Harry Brown (Sir Michael Caine) je řádný občan a bývalý mariňák. Po smrti manželky žije sám v jednom ze stovek bytů na předměstí. Společnost mu dělá jen jeho nejlepší přítel Leonardo (David Bradley). Právě toho ale jednoho dne zavraždí parta místních výtržníků. Harry se rozhodne jednat a naplnit sám svou vlastní představu o spravedlnosti.... (oficiální text distributora)

B.Jay

Mrazivé podání nejen britské reality, která je mi svou povahou bližší než realita s věčně srovnávaným Gran Torinem. Určitě v tom subjektivně hraje roli má návštěva jednoho podobného "gheta" v Glasgow, která ve mě zanechala nesmazatelné stopy. Stopy, které se mi okamžitě vybavily po úvodních titulcích. Film je to depresivní, nevlídný, syrový, krutý a místy až odporný, ale zároveň svou hloubkou a smyslem krásný ...a o tom to je. Rozhodně si ale netroufám a ani nechci vyřknout ortel, zda je lepší toto dílo, a nebo dílo Clinta Eastwooda, nicméně mé srdce osobně více tíhne k této evropské "verzi" odplaty. ()

Daxus

Podle mně dost nadhodnocený film, který spadl hlavně výběrem Michaela Caina do role veterána bůhví odkud. Tenhle dědula, který spíš než jako veterán vypadá, že má problém s tím udržet stolici, chodí kolem podchodu, ve kterém je zalezá parta vypatlanců. Pořád chodí okolo a jednou tam vleze. A to je tak všechno. Mohla to být dobrá odpověď na http://www.csfd.cz/film/240479-gran-torino/ , leč nářez se nekoná. Žádná škoda. 25% za feťácký doupě. ()

Chudák

Nezdá se mi, že by musel důchodce dělat pořádek a vystřílet celý gang:)ale nebylo to špatné...michael caine hraje opravdu dobře, ale na filmek jsem se chtěl podívat v rozpoložení nějaké milé krimi a tohle bylo dosti agresivní...michael mi tam prostě neseděl ()

nadalv

U úvodní scény zfetovaných gaunerů na motorce mi spadla čelist. Škoda, že jsem takto nežasl až do konce filmu. Užil jsem si taky část, kdy Harry navštíví feťácké doupě, aby si koupil zbraň. Kvůli těmto dvěma scénám a taky nevkusné tapetě v Harryho bytě se na tento film rád podívám znovu. Konec, kdy Harry míří do podchodu mi byl jasný už na začátku, takže ten asi příště vynechám :-) ()

gicous

Harry Brown se rozhodnul vzít spravedlnost do svých stařeckých rukou. Opatřil si zbraň, vytipoval si viníky a vydal se na cestu pomsty. Nebýt stáří, zřejmě by se v počtu mrtvých dostal k číslům, jimiž se může pyšnit Charles Bronson v Přáni smrti. Jenomže tělo panu Brownovi už neslouží tak jako kdysi, a tak má na své trestné výpravě určitá omezení vycházející najevo hlavně ke konci příběhu. Tam kde ztrácí na rychlosti, tam si to vynahrazuje razancí a neúprosnosti. Byvalý mariňák si totiž žádné servítky brát nebude. Vsadím se, že vám z tohoto thrilleru dvakrát dobře nebude. V míře znepokojení s nichž vykresluje zkaženost anglické mládeže se může Harry Brown směle srovnávat s o něco starším Jezerem smrti. Harry Brown je drsný a nepříjemný thriller o lidské krutosti a pomstě, která za ní přichází jako opravněný trest. Je to dobře a zručně natočený film, který má vzhledem k věku hlavního hrdiny i velmi dobrou gradaci příběhu až do úplného konce. P.S. Caine je skvělý jako vždycky! 7/10 ()

