Harry Brown (Sir Michael Caine) je řádný občan a bývalý mariňák. Po smrti manželky žije sám v jednom ze stovek bytů na předměstí. Společnost mu dělá jen jeho nejlepší přítel Leonardo (David Bradley). Právě toho ale jednoho dne zavraždí parta místních výtržníků. Harry se rozhodne jednat a naplnit sám svou vlastní představu o spravedlnosti.... (oficiální text distributora)

seth82

Hoci nie celkom originálny thriller (predsa len sme tu mali Gran Torino), Harry Brown je krásnym náhľadom do britského podsvetia. Keďže tu už zopár rokov bývam, viem, že niektoré scény z tohto filmu nemajú v porovnaní s niektorými časťami veľkomiest ďaleko od reality. Páči sa mi aj "pomstychtivý" podtón, ktorý tunajším "chavs, yobs" naznačuje, že raz príde istotne rad aj na nich... ()

p.sojka

Postřílet je...Vždycky strašně fandím, ať už je to Charles Bronsonů, Clint Easwoodovic nebo Michael Caine...Pěkně kulku mezi oči... ()

Ještěřák

Uááá, nějak se mi ty cool natočené nahlavupadlosti začaly nebezpečně množit pod rukama. Sice jsem za poslední období "přebodoval" čtyřma hvězdama hned dvě podobné záležitosti, takovou smutnoveselou baladu o šlapce, co šlápla do lidské sračky a hrdinský epos o filadelfském pissed-off taťuldovi, ale tam to lze přičíst tomu, že filmy záměrně lavírovaly mezi thrillerem a komedií, resp. thrillerem a brakovým komiksovým motivem, a tím se v mých očích svým způsobem vysvobodily, kdežto HARRY BROWN se snaží tvářit za každou cenu "sociálně" a "ze života". Což právě ze všeho nejvíc promrdává, mj. kvůli pravidelně děravému scénáři. Jednou se to ucho urvat muselo - ale jinak dobrý, svižný, koukatelný, muc. ()

DaeF

Nemohu se ubranit srovnani s Gran Torino. V tomto pripade se jedna o jine pojeti hlavniho hrdiny, ktery vic strili nez mluvi. Je to vic gore, vic akcni a mnohem vic ponure a odporne. Celkove zvladnute na jednicku. ()

predatorjf

Úžasné, pro slabší povahy docela náročné... Ale tak to má být. Perfektně vás film vtáhne, už po původní scéně a konec je geniální. Radost na takové filmy koukat (Po filmové stránce, pokud si uvědomím, že se film moc nevzdaluje od pravdy, tak radost vystřídá v mžiku smutek...) U některý scén jsem opravdu horlivě kousal peřinu a byl jsem nesmírně naštvaný... ()

Angelino

Po Gran Torine už nápad neprekvapí. Slabší príbeh, preexponovane násilnická mládež, nelogické zákroky polície, spočiatku pomalý spád no viacej naturalizmu aj krvi. Nesklame ani neurazí. ()

dormouse

Mně je tato verze mnohem bližší a milejší než Hollywoodský Gran Torino. Uvítala jsem absenci klišé a překrásnou britskou angličtinu no a Michael Caine prostě nemůže zahrát špatně. Ne že bych chtěla bydlet v podobně zoufalém prostředí, ale opravdu mne těší představa, že někde blízko mne třeba žije někdo, kdo má odvahu vzít spravedlnost do svých rukou, když jiné k dispozici nejsou. ()

Harapes

Drsný film,který Vás nenechá chladnými a určitě se,jako já,zamyslíte nad dnešním vývojem mládeže a okolí kolem nás.Vynikající snímek,který si jistě zaslouží Vaši pozornost. ()

Renata

Jediná krásná věc v tomhle filmu - dokonalá britská angličtina. Zbytek už jen celkem kvalitní hnus umocněnej černou dírou nasmrádlou kouřem, ve který jsem ho sledovala. ()

Marrty3

Michael Caine je neuvěřitelný herec...a to co zvládl v tomhle filmu je famózní. Jako samostatný vyšetřovatel v drsných ulicích Británie na mě neskutečně zapůsobil. Pokud to má být odpověď na Gran Torino tak tedy klobouk dolů. Vytvořit totiž tak výborný snímek jak je Gran Torino,není dvakrát lehké,ale Daniel Barber to dokázal a to hlavně díky tomu že do hlavní role postavil Sira Caina. Je to teda trošku nadsazené a proto jen 4*,ale určitě doporučuji shlédnout. ()

peetriss

Přiznám se, že takovou temnou a tvrdou sociální nakládačku jsem nečekal. Jsem příjemně překvapen. Tato sonda ve stylu sociálního thrilleru, kde se až na dřeň podíváme na život podsvětí jednoho okrajového šedého sídliště, kde jsou slušní lidé terorizováni mládeží, pro kterou lidský život a důstojnost nemá žádnou cenu, obchodníky se zbraněmi a s drogami, feťáky a jinými živly, sídliště, kde se člověk bojí vyjít (nejen) v noci na ulici a kde vezme spravedlnost svým způsobem do vlastních rukou stárnoucí bývalý mariňák Hary Brown (v podání skvělého Michaela Cainea) je výborná a natočená naprosto skvělou kamerou, která má hlavní zásluhu na mrazivé atmosféře filmu. Feťák a obchodník se zbraněmi v doupěti s marihuanovou pěstírnou byl tak věrně obsazen a zahrán, že kdybych tohoto člověka potkal na ulici, vzal bych nohy na ramena. Ještě lepší hodnocení tomuto sugestivnímu snímku trochu pokazil samotný závěr filmu, kde byla až příliš patrná beznaděj tvůrců, jak tento slibně rozjetý a vygradovaný part důstojně a s noblesou uvést do úspěsného závěru. Přivrovnávání Harryho Browna ke americkému Gran Torinu mi připadá liché, myslím že podobnost je minimální, přirovnávání k Přání smrti už je trochu reálnější, avšak také to nejsou ještě úplně stejné vody. ()

Darth Maul

Napriek určitým námietkam k záveru filmu (hviezdička dolu) si myslím, že Harry Brown je veľmi neobyčajná dráma. Komorné dialógy, pochmúrna atmosféra, realistické násilie a skvelý herecký výkon Michaela Cainea dodávajú filmu poriadnu šťavu. Pre Cainea to musela byť veľká výzva a zrejme aj česť, zahrať si v takomto filme. Filmovanie si pravdepodobne užil. Ja som si potom vďaka nemu mohol užiť kvalitný film. ()

vander19

No, Angličania my opäť spríjemnili deň. Film Harry Brown ukazuje odvrátenú stranu Anglicka, kde nevidíme krásne parky, viktoriánske domy, ale klasické hnusné paneláky ako aj u nás. V jednom z nich žije aj Harry a jeho kamoš Leonardo. Práve po incidente, ktorý sa stane Leovy sa Harry rozhodne vziať spravodlivosť do vlastných rúk. Ako bývalí námorník nemá žiaden problém vystreliť zo zbrane a odrbať tak nepríjemného pouličného grázla, poprípade dealera. Hlavne hneď jeho prvá akcia - nákup zbrane bola očarujúca. S pokojom Angličana si Michael Cain s nimi v pohode poradí a plus ku tomu všetkému dodá pár dobrých hlášok. Fakt sa jedná o veľmi kvalitný film. Caina si človek oblúby hneď na začiatku, je to proste sympaťák a čaro mu dodá aj strata manželky hneď zo začiatku. S nádejou, že pre Harryho sa to skončí dobre som si užíval celý zbytok filmu. ()

DannyBoy80

No to je tak, když se nasere duchodce, to pak letaji třísky a celé čtvrti Londýna vyrazi dělat bordel :) Ne je to fajn film, i když fajn, proste hnus z Londyna a nejen tam. Myslím, že i u nás často potkám takové skupinky, kterým se radši vyhnem obloukem. Za mě ok, i zahráno o, i když si myslím, že některé typy museli hledat dlouho. zejména oběť číslo 3 (polonahy prodejce zbraní a drog) byl teda nechutný. ()

Strandmon

Zde jsou 3 důvody, proč je Harry Brown kurevsky famózní film. 1) Atmosféra..ponurá, šedá a deštivá, zasazená do prostředí drog a zločineckých gangů je naprosto skvělá a určitě vtáhne nejednoho diváka. 2) Reálnost..skutečnost toho co se děje ve filmu je bohužel tak veliká až mě z toho běhá mráz po zádech a to jak tvůrci dokázali napodobit tyto drogové gangy a to co se mezi nimi děje je luxusní. 3) Konec.. závěrečná scéna je prostě pecka, už dlouho jsem nesoucítil z hlavní postavou tak jako zde! Všechno šlape jako hodinky a Harry Brown rozhodně stojí za to. ()

Tomin88

Tak tohle je něco! Drsný,sugestivní a bohužel pravdivý názor na tuhle dobu. Tenhle film je pro mě strašně důležitý, protože upozorňuje na problém, kterej tu už několik let je. Michael Caine je excelentní. Nedá se to srovnávat s Eastwoodo Gran torinem, který je tématem podobné, ale přesto je úpně někde jinde. Gran Torino bylo výborné, ale zabalené do líbivého, nostalgického hávu. Naproti tomu Harry Brown je až naturalisticky depresivní, šokující a trefný. Gran Torino začalo, Harry Brown to dokončil. Amazing! Penzisti rulujou!!! ()

mythbuster

Ve srovnání s Gran Torinem je tohle poněkud temnější, drsnější a taky perverznější. Celkově vzato mně to však mile potěšilo. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008