F2003F

Druhý nevyšiel úplne podľa očakávaní ale to ani nemohol. Vystrašiť skúseného diváka tu už nemá čo, film len recykluje sto krát inde videné, avšak to neznamená, že to nie je poriadne zábavná kvalitne spracovaná jazda, ktorú by sa nedalo užiť. REC 2 napriek tomu, že začína presne v momente kedy prvý skončí prešiel z atmosferickej gradácie deja kde zombíci boli iba na druhej koľaji, keďže sa stavalo na strachu z neznámeho, na akčnú streľačku plnú nezmyselného chovania postáv (swat nepoužíva zbrane, nedodržuje protokol, posratí sú od začiatku) nepriehľadnej kamery (prvý tým vynikal, tu často nevidieť nič okrem steny/tmy) zo zombíkov sú po novom posadnutí démoni a vytvoriť dve dejové linky bolo skôr na škodu, lepšie by bolo bez druhej (teens). Takže utra desivý horor by ste od toho znovu očakávať ani nemali. Na jednej strane sklamanie, na druhej pobavenie. 3,5 zaokrúhlene ()

tomma

Hoši, hoši, úplně vedle! Protože [REC] byl jednoduchý zombie horor, tak dvojku bylo třeba trošku okořenit dalšími ingrediencemi že? A tak tam šupneme trošičku náboženství a satanismu a aby se neřeklo, že toho bylo málo, tak nakonec ještě ždibec vampýrismu hej? Takže všechno špatně, hoši, zpátky na stromy! ()

xhonza5

Jsem rád, že je ještě někdo stále schopen připravit skvělý hororový zážitek. REC neztratilo na kvalitě ani ve druhém díle, možná ba naopak. Ještě dle mého trošku přidalo. Skvělá zápletka v infekci, skvělý konec a velký očekávání dalšího dílu. Stane se z REC úspěšné pokračování jako například u SAW? ()

joywork

Film Rec 2 zabil totálně to, v čem bylo výborný první díl. Pryč je autenticita, jisté budování napětí, moment překvapení, naopak přibylo nesmyslných dějových linií a z původní zápletky, že v domě přebýval nějaký zvrhlý experimentátor, který na lidech prováděl morbidní pokusy, se stalo hra na exorcismus, otevíraly se další dimenze a tak podobně.... Pro mne nesmyslný slepenec horrových postupů, který ale dohromady nefunguje. Škoda... ()

Tomiczekk

Ólalá...možná lepší jak jednička....každopádně sem seděl na zadku jak přilepenej :-) už teď se těším 3. a 4.díl ()

epsyn5

Druhý díl ztratil svěžest a zaostává za jedničkou. Snaží se vypadat složitěj, něž doopravdy je hloupější a režisér místy hodně tápa, když děj vyplňuje nezáživnou vatou... ()

Špinič

Keď v roku 2007 dvaja chlapci zo španielska natočili REC, skvelý horor s obrovskou čerešničkou na torte v podobe poslednej pol hodinky bolo jasné, že sa budú chcieť nabaliť z jeho úspechu. A tak ako väčšina režisérov pred nimi natočili sequel. Ale ako v mnohých prípadoch býva, dvojka už je len čisto záležitosť dalších pár dolárikov do kapsy. To však ani zdaleka nieje tento prípad. Od prvej do poslednej minúty kombinácia tých najoriginálnejších ľakačiek, prekvapení, akcie, noviniek. Jednoducho všetko čo bolo v jednotke v prvých dvoch tretinách je aj tu, ale o triedu lepšie. Je pravda, že posledná tretina jednotky bola neopakovateľná, a režiséry sa to ani nesnažili tromfnúť, ale dvojka je v konečnom dôsledku ešte o štipku lepšia ako jednotka. P.S. už sa neviem dočkať trojky :P Klobúk dole pred ľudmi, ktorí stáli za týmito filmami. Asi najlepšie horory posledného desaťročia. ()

207

No to bolo niečo... Uffff... Kvoli tomuto sa mi oplatilo čakať 2 roky. Len neviem čo ostatní. REC 2 je robený len pre tých čo videli REC 1 pretože napätie je tu šponované už od začiatku a nie stupnovane ako to bolo v jednicke. Oba filmy milujem i ked každy inym sposobom :D Jednotku za navodenie atmosfery a dvojku za tu nezapomenutelnu psycho jazdu :D ()

svist10

Už první rec byl nářez, představte si hektické finále jedničky a roztáhněte ho na skoro devadesát minut. Dravý styl tvůrců se podepsal i na druhém dílu, první a zejména druhé setkání s mrtvými ve druhém dílu drásá nervy a napíná je až k prasknutí. Další moment hodný zapamatování je sniperský útok (přestože nevěřím, že by policejní ostřelovač netrefil cíl pohybující se v úzkém koridoru na šířku ulice). A finále? Opět posunuje hranice filmového napětí o kousek dál. BTW, zajímavý nápad s tou temnotou. Jen škoda onoho částečného odklonu s dětmi, hlavně zkraje jsou hrozně otravní. Vynikající technická stránka a nekompromisnost (smrt si nevybírá a bere občas i děti) je už jen třešničkou na řádně ohnilém a krvavém dortu. Hlasitě volám po třetím dílu. ()

Vital

Ne nemoc dobré pokračování,lekačky už nebyly co dříve a měl jsem vždy dost času se připrait na další,navíc změna z viru na ďábla nebyla zrovna in.Pokračovaní nemuselo být. ()

Yeah(c)

A tak v konceptu je to slušný. I přesto, že je to to stejný co bylo v jedničce, jen s trochu jiným obsahem, nebo navzaujícím stejným obsahem ?, lze říct, že jde o velmi slušný nadprůměr a v celku dobrý film. Na druhou stranu připitomělá zápletka se vtělením ďábla a hlavní hrdina - malí kněží s velkým křížkem a několik scén velmi podobných Exorcistovi, nemusí každému, v novodobém zombie filmu, sednout. ()

Fufak

Konečne som sa fakt bál. Až na nelogickosť a otravnosť chovania niektorých postáv v podstate nemám čo vytknúť a teším sa na Genesis a Apocalypse. ()

kpt.Marťas

Pokračování začíná přesně ve chvíli, kdy končila jednotka. Ale nutno podotknout, že začíná úplně jiný film. Jestli jsem v jednotce měl nutkání stáčet chvílemi oči jinam, tak tady právě naopak. Každá scéna je filmovou hororovou lahůdkou. Autoři perfektně dávkují informace a co chvíli změní úhel pohledu na věc. Zombievybíječku mění až v mystickou podívanou. Navíc spousta výborných nápadů, někdy až vtipných (rachejtle). A tentokrát je finále se zeleným světlem opravdový nátěr. Nejen napětím, ale především svojí "přeblikávací" podstatou. Jestli jsem u jednotky váhal, tak tady můžu jednoznačně říct: jeden z nejlepších hororů, co jsem viděl. ()

Whoossain

Jako některým jiným, i mě pokračování přišlo méně napínavé, oproti tomu tu bylo díky přítomnosti zásahovky více akce a na rozdíl od některých tady hodnotím kladně vysvětlení odkud se vlastně ty mátohy pobíhající po domě vzaly. Dokázal bych si to asi představit i jako film s větším rozpočtem a ještě více vystřílenými náboji, ale na druhou stranu komornější ladění zdařile odstartované série také není na škodu. Uvidíme, co přinese pokračování... ()

chem.peace

Ještě lepší než jednička (možná proto, že sem viděl dřív Karanténu), ale jinak výbornej horůrek. A nápad s posedlostí ďáblem se mi taky zamlouval daleko víc, než nějakej vražednej virus, kterej dělá z lidí monstra. Takových filmů na tohle téma už bylo fakt dost. Jinak napětí nechybí, pěkný masky a kamerka a už se těšim na trojku. ()

zjs

Dvojka navazuje na pomalu gradující atmosféru jedničky. Tedy zatímco jednička NEnudila až na konci, dvojka už si tak drží hustou atmosféru od začátku. Záběry kameramana jsou mnohem lepší, kolikrát opravdu originální, ale stále to neumocňuje atmosféru děje tak, jak by si člověk představoval. Prostě natáčení filmu z ruky umí jenom David Lynch. Do děje jsem opět vtažen NEbyl. ()