Harry Brown (Sir Michael Caine) je řádný občan a bývalý mariňák. Po smrti manželky žije sám v jednom ze stovek bytů na předměstí. Společnost mu dělá jen jeho nejlepší přítel Leonardo (David Bradley). Právě toho ale jednoho dne zavraždí parta místních výtržníků. Harry se rozhodne jednat a naplnit sám svou vlastní představu o spravedlnosti.... (oficiální text distributora)

vlk++

Trochu starší bonbónek mezi současnou velkoprodukcí. Michal Caine, bývalý mariňák, by si byl spokojeně dožil svůj důchod, nebýt toho, že ho dožívá ve čtvrti, kde jedinou zábavou pouliční mládeže jsou drogy a zbraně. Proto ač nerad, ale stejně jako všichni kolem, přivírá oči... až se ucho utrhne. Vše velmi reálné, nestane se z něj přes noc superman a přesto, nebo právě proto, působí místy dost drsně. Lepší 3*. ()

Arrosage

Překvapivě razantní revenge story. Super. Cain dokáže prdůcha s pistolí podat způsobem, že by možná i Neeson odbdivně zvedl palec. Tak dobrý biják jsem nečekal. ()

janeczek

Kdyby to celé skončilo Prologem, mohla to vše být taková hodně dobře sugestivní reklama na zhulený zmrdy, co moc lásky v životě neokusili (choudátka). Takhle to byla stominutová sračka bez nápadu, nadhledu, jako kolovrátek, co mele stokrát viděné, tisíckrát vyřčené v rychlém sledu a všichni víme, jak to vlastně všechno skončí. Teda děsný zklamání! ()

Pritok

michael caine na stare kolena drti fetakov a dealerov napriek dychacim problemom. malo to spad, atmosferu. fajn drsne to bolo cele zobrazene, aj ked trosku udrbane, ale ne az tak moc. mi to fajn takto popoludni padlo. ()

vito_s

Docela syrový a násilný film, který ovšem kulhá na scénářovém klišé (starý tvrďák ztratí všechno a pak jede boj ve svém sousedství... však víme), uvěřitelnosti (některé sekvence jsou spíš k smíchu) a nápaditosti zfilmování (až příliš to smrdí úrovní "televizního" filmu). ()

Agnostik

Skvělý Michael Caine téměř na sklonku své herecké kariéry,předvádí mistrovský výkon stárnoucího mstitele za smrt svého přítele,proti kriminálnímu gangu nebezpečných mladistvých a všehoschopných výrostků.Klasická dějová linie plná napětí a msty.Navíc vidno že Britové v posledních letech umí točit velmi dobré filmy-80%. ()

Terminator666

Myslím, že je to pěkný film. Děj je takový ponurý, čímž nádherně vystihuje náladu místních obyvatel. Ti trpí neustálými nájezdy místního gangu. Myslím, že autor v tomhle ohledu odvedl skvělou práci. Jen jsem nechápal některé pasáže filmu, třeba tu u řeky. Proč bývalý mariňák, pravda mající zrovna kolaps, nevystřelí. Taková doba tam byla než šel do kolen. Místo aby ho zastřelil a potom se klidně svalil na zem. Taky jsem nechápal proč toho kluka hned po výslechu nezastřelil a ved ho do tunelu. Místo toho je tam oba mohl na místě odpravit ze stínu, být neviděn a vklidu by odešel. Už za tyhle momenty nemůžu dát víc jak 3 hvězdy. ()

moorks

Po dlouhé době konečně pořádný film z Britských ostrovů! Syrový, nekompromisní, na nic si nehrající a nezdržující zbytečnými odbočkami...a vše to táhne vynikající Michael Caine. Poskytl mi příjemný večer. Doufám, že bude více takový vlaštovek! ()

raru

Skvelá drsná dráma z jesene života dvoch kamarátov,kde jeden násilne zomrie a druhý ho pomstí.Piata hviezdička je za celoživotné dielo skvelého Michaela Caina. ()

Mark1983

Tak v tomto případě se jedná o drsný pravdivý thriller,jelikož,i když to není dle autencity tak i přesto se to,co se děje v tom filmu se děje kolikrát i ve skutečnosti,a proto je to mrazivější.Ale jinak je to výborně zpracované a dokáže to zaujmout. ()

Mates Hradecky

Herecké One Man Show Caineho. Kráčí ve stopách Eastwoodových a Bronsonových ve stylu - zabili jste mi (strejčka, tetičku, švagrovou atp.), tak tady máte přes držku. ()

gizi

Fakt drsný a syrový film. Jestli je ve skutečnosti ta britská policie tak laxní a neschopná a jestli ta mládež je opravdu tak drsná, to nedokážu posoudit. Každopádně Cainovi zde fandím. Z počátku film působil dost levně (což asi i byl), ale nakonec to ničemu nevadilo. Já bych uvítal víc akční hudby, ale to by zase film posunulo nějam jinam, takže koncept skoro bez hudby filmu dává svou atmosféru. 75%, 2..5.2015. ()

Svadbos

Tento odvážny príbeh o pomste bol označený za Death Wish pre malých, hoci má čo povedať o sociálnych podmienkach v mestských oblastiach, rovnako ako o odvážnom vykonávateľovi spravodlivosti Michaelovi Cainovi. Film režiséra Daniela Barbera je okrajov melodramatický, ale Caine je prekvapivo presvedčivý ako pomstiteľ. ()

snowcube

uveritelnejsi verze Gran Torina, trosku me zarazi prizdisracske pojeti britske policie, ktera si urcite nenecha kakat na hlavu a vyhrozovat detektivum terminaci, nebo znasilnenim pred pravnikem pri vyslechu. Naopak herecky koncert je scena pri nakupu zbrane. Jinak me vic citove zashl prave michael caine, kteremu jsem zranitelneho duchodce s rozedmou plic uveril. A presto ze koncil o poznani lepe nez Gran Torino byl jsem z nej vic smutny. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008