Jehan

Hnusný, syrový film. Připadal jsem si jako ve filmařském pásmu Gazy a ne jako v anglickém filmu. Michael Caine je vždycky skvělý, byť nehraje vždycky ve skvělých filmech. Ani tento skvělý není, jen děsivě naturalistický. Po jeho zhlédnutí se jeden začne bát budoucnosti Evropy, která bude kulisou vlastního stáří. Oceňuji, že všichni ti zmetci jsou zjevně nefalšovaní Angličané. ()

subic

Velká očekávání, která zastínil velmi táhlý začátek a příběh už se pak tak moc nerozjel, konec taky mohl být víc. Pro mě trochu zklamání. Starší chlapík, krerému zabijí nejen šachového parťáka, už nehodlá pouze mlčky přihlížet násilí, které ho všude na předměstí obklopuje. Leckdo to tu srovnává s Gran Torinem, námět je sice podobný, ale jinak to jsou hrušky a jabka. Já bych to spíš přirovnal k o 2 roky staršímu americkému snímku Mé druhé já (2007) s Judie Foster. 70% ()

nula87

FIlmů se samozvanými mstiteli jsme viděli už hodně, ale aby mstitelem byl nepříliš vitální důchodce, to je jiná káva. Caine jako vždy výborný...70% ()

teba

Opět jeden z drsnějších snímků, místy mi až nepěkně připomínal Requiem za sen... Jak jsem Caina dřív nemusela, v posledních letech ho mám film od filmu radši. ()

mrclTV

Partia grázlov je nočnou morou jedného sídliska, ale chlapci nerátali s jedným "dedom", ktorý bude pre zmenu ich nočnou morou. Komorný thriller o osobnej pomste, v ktorej exceluje Caine a doslova každá postava je dôležitá a má čo povedať deju. Páči sa mi paralela so súčasnými problémami predmestí veľkomiest, pričom podanie bolo poriadne naturalistické. Naopak, sa mi nepáčila "priposratosť" polície, tak trápne sa nespráva snáď ani v realite. Taktiež, kvázi detektívna činnosť pána Browna bola tak trochu príliš odvážna a nereálna. Celkovo dobrý film s dobre rozvrhnutým dejom, čo nie je až taký predvídateľný, akoby sa na začiatku dalo povedať. PS: Scénu v drogovou hniezde by som púšťal v školách ako prevenciu proti drogám - fakt hnusné :D ()

helrohir

Harry Brown je tak trochu drsnejšia verzia Eastwoodowho Gran Torina. Hoci nemá až taký dobrý scenár a prepracovanú celkovú dramaturgickú výstavbu, to však dostatočne kompenzuje svojím realistickým priblížením sa pomerom vládnucim na predmestiach anglických miest. Pri niektorých scénach zabúdate aj dýchať, ako príklad stačí uviesť scénu vo feťáckom brlohu, ktorú neviem dosiaľ dostať z hlavy. Čo sa týka záveru, ten bol možno (na celkové pomery filmu) relatívne happiendový, čím mi však spôsobil čiastočný pocit zadosťučinenia, na rozdiel od spomínaného Gran Torina, kde som však bol zas dojatý a unesený. Myslím si, že ako celok je tento film výborným thrillerom s malou čerešničkou na torte v podobe Michaela Caina. 75%. ()

XXXXXXXX

Když se Alfrédovi konečně omrzí prát Batmanovi špinavé spodky a usadí se, šťastná idylka rozhodně netrvá dlouho. Nejdřív se mu kulantně vyvaporuje manželka a pak ještě nejlepší kamarád Walder Frey tragicky upadne na bajonet. Milému Alfovi z toho všeho tak trochu zrotují kolečka a vydává se redukovat počty britské spodiny. A tím kouzelnické triky ani zdaleka nekončí. Tuhle vytáhne kudlu z rukávu, než bys řekl kvér vyčaruje Sig Sauer z podpaždí a možná, možná přijde i kouzelník. I když on teda přišel a povedlo se mu epicky začarovat nějaké morální poselství na konci. Takhle by z toho všeho, totiž kdejaký týnejdž mohl nabít dojmu, že stačí být v právu a strážný anděl Vám bude stát půl dne za zadkem. Já o tom teda dost pochybuji... ()

Erichy

Takovej Dexter Morgan po 40-ti letech. Taky samozřejmě připomíná Gran Torino, ale to bych rozhodně s tímto snímkem nesrovnával. ()

Insomniac

Mám rád filmy o pomste a toto je jeden z vydarenejších. Priamočiarejšie a krvavejšie ako Grand Torino s vlastným koncom. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008