci uz je to pritomnostou Chrisa a Claire Redfieldovcov alebo mnohymi ostatnymi narazkami. Film ako taky toho az tak vela noveho neprinasa, ak teda neratam pribeh, ktory sa opat posunul o kusok dalej. Napriek tomu, ze ide o klasicky popcornovy vytvor, pozera sa nan dobre a predpokladam, ze divak si tu jazdu uzije (toboz pri 3D, ktore je v tomto pripade pouzivane snad az s chorobnou pravidelnostou). Milla Jovovich staby ALICE je stale na zozratie, co ma velmi tesi. Zazraky od tohto dielu necakajte, ale ako som uz spomenul... zabava je to napriek tomu solidna. 65%. ()

Jack_F.

To, že byl Resident Evil dementní od prvního dílu, to bylo jasné. V jedničce dejme tomu byl i náznak jakéhosi hororu(asi prvních třicet minut)...tohle je stejně dementní a nestrašidelné, ale je to alespoň vizuálně přijatelné, i když to místy vypadá trapně a ne cool. ()

Retrostalker

"Matrix Afterlife" nie je originálny po žiadnej stránke, ale ako 3D zážitok je to super. Na 100% využitý "3D engine" a spomaľovačky tak vyzerajú krásne. 2D je to už slabšie, ale aj tak zatiaľ najlepší diel i keď hernej sérii sa to nikdy rovnať nebude... ()

William_Kirk

Z celé série pro mě nejlepší díl. krásně navazuje, má asi nejefektnější 3-D, co jsem zatím viděl. Milla a Ali jsou krásné a Albert Wesker je naprosto skvělý záporák. A finále na lodi, to jsou vizuální orgie :-) ()

Scaevola

Úvodní bitva je bez obalu hrozná, nejrůznější efektní libůstky nezachrání, že o nic nejde a autoři si stejně vymyslí další centrálu s novými nepřáteli - což se bohužel až příliš rychle potvrdí. Děj je předvídatelný přesně podle všech cliché, potěší jen sympatická sourozenecká dvojice, která vyrovnává nelidskou (i když "zase už" lidskou) Alice. Bojím se, co přijde dál. ()

LeePriest

Jednička a trojka, které obě režíroval Paul Anderson se mi líbily. Dvojku nerežíroval a spíš mě zklamala. Když jsem se dozvěděl, že čtyřku Afterlife bude režírovat zase Anderson, těšil jsem se, že se to povede. Ouha! Celkem pitomý je už začátek filmu, kdy desítky vojáků Umbrelly střílí po jediném klonu Alice, která navíc má jenom meče, a vojáci jsou buď tak pitomý nebo nevím, že Alice netrefí a ta je všechny rozseká. Zpomalené scény, které měly být lákadlem filmu jsou moc časté a moc dlouhé, takže spíše nudí a když konečně dojde na finální boj, při kterém Alice zblízka prostřelí Weskerovi brokovnicí hlavu, pak do něj ještě Chris a Claire vystřílí 2 plné zásobníky a Wesker stejně zázračným způsobem vstane a v pohodě odlétá pryč, musím se tomu smát. Pro mě nejslabší Resident Evil film. ()

@nthr4X

Tohle snad není ani béčkový film ale tak déčkový...takovou katastrofu po slušně rozjeté trojce sem nečekal. 2* jen za vizuální stránku...jinak by to byl jasný odpad.. ()

kishi_SO

Neo navstivil Blada a spolu sa vidali do Silent Hill. Neskutocne mnozstvo zbytocnych spomalovaciek, vynimocne asexualna Milla a vysoky pocet "wtf!" momentov. ()

wray

Po skvelej jednotke prislo uz neviem kolko pokracovani, ktore boli viacmenej slabe, no pri Afterlife som mal nejaky taky pocit ze sa to predsa len vracia k lepsiemu. Ked tak pozeram hodnotenia, asi len velmi subjektivny :) Stejne ale. Afterlife malo pre mna zaujimavu atmosferu prazdneho sveta kde je len par postav, ktore postupne umieraju (ten typ filmov mam rad uz od Kocky); akcne to nebolo az take vyrazne, efekty tiez len take priemerne, a niektore "zvraty" su tam nasilu, ale aj tak - nemozem si pomoct, mne sa to v podstate pacilo :) Pozeram ze dalsie pokracovanie je hodnotene este horsie, takze sa vlastne na to celkom tesim. ()

vika.evil

Takže.. Máme tu pokračování. Příběh místy bezvýrazný až nudný. Výkony hlavních postav průměrné, nezachraňuje jej ani Wentworth Miller. Konec je mile překvapivý. Sice to není až taková hrůza, ale na Zánik to dle mě nemá. 65/100 ()

Bruce_cz

Se čtvrtým dílem se z toho stává parodie. :( Akce, vizuální stránka, to je naprosto boží, ale logika je totálně v pr*eli...Nejlepší je úvod, ve kterém z pár desítek kopií Milly (ne)překvapivě přežije jen jedna, ale naprostá slast je sledovat, jak v jednom záběru stojí na osmicentimetrových kramlích a o vteřinu dál už běží v pseudokozačkách, kdyby se ty záběry nestřídaly několikrát, tak bych si ani nerýpnul, ale takhle to je dobrá sranda. :) ()

Desmond04

AFTERLIFEm začíný sešup celé série dolů. Pro mě obrovské zklamání a to jsem ještě netušil, jaký non-sense bude Retribution. Ale zpět ke čtvrtému dílu. Že to bude průser, jsem si uvědomil už v úvodní sekvenci, kdy klony Alice zaútočili na ústřednu Umbrely v Tokiu. Nezáživná vyvražďovačka, absolutně bez nápadu..kdyby takovýmhle tempem pokračoval celý film, pohrával bych si i s odpadem. Naštěstí Alice ukázala svoje charisma a čím dál víc snímek postupoval, tím více si získaval moje sympatie, alespon v rámci možností teda. Nové postavy byly ucházející. V mý očích Afterlife v půlce filmu opět utrpil, nesmyslnou vyvražďovačkou, na kterou se ani moc nešlo dívat. Ano chápu, že je tento film na motivy hry, ale jakto, že to to v předchozích dílech šlo a tady je to jako pěst na oko? O závěrečné scéně ani nemluvim..achjo ()

Nový Tarzan s animovaným upírem

Nový Tarzan s animovaným upírem

06.05.2012

Navzdory drastickému neúspěchu Johna Cartera se na plátna vrátí i další hrdina Edgara Rice Burroughse – ten mnohem slavnější. O Tarzana má zájem hned několik hollywoodských hráčů, třeba studio Warner… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Jeden za všechny, všichni za 3-D

Jeden za všechny, všichni za 3-D

07.09.2009

Ach jo, co si to Paul W. S. Anderson zase vymyslel? Nová adaptace Tří mušketýrů v 3-D? S hollywoodskými verzemi Dumasovy klasiky sice nemáme příliš dobré zkušenosti (kung-fu poletování v Hyamsově… (více)