Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

fixaman

Military onanie od začátku až do konce a neskutečná nuda.. Po prvních čtyřiceti minutách už mi bylo jasné, že na tomhle filmu nic dobrého nebude a do konce jsem trpěl.. Vyhozené peníze za kino.. I Troškův Kameňák je chytřejší než tohle :-/ ()

Hapretor

Pro mě jedno velké zklamání roku. Tak velké jako od dob "Avatara". Přiznám se, že mým hodnocením zamával taky hodně Aaron Eckhart. Já ho totiž vůbec nemusim. A teprv ne jako vůdce vojenské jednotky ve filmu, o kterém jsem si myslel jaká to bude nekompromisní řežba. Aspoň podle trailleru to tak vypadalo. Omyl! Michelle Rodriguez zde měla strašně málo prostoru a to je fakt škoda, protože její dvě tři hlášky a grimasy ála sem sice ženská, ale moc na mě nečum, nebo ti uříznu koule, mě zkrátka pobaví vždy. Ale ty koule bych si uříznout nenechal. Zas tak hot není. Celý film v duchu - umírám - pomsti mě - nebreč, bude hůř - trocha střílení, trocha výbuchů - a opět umírám - nebreč - já to tak nenechám - už nikdo nezemře - ale ouha zemře - nebreč a střílej - je po nich - už jsme snídali, pane - je prostě chudý a nezáživný. Vzít to do ruky M. Bay, tak všude něco bouchá, cáká, víří, poletuje, hejbe se, řve se a nenudí to naprosto nucenou citovou vylejvárnou. Mě tento film přišel jako slepenec "Dnu nezávislosti" a "Války světů (2005)". A jako by to nestačilo, tak je to natočené stylem, že si teď myslím, že je pan Jonatán Liebesman skalní fanda akční hry "Gears of War". Já si střet dvou navzájem překážejících si entit představuji úplně, ale úplně jinak. "Mimozemáci" byli v tomto počinu úplně neschopní a nudní. Film postrádá hlavně pořádnou akci, kterou by takový počin měl mít, neboť z myšlenky samotné lze vytřískat asi jen tolik jako z moučného červa. Pokud chci natočit film, kde nás napadnou ti technologicky vyspělejší a zároveň na nás hodně nasraní, tak nechci happy end, nechci Liebesmana, nechci ani Eckharta! Chci 100% pure akce, kde budou lítat hlavy a pálit se maso. Kde budou lítat kusy budov, aut a lidí. Kde budem na pokraji vyhlazení. Kde opět slavná "Amerika" neukáže, jak si se vším poradí, jak má všechno pod palcem. Nebojte nejsem blázen, ani psychopat. Jen si zkrátka myslím, že když by nějaký ten "sajrajt" z vesmíru nás chtěl zničit nebo prostě zabrat naší matičku Zemi kvůli zdrojům (he, to by si pomohli!), tak se jim to prostě povede a Adios Amigos! Kam se tohle hrabe na "Válku světů (1953)". Stále doufám, že pokud se někdo rozhodne zfilmovat vynikající hru od Blizzardu - "Starcraft", tak to nedopadne takto. To by už bylo opravdu napováženou. ()

zelda82

Akce intenzivni a v dostatecnem mnozstvi. Pribeh veskery zadny, patosu je, ze by to vylilo Tichy ocean z brehu a jestli jste nekdy uvazovali o tom, ze se date k marinakum, tak si muzete byt jisti, ze po zhlednuti tohohle filmu se k nim date (pokud nechate mozek doma). ()

FilmWave

"Válka světů" optikou "Black Hawk Down". Pokud je akce, není to špatné, pokud se mluví, je to špatné. Otravný soundtrack. ()

derek007

Poslední dobou to nějak nedávám. Co jsem odpouštěl Pullmanovi třeba při proslovech v Nezávislosti už tady nemůžu. Eckhart se v tom topí jako všichni ostatní a dokonce bych řek, že tady hraje hůř než jeho digitální půlka v Temným rytíři. Akce je celkem fajn, pokud je něco vidět. ()

Ukubumbahoo

A je to oficiální. Filmařům už došli nápady, ale to je nazastaví a tak točí další a další bezduché filmy. Obzvlášť na poli Sci-Fi mi to neskutečně mrzí. Nicméně naše Země je opět napadena, opět dostáváme na frak a opět je tu seržant, který ačkoliv by měl končit, veme ještě poslední fušku a co se nestane, bez problémů mu vyvraždí 3/4 týmu, pronese pár motivačních řečí, sem tam ta slza ukápne. Sečteno a podtrženo, Kapitán America nakonec Emzáka úspěšně nakope a pošle domů. Nuda! Aspoň s tou kamerou nemuseli tolik třást, ale dneska je to asi in. ()

DHDV

Po obsahové stránce sem to čekal lepší, nicméně je to akční jízda, ve které nemůžeme očekávat nějakou hloubku. Abych mohl dát plné hodnocení, tak tomu opravdu chyběl kvalitnější scénář. Ale dám 4 hvězdy za skvělý vizuál filmu a parádní soundtrack. Dávám Všem za pravdu, že scéna na dálničním mostě je opravdu vynikající a od této scény se mi zdá, že Aaron opravdu začal hrát. Rozhodně byćh netvrdil, že je tam mnoho „blbých dialogů“, spíše sou občas kýčovité ale přiznejme si, ve kterém filmu není americký voják se svým hrdinstvím kýčovitý. Já sem dostal zajímavé sci-fi se skupinkou hrdinů, kterým to od druhé půlky filmu velice dobře klapalo po herecké stránce… Marines dont quit! ()

BathoryMan

Totálna bezdejová sračka od ktorej sa nedá očakávať ani nič originálne (District 9) a ani nič velkolepé až pompézne(Deň Nezávislosti).Emzáci tiež niesu nejako prevratne urobený ale najviac mi asi liezla nanervy ta (skoro) vo všetkých záberoch roztrasená kamera a nulový scénar čítajúci len presúvanie sa postáv z bodu A do bodu B a z bodu B do bodu C....atd...atd....ale najviac ma asi nasral ten všadeprítomný americký patriotizmus....tu ho bolo tolko že by to nedokázali uniesť pomaly ani tri filmy....čakal som solídnú akciu a nie čistokrvnú nudu:)) ()

*Colorado

Chvílemi to připomínalo Den nezávislosti, chvílemi zase, jak správně poznamenal B!shop, film Černý jestřáb sestřelen. Ač tam byly chvályhodné myšlenky a nápady a občas povedené záběry, kvalit zmíněných snímků určitě nedosahuje (opakovaně se přiznávám, že Den nezávislosti mám prostě rád). Od shlédnutí bych nikoho asi neodrazoval, ale s nikým se nebudu chtít podívat podruhé :) ()

aslavey

Jistě. Je to jeden velký patos, ale to se dá vzhledem k tématu odpustit. Jistě. Je to samé střílení, ale to se dá vzhledem k tématu taky odpustit. Odpustil bych i ten pokus napodobit několik známějších a úspěšnějších podobně smýšlejících filmů, protože to prostě režisérovi typu Liebesmana ani nedalo jinou možnost. Ale co se odpustit nedá, je ta nechutná slátanina vět, slov a písmen.. Kdokoli cokoli vypustil z pusy, mou otevřelo dokořán smíchy a nebo údivem "o čem to sakra mluví?" Ale na nedělní odpoledne celkem vhodná blbůstka, u které se stačí jen opřít, otevřít lahváče a totálně vypnout mozek. ()

Radek.SCH

Možná až příliš jednoduchý a přímočarý film, bez velkých zvratů, navíc plný patosu, ale jako letní popcorn plní svou funkci dostatečně. - 60 % ()

BOURQUE

Po úvodných 30 minútach už človek tuší, že čo si niečo podobného už videl. Keď vám napadne film Independence Day (Deň nezávislosti), tak potom ste trafili do čierneho. Ja osobne som mal pocit, že je to pokračovanie filmu z roku 1996 s podnázvom „Boj na zemi“. Takže originalita a nápad asi tu nepatria medzi pozitíva filmu. Na druhej strane zase musíme vyzdvihnúť hereckých výkonov. Aaron Eckhart a Michelle Rodriguez sú motorom celého filmu. Mne osobne vadí, že Michelle nedostala ešte väčší priestor. HD kvalita je nutná k úplnému zážitku filmu. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

pilarius

Klasický hollywoodský válečný film oblečený do sci-fi hávu. Je v něm trochu cítit atmosféra videoherního World in Conflict nebo Crysis 2, z filmů mě napadají (zmatenější) Cloverfield a můj oblíbený Independence Day. Díky stopáži film zvládl slušně seznámit s postavami, takže člověku bylo líto, když některý z mariňáků padl. Jednotlivé přestřelky byly povedené a díky kameře se šlo slušně vžít do situací, i když díky tomu zase utrpěly na přehlednosti. Moc se mi líbila pitva (i když teoreticky to byla vlastně ještě operace) jednoho z nepřátel a nedalo mi nepousmát se, když se ozval jeden z civilů s tím, že je vlastně čirou náhodou veterinář. :) Emzáci samotní to měli připravené pěkně, jen byli docela tupí, co se týče přestřelek, neboť se jaksi zapomínali krýt. Jsem trochu víc sci-fi pozitivní, takže bych snesl o kapku delší stopáž, kdyby mi jako divákovi někdo prozradil trochu víc o jejich původu a technologiích, ale nevadí. Plus si film také zaslouží za to, že tam nikdo nechtěl házet atomovky, což bych od filmu, který se takto přesně drží žánru, docela očekával. Z technického hlediska bylo celkem vše provedeno naprosto průměrně, takže ani zázrak, ani katastrofa. Pohled na zničené město se ale povedl velmi dobře, to uznávám. Suma sumárum: nepřekvapí, neurazí a pokud máte rádi žánr, tak vás určitě pobaví. ()

Luk Skywalker

Chvílemi mě to i bavilo, chvílemi ne. Dá se na to podívat, asi tak nějak by vypadal Den nezávislosti po invazi, ovšem by to bylo jinak natočené. Akce tam je, hrdinství až moc a samotný závěr: "My jsme už snídali." A chybí tam celkový pohled na invazi. Zaměření se na jednu jednotku je sice více vtahující do děje, ale jsme celkově mimo mísu. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání