Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

Johnny.ARN

Dlhé, ale akčné, správne ustrelené a s obrovským happyendom. Ako jednohubka z dlhej chvíle ok, ako regulérny film v piatok večer do telky, tiež. 3 z 5 ()

Cocacolix

50% Transformers (Slow-mo záběry, hudba, podpora ministerstva obrany a následná agitka U.S. Marines), 35% Cloverfield (kamera, lekavý scény, nastínění emzáků celkově), 15% Black Hawk Down (nebudu spoilerovat). Scénář fakt o ničem, efekty slabší, herecká výkonnost podrůměrná. Eckharta vyjma, ten to docela táhnul. Nejvíc mě ale štval nováček-velitel. Stejnej spratek co otravoval už v Transformers 2 jako spolubydlící Sama. Stejně jako tam, i tady je to zbytečná a otravná postava. Přiznávám celkem slušnou akci, i když chování mariňáků v bojových situacích bylo silně neprofesionální. Na druhou stranu, aspoň poradci pomohli se správnym vzhledem.Nakopal bych tvůrce za zvukové efekty a triky. Některé zvuky trhají uši a je vám jasné, že k dotyčným předmětům nepasují. Např. lehký kulomet, ten má zvuk jako vzduchovka, což je otravný. Otravnější ale je, když v akčním filmu najdeme zbraně, ze kterých většina vůbec nestřílí. Zpětný ráz by byl fajn, ale asi na to už nebyl ropočet. Stejně jako třeba na techniku. Ale to je fuk. Je to vykrádačka slepená dohromady a koukat se na to dá. Jednou a dost. ()

anli

Jonathan Liiebesman se,evidentně s gustem,pustil do opravdu hustého kosení všeho nepozemského.Inspirací mu jistě byla"Válka světů" a pár dalších kousků(ID-4,Cloverfield,District 9 atd)Bitva o L.A.má možná z každého něco,ale režisér nám vše servíruje po svém.Velmi jednoduchý příběh proměnil v akční sci-fi se vším všudy.Nosným prvkem celého filmu je opravdu všudypřítomná akce a divák si opravdu ani nevydechne.Zaprášené a zdemolované ulice se spoustou mrtvých vypadají opravdu realisticky,stejně tak i zpracování.Vše je totiž podpořeno"dokumentární"kamerou a chvílemi rozmázlými záběry,což dodává na autentičnosti celého filmu.Nikdo nevysvětluje,kdo jsou emzáci a proč tohle dělají,divák rovnou spadne doprostřed skutečné války a jen chvílemi odhalí střípky ze života hlavních hrdinů.Hlavní hrdinové tu nejsou jen američtí mariňáci,ale muži-ženy-děti,prostě civilisti všech možných národností a barev pleti(že by poselství?).Musím říct,že mě to celé velmi příjemně překvapilo a fakt jsem si to užil.Už dlouho se mi nestalo,abych takhle někomu držel palce.A ke strhujícímu finále není co dodat-opravdu se povedlo!Ano,jistě,někdo asi bude krčit nos nad"americkým patosem" a hrdinstvím,ale v tomhle případě přece hrdiny bude potřeba,ne?A jsou mezi námi,ne?Tak proč by nemohli být tady,ne?A chovat se právě takhle,no ne?Navíc poloha Aarona Eckharta mě opravdu příjemně potěšila a Michelle Rodriguez mě potěšila též,jako už mnohokrát předtím.Z Liebesmana nám roste skutečný akční"nářezák"a jsem zvědav na jeho další kousek.Nějaké výhrady tedy mám-zejména roztřesená ruční kamera(ano,jistě,dodává na autentičnosti,ale není toho mnoho vidět)a taky občas dostává na frak logika(chtělo by to víc zapracovat na scénáři).Kdo ale nehledá duchaplná moudra-užije si to.Já mám sci-fi rád,emzáky taky,moudra jsem nehledal a tudíž jsem si to užil dvojnásob.Tenhle film má totiž a především bavit(zejména v kině) a to se mu daří na sto procent.Takže to má u mě za bitevních 80%.P.S.Kdo neměl chuť tam vlítnout a kropit taky?I já,naprosto antimilitantní,tu chuť měl!A nestydím se za to! ()

DonHUS

Dokážu překousnout hloupý scénář, pokud je vynahrazen dobrou a zábavnou akcí. Problém je, že Světová invaze se nebere s nadhledem jako třeba Den nezávislosti nebo Armageddon, takže vtipná je akorát nechtěně. A to hlavně během rozhovorů mezi nezajímavými zapomenutelnými postavami (vyjma Eckharta, ale ani u něj jsem si nezapamatoval jméno). Ani s tou akcí to není o moc lepší. Ač jsou akční scény technicky a řemeslně na úrovni, zhruba po půl hodině přestanou bavit. Utápí se v jednotvárnosti, negradují a naprosto postrádají hlášky a eye candy momenty. Než přijde menší změna ve finále, je už pozdě. ()

venison odpad!

Ble a fuj, zoufalejší film jsem opravdu dlouho neviděla.. Skupina ostřílených mariňáků se chová jako kdyby čerstvě naverbovali do války hráče paintballu.. Padají meteority v Tokiu, NY a když začnou padat v L.A., tak si někdo teprve všimne, že jde o UFOny.. Nesmyslné jednání, nesmyslné hlášky, nesmyslné vztahy.. Námořní seržant Eckhart jde do výslužby, za sebou má hafo zkušeností. Vedení však nechává na jiném zajícovi, který vyšel ze svou četou z cvičáku. Zmateně pobíhají po rozbombardovaném a začouzeném L.A. Dělají ftipné věci jako např. půl hodiny celá četa střílí na mimozemšťana a pak se děsně radují, že ho zabili (proč vystříleli skoro celou munici a kolem jich jsou další stovky?).. Nebo spouští děti civilistů z mostu na laně (snadný cíl k odvedení pozornosti?).. Nebo k přepravě pro celou skupinu zvolí autobus, který dělá bordel tím že rozráží náhodně zaparkovaná a ohořelá auta (sebevrazi?).. Po 20 minutách jsem chtěla odejít z kina, protože mi bylo jasný, že všichni do konce filmu zemřou - věřte tomu nebo ne - nezemřou :-))) Eckhart nejdřív nevěděl, jestli má být psychicky na dně, bát se, bojovat na vlastní pěst nebo vést lidi.. Unylej Cage se změní na ostříleného Bruce Willise.. Blinkám ještě teď.. ()

oveckaoa

Skyline jsem dal 4 hvězdy takže Světové Invaze dávám plný počet. Nejedná se o dokonalý film má chyby, ale to má asi každý film. Design mimozemšťanů se my líbil více v Skyline než tady zde vypadají jak roboti + ty mateřské lodi vypadají jak téžké kopie Dne Nezávislosti (ten taky kopíruje pitva mimozemšťana). Akce je hodně dobrá a triky taky ujdou. Jonathan Liebesman je dobrý režisér líbil se my od něj již Texaský Masakr Počátek a Propad Do Temnot a takovýto film bych od něho nikdy v životě nečekal. Je sice pravda že takový film pod režií Michaela Baye by byla bomba, ale ani Liebesman nezaostává. Když to porovnám s konkurencí o chlup lepší než Skyline horší jak Monstrum (přece jen ruční kamera u mě dělá divy:-)) lepší jak Den Nezávislosti (méně patosu) a lepší jak Hvězdná Pěchota (méně patriotismu) ()

uiu

Osobně mi film přišel něco mezi Cloverfieldem a District 9. Pokud máte rádi akci, výbuchy a rádi prožíváte napětí spolu s postavami, tak je to film právě pro vás. Pokud očekáváte hlubší zápletku a logické pochody myšlenek hrdinů, tak se raději nedívejte a sáhněte po kvalitnějším District 9, které mám z tohoto soudku raději. Čekala jsem nějakých 40 minut, než se začne něco dít a než nám alespoň částečně ukážou mimozemšťany (tímhle tajnůstkařením mi právě film připomíná Cloverfield). Postavy nejsou zrovna moc sympatické (Aaron Eckhart pro mě není akční hrdina a Michelle Rodriguez kvůli svému drsňáckému ksichtu opět hraje krutopřísnou holku). Místy nudné, plné vaty a hloupých dialogů. ()

rowdys

Bla bla, Michelle Rodriguez, bla bla, John Wayne shit, bla bla, od polovice už len pretáčam, či sa to oplatí dopozerať. Neoplatí. Nezáživné pobehovanie uličkami, na Deň nezávislosti sa nechytá ani zďaleka, ešte i ta Spielbergova Vojna svetov sa dala oproti tomuto pozrieť. Prečo z toho už tie dialógy rovno nevypustiť úplne a nezostrihať to na polovicu, aby to malo aspoň aké také tempo a rovno to už nepremenovať na prequel ku Call of Duty: Space Ops. Gimme a break! ()

ivan bohatyr

Bída a utrpení. Nevím, zda to je fakt slaby, nebo jsem byl tak nasranej, že jsem na to dlouho čekal a dočkal se téhle voloviny, tak jsem dal schválně málo. Nicméně za jakoukoli pozornost tohle jistě nestojí. Nedávno tady byl Skyline a tohle se taky ruku v ruce obrátí do temnot zapomnění. ()

Phietros

Povedený pohled konce světa z očí jednotky vojenských mariňáků. Sice jsem očekával od tohoto filmu mnohem víc a když jsem šel do kina, tak jsem šel s tím, že jdu na bombu ve stylu Válka světů. Nicméně se tak nekonalo, ale za to ani nezklamalo. Vojenská jednotka včele se zkušeným seržantem dodala do příběhu akci a jiný pohled boje vojáků s vetřelci.. Každopádně zas o jedno nadprůměrné dílo, kdy naší zemi napadne mimozemská civilizace navíc. 65% ()

noriaki

Je to jako trailer, jenom delší. A stejně jako trailer je snímek bez myšlenky a bez děje, bez začátku a bez konce. Variace na Válku světů, tentokrát ne z pohledu civilistů, ale z pohledu armády, konkrétně pěšího družstva americké námořní pěchoty působí jako jedna dlouhá přestřelka, s minimem vedlejší zápletky a bohužel i bez atmosféry a emocí. Na velkém plátně působí impozantně, ale jako válečný snímek selhává. Přesto to není žádná donebevolající ptákovina, spíše experiment který se nevyvedl. Koncept který fungoval jinde (Blair Witch, REC, Cloverfield) se zkrátka na válečnou akci aplikovat nedá. Alespoň ne takovým způsobem, jaký to použil Jonathan Liebesman. ()

MiCM

Maximálně akční a poutavý film, žádné zbytečné kecání, nebo nadměrné zamýšlení apod. Špičkový akční film, který se prostě povedl po všech stránkách. ()

Maki89

pomerne podarený filmík.. epická hrdinská bitka plná mŕtvych, zranených, plačúcich a kričiacich ľudí v zaprášenom betónovom prostredí... efekty prijateľné, aj keď Michael Bay by sa iba pousmial, na atmosféru Hurt Lockeru sa to nechytá ani zďaleka, herci ok ale celkom ma potešilo score od Briana Tylera - najmä Hymn sa mi veľmi páči... celkovo sa na to dalo pozerať... 7/10 ()

Raven0

A mě přijde, že všechna ta klišé a vtipné-trapné hrdinské proslovy k tomuto typu filmů patří. Navíc i ten přehnaný patriotismus je pro Američany důležitý, zvlášť v dnešní době, kdy pohnojí na co přijdou... Hlavní prostě je, že se tam střílí, ničí, bouchá to tam a to vše moc hezky a efektivně, děj se nezastaví a je pořád na co se dívat. ()

KitFisto

Pořádná akční řežba, kdy tým mariňáků běhá po LA střílí jednoho emzáka za druhým a pokouší se udržet poslední obranou linii a nic jiného se tam vpodstatě neřeší. Prachy na tom jsou vidět a vizuálně je to na hodně visoké urovni. ()

majxik

Efekty lítaj přes celou obrazovku, plemeny šlehají kde to jde a mimozemšťani přiletěli pro naší vodu... sice se mi tento film líbil a občas měl i nějakou myšlenku... ale bohužel i tak mi nepřišlo že by tento snímek měl mít nadprůměrné hodnocení, takže 3 hvězdičky a snad další díl bude lepší a přidají do něj nějakou tu myšlenku. ()

Pavlínka9

Sci-fi mám ráda,ale tohle mi prostě určitým způsobem nesedlo. Nevím čím to bylo, ale ten film mě vůbec nepohltil. Jediný vynikající záběr a chvilková scéna pro mě byla v okamžiku,kdy moderátorka informuje, že po dopadu "meteoritu" ve vodě stojí nějací "lidé" :) Ten okamžik, kdy je člověk zmaten a divák jen čeká, co to tedy bude - ten je báječný. Ale jinak - pardon - ale opravdu mi to nesedlo. ()

Bobik9

Měl to být jeden z největších hitů tohotu roku. No, bojím se, že není. První půl hodinu to vypadalo, že si ten film jde pro jasných 5 hvězd, ovšem postupně začala upadat svěžest a některé scény mi přišly, že se opakovaly stále dokola. Sice velmi slušné obsazení a výtečná muzika, samozřejmě také krásné efekty, ovšem scénář a celková myšlenka pokulhávaly. Pro mě víceméně zklamání, protože je to jeden z filmů, na které jsem se tento rok nejvíce těšil. ()

ywo666

Je to celkom zváldnutý vojenský film. Eckhart v pohode. Akcia drsná. Veľmi sa mi pozdávala atmosféra rozstrieľanéh Los Angeles. Celkovo sa nejedná o niič nové. Je to len taká kombinácia Vojny svetov, Dňa nezávislosti a Zachráňte vojaka Ryana. Ale prevedenia sa mi páči. 75%. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání