Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

wendelin9

Za jiných okolností bych tomuto filmu dala možná i o hvězdičku víc, ale bohužel jsem ve stejný den viděla několik mnohem lepších filmů, které si ode mě zasloužili 3/4/5*, takže nemohu jinak. Kouzlo docela slibného začátku se bohužel velice rychle vytratilo. Musím snímku sice pochválit, že ukazuje invazi mimozemšťanů z pohledu armády, která musí měřit síly z naprosto neznámou technologií, víc se ale asi pochválit nedá. Obzvlášť mě pak zklamala závěrečná scéna, která se podobala spíše shození domečku z karet, než vrcholu akčního sci-fi filmu. ()

abenino

Zase se budu opakovat, ale tyhle ty akčňí řezby mě prostě baví. Ano, bylo tam dost trapných dialogů a hlášek, ale to mi vůbec nevadilo, protože u filmu, kde musím ztišovat repráky na minimum, aby mi nevysklily okna a musím sedět z otevřenou tlamou a dívat se na ten vizuální masakr, tak v tu chvíli jdou všechny ostatní chyby bokem. Nechyběly dojemné scény, u kterých to divák z hlavními hrdiny prožívá a polemizovat, jestli je normální, že nakonec všechno vyřeší "pouhé M16" a trocha toho štěstí, to fakt nechci. Opět jeden z filmů, který by si zasloužil vyšší hodnocení, ale i s tím co je, se dá žít a tvůrci se určitě nemají za co stydět. Stejně nás emzáci jednou napadnou a ještě budeme rádi za M16 a jím podobné :-). ()

panMartin

Už je to trapný jak pořád jen a jen ufouni útočí na Ameriku dit je to pořád dokola. Podobný jako Den nezávislosti, ale musím uznat, že Den nezávislosti má aspoň lepší akci a efekty a to uběhlo strašně let od natočení !!!!!. Jednoducho slabota.Hlavně ten konec Americký mariňáci jsou nasnídani jdem zas do boje. ()

Radiq

Hňupárna plná akce a bojovejch scén, digi efektů a vojenskejch hrdinů. Mozek klidně nechte na pohovce, ať si žere třeba kysely okurky - vubec nedoporučuju ho u toho použivat. Eckhart si asi musel někdy zahrát v uplné vymejvárně. Ostatni herci klidně mohli být třeba z Teletubbies, to je jedno, kdo by je tam hrál... Každopádně je to film nefilm, kterej se do historie asi nezapíše... ()

Deyw

Skvele natoceno,efekty triky nadhera..film je na tom hur..nezajimave postavy,ufounci taky nic moc..zaver celkem fajn..takovy lepsi Bcko na jedno pouziti! ()

Klenotka

Šla jsem na to s tím, že je to akční výplach a agitka zároveň. Sice dvacet minut po skončení už nevím, o čem to přesně bylo, ale na dvě hodiny jsem u toho vypnula mozek a několikrát si posteskla, že to vypadá jako kombinace District 9 a Dne nezávislosti. Srdcervoucí scény sice rušily, ale nebylo jich tolik, aby to bylo k nevydržení. A divila jsem se, že jsou tihle tvrdí mariňáci vyplesklí z toho, že sem tam někdo umře a že vojanda umí používat zbraň. To je tak všechno. Ani dobré, ani vyloženě špatné. Prostě popcorn, na který do hodiny po skončení zapomenu. ()

TomStall

Nejdříve jsem byl po trailerech totálně natěšený, pár hodin před csfd projekcí (díky) mě zchladila sprcha negativních komentářů, takže jsem se smířil s dalším zklamáním a nic jsem nečekal. O to víc mě potěšilo to, čeho jsem se dočkal. Prvních třicet minut téměř na absolutní hodnocení, skvělá atmosféra, dokonale se podařilo přenést ten zmatek když nikdo pořádně neví co se děje na plátno.. Po půlce film trochu ztratil tempo, rozblemcal se nezbytnou dávkou patosu (ovšem v ještě snesitelné míře), ale po pár minutách se nadechl k solidnímu finále. Trochu mě štval obvyklý důraz na civily, i když snad všichni musí chápat, že v takové situaci jde o podstatně jiné věci (než že se dítě přestane v noci pomočovat apod...) I když dialogy někdy působily trochu hloupě, v rámci žánru nevybočovaly z průměru.. Přesto se na CSFD projekci našlo pár hloupě se pohinňávajících blbečků.. Aktuálních 56% je pro tento film naprosto neadekvátních - zejména proto, že se jedná prostě o lepší akční podívanou než nabízí otřesná sračka 2012 nebo třeba Transformers 2. I proto sahám po 4*. ()

vadic

Hovno, scénář nenapsal žádný Christopher Bertolini, ale sám velký Uncle Sam...Popravdě hlášky jsou zde doopravdy "monumentální", některé ty rádoby srdceryvné momenty jsou spíše groteskní, navíc je příběh nalinkován tak, že zdravě smýšlejícího diváka v podstatě nic nepřekvapí, poněvadž vše je když ne očekávatelné, tak minimálně předvídatelné, a postavy jsou doopravdy neoriginální (jeden má kundu těhotnou novomanželku, druhý má kundu nastávající manželku, třetí je vysloužilý seržant, jenž ztratil své muže v boji a všichni mu to vyčítají atd.). Ale o to větší zábava je najít si na Battle L.A. ty plusy. To největší je pro mě kombinace globálního mega útoku, proti kterému bychom v podstatě měli být bez šance, s pouliční akcí v první linii, do které je nasazena právě sledována jednotka. Bitky v ulicích mě bavili, i když to byl vlastně jeden velký bordel zapříčiněný technologickou vyspělostí alienů, kteří jakoby měli rušivý efekt i na samotnou kameru. Dále jsem si i přes dříve zmíněnou neoriginálnost dokázal oblíbit 2 postavy. R'n'b asi hvězda Ne-Yo, jehož jedna ultra slaďárna se mi svého času docela líbila, byl k nepoznání a jeho hláška o dávání na prvním rande vůči Michelle Rodriguez s větřelcovými vnitřnostmi na obličeji mě pořádně sestřelila. No a badass Imlay se stal naprosto nekompromisním hrdinou militantního koutku mé duše. Kolem a kolem to vlastně byla sračka, u které jsem se vůbec nenudil :) ()

Tommy.D

Ještě se ani neusadím v křesle a už se na plátně střílí, exploze, ratatata... ne, že by to bylo špatně, ale... takhle to pokračuje vlastně pořád stejným tempem až do konce. Asi dvakrát v průběhu filmu dojde munice, což je vyřešeno hozením jednoho zásobníku, který vydrží dalších 20min palby. Akční nálož je občas proložena duchaplnými rozhovory typu "It'sgonnabealrightIpromise", záběry na americkou vlajku, nebo vlastně libovolným klišé. Být to inzerováno jako komedie, mohlo to dopadnout líp. ()

Doudis19

Na rozdíl od větčiny jsem byl už od začátku k tomuhle projektu dost skeptický, jednak už kvůli traileru obávajícíc se dokumentární kamery, a především jména režiséra. Liebesman akční scény kupodivu zvládl parádně, není to však ani tak jeho zásluha, když prakticky s ničím novým nepřišel, a jen poupravil už i několikrát vyděné. No hlavně doufám, že to byl i bude propadák a toho béčkovýho plagiátora už k ničemu nákladnějšímu nepustěj. Ale i když režisér za nic nestojí, ta k blití dokumentární kamera dělala co mohla, aby pohřbyla i to jediné pozitivní na tomhle snímku, tak u tak nekonečné záplavy akce se zkrátka nešlo nebavit, ačkoli občas hlavně demenci dialogů a těm co je vypouštěli s odhodlaným pokerfacem z úst :-). ()

ing.Frosty

Výplach. Asi tak by se dal tenhle film nejvýztižněji popsat. Náborový film do americké armády jako prase. Pokud se ale přestanete soustředit na americké vlajky a na to, že se vám film snaží vmáčknout slzu do oka, umíráním neuvěřitelně hlubokých postav, a tlačí při tom na pilu až to hezké není, tak vás čeká pěkně třeskutá a hlasitá jízda. Chtělo by to dvojnásobný rozpočet a míň debilní scénář. Aspoň o krapet míň. ()

Hafran

Velmi příjemné katastrofické béčko, které si na nic nehraje. Špína, deprese, výbuchy, emzáci a akce akce akce. ;) ()

eJacques

Námět super, filmu bych dal i 4* nebýt toho nechutného patosu a "konverzací" mezi civilisty a vojáky. Taky jsem nějak nepochopil, proč celá armáda ustoupila nebo byla zničena za den, zatímco jedna jednotka zvrátila celou bitvu... ()

miguel_111

Po audio - vizuálnej stránke určite nemám čo dodať len tých filmov zo zameraním Ľudia vs. emzáci je už na svete strašne veľké množstvo a už je táto pesnička strašne ohranná si myslím, ale aj presto som sa dobre bavil. Pre mňa 60% ()

Cedr

Střelba, výbuchy, střelba, výbuchy... nic víc nic míň. Bezmyšlenkovitá a naprosto dokonalá akční smršť veškerý ubohý patos (kterého je ve filmu opravdu spoustu) s přehledem odsouvá do pozadí. Definitivně příjemné překvapení. Roztřesená kamera zpočátku působí neuvěřitelně rušivě nicméně postupem času se z filmu vyklube naprosto bezchybný akční eye-candy. Škoda, že se film bere příliš vážně. S trochou nadhledu by z toho mohla být Hvězdná pěchota tohoto tisíciletí. Takto si bohužel musíme tu přehnanou serióznost odmyslet sami. ()

TheBalrog

V nějakém časopise nebo rozhovoru na internetu jsem četl, že režisér chce udělat úplně odlišný snímek o setkání lidské rasy s emzáky. No.. tak to bych mu chtěl vážně pogratulovat, povedlo se !! Tento snímek je opravdu odlišný :) ()

Remivsremi

Ano je to propaganda pro americké mariňáky, jsou zde i cílené macho kecy seržanta, jak být správný voják. Ale z filmu jako celku mám skvělý pocit. Je tady vše, co jsem si kdy přál od filmu o invazi na Zemi. Na třesoucí se kameru jsem si postupem času zvykl a i happyend v tomto snímku beru víc narozdíl od Války světu nebo Dne nezávislosti. Takže tenhle snímek si zaslouží víc pozornosti a lepší ohlasy než se mu dostalo. ()

Mr.Ripley

Nebýt Michelle Rodrigues tak neváhám s odpadem. Třeskutá debilní kamera, kterou kameraman viděl poprvé v životě a byl vůbec rád že našel tlačítko "Rec". Je mi líto Eckharta. Herec takovýho kalibru by se neměl zahazovat takovým odpadem, aby nedopadl v budoucnu jako jeho kolega Nicolas Cage. Ač si myslím, plně doufám, že šlo jen o nějaký omyl a k filmu se nebude hrdě hlásit. Tylerovo Score hrdě vykrádá spoustu osvědčených hrdinských momentů, ale kolem a kolem na jedno poslechnutí působí celkem fajn. Věděl jsem, že režisér je prase a měl by řemeslo pověsit na hřebík, ale kdo to mohl tušit, když trailery vypadaly tak senzačně! Ouha, chybka se vloudila. Neexistující scénář s hláškami typu "Běž" "Střílej!" "Ty jseš můj malej voják." byl posledním hřebíkem do rakve. Málem bych zapomněl na skvělý patriotismus, ať žije Amerika! ()

kjakob

Patosu tu nebylo o nic víc než v Independence Day. Já jsem na Liebesmanovu hru přistoupil a bavil se, ale co mě opravdu rušilo byla všudypřítomnná hudba a roztřesená kamera. Díky tomu některé klíčové momenty vyšuměly do prázdna. Je to krásně naivní, hloupé a plné agitačních odkazů na US army. Bohužel těch chyb je tolik, že samotný výsledek se dá jen těžko uchopit. Navíc některé scény působí vyloženě našroubovaně - malý hoch a jeho otec. Přesto mě film bavil a občas se mu podařilo vykřesat atmosféru, která už dlouho z plátna nesálala. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání