Harry Brown (Sir Michael Caine) je řádný občan a bývalý mariňák. Po smrti manželky žije sám v jednom ze stovek bytů na předměstí. Společnost mu dělá jen jeho nejlepší přítel Leonardo (David Bradley). Právě toho ale jednoho dne zavraždí parta místních výtržníků. Harry se rozhodne jednat a naplnit sám svou vlastní představu o spravedlnosti.... (oficiální text distributora)

spotczek

Harry Brown mi připomíná western, jen se odehrává v dnešní době, v moderním velkoměstě, hlavní hrdina není mladý pistolník, nýbrž zabiják v postproduktivním věku, a oproti brakovému žánru, se kterým má jinak hodně společného, kriticky upozorňuje na rozmach násilí, na kterém se může společnost do určité míry podílet svou nevšímavostí, pokrytectvím a neochotou řešit skutečně podstatné věci, případně být ve svých rozhodnutích jistá a pádná. Michael Caine si zasluhuje obdiv za to, co zvládá v 75 letech. Z ostatních mě zaujal výkon Seana Harrise, který se na záporáky snad specializuje. Muselo trvat celý den, než mu na tělo nalepili nejrůznější jizvy, tetování, modřiny či abscesy, ale úchylného, zfetovaného a vyšinutého debila jsem mu věřila. ()

gotham

Dost drsný, syrový pouliční film, který vyniká svou reálností, až brutalitou. V hlavní roli vynikající Michael Caine, k smrti unavenej a k smrti taky nasranej. Člověka až mrazí, že se dnes tohle na ulici skutečně může stát. 70% ()

BJ4

Atmosférické, syrové a brutální......jako vždy vyníkající Michael Caine. Některé scény jsou dramaticky absolutně skvělé. Třeba: kupování zbraně. K dokonalosti ale něco chybí. Občas se mi to zdálo kapku přehnané. Ale ve výsledku jsem naprosto spokojen. ()

Bilky

Pomalý rozbeh a príliš rýchly záver. Chýbalo pár scén o motivácii hl.padoucha a polícia bola vykreslená dosť šablónovo. GRAN TORINO išlo viac pod kožu, aj keď CAINE tu bol fantastický. 74% ()

PamelaJJK

Vynikající syrové drama se skvělým Michaelem Cainem. Ta čišící bezmoc policie proti těm zasranejm grázlům a gaunerům je zničující. Co jiného zbývá, má-li na to člověk koule, než vzít zbraň? A střílet ten dobytek na počkání... Trošku mi "vadil" samotný závěr, který to vzal trochu hopem a přišel mi až nečekaně pozitivní... Ale to je jen nepatrná šmouha, Harry Brown jasně dosáhl až na vrchol. ()

Rodriguess

Mne osobne sa filmy s takehoto prostredia moc pacia! Mozno si niekto povie ze nerealne ale zobrazenie prostredia a hereckeke vykony sa mi velmi pacili! ()

brodži

Fantastické, užasné. Příběh mi silně připomínal film Clinta Eastwooda - Gran torino a §187 s Samuelem L. Jacksonem. Důchodce převychovávající děti, co má problémy s dětským gangem a tajný mstitel, co je zabíjí. Mixáž těchto dvou snímků v jeden. Michael Caine v podobně důchodce, co už nemá, co ztratit. Emily Mortimer jako vyšetřovatelka. Skvěle vybraní herci.Spojení těchto dvou filmů čistá náhoda nebo umysl? Jedno je ale jasné. Povedlo se a nezaslouží si to nic jiného než všech pět * ()

JoKKeR

Anglie umí točit drsný,brutální filmy a tohle není žadná vyjímka už uvodní intro s matkou a dítětem je dost drsný..jen škoda par nelogičností . ()

Jamall

Drsné, syrové, neučesané. Tudíž přesný opak Gran Torina. Harry Brown přišel o všechno a začal se mstít a mstí se stylověji než Walt Kowalski, zvládá to bez káry v garáži a vietnamského učedníka. Jenže Gran Torino je v celkovém shrnutí o hvězdičku lepší. Smíchat ty dva filmy dohromady, to by byla teprve lahůdka. ()

Davemix

Jedná se o podobný námět, ale rozhodně kvalit Gran Torina to nedosahuje. Harry Brown je sice drsnější, syrovější i trochu akčnější, ale celkový zážitek byl pro mě velmi průměrný. Možná je to dané i tím, že Michael Caine nepatří mezi mé extra oblíbené herce. A konec filmu vč. pointy mi přišel průměrný. V Gran Torinu byl konec daleko silnější a méně očekávaný... 65% ()

komatsu

Do dne, kdy jsem viděl Harryho Browna, byl pro mě Michael Caine jenom Alfred z Batmana nebo zhulený děda z Potomků lidí. Představte si důchodce, bývalého mariňáka, který si prostě žije svůj život. Nadává na mládež, která dělá větší a větší bordel. Chodí do nemocnice za manželkou, která je v komatu. Občas si zahraje šachy se svým nejlepším kamarádem. Nad problémy svého okolí ovšem přivírá oči. Pak ale jeho život začne nabírat na obrátkách - manželka zemře; přítel se před ním rozpláče, protože už nezvládá útoky teenagerů, které nabývají na intenzitě. Pomyslným vrcholem všeho je smrt jeho pravidelného šachového protihráče. V ten moment Harry nemá co ztratit a tak bere zbraň do ruky a jde se mstít a vůbec vrátit do ulic pořádek. Na závěr bych jenom rád dodal, že ůvodní scéna je boží - ne tak svým obsahem jako spíše zpracováním. ()

Ajay

Michael Caine ve svém pokročilém věku je stále velkej drsňák. Mládeži střeste se vyvádět nějaké nepřístojnosti v jeho blízkosti :) Surovej triller o samozvanym mstiteli v papučích .. **** ()

huasca

To je fajn, když ve filmu je někdo už před smrtí anebo v jiným filmu už stejně otrávenej ( poslední gibsonovka), že může vzít spravedlnost do svých rukou, když na to zákon nebo zkorumpované prostředí nestačí. Policajti si musí nechat nadávat u výslechu, je to prácička to pouštět bokem a nenechat se vytočit a takhle, když už člověk nemá co ztratit si to může vyřídit. Taková prácička je někdy i učit takové děti- nemusí to být v Brtánii, stačí učnák u nás. Ke kolegyni měl učen neslušné řeči - asi jako k olicajtce při výslechu a na poradě se nad tím ředitel jen pousmál -prý kdoví jak to bylo. Mě osud ušetřil, že se mi takové ponížení nestalo, protože mám zábavný předmět, ale pocity těch policistů znám. ()

FEAR99

Gran Torino na anglický způsob = to znamená více krve, ale méně všeho ostatního. Za plus lze jistě považovat Michaela Caina, postavu Harryho Browna zvládá s přehledem, věřil jsem mu ji a tak všechno stojí a padá právě s ním. Co lze pochválit dál jsou některé scény, které jsem si vážně užíval (začáteční scéna je udělaná skvěle + sem tam nějaká vražda). Ještě připočtu v některých okamžikách fajn atmosféru. A to je tak všechno. Harry Brown bohužel pro mě nemá tempo, jakýkoliv spád nebo něco co by mě nějak výrazně zaujalo. Pomalý film, který pozvolně plyne (možná až moc pozvolně) a nedokáže patřičně zaujmout. I přes skvělého Caina nevidím důvod, proč bych měl jít nad 2*. Harry Brown za podívání stojí, ale nic moc jsem si z něj neodnesl. 40 % ()

Naiki

Zatimco Eastwood vsadil na svoje trademarky, pojal to pekne melancholicky a nasel si cas na spoustu hezkych chvil, tady jde o cistou mstu v drsnem a spinavem kabatu bez prikras, ale naprosto, takhle vypada peklo na zemi (alespon jednaz jeho verzi) a z toho co film prezentuje lze tezko mit dobry pocit. Vsechno to nasili produkujici beznadej bezbrannych je nechutnej pocit, co mi po tomhle snimku zustal v hlave, predstava zit na takovem miste je na masli a mit tu moc "branit" se tomu jako Harry, kdo by o to mnepremyslel? Co jineho cloveku obcas zbyva kdyz nechce zit paralyzovan strachem. Krasny priklad "Cloveka cloveku vlkem" v tehlech ulici vychovanych zabijacich bez citu a pokory k zivotu, velmi sugestivni film s vynikajicim Cainem. ()

HakuSaku

Harry Brown resp Gran torino v britskom "kabáte". Aj napriek slabšiemu scénaru to bol skvelý film s výbornou kamerou a ako už tradične vynikajúcim Caneom... ()

esmoke

Puvodne jsem chtel dat 4*, ale prorože je pan Daniel Barber "zalenáč" tak mu ječte půl hvězdičky přihodim ať to příště jde minimálně stejně dobře. ()

Djmacik

Tomuto filmu som chcel na začiatku dať 4*, ale skončilo to tak ako som nečakal.....keby ho v tej kaviarničke dedko nebol zabil, ale ten parchant by bol skončil s tou Policajtkou, dal by som mu 4*....takto sa prikloním ku silným 3*. Zo začiatku bol nie moc zaujímavý, ale keď som videl tých je...ých zmrdov, čo drogovali o stošesť, až mi ich príšlo ľúto, no len do tej chvíle, keď na nich nemieril Michael Caine Svojím Koltíkom....vtedy som kričal zabi ho kkta :DD ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008