Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

BLStryker

V rámci žánru akční sci-fi takřka dokonalá podívaná. Samozřejmě, že se nejedná o nějaké umělecké dílo, ale to nebyl záměr tvůrců a ani můj požadavek. Očekával jsem "pouze" velkolepě pojaté zpracování mimozemské invaze (a vojenské reakce na ní) se spoustou bezva efektů, střelby, výbuchů a UFO vychytávek. Toho všeho se mi dostalo vrchovatou měrou. Navíc je to dobře zabaleno do takřka dokumentárního stylu s neustále se pohybující a na autentičnosti přidávající kamerou, takže má divák pocit, že je opravdu "u toho". Pokud máte rádi prvotřídní akcí nabité filmy typu Černý jestřáb sestřelen nebo Hvězdná pěchota a rádi paříte třeba i FPS střílečky, musí se Vám tenhle film také líbit :-) P.S. Docela rád bych se dozvěděl něco víc o té vesmírné pakáži, třeba v pokračování "Battle: The Alien Planet". ()

teseth odpad!

no ze začátku to vypadalo na slušný akční film, který se bohužel časem stával spíše rozvleklou debatou mezi mariňákama s menším zásahem osvobozovaných civilů. na moralizování jsem si už u hollywodských filmů zvykl ale tohle byla břečka toho nejhoršího co mohli vymyslet. neustále se opakující řeči o morálce, povinnosti k vlasti, národní hrdosti atd.. mi hodnocení shodili na jednu hvězdičku. po naprosto šokujícím závěru kdy štábní seržant vytáhl pistolku a začal střílet "emzáky" nemůžu jinak než, že je to totální odpad. ()

regin

Prvotřídní agitka americké armády. Chceš vybíjet alieny? Dej se k nám! Instantní klišé zabalené v kouři Los Angeles. Stačí přidat vodu a rozředí se nám to do dvou hodin nonstop likvidace polobotů. ()

Adolf47

Na tento film jsem se těšil a naprosto v ničem mě nezklamal. Konečně pořádná válečná řežba, kde bojují víceméně rovnocení protivníci a ne ubozí lidé proti neporazitelným mimozemšťanům. Kdyby bylo pokračování, bylo by to super. ()

pájap

tenhle film má asi všechno co jsem od něj čekal.řadu nelogičností,patosovou fůru,pěkný spád,dobrou akci a dojemné scény s dětmi .....ale líbilo se mi to.p.s. já od toho nečekal zážitek jako u filmu ve 23.25 na čt2..... ()

VanThomass

Mě to prostě baví. Je sice pravda, že scénář neoplývá zrovna genialitou, ale vše se vyvažuje až neskutečně dobrými akčními scénami. Prostě film na vypnutí hlavy, kde Vám vůbec nebude vadit, že všichni jsou emzáky jasně mimo hru, ovšem hlavní hrdinové se, jak „překvapivě“ stále ne a ne vzdát. ()

skyfire

Pokud mám hodnotit vizuální efekty a zvuky, tak na slušném domácím kině super zážitek. Pokud mám hodnotit děj, tak velká bída. Celkem tedy průměr. ()

BeaVV

Trochu ma zaráža percentuálne hodnotenie tohto filmu, až sa naskytá otázka naozaj to bolo také zle. Naopak, film vobec nenudí, bojové scény skvelé, Aaronovi to velmi svedčí a až na niektoré pre mna klišé "ala" americké vlastenectvo, je to skvelá akčná zábava v štýle Vojny svetov. Dost mi to pripomínalo District 9 a musím povedat, že tu som sa bavila viac. ()

ragtime

Dnes je v móde prečítať si hodnotenia a potom sa nimrať v každom detaile a verejne ho rozmazávať. Je pravda, že je to koktail z viacerých filmov minulých rokov, ale film má spád, zaujímavé postavy a zápletku, ktorá nie je na smiech. ()

fikee

Pojďte k armádě, je to cool a budem střílet emzáky. Popravdě, 2 hodiny plnotučné armádní agitačky není to nejhorší, co vás na plátně může potkat. ()

siki37

z tohto sci-fi mám zmiešané pocity. rozhodujem sa medzi 2-3 hviezdičkami. v podstate je to slabý odvar Dňa nezávislosti a Vojny svetov, kedy znova jeden americký vojak zachráni celú planétu Zem. nebojím sa prezradiť, že to skončí happy endom, veď je to propaganda a tá musí skončiť úspechom amerického ducha a odvahy a bla-bla, škoda, že vo Vietname, Kórei, Afganistane, Iráku im to až tak nevychádza. ()

Radous04

Nečekal jsem od toho až takovou popcornovku. Vzhledem k tomu, že už na konci chyběla jenom deka a kafe, tak *** aneb 60%. Akční scény už mi dneska v tomhle stylu připadají jako standard. Neuškodilo by tomu trochu nadsázky. Dovedu si na tenhle film za čas představit skvělou parodii. Takový Cloverfield mi připadal mnohem zajímavější. Každopádně v žánru akční scifi to je určitě lehký nadprůměr. :-) ()

jozz odpad!

Komentáre vačšinou nepíšem, na to tu sú lepší básnici... ale toto bol fakt průser, bez jediného originálneho nápadu. Strata času. PS:: mierte napravo, tam kde máme srdce... ()

schindler

JDEME NA TO! BLÍŽÍME SE K PALEBNÉ LÍNII TAKŽE POZOR!!! STŘÍLEJTE NAPRAVO, JAK MAJÍ LIDÉ SRDCE! JAKÉ JSOU ROZKAZY PODPORUČÍKU, VY TU VELÍTE. ZACHRAŇME CIVILISTY. PAN LINCOLN JE MRTVÝ. NIKDO Z CIVILISTU UŽ NESMÍ UMŘÍT!!! TI CHLAPI S VÁMI PŮJDOU AŽ DO PEKLA. KDE JE SERŽANT? TÁMHLE. HURRRÁÁÁ. A ještě mnohem více hloupých a primitivních dialogů se dá v tomto filmu vyslechnout. Chvíli jsem měl pocit jako kdyby Rychlé Šípy někdo zatáhl do války. Dokonce i Michelle Rodriguez není takový drsoň na jakýho jsem byl zvyklej. Přestřelky jsou natočeny dobře, ale přišlo mi, že se to pořád celé opakovalo dokola. Ve filmu s takovým rozpočtem není bohužel ani jedna scéna, kterou bych si po pár dnech vybavil (vybavuji si třeba scénu z Války Světů , kdy se obří tripod vysápal z křižovatky, něco podobného tady prostě není). Zachránit to mohli emzáci, sice nevypadají špatně, ale chyběl mi tu nějaký souboj zblízka, abych si je mohl lépe prohlédnout. Po solidním traileru převládá lehké zklamání, prostě béčko jak prase s áčkovým rozpočtem. Ale jasně, když budu používat mozek asi na 15% mohl bych se bavit, takže dávám za 3. ()

montel

Na světová pobřeží začínají dopadat meteority, které se nečekaně objevili v naší atmosféře. Po dopadu média informují svět o tom, že nešlo o meteority, ale že začala mimozemská světová invaze. Do kritické oblasti v LA, kde mimozemský druh likviduje vše živé, je poslán tým mariňáků, aby zabránil obsazení naší planety neznámým druhem...Od začátku až do konce se jedná o slušnou střílečku s typickým americkým koncem. 60% ()

m.satty

Samé střílečky, akce, napětí ... musím říct, že i já jako holka jsem si ho velmi užila. Partička vojáků, která chce zachránit svět Vás opravdu vtáhne do děje a vy se nemáte šanci nudit. Na tenhle film bych ani nelitovala vyrazit do kina. ()

petrastrela

:-))) fakt vtipné, dlouho se mi nestalo, že se "vážné" situaci budu smát, ale to se prostě nedalo :-). Blbosti, že by to nenapadlo snad ani Mr. Beana a dialogy a scény, které byly mezi boji, čerpali z harlequinek, ne? Za občasnou dobrou scénu a napětí odřené 2* ()

Standey

Trochu to připomíná Black Hawk Down. Samozřejmě nedosahuje kvalit Jestřába, už proto, že se nejedná o filmový popis skutečné události, ale i tak dobrý. Spousta akce, efektů a kvalitních hereckých výkonů. U mně za **** ()

moai_z pandory odpad!

Pokud tohle netočila armáda USA, pak nevím. Debilní hlášky debilních střílejících militantů. Nechápu... PS: Musím ještě komentář upravit. Všimli jste si jak hrdinný voják v přestřelce zavazuje chlapečkovi botu? Všimli jste si jak v USA filmech jsou vyzdvihovaní "seržanti" a nenáviděni důstojníci? Tedy inteligence. Kam ty naše názory v takovýchto filmech tlačí? Za komančů bylo dobře dělnictvo, špatně inteligence. A ejhle...v USA filmech...podobné.. Celkový názor na film...omlouvám se za slovo...Absolutní Sračka !! ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání