subic

Dvojka plynule navazuje, kde skončila jednička. Tentokrát už je kamera v ruce záchranáře, původní reportérka se sice najde relativně v pořádku, ale už jako hostitel tamtoho něčeho. K záchranářům tentokrát přibyl vymítač ďábla a to je taky jeden z důvodů, proč měla jednička zůstat bez pokračování. 55% ()

PATWIST

Pokračovanie 2h po prvom diely, do budovy príde jednotka rýchleho nasadenia a kňaz prezlečený za hygienika. Myslím si že toto pokračovanie prekonalo prvý diel, taktiež obsahuje štipku humoru, ako napríklad ten vtip s raketou. Po dopozeraní dvojky som uznal že tento horor má niečo do seba a ide do môjho zoznamu obľúbených. ()

henrycruel

Po zklamání z jedničky to dvojka všechno vylepšila. Od začátku do konce je tu, jak napětí, tak i akce a hlavně míň zbytečných keců okolo. Pro mě zatím nejlepší díl z celé série. ()

Brano

Jednotka už bola slabá, ale aspoň smerovala tým správnym smerom. Príbeh o nakazení aspoň zaujal, ale v dvojke sa z tohto vírusu nakoniec vykľul diabol, ktorý bol ukrytý v ženskom tele. Toto už autori snáď nemysleli vážne. Od nástupu fanatického farara som vedel, že to za veľa stáť nebude. Opäť nezáživné nudné scény s nie príliš dobrými hercami. Navyše tá roztrasená kamera pri rôznych záberoch strašne vadila! Za pozretie stál akurát ten záver, ináč veľmi slabý film, s nulovou atmosférou. Ale aspoň, že to priamo nadväzovalo na prvú časť. /35%/ ()

adamix

Skvelo natočená dvojka RECu. Čakal som, že to bude zase dalšie zbitočné pokračovanie (ako to býva vo väčšine dobre natočených hororov), ale nie. Dej dokonca nekazili ani deti, ktoré vlastnou hlúposťou vstúpili do infikovaného domu. No moc ma prekvapilo to skvelé rozuzlenie. Z hlavnej hrdinky, ktorá sa mi páčila v jednotke, sa stal nakoniec novodobý diabol z Exorcistu - Vyháňača diabla :). A dosť ma aj prekvapilo, ako si tento režisér mohol trúfnuť vložiť do toho také riskantné rozuzlenie. Chápete, čo myslím ? Že zo zombíkov boli zrazu démoni, že nočné videnie nám ukáže tajné dvere, miestnosti a veci v nich a nakoniec zombíka, ktorého nemôžme vidieť nijak inak, len za pomoci spomenutého nočného videnia. Podľa tohto rozuzlenia by ste čakali, že to bude totálna hovadina, ale nieje to tak. Mňa to moc prekvapilo. I keď to nieje ako REC 1, stále sa to dá fajnovo pozerať. Len ja som spravil tú chybu, že som to pozeral v noci :). Samozrejme je tam aj desivá atmosféra a dej je skvelý, takže NO COMMENT. A moc ma tam pobavili tí Glumovia, ktorí boli v podkroví :). U mňa 4* a 80%. ()

Pitryx

Tak to s tím vysvětlení tedy celé pěkně pohnojili. Raději bych „věřil“ neznámé virové nákaze, nežli posedlosti satanem. Tím to skrouhli do jiné roviny, a to je škoda. Dějově to kapánek drhne, návaznost na první film více prvky byla zcela zbytečná. Také se to dost táhne a vlastně opakuje. Takže pokračování nepřineslo vůbec nic nového, jen zbytečné motanice. Jsem zvědav na trojku, to už bude asi totální blbina. Tohle bylo slabší než první film, ale ještě se to dalo skousnout. Dvacet navíc za ten konec. ()

Cechyno4

Na pokračování skvělého horrou Rec jsem se strašně těšil. Rec to je totiž moje slabost. A jak ohodnotit pokračování filmu, jehož jednička je u mě na seznamu top hororů? Rec je výborný horor. Jenže Rec 2 se netváří jako horor. Je to prostě jen pokračování prvního dílu. Hodně informativní a snaží se vše objasnit. Scény, kde se opravdu něco děje a pořád se jen něco neřeší, je málo. Je tu spousta hluchých nezáživních míst. Jednou mi sice srdce vyskočilo až do krku (to po 20 minutách filmu), ale to bylo vše. Záběry ala vymítač ďábla no nevím(nic originálního a do Recu mi to nesedí). Pointa mě taky docela zklamala, čekal jsem něco děsivějšího a originálnějšího. Posledních 10 - 15 minut na mě sice zapůsobilo, ale celkový dojem filmu, to u mě nevylepšilo. Dávám 3 a půl hvězdičky. Jednička zůstává nepřekonána. ()

Fracek Rotoped

Dům plný zombíků, jejichž kápo je slimák, kterému snad už chybí jenom Enterprise s Picardem - hurá do vesmíru plenit jiné paneláky z chudinské čtvrti. No doprdele to by nenapadlo ani mě. Avšak, je pravda, že kdyby to bylo stejné jako skvělá jednička tak by to bylo vycucávání něčeho co už tu bylo. Pořád i ta dvojka je nejlepší "horror" jaký jsem zatím viděl, tedy spíše tou atmosférou, než strachem, který by měl budit v divákovi. Ne nebál jsem se ani jednou, všechno je tak strašně předvídavé a stejné, nejvíc asi pobaví ta nesmrtelná teta, kterou nezstaví ani několik ran do hlavy. Pravděpodobně ve třetím díle nás bude obtěžovat s koštětem na nedalekém smetišti, kde bude taktéž zaparkovaná, již zmíněná Enterprise, snad jí to do třetice vyjde. Panebože, já myslel, že tyhle srandy přícházejí pouze z poza velké louže - avšak je to důkaz jakým polypem na evropských zadcích se ty jejich blbosti staly. Dobrý nápad s tím nočním viděním, ale možná tak do pohádek od strýčka Fida. Realita naprosto popřená nějakým šíleným mágem, kterej to tam vyspelloval pár kouzlama - důvod proč se nikdo nedozví. Druhá linka pubertálních výrostků nadruhou stranu pobavila trošku více, ten nezaměnitelný humor, kdy zastřelíte good guye v reflexní vestě místo černokněžníka ze SWAT, kterému nějaký šikula se skalpelem pomaloval xicht, je prostě famózní. Z celého filmu lze vydedukovat nepochybnou zálibu Paco Plazy - a to, že on rád od mala pyrotechniku, a tak nechal jednu z rachejtlí vyhořet pěkně v neméně spanilé dámě - naprostý brutal. Snímek pobaví, ale pointu snad nemohl režisér myslet opravdu vážně. ()

chrustie

Neschopná zásahová jednotka složená snad z největších looserů policejního sboru, kněz - akční hrdina, virová nákaza vysvětlena posedlostí ďáblem, přísně střežený objekt, do kterého se dostane partička neskutečně otravných děcek kanálem? Ne, tohle je už na mě moc.Pan Plaza a pan Balagueró nejspíše fetujou to samé a očividně jim to vůbec nesvědčí. To co bylo na jedničce super, se do dvojky jaksi nevlezlo. Takhle zmrvené pokračování sem dlouho neviděl. Směska Resident Evilu a Vymítače ďábla nedopadla nejlépe. Sux.. ()

oliveros

Len priveľký trúfalec by veril, že druhé pokračovanie REC-u by mohlo tromfnúť nadupanú jednotku. Samozrejme, ani ja som neveril, no zvedavosťou som umieral v pravidelných intervaloch. Musím skonštatovať, že hlavne vďaka zachovaniu réžijného páru dvojka nakoniec vôbec nedopadla zle. Jednoducho som si to užil, dej je tak prešpikovaný akciou, že nedovoľuje ani sa otočiť za soletkami. Hm. Veľkým plusom je aj hlbšie zaobalenie príbehu do nových reálií, čo však nemusí každému chutiť. A v tomto smere si dali Plaza s Baleguerom slušný úlet. Niektoré scenáristické vsuvky pôsobia až príliš absurdne a ani využitý kamerový postup to nezachraňuje. To je asi môj najväčší problém s dvojkou. Hľadím na dianie a len čakám kedy jeden z hercov do kamery žmurkne. Možno je to aj veľmi decentnou prítomnosťou humoru. A tak už len spomínam na surovosť a bezmocnosť sálajúcu z jednotky. ()

Mord122

Dokonale to navazovalo, parádní podívaná,ale.....prostě už jsem se t.ak nebál jako u prvního dílu. Jsem zvědavý na trojku ale mám trochu obavy co z toho nakonec vzejde. Celkově ale byl tento film strhující ale plnýúpčet prostě nemůžu dát kvůli jedničce. ()

Umpa-loomp

Technicky perfektne zvládnutý sequel, na ktorom je vidieť rovnaká režisérska ruka (resp. ruky :). First person pohľad sa posunul o úroveň vyššie a film srší obrovským množstvom skvelých nápadov, ktoré výrazne zvyšujú dynamiku celého deja. Je to ale bohužiaľ práve dej, ktorý zráža tento film nekompromisne dole. S vysvetlením vzniku nákazy som sa ( po realistickej REC 1) jednoducho nemohol stotožniť a nezachránilo to ani orginálne finále. Celkovo som mal dojem, že kde REC 1 začínalo naberať riadne grády (druhá polovica a záver), REC 2 ma svojím "démonizmom" začínalo hnevať. KONEČNÉ HODNOTENIE: za technickú stránku a originálnosť 4,5*, za príbeh a celkový dojem 3*... ()

micka999

O něco slabší oproti jedničce, nicméně jsem se stejně musela schovávat za peřinu :D Zdařilé pokračování úspěšného horroru. Jediné co mě mrzelo, že speciální cvičená jednotka by se měla opravdu chovat jako speciální cvočená jednotka a ne banda zmatkářskejch tupců, co místo aby si kryli záda postávaj v kolečku a žvaní o tom, co se asi děje. Bude i trojka (když konec zůstal otevřený)? ()

asader

Jedničku sem neviděl,viděl sem jen karanténu takže nevím jestli to bylo takhle duchařsky zaměřený,v karanténě bylo,že to byl jen vir.A tady ten převrat z viru na démonické posednutí se mi vůbec nelíbil.Docela zajímaví bylo,že jednomu se vybila kamera a najednou tam byl záběr z jiný kamery,ale ty fakani co to natáčeli tak ty byli na pěstí a docela by mě zajímalo kam zmizela ta holka?5/10. ()

Sady1993

Kdybych měl REC 2 porovnat se současnou hororovou tvorbou, je to bez diskuze za 4*, čili se jedná o velmi dobrý film. Ovšem pokud bych měl hodnocení založit na srovnání s jedničkou, musel bych filmu dát maximálně 3 hvězdičky. Jasně, příběh nádherně na jedničku navazuje a přestože dalším dílům definitivně zavírá vrátka pro alespoň částečně realistické pojetí (berte trošku s nadhledem), tak ho musím pochválit. Páni scénáristi(v tomto případě rovná se řežiséři) skvěle navázali a nezodpovězené otázky z jedničky se zde zodpovědně vysvětlí (nebo minimálně některé). Také musím pochválit herecké výkony a masky zombies (především těch dětských). A teď k negativům. První díl stavěl na naprosto úžasné atmosféře a napětí a minimálně mně přišel jako jeden z nejděsivějších hororů, jaké jsem kdy viděl. Dvojka naproti tomu bohužel staví na akci a napínavých i lekacích scén rapidně ubylo. Sečteno podtrženo: stokrát lepší než většina dnešních hororů, daleko horší než geniální jednička. ()

Aywes

Proč?Ptám se stejně jako kněz ve jménu božím. Proč to tak přeplácaly? V první díle zombíci nahanějíci partu skoro neozbrojených pobudů a vypadá to celkem fajn a najednou je tam hl. hrdina drsnej kněz co hledá původní krev roznášeče. Těžko říct co mne tak popudilo snížit dvě hvězdy od prvního dílu. Asi sem čekal lépe zpracovanou akci nebo pořádnej strach.Nedostalo se ani jedno.Akce naprosto zmatená a nefunkční. První díl působí více děsivě i když jeto moderní brak sestříhanejch lekaček a parádních masek. To přece nemůže vyděsit. Druhý díl měl naznačit nějakou akci.Až na prostřelenou hlavu brokovnicí se nic nestalo. Slepily Vymítače ďábla s trochou Dooma a samozřejmě REC 1. Výsledek pozitivní rozhodně není.Opět sem se nedočkal OST což se dalo očekávat, ale alespoň to lepší zpracování sakra. ()

AdrianaLarman

Místama odporný a děsivý. Samozřejmě film nepřináší nic moc nového, ale na 85 minut Vám dokáže pěkně zkazit chuť k jídlu. Takže go on!! :-D ()