Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

p.a.douch

Docela pohoda, žádný okolky a jde se na věc. MZáci jsou správně nelidský, s ničím se nemažou a o ničem nediskutujou. Triky dobrý, herci taky. Já se bavil a možná se na to zase mrknu. 80 %. ()

Ironhead

Skoda par dementnich prepalenj dialogu pretekajicich patosem, jinak v ramci zanru velmi slusna podivana... triky i akce bezvadny. Lepsich *** a 1/2 protoze jsem od toho ani nic jineho necekal ;o) ()

FOndra

Očividně se hodnotící rozdělili do dvou táborů, někdo chválí, někdo plive... Nemůžu souhlasit s názory, že tento film obsahuje všechno co má mít popcornová podívaná... Na popcorn je to moc vážné, na drama je to příliš bez nápadu...akční jistě ale ve výsledku? Postřílejme všechny vetřelce z vesmíru + přidejme nevýrazné herecké výkony, miliony dolarů za zvláštní efekty a máme to.... hvězdičku dávám za to, že jsem vydržel až do konce v naději na nějaké velké finále...hm...nepřišlo. ()

libca100

být tam o polovinu méně patosu a o polovinu zajímavější hrdina, mohlo to dotáhnout na 4 * :) serža, poznamenaný traumatem z dávné ztráty svých mužů, nezanedbatelnou část filmu probreptal a prokňoural nad svým mrzkým údělem a to u chlapa moc parády nenadělá...nejlepší scéna- když našli hnízdo a serža se jal obětovat se a slaňoval prozkoumat terén....a v tom po lanech začal lítat jeden voják za druhým, až si člověk říkal, jestli v tom vrtulníku vůbec někdo zůstal...alespoň pilot :)jinak na efekty to špatné nebylo, hlášky občas pobavily....takový kříženeček Války světů a Monstra- v béčkovém provedení. ale koukat se na to dalo, ústup vem čert. ()

imaginer21

Je zajímavé, jak je útk emzáků tvárné téma. Tentokrát "zaručeně" opět velmi originální. Extrémně militantní blbina, která se snaží být civilní a realistická. Ale nefunguje. Komorní vtržení do kombinace Doomu, Dne nezávislosti a Černého jestřába. Hlubší dojem to nezanechá, ale podívaná je to bezpochyby efektní. Logiku nechte raději doma. ()

DansteR

"Let's take back Los Angeles. "...Přesně toto vznikne když se spojí "AKČNÍ" a "SCI-FI"...novodobý Den Nezávislosti. Možná jestě akčnější. Člověk se nesmí snažit v tom hledat logiku, pořádný děj nebo duchaplné dialogy. Spíš naopak, smířit se se skutečností, že kromě nějákých těch výbuchů, bandy mimozemšťanů a party po zuby ozbrojených posledních přeživších, kteří se jako poslední snaží zachránit Los Angels nic jiného neuvidí. V rámci žánru celkem spokojen. 60% ()

racing666

Ano příběh klišé, jak jinak - na Zemi přijeli návštěvníci z vesmíru. To je snad ale každýmu jasný. Je to něco jako Den nezávislosti. Každopádně skvělá akční podívaná, která HLAVNĚ nenudí a má rychlej spád. Herci jsou příjemní, UFOni nově vypadající a hudba dobře znějící. ()

gpx

Přestože Battle LA začíná celkem dobře a rychle vtáhne do děje, s přibývajícím časem začne iritovat. V druhé polovině filmu už se jen modlíte ať to proboha skončí. Napadá mě takové přirovnání. Představte si, že jdete na rande naslepo. Objeví se krásná holka, máte radost a těšíte se jak si rande náležitě užijete. Následně ale zjistíte, že jí chybí 2 zuby, strašně jí smrdí z držky, dole se neholí, má alergii na deodorant a jmenuje se World Invasion. ()

MiniRecenze

Světová Invaze je scifi-akční film,který Vás bude bavit,poněvadž příběh je docela dobrý a co se týká efektů,tak se Vám budou líbit.Akorát si na konci budete klást otázku: "Co mi tam chybělo? ()

StinkingPooh

Přidat hlášky, ubrat patos, přepsat scénář, aby to nebyl jen přesun jako v pc hře a megahit na světě. Není to špatný film, ale ani nijak vynikající-příjemná jednohubka. ()

The_God

Světová invaze mi přišel jako takový čistokrevný mixteriér Black Hawk Down, Transformers 3 a emzáků z District 9. Tradičně obsahuje hrdinské proslovy, které jsou ale umělé jak pornohvězda, stejně tak ten malej Sancho, kterej tam u mrtvýho otce volá: "Tatínku, zůstaň se mnou" a pak "Já chci pryč". Takový průměrný sci-fi, no. ()

FantoMaSk odpad!

Odpad? To je pro tenhle kousek ještě pochvala (viděno v kině). A to jsem se tak těšil, protože trailer vypadal docela dobře... Bohužel, celý film absolutně postrádá tři zásadní věci. 1) sympatické charaktery - nejlepší postava zemře mezi prvními a pak už jsou na plátně jen silně zaměnitelní panáci, kteří vypadají jeden jako druhý. 2) Logika - jeden příklad za všechny - chceme se nenápadně a rychle přesunout z místa A do místa B. Co uděláme? Vezmeme si AUTOBUS! Ve městě, kde jsou cesty poseté rozstřílenými auty, přes které se nedá projet. 3) Dynamika - ač by měl být film vzhledem k námětu v podstatě neutuchající akce, celé to působí strašně amatérsky (přimyslete si do scény útěku ze stanu z prvního Blairwitch pohled přes kulomet a máte jednu z lépe vypadajících akčních scén z Battle: L.A.). Do toho přidejte epileptický střih, kdy střihač během vteřiny stihne zabrat tvář hrdiny ze vzdálenosti 2 cm, prolnout to záběrem z dálky a ještě tutéž pasáž ukázat z diagonálně stojící kamery zrcadlově a máte plus mínus představu, jak Světová invaze vypadá... Sečteno podtrženo - promrhaný čas i peníze, a tuhle srágoru už nikdy nechci vidět znovu! ()

Etherium

Trocha zhurta to začalo, potom priemer,, až na koniec ma posledných 20 minút prehovorilo k 4*. Vizuál mega super, zvukové efekty tiež. Dlho som si zvykal na kameru, hudba dobrá, herci dobrý, dej bol naozaj jednoduchý, ale to ma až tak netrápilo. 70 %. ()

Eeve

Film plný techno-bio-vodných emzákov, hardcore vlastenectva, nikdy neutíchajúcej streľby - proste akcia (takmer) plných 116 minút. Eckhart ako seržant Nantz výborne zvolený. Akcia a samotná invázia začne už po prvých 10 minútach po krátkom zoznámení sa s postavami, a ani na chvíľku nám nedá pokoj. Nie je z pohľadu nejakých hi-tech bojových strojov ani riadiacich stanovíšť, ale priamo z pohľadu vojakov, pešiakov v boji, čo tomu dodáva uveriteľnosť. Hrdinov pomaly ubúda, veď čo by sme čakali, no hlavní záchrancovia sa samozrejme dočkajú konca, čo sme čakali tiež. Treba však povedať, že i keď sa tu nachádza fakt brutus veľa pátosu, amerického vlastenectva a sebaobetovania sa, čo by mi inak dosť prekážalo, tuná je to podané takým akýmsi prirodzeným, neinvazívnym a hlavne netrápnym spôsobom. Kvalitný akčný "invazák". ()

Hopeman

Vystřihnout tu dlouhou emoční vlasteneckou scénu , kdy se to v celém L.A hemží Emzem, ale na kydy je vždycky čas a nikdo nás rušit nebude.....tak určitě! A pokud by ten čas byl nahrazen něčím smysluplným...tak film cajk. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání