Michael Myers při převozu do márnice po autonehodě pohřebního auta ožije a po roce, kdy se skrývá v polích coby bezdomovec, se na Halloween opět vrací do ospalé venkovské díry, Haddonfieldu, kde kdysi žil se svou rodinou, než ji jako desetileté dítě vyvraždil. Michael je nutkán představou své psychopatické matky a svého dětského já k tomu, aby našel svou sestru Laurie, zabil ji, a tak ji přivedl ke své podivné rodince, zřejmě do pekla. Michael tedy vyrazí do městečka a cestou vraždí každého, kdo mu přijde pod ruku. Myersovi však nestačí své oběti zabít, on je musí utlouct, ubodat, rozmlátit na kaši, a tak dále. Postupně se Myers dostává blíž a blíž ke své sestře, která zatím díky nenažranému a hloupému psychiatrovi Loomisovi  a jeho knize zjišťuje, že je příbuznou největšího psychopatického vraha v dějinách USA. Nakonec Myers Laurie unese opět do jejich starého domu, když ji předtím zase zmasakruje její kamarádky... (TV Prima)

MraMor

2* za môjho oblubeného režiséra 1* za závrečnú pieseň, inak tam toho čo by si zaslužilo hviezdičky príliš veľa nebolo. SLABOTA ()

stankub

První půl hodina docela dobrá, ale zbytek filmu neměl hlavu ani patu, vzkaz pro Zombieho - Halloween už opravdu ne! ()

Ad4mson

Odporně nechutná, špinavá, heavy metalem říznutá řezničina bez ladu a skladu. Zombie je úchyl, který si libuje v přemíře sprostých slov a samoúčelném (opravdu brutálním) násilí. Ne, že by mi vadila krev a věcné "fuckování", ale tohle bylo i na můj žaludek a uši příliš. Hlavní hrdinka je bez debat naprostá kráva, která v podstatě nehraje, ale jen vříská, řve a mluví jak dlaždič. Takové mám fandit? Z doktora Loomise se stal chamtivý idiot, lačnící po penězích ( v originále to byl přitom takový sympaťák) Z filmu mi bylo akorát tak zle, ale jedno Zombiemu upřít nemůžu. Dokázal navodit pocit jakéhosi respektu z Michaela Myerse, kdy jste jako diváci napnutí, když se objeví na scéně. Jeho vraždění je ale tak naturalistické, že vám akorát zkazí chuť k jídlu a celková atmosféra nového Halloweenu vás spolehlivě znechutí. Neuznávám ani tři roky starý remake Roba Zombieho o možná nejslavnějším masovém vrahovi a tomuhle se budu vyhýbat obrovským obloukem. Nejsem citlivka, ale opravdu nemusím vidět, jak Michael naprosto smyslů zbavený kuchá jak slepici zdravotní sestru (asi dvacet bodnutí) a v závěru jí vrazí nůž do hlavy. HUMUS. Jen pomyšlení na tento snímek mi pomalu, ale jistě bortí jinak dobře vystavěnou dobrou náladu. V původním Halloweenu od Johna Carpentera nebyla zapotřebí ani kapka krve a přesto se režisérovi podařilo vytvořit nezapomenutelně děsivý snímek. Z čehož vyplývá, že VÍCE krve automaticky neznamená lepší film. 0,75*/5* ()

loki666

Michael Myers come back!! každý tady pomlouvá jak Michael vypadá atd.Mě se film osobně líbil a nemám co bych dodal akorát bílá paní ve snových sekvencích které bych vynechal... ()

KOZEL84

Po prvních 20-ti minutách sem měl chut to vypnout.Dobře že sem to neudělal.Atmosféru (znechucení) kterou umí Zombie v tomhle slasheru navodit mu může závidět každý slasher,který sem kdy viděl.Zombieho režie se mi začíná fakt hodně líbit.A taky tam nepotřebuje zástupy manekýnů a modelek. ()

ViktorEl

Tak toto je koniec! Koniec celej série Halloween. Tento diel je totálna blbosť a zbytočná časť. Rob Zombie sa môže hanbiť, že niečo také natočil. Tento film bol v kine? Jediné čo by si zaslúžil je, aby sa dostal do novinového stánku, v papierovom obale, bez potlače za 50 centov, lebo viac za tento trápny a úbohý pokus o horor by som nezaplatil. Jedna hviezdička je za melódiu na konci filmu. 10% ()

Chundys

Oproti jedničce hodně slabé! Kdybych to shrnul jako celek filmu tak to stálo za velký kulový! Příběh o ničem a Miky se teď jen toulá občas někoho kuchne. V rychlosti to je asi takhle: Mrtvola, bouračka, Miky žije, sen, kozy, kuchání, kozy, kuchání a konec!!! Jedinýho koho mi bylo líto byla Annie :-( ()

fisus

Michael Myerse s bradkou a s halucinacema o bílém koni a mrtvé matce?Dr.Loomis jako nějaká Gale Wheatersová z Vřískotu,co se snaží prodat svou knížku?Laurie Strodeová jako hysterická kráva,která chvíli brečí,chvíli řve a pak si jde klidně pařit?Weird Al Yankovic?Robe Zombie,tohle jsi opravdu,ale opravdu přehnal!!!!!!!!! ()

chelsea17

Předčil Halloween moje očekávání ? Ne, čekal jsem to. Ačkoli to nebyla zas taková hrůza,stejně musím dát jen jednu hvězdu. Vsuvka rodiny byla nevhodná a nudná.Samotné zabíjení od Michaela už nebylo takové, jako kdysi. Od kdy vydával zvuky ? Navíc opravdu nejsem zvědavej na jeho zarostlej obličej, to mělo být vždycky tabu, nikdo ho neměl vidět bez masky,ale tak co bych čekal od Zombieho ... Pokud chce někdo kopírovat starší filmy budiž. Měl by tomu dát ovšem něco navíc, něco co v starších dílech nebylo nebo něco, co by to dokázalo posunout dál. To není chyba jen Halloweenu. Sice se opakuju, jenže to samé se dá říct o Freddym či o Pátku třináctého. Ve výsledku to stojí všechno za hovno. ()

drozdy1

Trojku už nedělejte .Halloween už prostě nedokáže vyšplhat na úroveň Halloween ( 1978 ) a Halloween II ( 1981) !!! ()

CiPR

"To si snad dělaj ze mě p*del". To byla asi první myšlenka, která mě napadla jako první, když jsem jen znuděně sledoval tento film. Váhal jsem i nad "odpadem!", ale nakonec jsem se rozhodl, že dám aspoň tu jednu hvězdu, ikdyž je to totální bullshit. // 10%. ()

Matli

Opět dobře natočené (až na pár přiblblých hlášek), ale trošku zbytečné. Celkově takové nezáživné, ikdyž Michael docela slušně řádí, furt je to málo a to nemyslím množství krve. 38% ()

Darren98

Pokračování nového Halloweenu představuje nejkvalitnější díl série už pro zdařilý hrůzný příběh uveden hlubším tématem Bílého Koně jakožto podtextu nevysvětlitelného zla, jenže záslužněji dosahuje prvního místa prakticky největším využitím podžánru "remake". Až druhým počinem režisér Rob Zombie naprosto geniálně přetvořil první zpracování klasického horroru; prostým výtahem všech patnácti minut čistého děje z Halloweenu 2 ušetřil stopáž a zároveň nám jejich zvratovým drsnějším završením zamezil ještě ze začátku filmu tušit, kam může děj dále pokračovat (přestože jde o remake). Větším esem z rukávu se ukázal fakt, že divák zná sourozenecký vztah dřív než Laurie, se kterou nevyhnutelně směřujeme k bodu chytrého zjištění novým využitím postavy Loomise. Zároveň přibývá jednotlivých tvůrčích vychytávek jako například zpětné zobrazení napadení Annie, nebo vtipnější herecké obsazení její role bývalou Jamie Lloydovou a jejího otce podobou Charlese Lee Raye. Režisérský sestřih pouze přidává body navíc prakticky celou stopáž konče zajímavě odlišným přesto totožným závěrem, v jehož obou verzích pak titulky mrazivě doznívá působivá verze písně Love Hurts, stejně jako byla pro předlohu užita pozměněná verze také tři dekády staré písně Mr. Sandman. ()

Yarwen

Přemýšlím, jestli si podobné snímky vůbec zaslouží název "horor", kteréžto slovo mám spíše spojené se strachem a napětím. Spíše je příhodnější nazvat je jako "krvák", protože krve je zde přespříliš, přesto se ale bát nebudete. Přítomnost matky ve snových vizích hlavní hrdinky filmu nic nepřidává. ()

Aurus

Tenhle film je velmi dobrej, nechápu pročá tenhle film jen 47%. Tenhle film má velmi dobrou atmosféru. Michael je skvělej a je velmi brutální což je velmi dobrý. 8,5/10 ()

fixaman

Napadá mě jen jedno slovo, které tenhle film výborně vystihuje: WOW! Zombie překonává svoji výbornou jedničku z roku 2007 o několik světelných let.. Halloween pojal opět svým osobitým stylem.. Laurie je konečně oběť jak má být.. Žádná zakřiklá holčička, která si prožívá peklo v sobě, nýbrž pořádně nasraná holka, která se s ničím a s nikým nesere a fuckuje všechno okolo.. Přesně takhle má podle mě taková oběť být vyobrazena. Z Myerse je tady úplně někdo jiný, avšak stejně tak obávaný.. Nápad s Myersovic matkou alias "bílou paní" není vůbec tak špatný, jak tady mnozí říkají.. Když si člověk uvědomí, že Mike je vyšinutý psychopat, můžou mu hlavou běhat nejrůznější myšlenky a představy.. Takže proč ne? H2 je každopádně hodně povedený kus filmařiny a oproti stupiditě Friday 13th 2009 je tenhle film opravdu kvalitním remakem.. Nejde komplet ve stopách původního filmu, vyšlapává si stopy vlastní a sérii přizpůsobuje dnešní době.. Ani to násilí není tak přehnané.. Oproti H1 bych se dokonce opovážil tvrdit, že je zde násilí o dost méně.. Komerční neúspěch filmu mě neudivuje, tohle opravdu nezvládne každý.. Rob Zombie je ale největší talent v oblasti hororové režie a fakt, že nebude režírovat H3 je dosti k vzteku.. Jestli se takhle další díl změní ve sterilní shit ve stylu zmiňovaného nejaktuálnějšího Pátku 13ho, nechci další díl vidět.. Zombieho vize jsou znepokojivé a přesně podle mého gusta.. A jen na závěr, aby nedošlo k mýlce.. Původní sérii naprosto zbožňuji ;-) Update: Tohle je s přehledem nejlepší horor minimálně tohoto roku.. Jsem pln neskrývaného nadšení... ()

mala_kea

Brutální scéna střídá další brutální vraždu. Jenže víc nemůžete čekat ani za mák. Velmi nesympatická Sheri Moon Zombie, která vážně vypadá jako zombie a její křík je vážně děsný. Její slovník se skládá ze slov "fuck" a "bitch". Měla by se mírnit holka. On ten film z jednoho pohledu není špatný, ale když se začal prokládat lehkými "sci-fi" prvky, absolutně mě začal nudit a věřím, že Roba Zombie taky. A pokud ne, nemá ve světě filmografie s takovýmito patlaninami, co dělat. Zkrátka nečekal jsem bůhví jaký zamotaný a spletitý příběh, ale čekal jsem pořádnou vyvražďovačku, která za ty dvě hodiny vážně nechybí. Škoda patetického konce, šel bych ještě o něco výs. ()

Judas

Zombie se věnuje předloze pouze v několika obrazech, jinak vystavuje scénář s úplně jiným záměrem a to nahlédnutí do duše Michaela Myerse. Celý film tím ztrácí půvab předlohy a stává se zněj pouhá slash záležitost s několika ambiciózními pokusy o uchvácení zvráceností. Ne, že by film dohromady úplně nefungoval, ale vzhledem k předloze je to naprostý úpadek. Původní Halloween byl o čistém zlu, které bylo zobrazeno z nevinnosti. Zombieho zlo je anarchistické, chaotické - prostě klasicky současné (ono zlo nemusí být reprezentováno velkým černým A na dveřích, špatnou řvoucí hudbou a několika sprostých slovech v kombinaci s nahotou, to je až trend současné doby, kdežto zlo kultivované vyvěrající z čisté lidské nevinnosti a přirozensti je daleko hrozivější). Carpenterův a Rosenthalův Halloween je nadčasový, naproti tomu Zombieho halloween je nebo brzy bude v zapomnětí. ()

Rob Zombie a mimozemský sliz

Rob Zombie a mimozemský sliz

31.08.2009

Jeho Halloweenu 2 se sice o víkendu nedařilo podle očekávání (hororoví fanoušci dali přednost Nezvratnému osudu 4 ve 3-D), ale 17 milionů je solidní start a film se nakonec určitě zaplatí. A tak si… (více)