Harry Brown (Sir Michael Caine) je řádný občan a bývalý mariňák. Po smrti manželky žije sám v jednom ze stovek bytů na předměstí. Společnost mu dělá jen jeho nejlepší přítel Leonardo (David Bradley). Právě toho ale jednoho dne zavraždí parta místních výtržníků. Harry se rozhodne jednat a naplnit sám svou vlastní představu o spravedlnosti.... (oficiální text distributora)

Gore

Jeden z nejdepresivnějších filmů, co jsem tento rok viděl. Víceméně one man show Michaela Caina, které zvádnul na jedničku. Je to takové Death Wish pro 21. století. Vyzdvihnul bych scénu ve feťáckým doupěti, ta mi zůstane v hlavě ještě hodně dlouho. ()

bolan

Pokud jsem pochopil, že by mohlo jít o druhé Gran Torino, pak je to takové nedomrlé Gran Torino a Death Wish dohromady. V určitých momentech trochu přehnaný - už vidim jak si dealeři pustí do bejváku plnýho drog a zbraní nějakýho dědu, kterýho vidí prvně v životě apod. ()

LaGomme

Belhající Clintovo Gran Torino dostává na frak! Michael Caine je herec herců a chrplající Eastwood může jenom dál skřípat zubama. Nářez od začátku do konce, plná palba! 90% ()

waits

V hlavě mi po skončení neposkakovalo výtečné Gran Torino, ale prastaré jednoduché Death Wish, obohacené o postupy, se kterými by jistě souhlasil Liam Neeson z 96 hodin. Caine je v depresivních kulisách jedné anglické čtvrti podobně starý, stejně motivován a působí stejně mírně nepatřičně jako Bronson před lety v ulicích New Yorku (doba se změnila, dnes je to nejbezpečnější velké město USA). Před třiceti lety se vtipkovalo o pracovním zařazení "zadní ostřelovač u newyorských popelářů", dnes je aktuální důchodce-mstitel v Anglii a Neeson si jede vyřizovat účty do Paříže. A nemyslím, že je to jen tím, že filmaři hledají nové lokace:( ()

rotel

Dobre a nápadito spracované, niektoré scény až moc realisticky. Michael Caine zase ukázal kus herectva - bravó ! ()

RomanHyde

Nečekal jsem to, ale GRAN TORINO je překonáno. Alespoň u mne. HARRY BROWN je totiž mnohem civilnější, drsnější a syrovější, zároveň obsahuje hlubokou linku a to vše v bezchybném filmovém zpracování. Problematika gaunerů ze sídliště a jejich vzpoura nám totiž může být mnohem bližší (alespoň prozatím), než-li vyřizování účtů etnických gangů eastwoodového dramatu. Vůbec sídliště hraje v britském filmu jednu z hlavních rolí. Je šedivé, oprýskané, anonymní a nám tak známé. Právě to nahrává místní omladině, která si dovoluje úplně vše. Harry Brown, co by vysloužilý mariňák, však vezme spravedlnost do vlastních rukou, když jeho nejlepší přítel Leonardo padne za oběť výtržníkům a dočkáme se toho, co nám Eastwood "nedal" :)... Daniel Barber režíruje svou prvotinu naprosto skvěle.. Dokonce se mu podařilo vytvořit v rámci toho snímku dvě naprosto nezapomenutelné scény. Tou první je téměř dokumentární scéna řádění zfetovaných mladíků na motorce a druhá scéna pořízení zbraní v drogovém doupěti a následné vyčíštění tohoto místa (ti feťáci snad byli opravdovi). Michael Caine hraje taky tak. Přesně, úsporně a uvěřitelně. Harry Brown je malý film svým rozpočtem a reklamou, ovšem veliký svou formou a nábojem. ()

jilda

Michael Caine nikdy nezklame, role akčního důchodce mstitele mu seděla. Celkově dost ponurý a ostrý film, s perfektní kamerou a hezky vystupňovaným koncem. ()

TheGunner

Báječný film a klidně bych mu dal i plný počet, ale vzhledem k tomu, že mr. Brown přežil, to udělat nemůžu. Clint to v Gran Torinu vymyslel o něco lépe. ()

Papaboot

Srovnání s Gran Torinem se asi fakt ubránit nejde. Námět takřka identický, pojetí diametrálně odlišné a msticí se důchodce v pojetí Caina mi byl možná o kapku sympatičtější jak Clint nebýt závěrečné desetiminutovky. Je mi úplně jedno, že to bylo přitažené za vlasy, možná bylibritští teenageři trochu zdémonizovaní a provokativně vyhrocení. Co mi ale vadilo byla debilní linie se stejdou vůdcem podsvětí bezstarostně škrtícím policisty, kdyby si scénárista odpustil barmana Sida coby vrchního mafiosa a trochu pozměnil hospodskou přestřelku, tak Gran Torino padlo. Takhle si narozdíl od Harryho Browna zachovalo ksicht až do konce. ()

masiko

Do Gran Torina ma Harry daleko, hlavne kvuli slabsimu konci, presto me ale tato syrova jednohubka se skvelym Michaelem Cainem potesila. ()

ChillThomas

Gran Torino + Taxi Driver + Leon = Harry Brown .. Parádní dramatická jízda o britským gangu. Po zavraždění přítele Michaela Caina, příjde velká pomsta od mariňáka v důchodu :) Herci se ujali naprosto přesvědčivě ve svých rolí a také jsi budu pamatovat scénu jako, feťácký doupě, podchod a headshot v autě ... scény s citem udělané ..77% ()

Olaf7

Je sice hezký, že se Harry Brown ve svém věku nespokoji pouze s tím, že by se doma díval na AZ-kvíz a chce vyčistit svojí čtvrť od bandy místních grázlů, ale čeho je moc, toho je příliš a tenhle film je prostě přehnanej. ()

Jaroslaf

nebejt brutálních technických chyb (zvuky zbraní, zbraně nekopou, ozvěna výstřelu v prostoru bez akustiky, ze zbraně se střídavě hulí a pálí, eh...???) a digitálního kouře a krve....tak je to celkem slušnej film. ()

TheSpearCZ

Harry Brown je povedená thriller jednohubka, která je kvalitativně lehce nadprůměrným dílem a osobně bych mohl sledovat Caineho v těchto sólo rolích pořád, je to pan herec. Režii a kameře nemůžu nic vytknout a samotná atmosféra špinavého anglického sídliště je vystižena opravdu autenticky. Finále v baru je highlightem celého filmu. Slabší 4* ()

Money_too

Tak to byla jízda. Důchodci zabijáci ted´ jedou ! Michael Caine coby šišlající mariňák v penzi vynikající. Prostředí anglického ghetta neskutečné. Scéna ve fet´áckém doupěti je natolik naturalisticky zvrácená, že se normální člověk nestačí divit kde tihle pobudové přežívají a v jakých podmínkách! Nesnažím se srovnávat ani s Gran Torinem ani s 96 hodin. Tenhle film je opravdu výjimečný a zaslouženě má své místu v britské kinematografii… ()

KOZEL84

Caine válí jako nesmiřitelný.Mám rád tuhle starou hereckou gardu.Jinak příběh je hrozně jednoduchý,ale filmy o pomstě mám rád.Asi nejradši.Postava Emily Mortimer je tu jen proto aby kazila film a vzala mu plný počet.Zato Sean Harris je totálně nezapomenutelná a nádherná zrůda.Nébezpečný ksichtík.Jinak moc pěkné neighborhood,ale já to mám taky peklo.Sousedka odnaproti furt otravuje s úklidem společných prostor (i když to člověk kurva udělá!) a nademnou je nejspíš výběh prehistorických zvířat.Potřebuju zbran'. ()

xxSmoldaxx

Skvělá záležitost. S Gran Torinem má společný asi pouze blízký věk hlavních hrdinů. Jinak Brown je nepopsatelně sirovější a bezprostřednější než americké dílko. Caine i Eastwood mají oba obrovské charisma, ale každý v jiném směru. Jsem rád, že se nejedná pouze o anglickou odpověď v podobě vykrádačky, jak to s oblibou dělávají "amíci" "anglánům". 78% ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008