Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

Meridius

Film jsem viděl s českým dabingem a na několika místech jsem se smál kýčovitým replikám, nutno říci že v dobrém, vzpomněl jsem si při tom na skvělej Den nezávislosti a podobný stars&stripes popcorny. Co mi ale vadilo, byly necharismatické postavy, nevim, zda to herce nebavilo, nebo režisér je lama, ale dost mi to zkazilo dojem z jinak pěknýho filmu. Hodně filmu přidává taky rozjetá hudba Briana Tylera, sice občas čorkuje u Murphyho Sunshinu, ale je to můj oblíbenec, tak to rád přeslechnu. ()

kombajn

Ano, dialogy jsou někdy hloupé, ano, hudba je někdy otravně eposová a brnkání na vlasteneckou strunu obtěžuje zhruba stejně, jako záběry na americkou vlajku ve filmech M. Baye. Na stranu druhou se ale jedná o velmi akční sci-fi, která donutí člověka film dokoukat i za cenu toho, že ráno vstáváte do práce a hodiny ukazují půl třetí v noci. Bavil jsem se víc, než jsem čekal, triky působí realisticky a zdejší hodnocení mi příjde podhodnocené, protože 70% má film s přehledem. Dávám proto ****. ()

Hennes

Podprůměrně zplácané sci-fi a další snad již do stovek jdoucí napadení země na filmovém plátně. Mě by strašně zajímalo, kde bychom pobrali ty americké stačené hrdiny, kdyby se něco takového opravdu stalo. každému se líbí něco jiného, ale musí to mít alespoň trochu styl ne ? ()

Martin741

Svetova Invaze od rezisera Liebesmana je len slabym odvarom scenaru, ktory z principu nie je spatny. Akcia je bezducha a casto posobi samoucelne, akokeby Liebesman nevedel, s cim ohurit. Aj ked som nadaval na filmy ako Transformers 2 a 3, zlaty Michael Bay je aspon akcny elegan. 51 % ()

Vojťas

Byl jsem nejistý před filmem a připadám si nejistý i nyní ve výsledku. Reklamy na film k nenalezení, produkce dosti selhává. V kině nás bylo asi 15 a po první půlhodině dokonce 2 lidi odešli! ... Už teď si jsem skoro jist, že film bude jedním z největších propadáků, který jednoduše nepřitáhne lidi! .... K výtkám bych měl to, že když náhodou nic nebouchalo nebo nelítalo vzduchem, aspoň se třásla kamera se záběrem na ultrachytré :-D dialogy (v důsledku tedy asi tak inteligentní jako 2012). Stejně jako hudba, kdy se mi zdálo, že jeden a ten samý gradující motiv jede stále dokola - zážitek to prostě neumocní a s postavami se tímto člověk naprosto nestotožní. Nicméně nejlepší přirovnání, i když o třídu níže, bych viděl v Black Hawk Down zasaženého do War Of The Worlds. ... Jinak se ale tedy musím tvůrců zastat. Čas mi u filmu utekl jako voda, pořád se něco dělo a pěkně se na to koukalo - o to přeci u takovéhoto filmu jde! ()

WoWoW

Své hodnocení musí začít tím, že řeknu: "opravdu jsem se na Světovou invazi těšil". O to větší je moje zklamání z výsledku. Nejen, že mě opravdu štval, jako ostatně skoro pokaždé, ten polodokumentární styl kamery, ale především jsem si díky scénáři připadal jako ve špatném snu. Klišé je ve spojitosti s tímhle veledílem ještě slabé slovo, každá scéna už někdy někde byla. Vážně to vypadá, jako když si dal scénárista záležet na tom, aby jsme mohli hádat ve kterém filmu se nechal inspirovat. Jednoduše řečeno je to draze natočená stoprocentně předvídatelná vykrádačka. ()

raptorrr

Crossover Dne nezávislosti a Černý jestřáb sestřelen se moc nepovedl. Chybí mu Emmerichův nadhled a Scottova syrovost. Válečná vřava je ale natočena velice slušně a sugestivně. Dialogy jsou většinou vážně k smíchu, ale zase jich není moc, takže se to dá přežít. Prostě taková jednohubka s pitvou mimozemšťana přímo uprostřed bitvy jako třešničkou na dortu. ()

O´Neill

Taková adaptace Black Hawk Down akorát s tím rozdílem, že se zde válčí proti mimozemšťanům. Herecké obsazení bylo prvních 30 minut jednoduše katastrofální - nevidíme zde nikoho jiného než řadu nesympatických afro (a nejenom afro, ale spousty nesympatických lidí všech ras). Bohudík se to po zhruba půl hodině, kdy se nám film zmenšil jen na jednu jednotku, spravilo, a herci byli v pohodě, a předváděli perfektní výkon. Film doprovázel perfektní soundtrack, a nebýt trošku slabšího scénáře, a ne plně využitého potenciálu, dal bych plný počet. Takto slušných 80%. ()

Pugo

Menšie sklamanie a teda nemôžem udeliť plné hodnotenie, ktoré som tak veľmi po zhliadnutých traileroch túžil udeliť. Je to hlúpy film, ale zato sakramentsky akčný. Klišovité zoznamovanie / lúčenie v úvode filmu mi vôbec neprekážalo (zato roztrasená kamera v pokojných momentoch áno). Vyzdvihol by som následné autentické reportáže v televízii, ktoré fakt vyzerali autenticky (v Hollywoode málo vídaný jav)! Hneď na to nastupuje spomínaná akcia, technicky super zvládnutá, žiaľbohu jednotvárna a monotónna. A to až do záveru filmu. Všetky tie "americké" hlášky typu "Marines never givu up!" podtrhnuté super hudbou Briana Tylera mi prišli cool. Pripomenuli mi starý dobrý, akčný Hollywood z 80. a 90-tych rokov. ()

MrPierc

Invaze. Bitevní scény mimozemšťanů a lidí. Téma sice ohrané, ale zde provedení nadprůměrné. Boje v ulicích, chaos, špína, strach. S napětím sledujete beznadějnou cestu skrze město. Všechno dobře zamíchané, už jsem málem polkl ten lahodný nápoj. Bohužel jsem si polil tričko, protože na konci se vojáci začnou chovat jako v instruktážním videu pro nastupující mariňáky. Debilní slušné hlášky, heroismus i po akci, která by vysílila každého. Předpisové chování alá táhneme za jeden provaz i kdyby jsi mi znásilnil manželku. Škoda takového přešlapu. O Rodrigézové a jejím drsném potratovém pohledu ani nemluvím. ()

Rocky88

Je pravda vše, co se říká - bylo by lepší, kdyby aspoň polovinu času drželi mariňáci hubu a radši stříleli, triky stojí za prd a že jediná dobře zahraná postava je ta Aarona Eckharta. Na druhou stranu je ale pravda, že vojáci jdou z akce do akce (která ničím nevyniká, ale taky není trapná a nudná), celou dobu se něco děje, a tak není šance se nudit. Prostě rychlokvaška bez scénáře. Ale jako popkorňák je to dobrý. ()

shyster

Po 10 minutách jsem přestal poslouchat a soustředit se na děj, to bych si jinak musel vystřelit mozek z hlavy, nakolik to byla hloupá splácanina z Dnu nezávislosti a knížky "100 a 1 nejpoužívanější klišé ve filmu". A tak jsem se soustředil jen na tu akci a výbuchy. Bohužel film mi nenabídl nic, co by se mi nevypařilo po 5 minutách. ()

Petoss1

Patriotizmus som predýchal a bavil som sa. Nevidím na tomto filme nič tak zlé, aby mal kvôli tomu len také malé hodnotenie. Efekty v pohode, kamera parádna. Oddychová záležitosť. 70% ()

bourec

Připomenutí filmu z roku 2011 jsem plánoval hodně dlouho. Vzhledem k současný produkci tomu jednu hvězdnatici přidám, ale nic víc. Já mám scifi rád, ale tohle se víc podobá válečnejm filmům na ručku, kde jsou jen dvě hodiny řežby. Tady ozvláštněný mimozemskou invazí. A s tim mám problém. Záchrana lidí z domu jednou skupinou roztažená do dvou hodin. Plechy lítaj, výbuchy. A debilně uslzený kydy. Tohle mě nikdy njak nezasáhlo. Sorry. 50%. ()

Agoran

Paradoxně jsem celkem rád, že jsem si přečetl pár zdejších komentářů ještě před zhlédnutím filmu, protože jsem nic moc neočekával. Proto byl film velmi příjemné překvapení. Jak to vůbec někdo může přirovnávat k The Happening?? Tato věc je o několik tříd jinde. Svižný válečný film s pěknou akcí a méně nelogičnostmi, než by se dalo čekat. Patos ve filmu o mariňácích vůbec není na škodu. ()

Crawler-D

Kdyby to mělo "nějaký" příběh, k něčemu to směřovalo a vyvíjelo se a pokud by to mělo nějaké lepší dialogy, které nejsou jen lépe schovaným patetismem, šel bych i výš, protože jako nekonečná akce, během níž dojde ke zpustošení LA, to bylo dobré. Paradoxně ale ani v jednom momentu nedokáže film vyvolat wow efekt, kterého snadno dosahoval každý druhý záběr v Dnu nezávislosti. Jednoduše Světová invaze jede v kolejích "levné" produkce, v níž se počítá s roztřesenou kamerou, levnějšími triky a realismem, kvůli kterému nemůžeme vidět detailní celky (a že to jde ukázalo 2012). A často jsem si říkal, jak moc rád bych tenhle film viděl z pohledu mimozemšťanů..nebo kterýkoli jiný podobný film. ()

TomikZlesa

Naprostá klasika a pecka, samozřejmě zdejší inteligenti a rádoby kritici se po filmu zase vozej. Film má všechno co mít má i nemá, klasický kecy o hrdosti a obětování se pro vlast (pro amíky naprosto typický) střelbu, výbuchy, emzáky.... Obrovskou výhodou je že se film nesoustředí na celou planetu a sledujete jen jeden tým v akci, chvílemi sem si připadal že pařím mix Crysis a Battlefielda 3. Zprvu tupý vojáčci, postupně upgradují, ted by nejradsi zkopíroval koment od Tsunami_X který to naprosto vystihuje. ()

Wladi.mir

Něco jako Den nezávislosti vs. Distrikt 9. Bohužel nic moc promyšlené a je to obyčejný film o mariňácích. No škoda! Zase US. Army vyhrála. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání