Harry Brown (Sir Michael Caine) je řádný občan a bývalý mariňák. Po smrti manželky žije sám v jednom ze stovek bytů na předměstí. Společnost mu dělá jen jeho nejlepší přítel Leonardo (David Bradley). Právě toho ale jednoho dne zavraždí parta místních výtržníků. Harry se rozhodne jednat a naplnit sám svou vlastní představu o spravedlnosti.... (oficiální text distributora)

Eraserhead

Vynikající! Původně jsem něco takového čekal od Gran Torino, které ač bylo skvělé, přišlo ve výsledku s něčím trochu jiným. Tady je téma "válečný veterán vs. pouliční gangy" pojato hodně drsně. Šestasedmdesátiletý Michael Caine je v roli nekompromisního Harryho Browna naprosto boží. ()

KOCOUR-1

Pro moji osobu mnohem lepší než Gran Torino. Nevím zda to bylo hercem, protože Clint mi opravdu nesedí a nebo tím jak to Michael perfektně zahrál. Doporučuji ke srovnání. 85%. ()

Hanys_

Dost podařená britská odpověď na Eastwoodovo Gran Torino. Caine to v sobě prostě má a na stará kolena si takovou chlapáckou roli zasloužil. Snad jen to vyobrazení britské mládeže mi přišlo krapet až přehnané a šílený závěr mi tam taky moc neseděl - nicméně celkově každopádně spokojenost. 7/10 ()

cab

Kdyz si duchodce s tvari (Michael Caine) rovzpomene na sve mladi a nastve se po neschopne detektivni praci britskych vysetrovacich slozek v pripade vrazdy jeho dobreho pritele, tak odplata je za dvermi. Hosanci, bojte se. Sympaticke kvuli hlavnimu herci, ale premisa je nemenna a ohrana od zacatku do konce. 55% ()

Orthank

Drsný úvod, priamočiari priebeh a optimistický záver. Priebeh príbehu ovdoveného vojnového veterána - mariňáka Michaela Cainea alias Harryho Browna, je jasný. Z ideovo podobným Gran Torinom ma spoločného snáď iba myšlienku naštvaného penzistu, všetko ostatné si ide svojou vlastnou cestou. Harry je neohrabanejší priamočiarejší a ani zďaleka sa s nikým toľko nepára. Holt Clint Eastwood je Clint Eastwood, a jeho rozpočty sú úplne niekde inde. Vzhľadom k tomu je tento film príjemným sugestívnym pohľadom nie len na znaky starobnej samoty, novogeneračného pekla teenaegerov a drogových závislákov, ale i na vysporiadanie sa s faktom, čo si takýto ľudia (deti) vlastne zaslúžia. A tak dej neopomína ani pohnútky samotných strážcov zákona, či mladistvých delikventov, ba dokonca nám ponúkne aj nepríjemný realisticky podaný úvod s vraždou mamičky a pekelne mizerný život feťákov. Režisér k tomu nepotrebuje žiadnu hudbu ani šialenú výpravu. Obíde sa dokonca aj s minimom postáv. Celé toto divadlo teda stojí a padá na hereckých výkonoch. Veľa vecí je divákovi odhalené nepriamo (Harryho mŕtva dcéra...) a závisí už iba na ňom, čo všetko je schopný si všimnúť a následne pochopiť. Silný zážitok, na čele s vynikajúcim Caineom, ktorému chýba už iba Eastwoodovské pomyselné a neopísateľné "NIEČO", ktoré by tomuto filmu dodalo pravý nezabudnuteľný status... ()

Rssa

Emočně mě nechal snímek prázdný, Caine je dobrý, minulost mu věříte (i díky samotnému filmovému portfoliu herce), je to drsné, ale tak nějak vypuštěné do prázdna. 70 % ()

Holina

Já tleskám. Filmů na podobné téma vzniklo už příliš, ale tohle je kvalita. Troufám si říct, že lepší je už jen Dead Wish (to se asi překonat nedá). Caine jako vraždící, nebo chcete-li mstící se, důchodce byl stoprocentní volbou. Dokonalá oddechovka, doporučuju. ()

MareT.

Film mě zaujal kvůli námětu a hereckému obsazení. Parádní režie ale nedokáže vyvážit to, že jsem se díval na celkem jednoduché dějové schéma o důchodci, který se mstí. Intezivní zážitek, který s filmu mám, je teda hlavně díky aktuálnímu tématu anglických adolescenců, který je vskutku zarážející. ()

Tessie

Bude Vam z tohoto filmu zle, budete znechuceni dnesni spolecnosti. A najednou si uvedomite, ze tohle neni film, ze podobne pripady vidite kolem sebe denne. Ze se vlastne jen prochazite tim vsim, cemu se snazite vyhybat. A vidite to opravdu zblizka. Reknete si, ze je vlastne opravdu dobre, ze vecer chodivate po hlavnich cestach a netoulate se jen tak "mezi barakama". A rozhodne to tak budete delat i dal... Opravdu velmi silny emocionalni zazitek, kde Michael Caine potvrzuje, ze je opravdu naprosto uzasny. ... Pokud Vam dej filmu nic nerika, prosim, napiste mi, v kterem meste bydlite, abych se mohla prestehovat.... ()

bila.tecka

Oproti zahořklému Eastwoodovi v Gran Torinu je Michael Caine pohodový důchodce (s lehce neklidnými nervy). Dnešní amorální mládež by potřebovala preventivně řezat a řezat. To by pochopitelně potřebovala mládež i let minulých, ti současní sígři ale nepatří na převýchovu do pasťáků. Rovnou na sociálně prospěšné práce pod tvrdým dohledem. Žluč mi zvedá jakékoli netolerantní jednání, bezdůvodné zabití člověka "jen tak z hecu" je neomluvitelné. Film přesně vystihuje střet dvou světů - toho šedivého, kde čest a morální kodex něco znamená a toho černého, ve kterém je život jen hrou a krutou zábavou. Barvy už dávno vymizely, černé je nějak víc a víc. Harry Brown je přes svůj věk rázný anděl pomsty, který bere zákon do svých rukou. Je Bondem v důchodu, padouši nejsou magnáti toužící zlikvidovat svět, ale fakani bez soucitu a svědomí. Scénář snímku je triviální, apel jasně čitelný. ()

Ripley

I přes neoriginalitu,pár nelogičností(drogoví dealeři pustí na první pokus neznámého člověka Harryho Browna do svého doupěte plného zbraní a drog a ani ho neprošacují) a slabší scénář se mi film líbil.Působí syrově a autenticky a já se obávám,že to tu takhle časem dopadne podobně. ()

F.W.Colqhoun

Snad za to může stárnutí populace, že se čím dál častěji objevují akční hrdinové v důchodovém věku – navíc ve vynikajících filmech. Michael Cain sice nestřílí prstem a celkově je kůl spíš v takovém tom nenápadnějším evropském existenciálnějším duchu (a jezdí nejspíš max. sockou), ale jinak Harryho Browna s Gran Torinem pojí mnohé – včetně zmíněných nadprůměrných kvalit snímku. Na druhou stranu je celkem děsivé domýšlet se, proč mají mainstreamové snímky (béčkovou explotation nepočítám) o důchodcích střílejících smažky a podobnou „ekonomicky neproduktivní havěť“, které se tváří jako sonda bůh-ví-jak-hluboko-do-subkultury, takový úspěch, a nelze za tím nevidět nahnědlou paranoiu a další symtpomy radostné současnosti. Celkově se těším, že těch kinematografických projekcí obav z nadcházející generace, potažmo všeho nového, bude víc. Sice to jsou od základu hovadiny, ale kouká se na to slušně. ()

Sancty

Ľavoboček Jazera smrti (Eden Lake) rozprávajúci, podobne sugestívnym jazykom, príbeh pomsty jedného dôchodcu na britských detičkách, v ktorom som si toho zadosťučinenia, narozdiel od Watkinsonovho filmu, užil naozaj do sýtosti. ()

dopita

Solidní thriller s ucházející zápletkou o tom, jak se starej dědek vypořádá s hovadskou mládeží, což jsou v tomhle filmu především feťáci, násilníci a vrazi. Více mě bavila první polovina filmu. Pak se děj přitvrdí a už to není ono. Je sice fajn, že se s tou pakáží dědula nemazlí (každopádně dělá zaslužnou věc, takže jsem mu držel palce), ale jestliže je první půlka filmu zajímavá a řekněme "pravděpodobná" druhá polovina je už lehce mimo realitu a celej ten závěr, kdy v ulicích vládne anarchie mě už nebavil, včetně závěrečného odhalení, jakej zmetek je s kým příbuznej a vlastně od začátku tahá za nitky. Škoda. Michael Caine výbornej a Emily Mortimerová má velmi uvěřitelně (a sympaticky) strhanej výraz v ksichtě. ()

bloodline

Harry Brown uspokojil sobotné chúťky na zmyselné chvíle v náručí britskej kinematografie. Drsné splašky násilia ako produkt ostrovnej adolescencie posledných 20 rokov, vymývajúca si mozog (nielen) generačne geniálnymi Boylovsko-Ritchieovskými úletmi si mädlia ruky s excelentným výkonom Michaela Caina. Presvedčivú atmosféru dotvára elementárne bravúrna výprava/kamera, katapultujúc tento výbušný britský koktail do niekoľkých silných momentov (feťácky brloh sťa výklad De Beers) a smrteľná trivialita (ako inak) donúti krútiť hlavou nad okázalým rozpočtovým barbarstvom na druhej strane Atlantiku. Skvost ochudobnila od plného bodového zisku iba nedostatočná stopáž (ktorá by nepodmienečne dokopala tvorcov k prekopaniu scenára a zocelila réžiu) a miestami degradácia schopností mužov zákona na bezduchý komparz. 4 a 1/2* ()

ti88na

Briti sú v peknej riti, ak bol tento film reálnou sondou do života ich mládeže, v ktorej sa skrýva budúcnosť. Ale úprimne, nechce sa mi veriť, že to nebolo tak trochu zveličené. Michaela Caina mám rada, no jeho Harry Brown ma nepresvedčil, tak ako ma nepresvedčil celý film, ktorý väčšinu času nestačil s dychom tak ako hlavný hrdina. ()

EKLEKTIK

Násilí plodí násilí a to zplozené násilí, pak plodí další a další násilí. Chcete li skoncovat s násilím, zabijte všechny. Spravedlnost nelze vzít do vlastních rukou bez nežádoucích účinků. ()

kolemjdouc

další, víc než kvalitní, kousek.Pan Caine podal opravdu famózní výkon.Ostaní herci pojali své role velmi dobře ale přesto tak nějak zůstali v jeho stínu.Je to stále silný hráč.Jinak ze scény z doupěte feťáků kdy kupuje zbraň,mi z hnusu naskočila husí kůže.V tom duchu se nesl celý film. Syrově natočený snímek! Jen jsem s napětím čekala akční honičku mezi květináčema marjány.To jsem ještě nikde neviděla :-) . Nestalo se..Bohužel Caine měl zatraceně dobrou mušku.U mě fakt dobrý.Film strčí do kapsy všechny nové akční trháky.Opravdu.I když je natočený před šesti lety nebo dřív (panu Cainovi bylo 76 let),má stále grády. ()

MulaNula

Příběh z britského městečka působí až poněkud podobně, jak česká sídliště a pohled staršího člověka na to musí být odpudivý. Příběh nebyl nikterak složitý a v mnohém mi připomínal Gran Torino, akorát zde se to motalo kolem "podchodu". Musím uznat, že výborné. A písnička v závěrečných titulcích je taková "třešnička". ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008